Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám dnes rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Zpěvačka Ariana Grande se zasnoubila. Biden už je očkovaný. Apple pokukuje po autech

Lukáš Bilinec
22. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Sedmadvacetiletá zpěvačka Ariana Grande

Americká zpěvačka Ariana Grande prožívá úspěšné období. Na Instagramu oznámila zásnuby a na Netflixu vyšel dokument o jejím turné. Důvod k radosti mají i mladí Češi, kteří touží po vlastním bydlení. Vláda pro ně schválila další podporu. A už jste viděli, jak v Šanghaji přestavěli bazén na kancelář?

Nikaragua přijala kontroverzní zákon

Otevřít v galerii (6)
Vlajka Nicaraguy
Vlajka NicaraguyZdroj: Pixabay.com/TheDigitalArtist

Národní shromáždění v Nikaraguy přijalo zákon, který má zabránit odpůrcům prezidenta volit. Úcast ve všeobecných volbách v příštím roce by měla být odepřena těm lidem, o nichž se vláda domnívá, že financovali pokusy o svržení prezidenta Daniela Ortegy. Honosně nazvaný Zákon na obranu práv lidu na nezávislost, svrchovanost a sebeurčení pro mír byl odhlasován 70 hlasy z celkového počtu 92. Kritici vlády to považují za pokus o potlačování opozičních myšlenek v zemi. V listopadové prezidentské volbě bude v příštím roce Ortega usilovat již o své třetí funkční období v řadě. V zákoně navíc není určeno, kdo a jak bude posuzovat nezpůsobilost možných voličů. 

Vláda schválila program Vlastní bydlení

Otevřít v galerii (6)
Mladý pár přebírá vlastní bydlení
Mladý pár přebírá vlastní bydleníZdroj: Freepik.com/yanalya

Prostředky Státního fondu podpory investic na podporu vlastního bydlení nově mohou využít lidé až do 40 let. Úvěr je možné nyní využít i na nákup družstevního podílu. 

"Naším cílem je, aby nový program mohlo využít co nejvíce rodin, které trápí problematika vlastního bydlení. Přicházíme proto v rámci tohoto programu s výrazným uvolňováním požadavků. Úroková sazba se bude opět odvíjet od výše sazby EU, ale nově se sníží o 0,2 procentního bodu za každé dítě do 15 let, o které žadatel trvale pečuje,"

říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Dochází také ke zvýšení limitů úvěrů. Na modernizaci obydlí lze požádat až o 600 tisíc Kč. Na byt je hranice stanovena na 2 miliony a na pořízení rodinného domu je možné žádat až o 2,4 milionu českých korun. Program nabyde účinnosti 15. ledna 2021. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Biden se nechal očkovat proti COVID-19

Otevřít v galerii (6)
Nastupující prezident USA Joe Biden
Nastupující prezident USA Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Nově zvolený americký prezident Joe Biden dostal první dávku vakcíny Pfizer. Stalo se tak v rámci živého přenosu v televizi a Biden vzkázal, že se nechává očkovat proto, aby Američanům ukázal, že je to bezpečné. Připojil se tak k rostoucímu množství politiků, kteří tak učinili na podporu veřejného zájmu o vakcínu. Do dnešního dne již bylo očkováno více než půl milionu Američanů a nestandardní reakce se projevily jen u několika málo z nich. 

Joe Biden navíc řekl, že si zaslouží určité uznání i Trumpova administrativa, která očkovací program v zemi zahájila. Očkování podstoupila i Bidenova manželka Jill. V nejbližších dnech by měla podstoupit očkování i viceprezidentka Kamala Harrisová. Bidenův tým si stanovil ambiciózní úkol - 100 milionů naočkovaných Američanů v prvních 100 dnech úřadování nového prezidenta.

Ariana Grande se zasnoubila

Otevřít v galerii (6)
Zpěvačka Ariana Grande
Zpěvačka Ariana GrandeZdroj: Profimedia.cz

Nejsledovanější žena na Instagramu, americká zpěvačka Ariana Grande, oznámila zásnuby. Šťastlivcem je realitní agent Dalton Gomez. Sedmadvacetiletá zpěvačka chodí s podobně starým podnikatelem zhruba rok, paparazzi přinesli jejich první společné fotky v únoru. V současné době žije pár v Los Angeles. 

"Nemohou být šťastnější. Prožívají opravdu zamilované období. Z jejich zasnoubení mají radost i jejich rodiče,"

prozradil zdroj blízký páru pro americký časopis People. Ariana Grande vydala na konci října své šesté studiové album Positions, které opět nasbíralo mnoho prvních míst v hitparádách po celém světě. Stále je ženou s nejvíce fanoušky na Instagramu (211 milionů) a v tomto týdnu jí na Netflixu vyšel záznam koncertu v Londýně a pohled do zákulisí celého turné s názvem excuse me, i love you. 

V Šanghaji přeměnili bazén na kancelářský prostor

Otevřít v galerii (6)
Jing
Jing'An Kerry Centre v ŠanghajiZdroj: Dirkweiblen.com

Designové studio Linehouse proměnilo bazén v Šanghaji v další pracovní prostor pomocí palet, kůže a dřeva. Plavecký bazén byl součástí fitness zařízení pro pracovníky v kancelářích Jing'An Kerry Center. Tento víceúčelový komplex v šanghajské čtvrti Jing'An navrhla architektonická společnost Kohn Pedersen Fox v roce 2013. Bazén však nebyl příliš hojně využívaný, a tak byl přestavěn na kancelářský prostor, kde mohou zaměstnanci pracovat nebo se neformálně scházet. Dominantou místnosti je stále bazén, který byl však vypuštěn a obložen modrým vinylem od specialistů na podlahy Tarkett. Několik úrovní v bazénu umožnilo praktické využití prostoru, které běžně v místnosti udělat nelze. Vznikla tak pohodlná, mnohdy i několikastupňová místa k sezení. K dispozici je také malá kavárna a formální zasedací místnost, uzavřená zakřivenou skleněnou tabulí. 

Apple údajně plánuje vyrábět auta

Otevřít v galerii (6)
Logo americké společnosti Apple
Logo americké společnosti AppleZdroj: Unsplash.com/tracminhvu

Myšlenka na vlastní auta se ve společnosti Apple objevila již před mnoha lety. Agentura Reuters nyní uvádí, že se o ní opět začíná hodně mluvit. Společnost by chtěla představit vlastní vůz v roce 2024 či 2025. Mělo by jít o osobní automobil se speciálním pohonem. Technologický gigant samozřejmě chce přijít s něčím převratným, co ještě v automobilovém průmyslu není známé. Měl by tak pracovat na průlomové technologii baterií. 

Firma pracovala na vlastním automobilu již v roce 2016. Postupně však od tohoto vývoje upustila a zaměřila se na poskytování softwaru výrobcům automobilů. Technologický tým Apple se zaměřením na automobily v poslední době přišel o mnoho zaměstnanců. Zpráva uvádí, že Apple spoléhá na to, že mu mnoho součástí poskytnou třetí strany. Baterie by však měla být zcela v kompetenci firmy. Mělo by jít o monočlánkový design, který umožní větší kapacitu tím, že se nerozdělí na jednotlivé buňky. 

To je z naší strany pro dnešní ráno vše. Užijte si každou hodinu úterního dne naplno a nezapomínejte na moudrá slova frontmana skupiny Nirvana, Kurta Cobaina:

"Nemůžete si koupit štěstí."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze