Top hledané
Výsledky (0)
Známá zpěvačka podlehla dlouhodobé nemoci

Ranní ptáče: Zpěvačka Tina Turner zemřela ve Švýcarsku. Ukrajinská církev mění kalendář svých svátků

Radek Polák
25. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Zpěvačka na jednom ze svých posledních vystoupení

Tina Turner zemřela. Interpretka známých hitů, jako jsou Simply the Best či Golden Eye, již nějakou dobu bojovala s nemocí, které včera podlehla. Vánoce na Ukrajině se budou nově slavit už v prosinci. Tamní církev se tak odpoutává od juliánského kalendáře, jenž je charakteristický pro Rusko a přechází na ten, který je běžný na Západě.

Tina Turner je po smrti

Americko-švýcarská zpěvačka s charakteristickým chraplavým hlasem Tina Turnerová zemřela ve věku 83 let po dlouhé nemoci ve svém domě v Kusnachtu u Curychu ve Švýcarsku, uvedl server Ceskenoviny.cz.  Proslavila se jako interpretka hitů Simply the Best, We Don't Need Another Hero, Typical Male či titulní písně z bondovky Golden Eye. Získala mimo jiné 12 cen Grammy. Zpěvaččinu hudební dráhu zásadně ovlivnil její manžel Ike Turner, který její kariéru nejprve nastartoval, ale pak ji svým bouřlivým životem a násilnickým chováním komplikoval.

Ukrajinský církevní kalendář se odpoutá od ruského

Pravoslavná církev Ukrajiny od 1. září letošního roku přejde na nový církevní kalendář, uvedly Novinky.cz. Ten ve středu schválil tamní sněm biskupů. Nový kalendář odpovídá v podstatě gregoriánskému kalendáři namísto juliánského, který pravoslavná církev tradičně využívá. Mimo jiné to znamená, že Vánoce nebudou Ukrajinci slavit 7. ledna, ale už 25. prosince, jako je tomu ve většině západních zemí. Juliánský kalendář dodržuje například ruská pravoslavná církev.

Prodej bytu 3+kk - Praha 7, 82
Prodej bytu 3+kk - Praha 7, 82, Praha 7
Otevřít v galerii (4)
Blíž k Západu míří rovněž ukrajinská církev
Blíž k Západu míří rovněž ukrajinská církevZdroj: Pixabay

Vědec měl předávat utajované informace Číně

Šéf špičkového ruského vědeckého ústavu Alexandr Nikolajevič Šipljuk, který vede tamní institut teoretické a aplikované mechaniky, je podezřelý z předání utajovaného materiálu Číně. Mělo se tak stát během vědecké konference, která se v Číně konala v roce 2017, řekli agentuře Reuters dva lidé obeznámení s případem. Šestapadesátiletý muž však trvá na své nevině a trvá na tom, že dotyčné informace nebyly tajné a byly volně dostupné na internetu.

Otevřít v galerii (4)
Vědci hrozí v Rusku vězení
Vědci hrozí v Rusku vězeníZdroj: Pixabay

Internetový podnikatel se odstřihává od aktivit skupiny PPF

Dlouholetá spolupráce významného internetového podnikatele Jakuba Havrlanta a jeho fondu Rockaway Capital se skupinou PPF a s EC Investments Daniela Křetínského se podle portálu Czechcrunch.cz blíží ke konci. Havrlant oběma partnerům nyní odprodal svůj podíl ve srovnávači Heureka Group a v síti obchodů s elektronikou Fast ČR. Na druhé straně získá majoritu v e-shopu Vivantis. Havrlantova společnost díky tomu už nebude mít s PPF žádné společné velké investice. S fondem Daniela Křetínského se majetkově dál podílí na on-line supermarketu Košík.cz, rozvážkové službě Dodo a právě i Vivantisu.

Otevřít v galerii (4)
Podnikatel přeskupil své portfolio
Podnikatel přeskupil své portfolioZdroj: Profimedia

Indie se zbavuje bankovek s nejvyšší hodnotou

Centrální banka v Indii stahuje bankovky, které mají hodnotu 2 000 rupií, což je v přepočtu zhruba 530 korun. To vyvolalo nákupní šílenství. Indové se tak chtějí vyhnout výměně těchto bankovek za jiné a nechtějí je ukládat v bankách. Krok indických centrálních bankéřů přichází v době, kdy se v zemi blíží volby a při pohledu do minulosti v tomto období hotovostní úhrady často prudce vzrostly, jak uvádí server iDnes.cz. Obchodům každopádně vyšší poptávka hraje do karet a těší se z nárůstu prodejů.

Otevřít v galerii (4)
Nákupní šílenství postihlo kvůli stahování tamních bankovek Indii
Nákupní šílenství postihlo kvůli stahování tamních bankovek IndiiZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, iDnes.cz, Czechcrunch.cz, Reuters

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze