Top hledané
Výsledky (0)
Nejpříjemnějším městem pro život byl v loňském roce švýcarský Curych.

Ranní ptáče: Zurich je nejlepším městem pro život v Evropě. Britové a Američané zaútočili na husijské základny

Radim Červenka
12. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Curych

V poslední statistice o spokojenosti obyvatel jednotlivých evropských měst zvítězil švýcarský Curych. Jedinou vadou na kráse je ve městě drahé bydlení. Spojenci USA a VB provedli sérii útoků na vojenské cíle v Jemenu. Údery jsou důsledkem přepadávání nákladních lodí v Rudém moři husijskými ozbrojenci. V americkém Mississipi musí lidé převařovat vodu z kohoutku, podle místních úřadu vodovodní sítě kontaminovala nebezpečná bakterie E.Coli. Studio Pixar, které stojí za filmovými hity jako je Toy Story nebo Hledá se Nemo, bude propouštět zaměstnance.

Nejspokojenější jsou obyvatelé švýcarského Curychu

Curych byl v roce 2023 nejpříjemnějším městem pro život v Evropě s 97% mírou spokojenosti lidí, kteří ve městě sami žijí. Místní si pochvalují ve městě téměř vše. Pracovní příležitosti, čistotu vzduchu, veřejnou dopravu nebo zdravotnické služby.

Město bylo také vyhlášeno nejlepším evropským městem pro LBTQ+. Jediné s čím je spokojeno jen 11 % obyvatel je dostupnost a cena bydlení. Ve statistice serveru Politico.eu se na druhé pozici umístilo "město cyklistů", Groninghen v Nizozemsku. Na třetím místě najdeme dánské hlavní město Kodaň. Žádné s českých měst se na prvním deseti příčkách neumístilo.

Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Spojenci bombardovali vojenské základny Husijů

Stíhačky, lodě a ponorky armád USA a Velké Británie provedly sérii úderů na vojenské cíle v Jemenu. Jde o nejrozsáhlejší útok proti Husijům podporovaných Iránem od loňského listopadu. Útoky potvrdil prezident Biden i premiér Sunak. Podle amerického prezidenta jsou spojenci připraveni přistoupit k dalším úderům, pokud to bude potřeba.

Vojenskou operaci zapříčinily útoky na lodě plavící se v Rudém moři. Před vojenskou akci Husijové přepadli na 27 lodí. Podle britského ministerstva obrany byla schopnost přepadat nadále civilní lodě ochromena. Husijové vyhrožují odvetou za vojenské útoky, lodě spojenců jsou však podle jejich vlastních vyjádření, dobře připraveny k obraně, informovala agentura Reuters.

Města v americkém státě Mississippi musí převařovat vodu

Zdravotníci v hlavním městě státu Mississippi ve čtvrtek vyzvali obyvatele, aby převařili vodu z kohoutku poté, co byly v městské vodovodní síti nalezeny stopy bakterie E. coli. Správa místních vodovodních sítí však krok kritizuje kvůli obavám ze ztráty důvěry občanů v celý systém. Nicméně vodohospodářská infrastruktura je ve špatném stavu v celém městě.

Obyvatelé Jacksonu, největšího měst ve státě, by měli podle místních autorit vždy před použitím vody z vodovodního řádu tekutinu převařovat alespoň jednu minutu. Nařízení je prozatím vyhlášeno na dva dny, informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Jackson
JacksonZdroj: pixabay

Disneyho studio Pixar oznámilo propouštění

Po dokončení nejočekávanějších filmových novinek plánuje studio Pixar propustit 20 % svých zaměstnanců. Problémy se zaměstnanci způsobily společnosti nové streamovací služby společnosti Disney. K dokončení náročných projektů bylo potřeba velké množství prostředků. Nyní generální ředitel Disneyho filmových studií Bob Iger oznámil omezení těchto služeb a zároveň propouštění za účelem úspory nákladů.

Studio Pixar se zaměřuje především na animované filmy pro děti a mládež. Stojí za populárními filmy jako např. Toy Story anebo Hledá se Nemo, zjistila o situaci ve studiu agentura Reuters

Otevřít v galerii (2)
Toy Story
Toy StoryZdroj: pixabay

Zdroje: reuters.com, apnews.com, politico.eu

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: