Top hledané
Výsledky (0)
Jak reagují celebrity na smrt George Floyda?

Hermiona a Madonna mají černobílý problém! Na smrt George Floyda nezareagovaly "správně"

Nela Štefanová
19. června 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Angelina

Smrt Afroameričana George Floyda, který byl zabit při policejním zásahu, vyvolala po celém světě pořádné nepokoje. Tato událost pohoršila mnoho lidí a ti se rozhodli vyrazit do ulic vyjádřit svůj nesouhlas s rasovou nesnášenlivostí. Zatímco u nás v Česku protest konaný v Praze proběhl v klidu, na mnoha místech se neobejde bez útoků, rabování a vandalismu. Jak na tuto situaci reagují celebrity? LP-life.cz vám nyní představí několik slavných osobností, které tato událost nenechala chladnými a vyjádřili svůj názor, či dokonce otevřeli své peněženky a poslali značnou sumu na organizace bojující proti rasismu. Ukážeme vám ale i takové hvězdy, které ať už vědomě či nevědomě, reagovaly poněkud nepatřičně a od svých fanoušků sklidily pořádnou kritiku. 

Usmrcení Geroge Floyda zvedlo ze židle mnoho lidí. Řada celebrit se proto rozhodla zapojit do protestů proti policejní brutalitě a vyrazila do ulic s transparenty. Patří mezi ně například Ben Affleck, Ariana Grande nebo Leonardo DiCaprio. Svou podporu a solidaritu vůči rasové diskriminaci mohli vyjadřovat lidé i na sociálních sítích, a to tím, že zveřejnili černý obraz. Sdílením plné, černé fotografie tak dali najevo, že souhlasí s hnutím “Black Lives Matter” nebo-li v překladu Na černých životech záleží. Pokud proto na svém Instagramu sledujete pár celebrit, určitě jste si všimli, že řada z nich tento černý čtvereček zveřejnila. 

Otevřít v galerii (9)
Angelina
AngelinaZdroj: Profimedia
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Stylová Hermiona za každou cenu 

Hvězda Harryho Pottera herečka Emma Watson se k tomuto hnutí připojila také. Nebo alespoň chtěla. Emma totiž na svém Instagramu sdílela černý čtverec, ale ohraničila ho bílým rámečkem. Možná si řeknete: ,,No a co, tak chtěla, aby měl příspěvek trošku šmrnc. ”To samé si možná říkala i Emma, aniž by tušila , že krátce po sdílení se na ní vrhne kritika ze všech stran. Fanoušci třicetileté herečky ji obvinili, že svůj příspěvek ohraničila bílým čtvercem tak trošku na truc, a že jí vlastně jde jen o to, aby na sociální platformě její příspěvky vypadaly co nejlépe. Ať už to Emma myslela jakkoliv, jisté je, že kvůli "rámečku" přišla o mnoho svých sledujících.  

Otevřít v galerii (9)
Zdroj: Profimedia

Tancuj, tancuj vykrůcaj!

Další hvězda, která trošku šlápla mimo, je Madonna. Ta pobouřila internet, když pár dní po smrti George Floyda zveřejnila video, na kterém “ke cti afroameričana” tančí její adoptovaný syn. Ups. 

,,Tato brutální vražda otřásla celým světem a proto můj syn David tímto videem vzdává hold Georgeovi a jeho rodině,”

napsala zpěvačka na své sociální sítě.  Ve videu tančí David, kterého si Madonna adoptovala z Malawi v roce 2006, na píseň od Michaela Jacksona. 

A reakce fanoušků? 

,,Gratuluji! Tvůj syn svým tancem právě ukončil veškerý rasismus ve světě,”

strhla se kritika pod sdíleným příspěvkem.

„To je od tebe tak hloupé, Madonno. Tímhle jsi celý problém jen zesměšnila,” 

napsal další fanoušek na Instagram.  I když to možná Madonna myslela hezky, a chtěla ukázat talent svého syna, možná by příště bylo lepší a jednoduší vyjádřit svou solidaritu jen černým rámečkem. Samozřejmě ale bez bílých okrajů!

Ti, kdo pomáhají 

Nyní se podíváme na ty, kteří sáhli do svých úspor a pomohli nejen slovy a příspěvky, ale také financemi. Patří mezi ně například Jennifer Aniston, která podle více zahraničních zdrojů, darovala téměř jeden million dolarů několika charitativním organizacím na podporu v boji proti rasové diskriminaci. K Jennifer se připojila i herečka Angelina Jolie. Ta darovala dvě stě tisíc dolarů na podporu lidských práv.  

Otevřít v galerii (9)
Zdroj: Profimedia
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

,,Diskriminaci a beztrestnost nelze tolerovat, vysvětlovat ani zdůvodňovat,”

vyjádřila se herečka ke svému daru. 

Otevřít v galerii (9)
Zdroj: Profimedia

Meghan Markle a její manžel Harry se do protestů také zapojili a vyjádřili svou podporu mnoha organizacím. Vévodkyně ze Sussexu dokonce promluvila během promocí ke studentům ve škole v Los Angeles, kde v minulosti studovala. Ve svém projevu přiznala, že se jí smrt George Floyda velice dotkla a povzbudila studenty, aby se účastnili voleb. 

Otevřít v galerii (9)
Zdroj: Profimedia
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze