Top hledané
Výsledky (0)

Reportáž z Matějské: Co se změnilo za posledních 20 let?

Eva Ledecká
01. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
S vystřelenou růží

Matějská pouť je pražský fenomén. Každý rok se koncem února otevírají brány holešovického výstaviště pro ty, kteří mají rádi cukrovou vatu, autodromy, strašidelné hrady, papírové růže a adrenalin ve výšce 80 metrů. Po více než 20 letech jsem se sem vydala i já. A tady jsem. S vystřelenou papírovou růží před stánkem s perníkovými srdci. Přesně jako koncem minulého století!

V dnešní rychlé a neustále se měnící době vám Matějská může připadat jako balzám na duši. Je totiž jednou z mála jistot, na které se dá zatím spolehnout. Tady se věci příliš nemění! Jenom ta prastará horská dráha a legendární "historické" obří kolo tu už nejsou.

Už u vstupu mě ohromuje cena, kterou po vás chtějí!

Vstupné je totiž jen 30 Kč! Za branou se začíná zlehka: několik stánků s občerstvením, kolotoče pro nejmenší, nějaké „gamblerské hry“ o plyšové medvídky, stánky s „orientálními cukrovinkami“, pod kterými se skrývají klasické čokoládové bonbony a žužu. V malé kruhové ohrádce jsou tu poníci pro děti a kousek dál větší koně pro větší děti.

Prodej historické vily na Kampě, Praha 1
Prodej historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

V zadní části výstaviště vás čekají ty pravé adrenalinové atrakce

Je to třeba klasický řetízkáč točící se ve výšce 80 metrů, sloup s lanovkou, která vás sveze dolů volným pádem i kabiny zaručující to, že budete chvílemi kdesi v nebi viset hlavou dolů – název zní jasně: KAMIKAZE!

Kromě toho jsou tu strašidelné hrady, které jsou adrenalinem pro děti ve věku 3 let a spoustu střelnic a jiných her, kde se musíte do něčeho trefit, abyste si mohli odnést nějakou úžasnou plastovou nebo plyšovou výhru.

„Pojďte si zaházet! Vystřelte paní růži! Pojďte se svézt!“ – slyšíte na každém kroku.

Sečteno podtrženo, užijete si tu fajn odpoledne s dětma i bez nich. A já to zase přijdu zkontrolovat za dalších 20 let! Níže ještě přikládám ceník atrakcí a občerstvení. 

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Ceny atrakcí:

Kolotoče pro nejmenší: cca 50 Kč

Strašidelný hrad: 40 Kč

Autodrom: 60 Kč

Střelnice: 5 broků za 50 Kč

Labutě: 50 Kč

Adreanalinové atrakce: 100-150 Kč

Ceny občerstvení:

Klobása: 90 Kč

Langoš: 50-60 Kč

Panini se slaninou: 55 Kč

Hamburger: 60-100 Kč

Bramborové spirály: 50 Kč

Pivo: 30-50 Kč

Párek v rohlíku: 30 Kč

Svařák: 40 Kč

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze