Top hledané
Výsledky (0)
Skleněná výloha v přízemí pražské Galerie Tančící dům má nyní podobu vánoční výlohy obchodního domu Kotva v 70. letech. Proč? Vstupte a uvidíte, tady to všechno teprve začíná...

Žigulík, pletené svetry a fronty. Retro zima za socíku, Tančící dům

Eva Ledecká
14. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Typický interiér 70. let

Pamatujete si na Vánoce plné sněhu? Na papírové řetězy, které jsme jako děti vyráběly na vánoční stromeček? A pamatujete si také ty fronty na zboží, které o Vánocích bylo sice k dostání, ale jen ve velmi omezeném počtu a každý ho chtěl? V Galerii Tančící dům si toto všechno znovu vybavíte! Jako kdyby to bylo včera...

Výstavu můžete navštívit od 14. 11. 2018 do 17. 3. 2019

Unikátní výstava s názvem Retro zima za socíku navazuje na úspěšnou výstavu Retro 70. a 80. let. Galerie vystavuje na 1300 dobových předmětů, které pochází se soukromých sbírek, nebo je zapůjčily Barrandovské ateliéry a Česká televize. Všechno to dát dohromady byla podle slov autorky výstavy Jany Sommerové práce velmi obtížná a musíme říct „klobouk dolů“.

Výstava si na nic nehraje, takhle to zkrátka bylo!

Až se ocitnete v dokonale naaranžované kuchyni ze socialismu, jistě se vám vybaví scény ze svého vlastního života. Pohled na stůl v dětském pokoji s legendárním časopisem ABC, učebnicí ze školy a nedodělaným vánočním papírovým řetězem vám také jistě nebude neznámý. Narvaný žigulík k prasknutí, rodinný výlet za příbuznými na Vánoce, kdo by to neznal? Termoska s teplým čajem a dřevěné saně přivázané na střeše nesmí chybět! A co na sebe? Nejlepší je teplý svetr upletený podle časopisu Burda, jedinečného a jediného.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

„Výstava je určená pro všechny generace. Někdo si přijde zavzpomínat, někdo naopak nahlédnout do nepříliš vzdálené minulosti,“ vysvětluje ředitel galerie Robert Vůjtek.

Zábava především pro děti

Výstava se bude líbit také dětem. Najdou tu interaktivní hernu a na místě si budou moci vyrobit masopustní masky či masky čerta a Mikuláše. A v galerii nechybí ani dobová schránka, která přijímá dopisy pro Ježíška.

Součástí expozice je také soukromá sbírka hraček ze 70. a 80. let z muzea v Rychnově nad Kněžnou, která vzniká již téměř 50 let a některé exponáty nebyly zatím nikdy vystaveny.

Zavzpomínejte na staré časy a ukažte dětem, v jakém světě jste vyrůstali. Výstava potrvá do 17. března 2019.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Galerie Tančící dům
Tančící dům Jiráskovo náměstí 6, Praha Česká republika
+420 732 675 202