Top hledané
Výsledky (0)
Česká móda, která na tak vysoké úrovni snad ještě nikdy nebyla.

Kdo je Jan Černý a jak získal tak významné místo na poli módního průmyslu. Talent s obrovskými ambicemi dobývá svět

Dominika Žejdl
10. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Show 11 - představení Jan Societé

Kdo je Jan Černý? Zajímalo nás, jak tento jedinečný návrhář z českého prostředí zaujal tak významné místo na poli módního průmyslu. Poohlédli jsme se, co má za sebou a kolik práce již odpracoval.

Jedinečným tvůrčím stylem spojuje staré a nové - tradiční prvky s moderním designem, a jako módní guru zanechal svůj otisk nejen v České republice, ale i za hranicemi. Nedávno přijal výzvu navrhnout exkluzivní kolekci pro olympioniky, což je jen špička ledovce jeho talentu. Navíc se 22. září na nejkrásnější kulise Pražského Hradu odehrála módní show, která zanechala v paměti návštěvníků hluboký dojem. Jan Černý nastavil do budoucna hodně vysokou laťku!

Mladý talent s velkými ambicemi

Jan Černý, který se ještě nepřehoupnul přes třicítku, již nyní patří k nejtalentovanějším návrhářům na planetě. Jeho kariéra začala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde studoval design oděvu. Během svého studia měl možnost představit svou kolekci na prestižním Fashion Weeku v Praze, což mu otevřelo dveře do světa módy, kde momentálně boří mýty!

Inspirace z Různých Směrů

Jan Černý se nechává inspirovat různými kulturami a uměním. Jeho tvorba odráží vlivy streetwearu, tradičního oblečení, a umění produktového designu. Jeho unisexové modely vycházejí z tradiční siluety pánských obleků a oslovují širokou škálu lidí, od mladých rebelů po ty, kteří jsou mladí duchem.

Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha
Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha, Praha 8

Spolupráce s prestižními značkami

Jan Černý má za sebou bohatou kariéru a spolupráci s prestižními značkami. Pracoval jako kreativní ředitel pro značku Kara, ale spolupracoval s dalšími talentovanými českými designéry, jako je šperkař Ondřej Stára, který vytvořil exkluzivní kolekci šperků pro celou sbírku. Lukáš Novák, šikovný sklář, vytvořil jedinečné objekty, které modelové nesli na mole. Preciosa, renomovaná společnost specializující se na šperky, dodala některým modelům kolekce krásné kameny. Navíc, Jan Černý spolupracoval s legendou obuvnictví Prestige na vytvoření osmi nových barevných variací tenisek, které spojují krásu s pohodlím. Jeho tvorba je velmi oblíbená u mladé generace, ale dokázal oslovit i starší generaci, která se nebojí odvázat. 

Olympijská kolekce: Nová výzva

Jan Černý momentálně čelí nové výzvě - navrhování oblečení pro olympijské sportovce. V těsné spolupráci s českou sportovní značkou Alpine Pro připravuje nástupovou kolekci, kterou sportovci představí na zahajovacím a uzavíracím ceremoniálu letních olympijských her v Paříži. Jeho kolekce bude "brutálně speciální", a má za cíl ukázat to nejlepší z českého umění a designu světu. Jan čelí složité úloze - musí vytvořit oblečení, které je nejen funkční a pohodlné, ale také originální.  

“Honza Černý je renomovaný mladý návrhář, má vše před sebou a jsme přesvědčeni, že udělá maximum pro to, abychom při slavnostním zahájení her v Paříži uspěli,“  

řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, pro Czechdesign.cz.   

Módní show na Pražském hradě

Jan Černý nedávno překvapil módní svět revoluční transformací. Na pražském hradě dne 22. září představil svou novou kolekci pod novým jménem - JAN SOCIÉTÉ. Kolekce se vyznačuje širokou paletou střihů a materiálů, inovativními prvky a minimalistickým stylem. Jeho vizí bylo spojit duchovno a materiální svět do jedinečného vizuálního konceptu. Výsledkem byli futurističtí nomádi, kteří se však neztratili v moderním světě. Jejich oděv a doplňky byly uzpůsobeny současným potřebám. Kolekce otevřela dialog mezi duchovnem a konzumem, což vytvořilo neobyčejný zážitek pro všechny přítomné. Modely na mole byly jako poslové z budoucnosti, kteří s sebou přinesli symboliku starověkých civilizací. Jeho přehlídka na Pražském Hradě byla vizuálním zážitkem a svědectvím o odvaze a kreativitě českého designéra. 

Jedním z nejzajímavějších materiálů byl termoreaktivní nylon, který mění barvu na bledě modrou při kontaktu s lidským tělem. To byl opravdu MAZEC! Dalším fascinujícím materiálem bylo aluminiové plátno, třívrstvý materiál s vrstvou aluminia mezi dvěma bavlněnými plátny, což mu dává neuvěřitelnou tvarovou stabilitu. Kolekce také zahrnuje pláště ušité z japonského nylonu a denimovou linii, která brzy bude k dispozici na e-shopu návrháře. Denim se inspiroval workwear estetikou a přináší nám pečlivě vybrané barvy, které ho zdůrazňují.

Minimalistický luxus

Obleky v této kolekci jsou navržené do minimalistických forem. Saka jsou prakticky bez kapes, kromě zdvojené náprsní kapsy s Janovým podpisem. Ostře řezané linie obleků jsou vyváženy jemnými saténovými materiály, které dodávají siluetám obleků něžnou eleganci a šmrnc. Módní show Jana Černého, nyní známého jako Jan Societé, na Pražském Hradě byla nejen vizuálním zážitkem, ale také svědectvím o odvaze a kreativitě českých designérů. Tato kolekce nám ukázala, že móda může být spojením minulosti a budoucnosti, duchovna a materiálna, a že Jan Societé je novou silnou značkou na české a světové módní scéně. 

Jan Černý je připraven na další výzvy a jeho kreativita nezná mezí. Svými jedinečnými nápady a inovacemi osvěžuje světovou i českou módní scénu, a to ještě zdaleka není jeho poslední slovo ve světě módy.

Zdroj: Procne.cz, Forbes, Ln.cz, CzechDesign.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze