Top hledané
Výsledky (0)
Richard Krajčo, přední český zpěvák, herec a nyní už i tanečník. Ze StarDance s Dominikou Roškovou sice vypadli, ale za to získali přátelství na celý život.

Richard Krajčo: Ve StarDance jsem měl tři cíle. Naučit se tančit, zhubnout a vydělat na opravu kostela

Karolína Gaislerová
16. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof, je všestranným člověkem, který se kromě umělecké sféry věnoval i managementu a hledaní talentů. Nyní má tvůrčí pauzu a věnoval se zejména StarDance, ve kterém soutěžil s Dominikou Roškovou. Jak StarDance probíhalo, co plánuje v hudební kariéře a jak pracuje se sociálními sítěmi? To vše se dozvíte v novém rozhovoru s Richardem Krajčem. 

Trénink StarDance
Richard Krajčo
Richard Krajčo
Richard Krajčo s Dominikou Roškovou.

Na vašem webu píšete, že se věnujete i managementu a online marketingu, kde jste nabral tyto zkušenosti? Je možné si Vás najmout jako manažera?

Já jsem se k tomu dostal tak, že kdysi zde žádný profesionální management nefungoval. Chtěl jsem, aby mou kapelu někdo vedl, a proto jsem se do toho pustil sám. Těmi zkušenostmi se to nabalovalo a do roku 2017 jsem naši kapelu managoval. Také jsem objevoval talenty, což se mi občas podařilo, např. jsem objevil Mirai, což byl nejúspěšnější počin. Postupně jsem ale došel k tomu, že se chci naplno věnovat hudbě a užívat si koncerty s kapelou a management jsem předal svému dlouholetému kamarádovi a mé pravé ruce. Do budoucna je to ale pro mě otevřená cesta, nabídek na management mám nespočet.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

Vy jste teď nejen zpěvákem, ale i tanečníkem. Jaká je Vaše taneční historie? Byla to pro Vás premiéra, nebo už zkušenost máte?

Když jsem nastoupil do StarDance, neměl jsem žádné zkušenosti, neuměl jsem ani polku. V době, kdy se chodilo do tanečních, trávil jsem čas v rockových clubech. Taneční mi připadaly směšné. V té době jsem byl DJ, měl jsem kapelu, chodil jsem v černém a poslouchal Depeche Mode. Toto pro mě byl jiný svět a do tanečních by mě nikdo nedostal, minulo mě to. Postupem času mi to ale bylo líto, trochu jsem se i styděl, že opravdu nic neumím. Když mi po páté přišla nabídka do StarDance, šel jsem do toho. Jsem rád, že jsem do toho šel a myslím, že jsem se trochu naučil tančit.

Jak probíhala spolupráce s Dominikou Roškovou? Byla na Vás někdy tvrdá?

Byla hodně tvrdá, ale já to mám rád. Mám rád, když s někým pracuji, a on má pro danou věc vášeň a zápal. Ona netančí pro to, že tančí, ale pro to, že je to vášeň. To mě dokáže pohltit, vždy jsem to také tak měl. Nechtěl jsem, aby to byl "píchačkový" systém pro to, protože musíte. Hudbu jsem takto nikdy nedělal, ani herectví jsem takto nedělal a to je to, co mě na ni pohltilo. I když někdy byla opravdu tvrdá, tak jsem věděl, proč to dělá. Byl bych stejný. kdybych učil něco já ji. Díky ní jsem se naučil tančit.

Vy jste bohužel dále nepostoupili, proč myslíte, že k tomu došlo? V čem byla Vaše slabina?

Nepřemýšlel jsem nad tím. Můj kamarád, který se v tom pohybuje mi řekl, že se jedná o syndrom favorita. Nálepka favorita mě mrzela, nemám za sebou taneční minulost a lidé to posuzují podle sledujících na Instagramu. Od fanoušků jsem dostal stovky zpráv, že se omlouvají, že neposlali hlas, protože si mysleli, že favorit má automatický postup. Neměl jsem ale ambici vyhrát, ani jít do finále. Měl jsem tři cíle: naučit se tančit, udělat něco se svou postavou a peníze, které vydělám věnuji na opravu kostela v Chotěvicích, což se mi také částečně povedlo. Já si tedy vše splnil a navíc jsem dostal dárek, přátelství s Dominikou. V dnešní době je složité získat pravé přátelé a proto si přátelství s Dominikou vážím. 

Co hudební oblast, chystáte teď něco?

Před měsícem jsme vydali nový singl, který jsem psal pro film Gump 2. Hraju tam hlavní roli a takto se to spojilo dohromady, píseň se jmenuje “Život je krásný”. Nic jiného ale nechystám, mám teď takové hudební vakuum. Mám pocit, že jsem toho napsal už dost, musím najít něco, co mě okysličí. Nechci skládat jen proto, abych vydal nový singl, nebo desku. Skládám jen tehdy, když tím chci něco říct. Psal mi fanoušek, že ho štve, že už nevydávám tvrdší a depresivní věci. Já to teď ale mám takto a nechci se do depresivního období vracet. Teď čekám na inspiraci a chuť, kdy se budu potřebovat z něčeho vypsat. 

Na sociálních sítích se držíte trendů, kde na ty nápady chodíte? 

Je to jako s tou hudbou, někdy Vás něco napadne, něco uděláte a dáte to tam. Někdy to má úspěch, někdy ne. Jsem vystudovaný herec, když začal Tiktok, byl jsem jeden z prvních z naší branže, který na Tiktoku začal fungovat. Sklízel jsem za to i posměch, ale dokázal jsem se tam realizovat. Lidi, kteří se zajímají o divadlo, znají mě z velkých dramatických rolí, ale já mám v sobě i kus komické stránky, to jsem si díky Tiktoku mohl naplňovat. Teď je to na Tiktoku jiné a už mě to tolik nebaví. Když mě ale něco napadne, tak něco vytvořím.

 

Rychlá zpověď:

Nejlepší část vaší práce?

Jakákoliv, která se odehrává na jevišti.

Nejtěžší část Vaší práce?

Nic.

Co Vám dodává motivaci?

Fanoušci.

Skládání textů, nebo zpěv?

Obojí.

TikTok, nebo Instagram?

Instagram.

Vaše píseň, kterou máte nejradši?

Srdce nehasnou.

Oblíbený styl tance?

Quick step.

Maso, nebo vegetariánská strava?

Vegetariásnká.

Antidepresiva, ano, nebo ne?

Nevím, pokud to někomu pomáhá, tak ano.

Oblíbený zpěvák?

Jaromír Nohavica.

Kdybyste nedělal to, co děláte, jaké jiné zaměstnání byste si vybral?

Želví chovatel v Zoo.

Oblíbený hudební nástroj?

Klavír.

S kým byste chtěl spolupracovat v hudební kariéře?

Colplay.

Spotify, nebo youtube?

Apple music.

Jedna otázka na redaktorku?

Pevný, nebo volný vztah?
Pevný.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze