Top hledané
Výsledky (0)
I velká města jako je Praha, mají své oázy klidu. Obyvatelé Vinohrad jsou pyšní na tu svou: Riegrovy sady s luxusním výhledem na Pražský hrad.

Na co jsou pyšní obyvatelé Vinohrad? Na "své" Riegrovy sady!

Eva Ledecká
29. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Riegrovy sady

Riegrovy sady leží na okraji Vinohrad, sousedí s Žižkovem a je to odtud kousek na metro Muzeum. Tato atraktivní poloha přitahuje nejen obyvatele přilehlých čtvrtí, ale všechny Pražany. Není proto divu, že je zde v létě dosti rušno. Oblíbenost místa navíc zvyšuje fakt, že park leží v kopci a nabízí nádherné výhledy na Pražský hrad. Zažít tu můžete také luxusní západy slunce.

Riegrovy sady
Riegrovy sady
Pohled na Žižkovskou věž

Riegrovy sady: tam, kde život probíhá venku

Riegrovy sady jsou místem pro sport, odpočinek, setkávání s přáteli, trávení času s dětmi. Luxusní park o rozloze 11 hektarů vznikl už v roce 1902 spojením sousedních zahrad a usedlostí. Založil ho zahradní ředitel Leopold Batěk a nese své jméno podle českého politika a advokáta F. L. Riegra. Uznávaný český sochař Josef Václav Myslbek vytvořil jeho sochu, která byla v parku slavnostně odhalena v roce 1913.

Riegrovy sady jsou také místem různých kulturních akcí. V rozlehlé oplocené venkovní zahrádce najdete obrovské plátno, které se využívá k přenosu důležitých sportovních utkání. V roce 2017 zde byly umístěny dvě luxusní instalace v rámci hojně navštěvovaného Signal festivalu. Na místě bývalé mlékárny stojí příjemná kavárna se stoly pod stromy a s terasou na střeše.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Jak se bydlí u „Riegráčů“?

Bydlení v okolí Riegrových sadů je snem mnoha lidí všech věkových kategorií. Okolní ulice, které zdobí luxusní vzrostlé stromy, jsou klidné a co se týče polohy, není třeba nic dodávat: do historické Prahy dojdete příjemnou procházkou pěšky a nedaleko leží náměstí Jiřího z Poděbrad s veškerou občanskou vybaveností.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: