Top hledané
Výsledky (0)
Koupit by si mohla celé ostrovy, v Londýně se ale rozhodla si dům pronajímat. Teď má smůlu!

Rihanna přišla o pronájem: Dům, za který platila dva miliony měsíčně, jí prodali pod nosem

Denisa Zajíčková
24. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Tady žila v Londýně Rihanna

Chtěli byste za nájemnici Rihannu? Dlouholetý nájemní dům ve čtvrti St John's Wood v severním Londýně byl prodaný za 772 milionů korun. Od roku 2018 do roku 2020 zde bydlela zpěvačka Rihanna, která platila nájem týdně - ten vyšel na více než půl milionu. Dům nabízí 589 čtverečních metrů obytné plochy a celkem osm ložnic.

Rihanna je světovou ikonou a idolem mnoha mladých lidí

Luxusní sídlo ve čtvrti St John's Wood bylo prodáno čínskému kupci v přepočtu za 772 milionů korun. Dům se proslavil především tím, že se na nějaký čas stal domovem pro barbadoskou zpěvačku Rihannu, která zde platila týdenní nájem více než půl milionu korun! Přebývala zde v době, kdy randila se saúdskoarabským miliardářem Hassanem Jameelem. To už je dávno minulostí, dnes má už má dvě děti s hudebníkem, který si říká ASAP Rocky.

Slavná oranžová taška

Je to právě ona, kdo luxusní dům proslavil ve svých příspěvcích na internetu. Často se tu totiž natáčela na sociální sítě. Stalo se tak zejména ve chvíli, kdy se v koupelně objevila v pozadí s oranžovou taškou Bag For Life z britského supermarketu Sainsbury's. Rihanna, která má luxusní designový šatník v hodnotě stovek tisíc liber, tak chodila nakupovat se znovu použitelnou taškou za 50 pencí, která se dá případně na pokladně dokonce vyměnit. Jde o kampaň na podporu životního prostředí, čímž si své fanoušky naprosto získala.

Dům se prodával dva roky

Tento mimořádný dům postavil v roce 1844 místní stavitel William Holme Twentyman pro diamantového magnáta De Beers Daniela Francise. Navrhl jej architekt John Shaw Junior. Má osm ložnic a celkovou rozlohu 588 metrů čtverečních. Prodával se od roku 2021. Tehdy za něj chtěl majitel 898,5 milionů korun. Dům má několik přijímacích místností, formální i neformální jídelny, pracovnu, tělocvičnu s posilovnou i cvičebním studiem. Nechybí prostorná terasa i udržovaná zahrada.

Za tuto cenu ho ale dlouho nikdo nechtěl. A to ačkoliv se jedná o velmi rozlehlé sídlo, ke kterému patří velké pozemky. I za tuto cenu dům ale počítá pro budoucího majitele s plánovanou rekonstrukcí - stavební úřad už vydal souhlas s vybudováním lázní, bazénu, saunou, parní lázní nebo místnostmi pro další kosmetické procedury.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Čínský trh se obrací k Londýnu

Mark Pollack, jeden ze spoluzakladatelů realitní kanceláře Aston Chase, která dům prodávala, je přesvědčený, že právě tato transakce svědčí o zvýšeném zájmu čínských investorů o londýnské nemovitosti. Otázkou je, za to trh ve skutečnosti podpoří nebo učiní bydlení v centru Londýna pro mnohé lidi absolutně nedostupné. "V důsledku neschopnosti cestovat během pandemie mnoho bohatých čínských a Hongkongských obyvatel upřednostňuje plán B v případě další nepředvídatelné události vedoucí k omezení pohybu čínskou vládou," doplňuje.

"Dosažená značná cena pevně podtrhuje hodnotu a kvalitu tohoto jedinečného trofejního domova a trvalou přitažlivost St John's Wood u kupujících z Velké Británie i z celého světa," říká Stephen Lindsay, Savills, ředitel North London a St John's Wood Office.

Otevřít v galerii (1)
Interiér domu, který si Rihanna užívala plnými doušky
Interiér domu, který si Rihanna užívala plnými douškyZdroj: Profimedia

O Rihanně

Rihanna, celým jménem Robyn Rihanna Fenty, se stala jednou z nejvíce uznávaných a vlivných osobností v odvětví hudby, módy a byznysu. Tato barbadoská zpěvačka, textařka, herečka a podnikatelka je symbolem sebedůvěry, individuality - a také inovace. 

Narodila se 20. února 1988 na Barbadosu. Již v raném věku projevila svůj hudební talent, a to ji nakonec přivedlo k setkání s producentem Evanem Rogersem, který s ní podepsal nahrávací smlouvu. Její debutový singl Pon de Replay se stal hitem a otevřel jí dveře do světa. Možná právě od té doby patří vůbec k největším světovým celebritám, které mají otevřené dveře na každé akci.

Vytvořila nespočet hitů, jako jsou Umbrella, Diamonds, We Found Love a Only Girl (In the World). Její hudební styl kombinuje R&B, pop, reggae a dance, a na první poslech jí odlišuje od ostatních. 

Hvězdou i ve světě módy

Rihanna ovlivnila nejen hudební scénu, ale stala se také ikonou módy. Je zakladatelkou značky Fenty, která prodává módní oblečení, obuv i kosmetiku. Její přístup k módnímu průmysl si získal velkou oblibu a uznání. Při uvádění kosmetických produktů na trh se soustředí zejména a barvy pleti, a dostupnost produktů pro všechny. Za to je velmi ceněná. Snad, že sama zažila, jak těžké je sehnat perfektní make-up. 

Zpěvačka se objevila také v mnoha filmech, aktivně se angažuje v charitativní činnosti a je vášnivou podnikatelkou. Vyhledává příležitosti, které by pro ni mohly být zdrojem příjmů, aby nebyla závislá jen na hudbě. V tomto směru je inspirací svým fanouškům, které se jí touží podobat.

Zdroj: standard.co.uk, theguardian.com, dailymail.co.uk

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: