Top hledané
Výsledky (0)

Říjen plný kulturních novinek pro muže

Jana Fikotová
29. září 2017
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Blade Runner 2049

Milujete napětí, adrenalin nebo sem tam uděláte dobrý skutek? V tom případě tu pro vás máme pár kulturních tipů, kam vyrazit s přáteli nebo co si pěkného koupit domů.

FILMY

Blade Runner 2049, premiéra 5. 10. 

„Poslal jsem scénář Harrisonu Fordovi a on mi přiznal, že to je nejlepší scénář, jaký kdy četl‘“, říká Ridley Scott, výkonný producent filmu.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

„Je to podobná barevná paleta, ale v rukou jiného malíře“, popisuje režisér Denis Villeneuve jeden z nejvyhlíženějších filmů tohoto roku. 

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. To ho nutí zahájit pátrání po Ricku Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. Vedle hlavní dvojice se ve filmu objeví i luxusní Jared Leto, Robin Wrightová či Ana de Armasová.

Arth: Den na zázračné planetě, premiéra 26. 10. 

Tvůrci Zázračné planety přicházejí do kin s druhým celovečerním filmem, který navazuje na úspěšnou druhou sérii přírodovědného filmu Zázračná planeta. Dobrodružný snímek přináší divákům všech věkových kategorií luxusní nezapomenutelné hrdiny v podobě krásných zvířat. V českých kinech bude snímek k vidění ve dvou verzích: s originálním anglickým komentářem Roberta Redforda opatřeným anglickými titulky pro starší diváky a také v českém znění pro nejmenší diváky, kterému svůj hlas propůjčí Ivan Trojan. 

KNIHY: BELMONDO V HLAVNÍ ROLI

Jean-Paul Belmondo - Mých tisíc životů (biografie), Práh, cena 299 Kč, 25. 10 2017

Vůbec první vzpomínková autobiografie napsaná s typickým belmonďáckým humorem. Ve stejný den vyjde i audiokniha v interpretaci dabéra Jiřího Krampola. Kniha vypráví o všem - o dětství poznamenaném válkou, o odhodlané matce, o otcově ateliéru, o prvních láskách. Zavede nás do Alžíru, kde slavný herec prožíval základní vojenskou službu, pozve nás k barovým pultům v ulici Saint-Benoît, kde hýřil se svými životními kamarády Jean-Pierrem Mariellem, Jeanem Rochefortem, Michelem Beaunem, Pierrem Vernierem a Charlesem Gérardem. Jean-Paul Belmondo v této knize poprvé mluví o sobě a ujišťuje nás, že je lepší žít tisíckrát než jednou.

Belmondo o Belmondovi (fotografická publikace), Práh, cena 790 Kč, 25. 10. 2017

Velké fotografické album, jehož jednotlivé kapitoly propojují Belmondovy osobní poznámky a komentáře. Legendární Jean-Paul Belmondo se ve svých čtyřiaosmdesáti letech vůbec poprvé rozhodl veřejně sdílet svůj vzrušující osobní i profesní příběh. Unikátní fotografie pocházejí jak z jeho osobního archivu, tak z mnoha desítek světových agentur. Dětství, rodina, ženy, přátelé, děti, filmy a divadlo... Slova a obrazy skládají celou jeho minulost. 

DVD 

Smrtihlav, cena 299 Kč, 25. 10.

Od většiny předešlých filmových zpracování se film s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády: na samotného Heydricha.

KONCERT

Ennio Morricone “The last concert in Prague”, cena 1290 Kč - 4990 Kč, O2 Arena 16. 10. 2017

Italský filmový hudební skladatel koncertoval v Praze již čtyřikrát. Nový koncertní program představí tentokrát v rámci posledního vystoupení v české metropoli. Již tradičně povede Český národní symfonický orchestr, se kterým má mnoho luxusních zkušeností. 

FESTIVAL

Pilsnerfest 2017, nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj, 7.10. 2017

Jubilejních 175 let, co první sládek Josef Groll uvařil v Plzni luxusní zlatý ležák, kterým se dodnes inspiruje celý svět. Tradiční oslava tohoto výročí proběhne jako vždy přímo v pivovaru Plzeňský Prazdroj, ale i na Náměstí Republiky v Plzni. Těšit se můžete na bohatý program. Vystoupí např. LENNY, MONKEY BUSINESS, PERUTĚ, ALICE či DAN BÁRTA

CHARITA 

Se psem mě baví běh, Stromovka, 7. 10. 2017

1. ročník charitativního běhu pro lidi a psy s cílem pomoci těm pejskům, kteří svého pána pro běh životem teprve hledají. Zároveň proběhne křest jedinečné a luxusní knihy plné psích příběhů a fotek. Vše na podporu nadace Se psem mě baví svět.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze