Top hledané
Výsledky (0)
Vítejte v jedinečné síti hotelů, ve kterých vás bude doprovázet pocit absolutního luxusu.

Hotel Ritz-Carlton: Luxus, kterého se snad brzy dočká i Praha

Eva Ledecká
25. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Síť celkem čítá 91 hotelů ve 30 zemích světa. Řídí ji americká společnost The Ritz-Carlton Hotel Company, která byla založena v roce 1983. V současné době je dceřinou společností Marriott International.

Král hoteliérů a hoteliér králů

Název hotelů je a navždy bude spjatý s mužem jménem César Ritz. V hotelovém průmyslu se mu přezdívalo "Král hoteliérů a hoteliér králů". Redefinoval luxusní ubytování v Evropě. Hlavní hotely Ritz-Carlton byly v Londýně a Paříži, dveře si zde podávala ta nejvybranější smetánka.

Perličky z expanze sítě Ritz-Carlton

V roce 1905 otevřel César Ritz společně s šéfkuchařem Augustem Escoffierem restauraci na palubě lodí linky Hamburk-Amerika Line známou jako Ritz-Carlton. Přestala fungovat se začátkem první světové války v roce 1914.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

V roce 1911 byl otevřen první hotel tohoto jména v USA v New Yorku. Stalo se tak díky frančíze, za kterou stojí Albert Keller. Následovalo další rozšiřování na americkém kontinentu. Ritz však v roce 1918 umírá a v tradici hoteliérství pokračuje jeho manželka Marie. Na začátku 20. let existovalo už celkem 15 hotelů po celém světě!

Nový šéf, nové motto

Nyní Ritz-Carlton ovládá president a COO Horst Schulze, který vymyslel nové motto, jež vzdává poklonu nejen vybrané společnosti, která hotel navštěvuje, ale také svým zaměstanancům. V hotelu s tímto mottem by chtěl každý pracovat. Posuďte sami, motto zní:

„Jsme dámy a pánové, kteří slouží dámám a pánům.“

Od roku 1998 vlastní 99 % společnosti Ritz-Carlton společnost Marriott International. V roce 2001 se dala dohromady s dalším gigantem, značkou Bulgari, která spravuje resorty Bulgari.

Nejvyšší hotel světa a palác ze zlata

Ano, i těmito přívlastky se mohou pyšnit hotely Ritz-Carlton. Ten nejvyšší byl otevřen v roce 2011 a najdete ho v Hongkongu. Hotel Ritz-Carlton z roku 2015 navržený jako palác ze zlata je pro změnu luxusní ozdobou neméně luxusního Macau.

Není žádný pochyb o tom, že si tuto síť hotelů vybírají ti nejbohatší, nejvýznamnější, nejvlivnější a nejslavnější z celého světa. Překvapením nebude možná ani to, že se hotely Ritz-Carlton objevují v románech, novelách, písních i filmech. Francis Scott Fidgerald napsal novelu s názvem The diamond as big as the Ritz (1922), ve filmu Americká svatba (2003) se svatební obřad odehrával právě v Ritzu v Kalifornii.

Závěrem dodejme snad jen to, že bude velkou poctou pro Prahu, pokud se Ritz-Carlton v našem hlavním městě postaví. Jeho dveře by se měly dle posledních informací návštěvníkům otevřít na sklonku roku 2022 u Staroměstském náměstí.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze