Top hledané
Výsledky (0)
Ženské představitelky na luxusních obrazech Roberty Coni vypadají velmi přirozeně a realisticky. Pohled na její díla působí jako balzám na duši. Čím nás okouzlila?

„Pohled skrz oči přímo do duše“ – italská umělkyně Roberta Coni

Mgr. Jana Höger
12. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Roberta Coni. Její dar spočívá v preciznosti a vnímání.

Úchvatná práce umělkyně se opírá o precizní zkoumání svého předmětu zájmu. Od prvního pohledu zachycuje přes sítnici vaše zkušenosti. Pak začne malovat s elegancí a jemností, aby nás přesvědčila, že část sebe sama splyne s jejími portréty. Dává si na tom hodně záležet. Možná, že pro ni plynutí času v té chvíli nic neznamená. Jak se říká, tráví čas "face-to-face" se svými ženskými modely, aby je poté co nejvěrohodněji mohla zobrazit na plátně.

Co spatříte v jejím rukopise a luxusních dílech?

Malířka Roberta Coni využívá hedvábného lesku a všestrannosti olejových barev a pigmentů sloužících k obnově barvy. V některých dílech můžete objevit slabé otisky bublinového či jiných materiálů, které jsou na povrchu stále jakoby mokré. To vše dodává jejím obrazům na plastičnosti, dynamičnosti a vám se při pohledu na její tvorbu zdá, jakoby byly obrazy doslova živé. Máte touhu si sáhnout, abyste se přesvědčili, ale pozor, dotýkat se je přece zakázáno!

Díla italské umělkyně ve světě

Na výstavě v Galeries Bartoux na Avenue Matignon v Paříži představila na sklonku roku 2018 Roberta Coni svůj nejnovější luxusní počin zvaný Casta Diva. Vystavila na třicet výrazných portrétů, kterým předcházelo 30 osobních setkání. Jsou mezi nimi ženské postavy pojmenované například Sophia, Diletta, Teresa, Aurora, Alice, Elena, Laura a Matilde.

Umělkyně spolupracuje s několika galeriemi v Anglii, Turecku, Číně, Spojených státech, Kanadě, Francii, Singapuru i Brazílii. Její díla si můžete zakoupit například v galerii LeRoyer v Montrealu, Quebec.

Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2, Okolí Prahy

Ve zkratce o jejím životě

Narodila se v roce 1976 v Římě. V Itálii absolvovala Akademii výtvarných umění. Od roku 2009 se její umělecká tvorba zaměřuje na rozsáhlé obrazy, ve kterých často vystupuje tvář ze stínu. Roberta Coni spolupracuje s galeriemi z celého světa, těší se značnému respektu a zároveň získala granty ve Španělsku a ve Spojených státech. Je nositelkou také řady luxusních ocenění v zahraničí včetně Anglie, Turecka a Číny.

V poslední době zahájila ambiciózní projekt týkající se obrazové realizace celé Božské komedie od Danta Alighieri.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze