Top hledané
Výsledky (0)
Soukromá jachta designéra Roberta Cavalliho.

Luxusní jachta Roberta Cavalliho: Když chce designér řídit jako Batman

Redakční tým
17. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Celosvětově uznávaný designér Roberto Cavalli povolil uzdu své fantazii. Výsledkem je jachta M/Y Freedom s přepychovým interiérem!

„Chci loď, kterou bych řídil jako Batman!”

Jachta M/Y Freedom vznikla v kooperaci se ctěným italským návrhářem luxusních superjachet Tommasem Spadolinim, který během své hvězdné kariéry spolupracoval s řadou předních společností, jako je Baglietto, Rossinavi a Wally. Přáním Roberta Cavalliho bylo vlastnit jachtu, „kterou by řídil jako Batman”. A tak vznikla M/Y Freedom pro 4 hosty a 3 členy posádky. Je dlouhá 27 metrů a schopna jet rychlostí 40 uzlů. Stavby se ujala italská loděnice Cerri Cantieri Navali, která jachtu postavila za neuvěřitelných 14 měsíců. Hodnota jachty je odhadovaná na 20 miliónů dolarů.

Agresivní exteriér na přání designéra

Pokud jde o design exteriéru, Cavalli toužil po něčem sportovním a agresivním, co by odráželo jeho osobní přístup k životu na moři a také jeho silnou osobnost. Výzvou bylo maximalizovat kontakt s mořem a zároveň zajistit nekompromisní soukromí.

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6

Savné leopardí vzory mistra Cavalliho

Důležitým prvkem, na který sází Cavalli, je pohodlný moderní prostor, přirozené světlo a jednoznačně výhled na moře. Nemůže chybět ani osobitý styl tvůrce ovlivněný exotickým duchem. Proto na čalounění, potazích i polštářích dominují africké zvířecí potisky. Interiér je laděný do černé, šedé a bílé a doplňují ho zlaté zářící dekorace. Luxusní doplněk jachty tvoří Cavalliho osobní panoramatické fotografie pořízené během cest. Specialitou je jeho vlastní kabina, neboť on sám je majitelem námořnické licence.

VIP apartmá a kabina pro hosty se nachází v dolním podlaží, spolu s kuchyní, jídelnou a ubytováním pro posádku. Vlastní apartmá je na zvýšené úrovni za kapitánskou kabinou, což je poměrně nezvyklé.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze