Top hledané
Výsledky (0)
Někdy se architekti musí vypořádat i s drsnými podmínkami, které ale mnohdy stojí za to. Luxusní moderní Srbín je toho důkazem.

Rodinná vila Srbín. Luxusně bydlet se dá i ve svahu!

Mgr. Jana Höger
10. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vila Srbín

Moderní, nadčasová a nezvyklá architektura vzniká i v našich podmínkách. Architektonický kousek Srbín vznikl pod vedením českého studia Martin Čeněk Architecture. Prohlédněte si tento nádherný český unikát.

Civilizačnímu shonu dala tato vila sbohem. Zde utíká čas daleko pomaleji.

Rodinný dům stojí v klidném prostředí Mukařova. Byl navržen na velkém, z části zalesněném pozemku v kontaktu s vodní plochou, v tomto případě s rybníkem. Cílem bylo nový objekt zasadit do terénu, aby splynul s okolní zahradou a svahem a minimalizovala se jeho moderní stopa. Nejen díky vhodným materiálům, jako je například lomový kámen, se to zdárně podařilo.

Luxusní Srbín v „zoomu“

Při bližším zkoumání zjistíte, že je dům složen ze dvou základních jednoduchých částí, z nichž ta spodní, hlavní obytné podlaží domu, je z části zapuštěno v terénu. Jeho orientované plochy do zahrady jsou celoplošně bezrámově prosklené a umožňují propojení interiéru se zahradou. Proti svahu a směrem k sousednímu pozemku na severovýchodní straně je prostor přízemí vymezen opěrnými zdmi, jak už bylo řečeno, z lomového kamene.

Stejný luxusní obklad naleznete i v interiéru. Zajímavostí tohoto domu jsou velká okna z ložnice stíněná posuvnými okenicemi z perforovaného plechu. Ta jsou orientovaná na jihovýchod do zahrady a umožňují výstup na jednoduchou dřevěnou palubu přecházející v zelenou střechu a horní část zahrady.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Interiér vhodně kombinuje prvky moderny s přírodou

Luxusní interiér této moderní stavby je prostorný, otevřený, volně plynoucí ze vstupní haly do obytného prostoru okolo bloku kuchyně, šatny a výtahu z garáže a technických prostor. Vévodí mu oboustranný krb oddělující jídelní a odpočinkovou část domu. Objekt má také krytou terasu.

Výrazným prvkem interiéru je konzolové ocelové schodiště do patra osvětlené střešním světlíkem. Nemůžeme se divit, že tento moderní dům je nízkoenergetický, s důrazem na využití solárních zisků v zimních měsících a eliminaci přehřívání po zbytek roku.

Jak se vám líbí?

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze