Top hledané
Výsledky (0)
Každý, kdo zavítá do Prahy, si zamiluje Malou Stranu, jednu z nejmalebnějších míst v České republice. Je to inspirující místo plné barokních a renesančních domů, luxusních kaváren a příjemné klidné atmosféry.

Romantické bydlení na Malé Straně

Eva Ledecká
01. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Hledáte-li místo k bydlení v romantickém prostředí, daleko od supermarketů a rušných ulic, najdete ho na Malé Straně v Praze 1. Luxusní lokace na levém břehu řeky Vltavy pod Pražským hradem nabízí snadný přístup k historickým památkám i jiným částem centra Prahy.

Malá Strana je jednou z nejpůsobivějších a zároveň nejstarších částí Prahy. Ohraničuje ji Vítězná ulice, Janáčkovo nábřeží a vede k mostu Legií. Centrum tvoří Malostranské náměstí s kostelem sv. Mikuláše. Malou Stranu zahrnuje romantická Kampa s ramenem řeky Vltavy s názvem Čertovka i 60 m vysoká Petřínská rozhledna s luxusním výhledem na město.

Něco z historie Malé Strany

Malá Strana vznikla jako podhradí Pražského hradu a svůj současný název nese od 18. století. V roce 1257 bylo na území Malé Strany založeno takzvané Nové Město. Z této doby pochází Nerudova ulice i kostel sv. Mikuláše. Za Karla IV zde byla vybudována Hladová zeď a k území se připojil Újezd. V roce 1503 propukl ničivý požár a v době baroka bylo vystaveno spoustu nových budov. V polovině 16. století přišli do Prahy významní italští architekti, kteří se zasloužili o nový ráz staveb.

Byt Malá Strana Magenta 104m
Byt Malá Strana Magenta 104m, Praha 1

Malebné luxusní prostředí plné zeleně

Bydlení na Malé Straně je balzámem pro duši. K procházkám v zeleni láká Kampa i Petřínské sady. Je zde spousta možností, kam si zajít na výtečnou kávu nebo luxusní jídlo. Navštívit můžete slavné Café Savoy nebo Café Lounge v Plaské ulici. Malé obchůdky, pekárny a cukrárny se zahrádkami vybízí k posezení v příjemném prostředí.

Slavná jména na Malé Straně

Mezi významné osobností, kteří žili na Malé Straně patří například Josef Dobrovký, Karel Čapek, nebo Jan Neruda. Ten Malé Straně zasvětil své dílo Povídky malostranské. Dobrovského dům na Kampě svého času obýval Jan Werich. Byl zde točen film Kamenný most, televizní seriál Kamarádi nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze