Top hledané
Výsledky (0)
Před odletem na Survivor jsme se tanečníka Martina Prágra zeptali na pár otázek!

Martin Prágr exkluzivně o Survivoru: Neviděl jsem ani jeden díl, příprava se nekonala, svěřil se před odletem

Denisa Zajíčková
21. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Martin Prágr má pro strach uděláno. Stane se právě on vítězem Survivoru?

Martin Prágr aktuálně bojuje v drsné reality show Survivor 2024. Všichni ho ale známe jako tanečníka, který byl již třikrát po sobě v oblíbeném pořadu České televize StarDance, když hvězdy tančí... . Prozradil, kdy a proč se rozhodl přijmout nabídku stát se účastníkem Survivoru 2024 a co od něj očekává. Rozhovor nám poskytl před odletem a prozradil, že má z účasti strach. 

Kdo má šanci na výhru?
V týmu s Martinem soutěží také Ivana Jirešová
Stane se vítězkou Adéla Krejdlová?
V týmu slavných je také topmodelka Denisa Dvořáková

Martin je profesionální tanečník z Hodonína. Tanci se věnuje od svých šesti let a diváci ho mohou znát například ze soutěže StarDance, kde už vystupoval celkem třikrát - nejdřív po boku Simony Babčákové, poté Gabriely Koukalové, dnes Soukalové a loni s moderátorkou Ivou Kubelkovou. Myslí si, že by díky tanci mohl být na Survivor fyzicky připravený. Chce poznat své hranice. Volný čas rád tráví s přáteli a do soutěže odvážně odletěl navzdory tomu, že si pár měsíců před začátkem našel novou lásku. Kdyby vyhrál, tak by letěl tancovat do Afriky a splnil si tak svůj další sen. Je výbušný, ale zároveň nemá rád konflikty. Narodil se ve znamení Vah - bude to pro něj výhoda, nebo právě naopak?

Martině, co tě vedlo k tomu, aby ses přihlásil do Survivoru?

Já se do něj nepřihlásil, ale produkce TV Nova mě oslavila. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Co od soutěže očekáváš?

Je to pro mě obrovská výzva. I vnitřní a určité překonání hranic. Od mala jen tančím, takže je to pro mě taková jiná sportovní věc. 

Prozradíš nám něco o své taktice?

Žádnou taktiku nemám, asi jen to, abych přežil. Nevím, co mám od toho vlastně očekávat, protože jsem do konce neviděl ani jeden díl. Zhruba vím, o co jde, ale načtené to rozhodně nemám, že bych třeba do detailu zkoumal, jak se hraje takticky. V tom to bude pro mě asi těžké. 

Přemýšlíš o tom, zda bys těžce nesl případnou prohru? V Survivoru nikdo neví dne ani hodiny.

Emoce dopředu se velmi těžce popisují, pokud tu emoci člověk ještě nezná. Takto o tom nedokáže dopředu mluvit. Nikdy nevíme, jak se v určité situaci zachováme dopředu. Samozřejmě vím, že ze sportovního hlediska mě to štvát bude. Protože já opravdu jsem soutěživý. V určitých mezích si pak člověk uvědomí, že se těší domu, takže ono se vám to poté vykompenzuje. 

Bude se ti stýskat?

Budou mi chybět přátelé, rodina, moje přítelkyně, to je jasné. 

Jaké to je, když víš, že nebudeš vědět dva měsíce o světě? Je pro tebe pozitivní, že se odstřihneš od sociálních sítí? 

To asi vnímám tak, že zrovna tohle mi bude chybět ze všeho nejméně. Z toho mám opravdu nejmenší strach. Nebude mi chybět rozkliknout Instagram, zpravodajství a jiné sítě. To mě netrápí.

Co na tvou účast říkala Iva Kubelková, se kterou si tančil ve StarDance?

Tak já jsem to řešil hlavně se svými nejbližšími. Samozřejmě jsem se potřeboval rozhodnout, nebylo to jenom mé rozhodnutí. Bylo to i o dalších jiných aspektech, jako je třeba jiné mé podnikání, tak aby tam spolupracovníci všechno zvládli. Musel jsem to s někým probrat, aby se určití lidé na mé odloučení připravili. 

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Bude ti chybět jídlo?

Nevím, ze začátku asi ano. Každý organismus má svůj režim. Párkrát jsem si teď za měsíc zkusil, že jsem měl opravdu velký hlad a nebylo to vůbec příjemné. Takže během toho, kdy tam bude vedro a nějaké fyzické vyčerpání, tak je jídlo opravdu velký přínos, jak zvládnout stresovou a fyzickou námahu. Pro psychiku, mysl i tělo je jídlo důležité. Takže ano, myslím, že mi jídlo chybět bude. Ale lidské tělo si zvykne na všechno. 

Připravoval si se psychicky a fyzicky?

Speciálně jsem se nepřipravoval. Nedá se na to připravit. Některé soutěže jsou pod tak obrovským psychickým tlakem a ještě je člověk ovlivněný jiným okolím, takže se na to připravit tak úplně nedá. Když pak v daný moment zapojíte hlavu a přizpůsobíte se, tak to tělo to zvládne. 

Bojíš se taktik od ostatních lidí?

Toho se bojím ze všeho nejvíc. To totiž bude moje nejslabší stránka. Samozřejmě to tak říkám teď a pak se uvidí. Nikdy jsem žádné manipulace a tvoření si aliancí neprožil. Vždy jsem měl buď to kamarády nebo známé. Pro mě bude těžké se s lidmi, z kterých ucítím špatnou energii, přátelit. Hlavně pokud budu vědět, že mě pomlouvají. 

Je někdo z budoucího kmene už před odletem tvůj blízký kamarád?

Tak já nevím, kdo tam jde. Ale s některými jsme točili společně promo materiály, takže u některých vím, že mi sedli, u některých vím, že mi nesedli. Ale s nikým se neznám úplně osobně, a to si upřímně myslím, že je dobře. Pokud by tam měl jít člověk v osobním kontaktu a pak by tam měl jít společně proti sobě, tak to není dobré. Takhle je to pro mě ideální stav, známe se, ale ne úplně osobně. 

Otevřít v galerii (1)
Bude pro něj taneční průprava znamenat výhodu?
Bude pro něj taneční průprava znamenat výhodu?Zdroj: se souhlasem TV Nova

Co uděláš s výhrou?

To je poslední věc, nad kterou přemýšlím. To je další emoce, kterou člověk zprácovává vždy až vyhraje. Jsem na určitou výhru zvyklí z tanečních závodů a vím, co to s vámi udělá, když na výhru myslíte dopředu. To se pak většinou nepovede. Když na ni nemyslíte, tak se výhra většinou povede a tu emoci projeví člověk až potom. Pokud se má jednat o peníze, tak to vůbec nevím, nejdu tam proto, abych vyhrál finanční obnos. 

Jdeš rovnou ze StarDance do Survivoru. Je pro tebe takto rychlý přechod náročný? 

No těžké bylo i to, že jsem účast v Survivoru řešil v době, kdy jsem byl ve StarDance. I taneční show je extrémně náročná, jsem fyzicky vyčerpán a skočit hned měsíc po pořadu do další fyzicky náročné soutěže je extrémní. Trochu jsem si mentálně odpočinul, ale možná je to i lepší, jít do toho jedním vrzem. Než se na to připravovat třeba půl roku, ale rozdíl to bude opravdu obrovský, je to vyloženě z pohodlí tanečního parketu do divočiny. 

O výhru 2 500 000 Kč se začíná hrát 27. února 2024! Bude vítězem tentokrát celebrita, nebo si na vybrané bojovníky z kmene Titánů nikdo nepřijde? I mezi Lovci se najdou adepti na vítěze!

Zdroj: autorský článek

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze