Top hledané
Výsledky (0)
S Martinou jsem si povídala o vzhledu, estetických úpravách a nebo o negativním vlivu sociálních sítí na psychiku mladých holek. Proč všechny "vylepšené" ženy vypadají velmi podobně?

Influencerka a podnikatelka Marková: Naše společnost je povrchní a vzhled je pro nás důležitý

Barbora Štöklová
29. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Martina vlastní populární fitness značku. Showroom Gymio můžete najít na Malé Straně.

Martina Marková je rozhodně tváří, kterou nepřehlédnete. Od účasti v soutěži StarDance se protancovala až do světa úspěšného podnikání, kdy založila svůj vlastní fitness "brand". Na jejím Instagramu, který je plný krásy, ji sleduje přes 50 tisíc lidí. Žila v Rusku a v Číně. Nejvíce šťastná je ale doma v Praze. Na úpravy svého zevnějšku je hrdá a v životě se chce stále zdokonalovat. Vnější i vnitřní krása je pro ni důležitá. 

Životní příběh podnikatelky a bývalé tanečnice Martiny je skutečně inspirativní. Díky své profesi tanečnice procestovala kus světa. Žila v Číně i Rusku. Vždy ale toužila po tom "zapadnout", což jak sama popisuje, například v Honkongu, byla velmi náročná disciplína. Vždy byla jiná než ostatní - krásná a vysoká. Rozhodně vyčnívala z davu. Martinu si můžete pamatovat jako roztomilou černovlásku, která v doprovodu Marka Taclíka tančila v soutěži StarDance. Nyní Martina vypadá úplně jinak. Má krátké, světlé vlasy a "vyladěnou" fitness postavu. Se svým vzhledem byla vždy spokojená. Úpravy přišly v malém množství a postupně, že sama na sobě změnu už ani nevnímá.

O kráse

„Začalo to proměnou vlasů, celý život jsem byla černovlasá a najednou se objevil trend bílých vlasů. Chtěla jsem být výrazná a chtěla jsem být vidět. Jsem střelec, a tak jsem do toho šla. Samozřejmě kadeřnice nebyla moc nadšená. Obávala se, že budu plešatá, ale to mi nevadilo. I jako plešatá bych byla zajímavá,"

popisuje Martina začátek své cesty.

Ve světlé barvě vlasů se Martina začala cítím lépe než ve tmavé. Když na sobě poté viděla nějakou "nedokonalost" chtěla to změnit. Neodsuzuje žádné plastiky a jiné operace, každý člověk, by se měl cítit dobře ve svém těle. Pokud něco může změnit, vnímá to jako dar.

„Naše společnost je povrchní a vzhled je velmi důležitý. Stranou by ale měli jít veškeré předsudky o daném člověku. Nikdo by neměl soudit na základě vzhledu,"

dodává Martina.

Myslíte, že dnešní "kult instagramové krásy" může mít negativní vliv na mladé holky? 

„Problém je, že vzhled je móda. Dnes jsou plastické operace a další estetické služby dostupné téměř pro všechny. A tím, že je někdy trend určitého tvaru rtů nebo určitého nosu začínají vylepšené holky vypadat všechny trochu stejně. Všichni se tak unifikujeme to jednoho vzhledu. Nemyslím si, že vypadat jako "ideál krásy" je správná cesta, protože se za chvíli zase změní. Negativní vliv to samozřejmě může mít, ale každý by si měl najít "to", jak on se cítí dobře, nezávisle na tvaru rtů nebo velikosti oblečení."

O podnikání 

Martiny "kousek ráje" můžete najít na Malé straně. Kde si v luxusním showroomu můžete koupit sportovní oblečení, které sama navrhuje. Fitness a zdravému životnímu stylu se Martina věnuje už deset let. Se svou značku se snaží dělat osvětu o zdravém stravování a o tom, jak by měl sportovec přistupovat ke svému tělu. Sama během své profesionální taneční kariéry poznala limity svého těla, když byla nucena držet přísné hladovky, které jí nařídil její vlastní otec. 

„Cesta k podnikání byla zdánlivě jednoduchá. S přítelem se už deset věnuji tomu stejnému tématu, a tím, že jsme to nevzdali a věřili jsme našemu snu, teď můžeme sedět v tomhle obchodě a povídat si o tom."

Co byste poradila z Vaší zkušenosti začínajícím podnikatelům?

„Bez odvahy podnikat nejde. Pokud je ale vize silnější než strach, je to základ pro úspěch. A pokud to nevyjde, budete zase chytřejší. A zkušenosti mají pro život velkou hodnotu,"

přiznává Martina. 

Měla jste někdy moment, kdy jste si řekla "už na to kašlu?

„Každý den.  I když si říkám, že teď už jsem zkušenější a vyrovnanější, pořád je to obrovský stres. Někdy se stane, že ani nespím, protože sama nevím jak určité věci řešit, ale vždycky po nějaké době dospěji k rozhodnutí, že to vlastně všechno dobře dopadlo,"

usmívá se Martina. 

O budoucnosti

Martina aktuálně pracuje na svém první knize, která má být lidem takový průvodce o tom jak cvičit, jíst a zkrátka mít ze sebe dobrý pocit. Do knížky dala kus sebe a z výsledku má velkou radost. 

„V životě jsem teď nejvíc pyšná na to kým se stávám. Snažím se být stále lepším člověk a jsem hrdá jakou cestu jsem v životě ušla."

 

 

Zdroj: Vlastní dotazování

Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1
Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze