Top hledané
Výsledky (0)
Výroky celebrit, které zaplnily titulní strany novin!

Rozhovory, které šokovaly svět: Princezna Diana o konci manželství i trestně stíhaný Jackson

Kateřina Ostrejšová
24. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
princezna Diana

Rozhovory veřejných osobností bývají skvělou příležitostí nahlédnout do zákulisí jejich životů. Velkou roli hraje bezpochyby moderátor, který by měl divákovi zprostředkovat zajímavé odpovědi a hlavně tolik toužené pikantní informace. V tom nejlepším případě se dozvíme něco překvapujícího a nečekaného, potom jsou tu ale i rozhovory, které by řada celebrit nejspíš vzala zpátky. Doprovázeny mediálním šílenstvím, velkou vlnou kritiky nebo i trestním stíháním. Tady jsou ty opravdu šokující!  

Monika Lewinsky o románku s prezidentem  

Otevřít v galerii (5)
Monika Lewinsky
Monika LewinskyZdroj: Profimedia

V lednu 1998 se v médiích nemluvilo o ničem jiném, než o údajném poměru mezi americkým prezidentem Billem Clintonem a bývalou stážistkou Bílého domu Monikou Lewinskou. Tahle kauza plnila přední stránky novin téměř celý rok a z Lewinské udělala nejznámější stážistku na světě. V té době jí bylo pouhých 22 let. 

V březnu roku 1999 Lewinsky prolomila mlčení, když kývla na rozhovor pro ABC s Barbarou Walters. Byla v něm nečekaně otevřená, přiznala například, že Clinton velmi dobře líbal. Na další otázku, zda by s ním znovu měla vztah, Lewinsky odpověděla:  

“Jsou dny, kdy lituji, že vztah někdy vůbec začal a jsou dny, kdy lituji, že jsem se někdy svěřila Lindě Trippové.” 

Trippová byla její přítelkyně, která si ale jejich rozhovory o aféře s Clintonem nahrávala a předávala je dál. Navzdory všem způsobeným problémům ale Lewinská během rozhovoru přiznala, že city ke Clintonovi jsou stále silné. On sám se k románku přiznal až v roce 2001, při posledním dni ve funkci.  

„Co jsem provedl s Monikou Lewinskou, bylo nemorální, byla to hloupost. Hluboce jsem se za to styděl a nechtěl jsem, aby se to vědělo,“

vysvětlil své někdejší lhaní Clinton v pamětech, které vyšly v červnu 2004. Prezident byl nakonec potrestán jen symbolicky pětiletým zákazem právní praxe a pokutou půl milionu korun.

Dopingové přiznání Lance Armstronga 

Otevřít v galerii (5)
Lance Armstrong
Lance ArmstrongZdroj: Profimedia

Rozhovor cyklistické legendy a sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga s Oprah Winfreyovou v roce 2013 překvapil celý sportovní svět. Svět, ve kterém byl uznáván, jak nejvíc to šlo. Vrcholový sportovec, který prodělal rakovinu, a i přesto se dokázal vrátit do cyklistického sedla. Tenhle obrázek se ale záhy změnil, když v rozhovoru Armstrong poprvé přiznal, že všech sedm titulů vyhrál na dopingu. Otočil se tak zády k letům popírání a uvedl, že jeho legendární kariéru poháněly drogy, lži a šikana.  

Mimo jiné taky přiznal, že se nechal unést silným mediálním příběhem a nechtěl ho kazit. Pohádkový příběh sportovce, který překonal rakovinu varlat, aby vítězil v nejnáročnějším cyklistickém závodě.  

“Vše, co jsem říkal nebyla pravda. Ten příběh byl dokonalý tak dlouho a teď je to pryč,” 

řekl Armstrong v rozhovoru. 

Jeho život se změnil ze dne na den. Po rozhovoru s Oprah čelil obrovské kritice a dostal doživotní zákaz v profesionálním sportu. I tohle ale Armstrong dokázal překonat. Jak on sám několikrát přiznal, investice do společnosti Uber mu zachránily život. V roce 2009 vložil celkem 2,3 milionu korun do investiční firmy Lowercase Capital. Součástí investičního portfolia byl z velké části právě Uber. Díky strmému růstu hodnoty společnosti se investice z 2,3 milionu korun proměnila na bezmála 600 milionů. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Princezna Diana potvrzuje odloučení s Charlesem  

Otevřít v galerii (5)
Princezna Diana
Princezna DianaZdroj: Profimedia

Bude tomu 26 let, co se princezna Diana posadila k nejslavnějšímu a nejkontroverznějšímu rozhovoru královské historie. Byl to moderátor Martin Bashir, který ji přesvědčil, aby poskytla exkluzivní rozhovor. Princezna Diana souhlasila, aby uvedla na pravou míru všechny bulvární spekulace o jejím manželství s princem Charlesem, které se do té doby nenávratně rozpadalo. Během rozhovoru připustila, že manželství skončilo a přiznala, že v něm byl i někdo třetí, čímž odkazovala na Charlesovu pokračující aféru s budoucí vévodkyní Camillou. 

„V našem manželství jsme byli tři, takže to bylo trochu přeplněné,“

přiznala Diana. Rozhovor byl tak posledním hřebíčkem do rakve jejich manželství, což přimělo královnu trvat na tom, aby se pár rozvedl. Tak se stalo v následujícím roce.  

Jejich společné povídání mělo ale silnou dohru ještě loňský rok. Moderátor Martin Bashir měl totiž údajně manipulovat s Dianou tím, že ukázal dva falešné bankovní výpisy jejímu bratrovi Charlesi Spencerovi. Ten uvedl, že Bashirovy dokumenty hrály nesmírně velkou roli v jeho rozhodnutí oslovit Diana k rozhovoru, protože tvrdily, že člen jeho štábu byl placen za únik informací o královské rodině. Po měsíčním vyšetřování ale Scotland Yard na začátku března rozhodl, že proti Bashirovi nebudou podniknuta další opatření.  

Dokument, který zničil Michaelu Jacksonovi život  

Otevřít v galerii (5)
Michael Jackson
Michael JacksonZdroj: Profimedia

Martin Bashir světem celebrit výrazně zahýbal. Mezi jeho “úlovky” nepatřila jenom Diana, ale i světoznámý král popu Michael Jackson. A právě on patřil k těm, kteří poskytovali rozhovory opravdu zřídka. V dubnu roku 2002 ale kývl na sérii rozhovorů britskému novináři. Společně před kamerou strávili celých osm měsíců, z čehož vznikl dokumentární film “Život s Michaelem Jacksonem”, který veřejnost poprvé viděla v únoru 2003.  

V dokumentu je Jackson například dotazován, proč spí s dětmi, které nejsou jeho, v posteli. Na to odpověděl:  

„Proč bych nesdílel svoji postel? To je ta nejlaskavější věc, kterou můžete udělat, sdílet s někým postel.” 

Po vysílání dokumentu došlo k veřejnému pobouření, které vedlo k tomu, že bylo zahájeno vyšetřování proti Jacksonovi. Později byl zpěvák zatčen a v roce 2005 předveden před soud. Zpěvák tehdy řekl, že se cítil Bashirem velmi zrazen a že zneužil jeho důvěry.  

Kontroverzní Meghan a princ Harry 

Otevřít v galerii (5)
Meghan Markle a princ Harry
Meghan Markle a princ HarryZdroj: Profimedia

O další královský poprask se postarala nedávno Meghan Markle a princ Harry. V rozhovoru Oprah Winfreyové pro americkou stanici CBS se bývalá herečka opravdu otevřela - diskuse o barvě kůže jejich syna, ztráta práva na ochranku nebo myšlenky na sebevraždu, nejen o těchto tématech byla v rozhovoru řeč.  

Ke slovu se dostal i princ Harry, který mnohé překvapil například informací, že ho královská rodina finančně odstřihla na začátku roku 2020. Svoji rodinu je prý schopný zabezpečit díky penězům po jeho matce (princezně Dianě).

"Byl jsem uvězněn v systému, stejně tak jako zbytek mé rodiny. Můj otec i bratr, oba jsou uvězněni,"  

přiznal princ Harry. Podle předběžných výpočtů analytické společnosti Nielsen rozhovor s princem a jeho ženou sledovalo asi 17 milionů Američanů, informovala agentura Reuters.  

Jaký rozhovor podle vás nejvíce otřásl médii?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze