Top hledané
Výsledky (0)
Milovali se, stáli jeden vedle druhého, ale jejich vztah to udržet nedokázalo. Jejich cesty se rázem rozešly a někteří se stali velkými nepřáteli.

Rok 2023 ve znamení rozchodů: Někdo "frajersky" opustil ženu před porodem. Jiní to ale umí i hezky a přátelsky

Michaela Hanelová
05. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Agáta Hanychová a Jaromít Soukup

V minulém roce došlo k rozpadu několika dlouholetých a významných manželství nejen českých, ale i zahraničních celebrit. Tyto páry byly spolu často desítky let, což dokazuje, že ani ve světě slávy a úspěchu není manželský svazek vždy trvalý. Některé rozvody byly dokonce tak nečekané, že se o nich svět dozvěděl až po několika měsících. Proč k nim došlo mnohdy někteří z nich ani neuvedli. Jak se ukázalo, rozvody po několika letech vztahu nejsou žádnou výjimkou. Kdo se tedy v roce 2023 ocitl na seznamu rozvedených? Z některých jmen budete možná překvapení.

Tvořili spokojený pár a stali se hvězdami Hollywoodu. Když se ukázali na veřejnosti, vždy zářili štěstím a úsměvy, které rozdávali kolem sebe. Nejen hollywoodské celebrity dokázaly, že mít dlouholetý vztah je opravdová vzácnost, která se dnes už nevidí. Bohužel ani to, že se milujete několik dlouhých desítek let neznamená, že vám láska vydrží až do smrti. Ačkoliv o tom mnozí z nich byli přesvědčeni, jejich životní cesty rozhodly jinak. Vztah jim z minuty na minutu propadl na bod mrazu a nezbývalo už nic jiného než podat žádost o rozvod. My se nyní podíváme na nejvíce sledované, ale zároveň nejvíce šokující rozvody roku 2023, které se na veřejnost dostaly někdy až po několika měsících odděleného soužití. Jak se ukázalo, někteří dokázali rozpad svého vztahu opravdu bedlivě tajit. Ačkoliv se společně na veřejnosti již neukazovali, nedali na sobě nic znát.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Rozvody v Hollywoodu

V listopadu 2023 došlo k rozpadu šestadvacetiletého manželství Erica McCormacka, kterého diváci znají především z komediálního seriálu Will a Grace. Po 26 letech společného života se jeho manželka Janet Holden rozhodla podat žádost o rozvod. Jako oficiální důvod rozpadu manželství Erica McCormacka a Janet Holden byly uvedeny "nepřekonatelné rozdíly". Tyto rozdíly se staly zásadními až po 26 letech manželství a 28 letech společného vztahu. Dvojice blíže nespecifikovala důvody, a proto široká veřejnost začala spekulovat o nevěře jednoho z nich. Ani jeden už k rozpadu svého vztahu nevyjadřuje, dle všeho žijí oddělené a spokojené životy, avšak i nadále spolu udržují alespoň přátelský vztah.

A tím nekončíme. Další byl šokující rozchod herečky Meryl Streep a Dona Gummera, který se stal jedním z nejpřekvapivějších rozvodů roku 2023. Manželství, které trvalo od roku 1978, bylo často vnímáno jako stabilní a pevný základ Hollywoodu. V říjnu 2023 byla zveřejněna první zpráva o tom, že manželé žijí odděleně už více než šest let a rozhodli se pro rozchod. I nadále však udržují velmi přátelské vztahy, rádi se navštěvují a jeden druhého doprovází na společenské akce. Tato zprava většinu jejich fanoušků šokovala, protože oba dva byli považováni za jeden z nejdéle trvajících vztahů.

„Don Gummer a Meryl Streep spolu nežijí více než šest let, a přestože se o sebe budou vždy starat, zvolili si život odděleně,“

cituje mluvčího herečky web Page Six.

Dalším, zvláštně šokujícím rozvodem, byl rozpad vztahu Hugha Jackmana a Deborah-Lee Furness. Tento australský pár byl známý svým dlouhým a stabilním manželstvím, které trvalo 27 let.

„Byli jsme požehnáni, že jsme spolu sdíleli téměř tři desetiletí jako manžel a manželka v nádherném a milujícím manželství. Naše cesta se nyní posouvá a rozhodli jsme se oddělit, abychom mohli pokračovat v našem individuálním růstu,“ 

uvedli v prohlášení pro magazín People.

Dalším neočekávaným rozvodem bylo oznámení o konci vztahu úspěšného herce Kevina Costnera. Za něho zprávu o rozpadu vztahu světu oznámil jeho manažer, který dále veřejnost požádal o diskrétnost, toleranci a žádné další otázky. „S velkým zármutkem oznamujeme, že se vyskytly jisté okolnosti, které pan Costner nemohl ovlivnit a které vedly k rozhodnutí ukončit toto manželství,“ uvedl hercův zástupce v prohlášení. Kevin Costner a Christine Baumgartnerová tvořili manželský pár rovných osmnáct let. Vzali se v roce 2004 po čtyřech letech společného soužití. Společně mají tři děti: syny Caydena, Hayese a dceru Grace.

Otevřít v galerii (1)
Meryl Streep
Meryl StreepZdroj: Profimedia

Vztahy krachují i v Česku

Snad nejvýznamnější rozchod českého showbyznysu byl rozpad vztahu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa, který trval necelý rok a vzešla z něho dcera Rozárka. Další, kdo opustil svou přítelkyni, byl herec Jaromír Nosek. Svou partnerku opustil krátce před porodem. Ještě předtím stihli společně absolvovat reality show Výměna manželek, kde působili jako dvě zamilované hrdličky. Jeho partnerka si tam zkusila výchovu několika dětí, kterou zvládla naprosto bravurně. Dalším zajímavým rozchodem byl rozpad vztahu Korduly Stropnické a jejího přítele Davida Darlinga nebo rozchod herce Jiřího Dvořáka a jeho o 28 let mladší partnerky Martiny Zábranské. Naopak radost z rozvodu neskrývala česká politička Jana Maláčová, která se touto novinkou veřejně pochlubila na Instagramu v únoru minulého roku.

Zdroje: People, PageSix, Instagram, NYPost, Daily Mail, BBC News, Marriane

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze