Top hledané
Výsledky (0)
Krásní, šťastní, zamilovaní. Takoví byli. Potom přišel krach. Namísto lásky zbyly jen hádky a rozdělený pár. Které páry si řekly sbohem?

Rozvody v showbyznysu: Nejdražší, nejrychlejší, i ty s trvalými následky. Někteří si z nich odnesli víc než jen psychické trauma

Kristina Valachyová
01. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
9 minut
Brad Pitt a Angelina Jolie

Jednu z největších novinek ze světa celebrit přineslo léto. Jennifer Lopez se po letech vrátila ke svému expříteli Benu Affleckovi. Z jejich návratu k sobě jsou všichni fanoušci nadšení! My vám však prozradíme, které páry dopadly přesně naopak a rozešly se. Manželský svazek je ale i o penězích. Pokud si to celebrity dobře nepojistí, může se stát, že se čistá láska rozplyne, a jim zůstanou oči pro pláč a prázdné kapsy.

Nejsledovanější kauzou světa showbyznysu je momentálně soudní tahanice mezi Amber Heard a Johnnym Deppem. Heard podala žádost o rozvod v roce 2016. Herečka vysoudila na Johnnym miliony, ale vzdala se jich. Peníze, které jí Johnny Depp po rozvodu vyplatil, věnovala na charitativní účely. Sedm milionů dolarů (161 milionů korun) putovalo dětské nemocnici v Los Angeles a organizaci, která se věnuje právní ochraně obětí domácího násilí.

A jaké rozvody byly nejdražší? 

James Cameron a Linda Hamilton - 1 miliarda korun

Otevřít v galerii (6)
James Cameron a Linda Hamilton
James Cameron a Linda Hamilton Zdroj: Profimedia

Když tomuto trojnásobnému držiteli Oscara narazilo rok po megaúspěchu filmového trháku Titanic na mělčinu i jeho manželství, neohrožená hvězda Terminátora Linda Hamilton z toho vyšla celkem dobře. Na své konto si za necelých 18 měsíců připsala něco kolem 1 miliardy korun, což představuje polovinu sumy, kterou režisér na filmu vydělal. Důvod? Nevěra. A mimochodem, nevěrný jí byl s herečkou Suzy Amis, která hrála vnučku hlavní hrdinky. Aktuálně jsou manželé.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Paul McCartney a Heather Mills – 1,4 miliardy korun

Nejdražší a nejmedializovanější rozvod Británie. Přestože se říkalo, že se na něj pověsila jen kvůli jeho miliardovému majetku, on se jí vždy zastával. Bouřlivý rozchod byl plný obviňování z domácího násilí. Muzikant řekl, že Heather je hašteřivá a do všeho mu mluví. Modelka, která má jen jednu nohu, vydělala zhruba 1,4 miliardy korun.

Madonna a Guy Ritchie - 1,7 miliardy korun

Když si popová diva brala britského režiséra, byla to láska jako trám. Vydrželi spolu celých osm let. Pikantní na tom je, že Ritchie zprvu žádné peníze nechtěl, ale poté, co byl Madonnou nazván „emocionálním bastardem“, názor změnil.

„Dost dlouho jsem žil v telenovele. Zřejmě o tom budu moci víc mluvit až tak za deset let,“

řekl v rozhovoru pro jeden americký magazín režisér Guy Ritchie.

V roce 2007, kdy byli Madonna a Ritchie ještě svoji, se zpěvačka svěřila novinářům:

„Skutečnou výzvou je pro nás vyvážit kariéru, svou práci a rodinný život a zařídit, aby to všechno fungovalo.“

Pár však tyto překážky zjevně překonat nedokázal, v roce 2008 tak manželství skončilo rozvodem.

Kevin Costner a Cindy Silva – 1,8 miliardy korun

Kdo by nechtěl mít po ruce svého osobního strážce? Cindy se tento sen splnil. Byli spolu celých šťastných 16 let a vychovali tři děti. Velká láska však nevydržela. Zdroje naznačují, že Costner se zakoukal jinde a jeho manželce se nelíbily některé jeho více sexy filmové role. Údajně mu dala ultimátum.

Harrison Ford a Melissa Mathison – 2 miliardy korun

Vydrželi spolu celých 21 let. Melissa a Harrison se brali ještě mladí. A protože se spolu dohodli, že do odstupného bude patřit příjem ze všech filmů, ve kterých během manželství hrál, získala jeho žena rozvodem 2 miliardy korun.

Tiger Woods a Elin Nordegren – 2,5 miliardy korun

Tiger Woods a Elin Nordegren tvořili dokonalý black and white pár. Jenže pak se ukázalo, že Tiger se rád páruje i s jinými. V roce 2010 tak manželé tak oznámili svůj rozvod po šesti letech manželství. Podle odhadů obdržela Elin Nordegren rozvodové vyrovnání ve výši 2,5 miliardy korun.

Michael Jordan a Juanita Vanoy - 3,9 miliardy korun

Jeden z nejlepších basketbalistů na světě Michael Jordan se oženil s Juanitou v roce 1989. Měli spolu tři děti a po jejím boku prožil spoustu krásných okamžiků a slavných momentů ve své sportovní kariéře. Vzal si ji dříve, než podepsal smlouvu s klubem Chicago Bulls. Poté, co už nemohla dále ignorovat Jordanovy nevěry, rozhodla se Juanita manželství ukončit. Po rozvodu jí připadla polovina jeho majetku. Juanita získala 3,9 miliardy korun, péči o jejich děti a sedmihektarové sídlo v Chicagu.

Arnold Schwarzenegger a Maria Shrive - 5,7 miliardy korun

Maria požádala o rozvod poté, co se dozvěděla o Arnoldově románku s pokojskou, který mu nedokázala odpustit. Důvodem rozchodu bylo jeho nemanželské dítě.

Pár neměl podepsanou předmanželskou smlouvu, takže si majetek museli rozdělit na polovic. Marie odešla s 5,7 miliardy korun a zákonnou péčí o jejich děti.

Mel Gibson a Robyn Moore – 9,8 miliardy korun

Nepodepsali předmanželskou smlouvu, vyrovnání proto herce stálo téměř polovinu jeho tehdejšího čistého majetku. Robyn Moore si kromě 7 dětí odnesla z manželství 9,8 miliardy korun. Jejich manželství vydrželo 31 let. Herec ze Smrtonosné zbraně se s manželkou - zdravotní sestrou na stomatologii - rozešel po nechvalně proslulém řízení vozidla v opilosti v roce 2006.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Jeff a MacKenzie Bezosovi - 872 miliard korun

Jeff a MacKenzie Bezosovi se postarali o jeden z nejdražších rozvodů. Není jasné, jestli pár měl předmanželskou smlouvu nebo ne, ale žijí v jednom z devíti států v Americe, kde mají obyvatelé nárok na rozdělení veškerého manželského majetku v poměru 50/50.

Jeff Bezos a MacKenzie Scott se rozvedli v roce 2019 poté, co zakladatel Amazonu prozradil, že má poměr s bývalou televizní moderátorkou Lauren Sánchezovou. Své manželce vyplatil 872 miliard korun. Bezosův rozvod byl do té doby zdaleka největším a nejdražším rozvodem na světě.

Bill Gates a Melinda French Gates - 1,7 bilionu korun

Otevřít v galerii (6)
Bill Gates a Melinda Gatesová
Bill Gates a Melinda Gatesová Zdroj: Profimedia

Miliardář a jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates a jeho žena Melinda Gatesová se rozešli po 27 letech manželství. Bill měl před lety aférku se zaměstnankyní, kterou však slavný pár dokázal ustát. Kamenem úrazu v manželství Gatesových byly i miliardářovy kontakty s finančníkem Jeffreym Epsteinem. Ten byl odsouzen za sexuální zneužívání nezletilých dívek a obchodování s nimi. Bohatým mužům je měl dohazovat i jako sexuální otrokyně.

 

NEJRYCHLEJŠÍ ROZVODY

Víte, kdo ze slavných svůj sňatek anuloval jen pár hodin po jeho uzavření?

Carmen Electra

Otevřít v galerii (6)
Carmen Electra si vzala za manžela hráče NBA Dennise Rodmana
Carmen Electra si vzala za manžela hráče NBA Dennise RodmanaZdroj: Profimedia

Herečka Carmen Electra si vzala za manžela hráče NBA Dennise Rodmana. Bouřlivák se však s kráskou z Pobřežní hlídky rozvedl po 6 dnech. Tvrdil, že během obřadu byl opilý a právě to bylo příčinou, že učinil nesprávné rozhodnutí.

Britney Spears

Královnou, co se rychlosti rozvodu týče, je Britney Spears. V roce 2004 si jako 22letá vzala dlouholetého kamaráda Jasona Alexandra. Jejich manželství trvalo pouhých 55 hodin.

Charlie Sheen

Bouřlivák Charlie Sheen po svatbě s Donnou Peelovou prohlásil, že právě ona je jeho andělem seslaným z nebe na zem. Když se pět měsíců nato rozváděli, tvrdil, že si jen koupil špatné auto, které se po velmi krátké době začalo porouchávat.

Kim Kardashian

Hvězdička reality show Kim Kardashian se v roce 2011 provdala za basketbalistu Krise Humphriese. Ale už po 72 dnech šli od sebe.

Cher

Nestárnoucí zpěvačka Cher a rockový kytarista Gregg Allman se vzali v Las Vegas. Cher však hned po svatbě požádala o rozvod. Po devíti dnech se svým manželem totiž zjistila, že to prostě nepůjde. Důvodem byla jeho drogová závislost.

Pamela Anderson

Manželství s jepičím životem má za sebou i Pamela Anderson. Své ano kdysi řekla o 22 let staršímu hollywoodskému producentovi Jonovi Petersovi. Za méně než dva týdny svazku se stihli rozejít.

 

NEJNEOČEKÁVANĚJŠÍ ROZVODY

Elon Musk a Grimes

Otevřít v galerii (6)
Elon Musk a Grimes
Elon Musk a GrimesZdroj: Profimedia

Také známý multimiliardář a umělkyně oznámili oficiální konec svého vztahu. Důvodem jsou Muskovy pracovní povinnosti. Nezvládá totiž věnovat dostatek času své společnosti. S Grimes se prý nerozešli ve špatném a nadále mají dobré vztahy. Dělí se i o jednu domácnost v Kalifornii a starají se o společného syna.

Angelina Jolie a Brad Pitt

Nejneočekávanějším byl pro mnohé rozvod nejkrásnějšího hollywoodského páru Angeliny Jolie a Brada Pitta. Brangelina ohlásila konec pohádky a postarala se o rozvod roku po dvou letech manželství a 12 letech vztahu. Pár se musel rozhodnout, jak rozdělit své 500 milionové impérium.

V průběhu let nashromáždili nejméně devět nemovitostí a obrovskou sbírku šperků, výtvarného umění, aut a historických motocyklů. Jejich rozvod byl třináctým největším rozvodem na světě.

Heidi Klum a Seal 

Fanoušci Heidi Klum a Seala hořce zaplakali po 7 letech jejich manželství. Modelka a zpěvák zůstali přáteli. Důvodem jejich rozvodu byla prý Sealova věčně mladická povaha. Zpěvák miloval nekonečné večírky a párty, kde se choval jako 20letý.

Antonio Banderas a Melanie Griffith

V roce 1996 se Melanie provdala za Antonia a z jejich lásky se jim narodila dcera. Zdálo se, že díky dceři našla Melanie v životě konečně stabilitu, pak se ale vrátil její starý problém se závislostí na drogách a v manželství způsobil peklo.

Tom Cruise a Katie Holmes

Rozvod ukončil vztah Toma Cruise a Katie Holmes po více než pěti letech. Důvodem byla scientologie, jíž herec propadl. Katie podala žádost o rozvod, o kterém neměl ani tušení. Byla údajně vystrašená z toho, jak Tom vychovával jejich společnou dceru. Suri žila podle striktních náboženských pravidel a údajně měla začít navštěvovat scientologickou školu.

 

ROZCHODY S TRVALÝMI NÁSLEDKY

V naději, že budete s partnerem dokonce života, si na znamení lásky necháte vytetovat jeho jméno. Potom přijde rozvod a kromě emočních problémů musíte řešit i ten kosmetický.

Otevřít v galerii (6)
Angelina Jolie
Angelina JolieZdroj: Profimedia

Své o tom ví Johny Depp, který si dal změnit své tetování „Winona forever“ na „Wino forever“. Halle Berry si nechala na pozadí vytetovat jméno své lásky – dnes jí ho zdobí slunečnice. Melanie Griffith si chtěla nechat bývalého manžela Antonia Banderase nadobro odstranit i z kůže, tetování je ale dodnes patrné. Svá tetování museli odstraňovat i Charlie Sheen nebo Angelina Jolie.

Rok 2021 byl plný svateb, rozvodů, nových přírůstků do rodiny, ale také rozchodů.

Monika Absolonová a Tomáš Horna

Otevřít v galerii (6)
Tomáš Horna a Monika Absolonová
Tomáš Horna a Monika Absolonová Zdroj: Profimedia

Přesně prvního května oznámila, že se s bývalým hokejistou rozešla. Zpěvačka to nesla velmi těžce a zhubla skoro 18 kilogramů. Monika později přiznala, že jí partner za zády dělal věci, o nichž vůbec netušila. Důvody nekomentovala. Roli prý sehrály Tomášovy milionové dluhy, které jí tajil.

Daniela Nízlová a Stano Lobotka

Nečekaný rozchod zažila také zpěvačka Daniela Nízlová, které dal z velmi povrchního důvodu kopačky slovenský fotbalista Stanislav Lobotka. Jak sama přiznala, tento rozchod neuměla vstřebat.

Monika Bagárová a Makhmud Muradov

Velmi čerstvý rozchod otřásl internetovým světem jen jeden den po Vánocích. Česká zpěvačka Monika Bagárová kvůli rozchodu prožívala nelehké chvíle. Nepřešli však ani dva měsíce a rodina je opět spolu.

Martin Pouva a Petra Friedlová

Tak dlouho se rozcházeli, až to skoncovali definitivně. Deset let vztahu bylo jako na houpačce. Zjistili, že se už nemilují.

Agáta Hanychová

Královna rozchodů má na kontě hned čtyři. Po krátkých známostech se jí rozpadly vztahy s truhlářem Adamem, expartnerem Týnuš Třešničkové Ladislavem Biseniusem a podnikateli Janem Loskotem a Jiřím Hellerem.

Jana Fabiánová a Dino Bose

Dcera zpěvačky Nadi Urbánkové dvakrát odložila svatbu a namísto třetího pokusu došlo na rozchod. S kytaristou Dinem, Američanem indického původu, se seznámila v Los Angeles. Byli spolu skoro pět let, ale když se přestěhovali do Česka, jejich láska vyprchala.

Felix Slováček a Lucie Gelemová

Sedmý rok vztahu je krizový. To se potvrdilo i v případě tohoto hudebníka a malířky. V květnu oznámili rozpad vztahu, do kterého zasahovala Felixova manželka Dáda Patrasová.

„Pomluv, intrik a mnoho zlého stran jeho současné manželky jsem si užila už dost,“

řekla Lucie.

Denisa Pfauserová a Jan Hrdina

V červnu si slíbili lásku až do konce života, ale svůj slib nedodrželi. Po pár měsících to mezi herečkou a strojním inženýrem začalo skřípat a v prosinci oznámili rozchod.

 

Co myslíte? Vdát se, nebo zůstat svobodná? V každém případě ale musíte uznat, že některá majetková vypořádání po rozvodu mohou vynést pěkný balík...

 

Zdroje: Aktualne.cz, CNN, PLUSKA, Business Insider, CNC and INSIDER, Us Weekly, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze