Top hledané
Výsledky (0)
Lenka Míková uspěla v soutěži České filharmonie

Rudolfinum mění podobu díky architektce Lence Míkové

Jana Fikotová
05. dubna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Rudolfinum

Vstupní prostor Rudolfina v předsálí luxusní Dvořákovy síně se promění diky návrhu architekty Lenky Míkové. Ta s ním vyhrála v soutěži CZECHDESIGN, která byla realizovaná pro Českou filharmonii. Díky důrazu na minimalismus si tak návrh získal obdiv u odborné poroty. 

Cílem projektu je především novodobá reprezentativnost prostoru s unikátním místem pro výstavy s historií budovy. Minimalistický návrh zhotovila Míková spolu s Matyášem Ciglerem, Martinem Surovcem, Dominikou Balanovou a grafickou designérkou Miroko Maroko. Tým tak zvítězil ze čtyř návrhů.

Minimalismus a historie

„V pokoře k původní architektuře a snaze ji co nejméně rušit vychází i materiálové řešení a používá primárně povrchy, které už se v prostorách předsálí vyskytují. Objekty umístěné v prostoru kryje leštěný mosazný plech se zrcadlivým efektem. Obsah výstavy nesou podsvícené panely se zlatě zabarveným sklem, aby s mosazným plechem tvořilo zdálky monolitický celek. Obrazové přílohy jsou na skle tištěné černě a texty na další vrstvě skla bíle, aby prosvícením vynikly. Mosazný plech kryje i podstavec a stůl v salonkách," řekla k výběru materiálů v návrhu Lenka Míková.

Realizace luxusního prostoru proběhne koncem letošního roku.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Soutěž byla vyhlášena jako uzavřená a jednokolová a probíhala od listopadu 2018 do února 2019. Skicovné pro všechny účastníky soutěže bylo 20.000 Kč. Vítězné studio získalo zakázku na vypracování návrhu luxusního interiéru vstupního prostoru Rudolfina v hodnotě 180.000 Kč.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze