Top hledané
Výsledky (0)
S blížící se zimou je zapotřebí posílit si zdraví a tělesnou kondici. Jednou z možných alternativ je saunování v podobě ruské baně. Znáte její proces a účinky?

Ruská baňa: výprask, vodka a pořádné horko!

Mgr. Jana Höger
01. listopadu 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Ruská baňa

Ruská síla

Rozmanitost lidské populace, rozlehlost kontinentů, podnebí, krajinné zázemí. To vše utváří generaci za generacemi. Ruská země vytváří silné jedince, statné muže a ženy, kteří jsou schopni přežít neskutečné mrazy, polární noc a polární den. Společnost bohatá na legendy a lidové zvyky, kvalitní vodku, pirožky a matrjošku.

Luxusní ruská baňa

Jedním z takových typických znaků Ruska, je i ruská "baňa", potěcha pro tělo i duši, očista pomocí páry. Jedná se o malou místnůstku ze dřeva, kde člověk potí a vyplavuje nečistoty. Celý proces trvá 25 minut a má různě stupně. Teplota stoupá s množstvím páry, horko pálí v očích, krev bublá v žilách, mozek malátní, v ústech vysychá. To je správná "parní tortura".

Dalším stupněm je šlehání březovými větvemi namočenými ve studené vodě. Tímto způsobem se prokrvuje pokožka a přichází uvolnění. Na závěr se člověk musí pomalu polévat studenou vodu, aby se vyrovnala teplota těla. Teprve pak může opustit horoucí luxusní baň a patřičně se ochladit venku. Celá procedura je zakončena kouzelnou formulkou, volně přeloženou jako: "příjemný odpočinek po lázni aneb nechť je ti pára lehká". Takto luxusně můžete dát tělu potřebný relax a posilnit imunitu.

Byt s terasami Praha 8 - 115m
Byt s terasami Praha 8 - 115m, Praha 8

Co více si přát?

A aby to bylo správně ruské, i když se to nedoporučuje, je pára spojována s konzumací alkoholu, stejně jako tradiční šlehání metličkami. Kromě piva se účastníci častují lihovinami všeho druhu, jako je vodka Smirnof či Stolichnaya. Ta se považuje za Matku všech vodek, jejíž původ a technické postupy vzniku, se datují do roku 1901. Její smetanová chuť obohacená o luxusní pepřové aroma dodává vodce její čtyř fázová destilace.

Kdo si libuje ve zkoušení netradičních způsobů relaxace, poznává lidové tradice cizích zemí, je to nová možnost k získání zážitků. Luxusní zábava v ruském stylu!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze