Top hledané
Výsledky (0)
Russell Crowe se ve Varech představí na koncertním pódiu, hudba stála na začátku jeho hvězdné kariéry.

Svým basem strhnul pozornost kritiků. Russel Crowe začínal jako rockový zpěvák, nikoliv jako herec

Radim Červenka
30. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Russel Crowe

Fanoušky v Karlových Varech čeká něco mimořádného. Možnost vidět Russela Crowa v rámci koncertu s kapelou je vzácnost, ale pro herce ta nejpřirozenější věc. Ohlédli jsme se za jeho nejslavnějšími filmy. Za Oskarovými úspěchy stojí vášeň pro hraní v kapelách.

Generál Maximus z legendárního filmu Gladiátor je první filmová role, se kterou si český fanoušek hollywoodského herce spojí. Není divu, Russell Crowe si za roli v akčním historickém velkofilmu Ridleyho Scotta vysloužil sošku Oscara a dodnes je to jeho nejslavnější role.

Z Nového Zélandu do Hollywoodu

Jeho účast na 57. mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary pochopitelně zahltila česká média. Informují o návštěvě "australského" herce, který je sice od protinožců, ale z Austrálie nepochází. Po právu bývá označován za neslavnějšího Novozélanďana na světě, ačkoliv má v Austrálii farmu a strávil zde část života, původem je z Nového Zélandu. Na svůj původ herec nedá dopustit.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

"Do Los Angeles bych se přestěhoval jedině v případě, že by Austrálii či Nový Zéland smetla vlna tsunami, v Evropě by řádila morová epidemie a na Afriku zaútočili marťani,“

nechal se slyšet Russell Crowe ohledně toho, jak se mu líbí ve městě, kde ztvárnil pěknou řádku rolí.

Nominaci na Oscara obdržel už za role z přelomu milénia. Ve filmu Insider: Muž, který viděl příliš mnoho (The Insider, 1999) ztvárnil vědce, který promluvil o škodlivosti kouření navzdory moci tabákového průmyslu, následně v Čisté duši (A Beatiful mind, 2001) zaujal v životopise neortodoxního ekonoma, který pak získal Oskara za nejlepší film.

Šlo o nejslavnější období jeho kariéry, protože tehdy už byl nositelem nejprestižnější ceny za hlavní filmovou roli, právě za Gladiátora z roku 2000. Následovaly další nestárnoucí filmy jako Master and Commander (2003) nebo Těžká váha (Cinderella Man, 2005). Natočil ještě řadu filmů, ale mezi jeho nejznámější už je nezařadíme.

Překvapení v muzikálu? Kdepak!

V roce 2012 však Russel Crowe zazářil ve velkorozpočtové adaptaci slavného románu Victora Huga Bídníci (Les Miserébles, 2012). Fanoušci Gladiátora se nestačili divit, že v muzikálu sledujeme zpívajícího herce v roli komisaře Javierta. Svým basem strhnul pozornost kritiky zcela na sebe a takřka zastínil Hugha Jackmanna v hlavní roli i Anne Hathaway. Film také fascinoval tím, že zpěvy se nahrávaly přímo na place. Žádný playback. 

Jenže pro oscarového herce pro údiv mnohých se nejspíše jednalo o tu nejpřirozenější věc. Russell Crow totiž začínal v Austrálii jako dětský herec a pak zpět na Zélandu jako rockový zpěvák. Na štaci v USA pak jeho začátky byly na muzikálových prknech.

"Rád hraju po hospodách. To je to co jsem dělal, když jsem vyrůstal. Je to moje verze divadla. I když má každodenní práce zabere spoustu času, nikdy se nepřestávám věnovat hudbě. Moje cesta k filmu začala hraním v kapelách, koncertování všude možně, nahrávání. Práce v kapele vedla k muzikálovému divadlu a zázrakem mě uviděl filmový režisér v Pokrevních bratřích a pozval mě na konkurz,"

shrnul svou kariéru s odkazem na účinkování v muzikálu z roku 1988 na stránkách kapely Indoor Garden Party.

Právě IGP Russel Crowe přivezl do Karlových Varů a speciálním koncertem se představí českému publiku. Sama kapela se prezentuje originální koncertní show. S legendárním hercem v zádech čeká fanoušky na filmovém festivalu zcela jistě mimořádný zážitek.

Zdroj: indoorgardenparty.com, csfd.cz, idnes.cz, reflex.cz, fandimefilmu.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze