Top hledané
Výsledky (0)

Růžová Eiffelovka, Bílá noc a čokoládová show! Taková je Paříž v říjnu.

Simona Deutou
02. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení

Včera se přesně ve 20 hodin 20 minut rozzářila Eiffelova věž do krásných růžových odstínů. Skvělý odkaz na podporu všech žen (a mužů), kterí bojují proti rakovině prsu. Organizace odkazuje turistům, aby se fotili u růžové Eiffelovky a šířili to dál po světě, je to pro dobrou věc.

Čokoládová show

Sladší než růžová Eiffelovka je snad už jen Čokoládová show. No a proč ne? Salon du Chocolat prezentuje historii čokolády, od objevení kakaa před 500 lety až po současnost.

Šaty z čokolády, pralinky, koláče, tuny ovoce, neodolatelná vůně a odborníci na čokoládu. To vše najdete na velkolepé čokoládové show, která se koná ve dnech od 29.10 - 3.11 na adrese Place de la Porte de Versailles v Paříži. Salon du Chocolat, který slaví 25. výročí, pořádá unikátní otevírací ceremonii, která se organizuje i za nadaci Děti Afriky. 

20 produkujících zemí z celého světa odhalí všechna tajemství a bohatství svého kakaa! Budete mít možnost vytvořit si svou vlastní čokoládu z pečlivě vybraných kakaových bobů. Připravují se kurzy vaření a degustace čokolády pro ty nejmenší, od 4-10 let.

Za vstupné zaplatíte 360 korun, děti do 12 let zaplatí 170 korun a ti nejmenší návštěvníci do 3 let mají vstup zdrama. Vstupné na otevírací ceremonii je 880 korun.

Mňam, to bude dobrota!

Otevřít v galerii (4)
Šaty z čokolády? Jedině na Akci plné čokolády Salon du Chocolat.
Šaty z čokolády? Jedině na Akci plné čokolády Salon du Chocolat.Zdroj: instagram.com

Bílá noc je tady! 5. října se v Paříži nespí! 

Během bílé noci se Paříž promění na luxusní noční galerii. Mnoho muzeí, galerií a dalších oblíbených míst po celém městě bude otevřených většinu noci! Akce se zúčastní přibližně stovka umělců. Čeká vás hudební pochod, noční závod v muzeích, cyklistický pruh a vše v nezapomenutelné atmosféře noční Paříže. Tato akce je zdarma!

Máte i jedinečnou příležitost nahlédnout do světa talentovaného návrháře Yves Saint Laurenta, kde v jeho muzeu objevíte kousky z jeho tvorby od roku 1974 až do 2002, kdy odešel do předčasného důchodu. Muzeum vám nabídne nejen vizuální, ale i emoční zážitek. Když se procházíte po jeho ateliérech, máte pocit jakoby se Yves měl brzy vrátit a navrhnout další jedinečné šaty poseté drahokamy! Muzeum Fondation Pierre Bergé-Yves Saint Laurent je otevřeno od Září 2018, nachází se na 5. Avenue Marceau v Paříži, nedaleko Champs-Élysées a patří k nejnavštěvovanějším.

Otevřít v galerii (4)
Place de l
Place de l'Hôtel-de-Ville počas bílé noci v Paříži.Zdroj: instagram.com

Ohňostroj ve vinicích a luxusní ochutnávka vína! Festival Fête des Vendanges de Montmartre je skutečným podzimním zážitkem.

Pokud zamiřte do Montmartru v 18. obvodu Paříže, objevíte malé vinice, které obklopují zářivý bílý kostel Sacré-Coeur. Tato historická část Paříže je symbolem světové kuchyně a módy. To vám potvrdí pouliční umělci, kteří přestaví svá díla na tomto kouzelném festivalu od 9.10 - 13.10. . Budete mít možnost si vychutnat jídlo výtečné francouzské, ale i světové kuchyně.

Slavnosti nábízejí ochutnávku vína, místní speciality, hudbu, pouliční představení a překrásný ohňostroj. Nezapomenutelným zážitkem je i noční běh se stovkami zářivek, který se uskuteční ve čtvrtek 10. října v ulicích Montmarteru. V pátek 11. října se po promenádě Nathalie Sarraute uspořádá překrásné taneční představení s názvem "Vendredi".

A na závěr tohoto slavnostního týdne tančete pod duhou barev na úpatí baziliky Sacré-Coeur! Dokonalé!

Otevřít v galerii (4)
Festival  Fête des Vendanges de Montmartre.
Festival Fête des Vendanges de Montmartre.Zdroj: pinterest.com
Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m
Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m, Praha 8

Luxusní dostihy, se stoletou tradicí, které vám zaručí vzrušení a adrenalin!

Ty nejvzácnější koně uvidíte na dostizích QATAR PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE, na skutečně velkolepém závodišti ParisLongchamp. Dostihy nejvyšší kategorie se konají v sobotu 5. a neděli 6. října 2019.

Zažijete koňské dostihy v příjemné atmosféře, živou hudbu, výborné jídlo a to vše v krásném zeleném prostředí! Dostihy Qatar Prix de L'arc de Trimphe nabízejí zcela nový závodní zážitek: Soumrakové závody! Konají se v době kdy se stmívá. Na 98. ročníku katarský ceny de l'Arc de Triomphe se můžeme těšit i na italského žokeje Lanfrancoa Dettoriho, který získal titul 6. Arc, rekord v historii nejlepších světových dostihových závodů.

Za lístek zaplatíte od 250 korun do 1000 korun, osoby do 18 let mají vstup zdarma.

Otevřít v galerii (4)
Koňské dostihy QATAR PRIX DE L
Koňské dostihy QATAR PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE.Zdroj: mrstudent.fr

Kterou akci byste si nenechali ujít? Já určitě neodolám čokoládě!

 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Sacré-Coeur

Sacré-Coeur
35 Rue du Chevalier de la Barre, 75018 Paris