Top hledané
Výsledky (0)
Čas krásných svátků spojený s luxusní hudbou je za dveřmi. Rybova mše zazní na nevšedních místech nejen v Praze. Opět půjdu o velkolepý zážitek. Nezapomeňte si sebou vzít teplé kulichy, rukavice, ale i třeba cukroví.

Rybovka na neobvyklých pražských místech: Víme kdy a kde!

Mgr. Jana Höger
19. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Rybova Česká mše vánoční

Nejkrásnější předvánoční atmosféra je spjata s Českou mší Vánoční neboli Rybovkou, která má svůj původ vzniku už v roce 1796. Příběh vypráví o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám. Pokud jednou okusíte kouzlo pravé České mše vánoční od českého skladatele Jakuba Jana Ryby, už nebude chtít v této tradici přestat.

Bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě
Letná, altánku u Letenského zámečku
Chrám Matky Boží před Týnem

Jaká nezvyklá místa navštívit v roce 2018?

Luxusní Rybovku můžete si přijít vyslechnout, ale i zároveň si ji zazpívat, na Letnou v altánku u Letenského zámečku v neděli 23. prosince v 15 hodin. O krásná pěvecká sóla se postarají Eva Müllerová soprán, Štěpánka Andělová alt, Ondřej Benek tenor, Martin Matoušek bas, varhany: Jakub Zicha.

Rybova česká mše vánoční se rozezní i na frekventovaném místě pražského hlavního nádraží 23. prosinec od 13.00 hod. Všichni jsou vítání. Postačí si sebou vzít noty, pokud ji už neumíte zpaměti. Provázet a dirigovat nás již tradičně bude dirigent Lukáš Prchal.

Pod sváteční oblohou Štědrého dne si můžete vychutnat Rybovku jen kousíček od Staroměstského náměstí. Zazní od 21:00 hodin v podání smíšeného pěveckého sboru Vox Pragae, orchestru Praga Sinfonietta a sólistů. 

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Luxusní tradiční Rybovka v nádherných církevních stavbách

20. prosince zavítejte do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rybovku si zde užijete společně s žáky, rodiči a učiteli ZUŠ Hostivař, hosty ze zahraničních partnerských škol, Hostivařským komorním orchestrem a pěveckými sbory Canto Carso, Jasoň a RadHost, kteří se náležitě předvedou. Začíná se již v 19:00 hodin.

Do luxusního chrámu Matky Boží před Týnem nezapomeňte dorazit 24.12 od 16.30 hod. Čeká na vás tradiční provedení Rybovky. Na stejné místo můžete za Rybovkou přijít i 13. ledna od 9:30 hodin.

A kdybyste to nestihli o Vánocích, přidáváme ještě jeden tip. 6.1. 2019 přijďte v 16.00 hod. na mši vánoční J. J. Ryby do baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze