Hlavní stránka Nové články

Nemusíte být věřící, abyste si dokázali užít varhany. To, co z nich dokáže dostat Kateřina Chroboková alias Katta, je doslova dechberoucí. Svou hudbu si nejenže sama skládá a vymýšlí, ale dokáže ji navíc divákovi předat tak intenzivně, že po skončení koncertu neví, zda je stále na Zemi, nebo již na Onom světě. Navíc hraje bez bot, a to i když kostel není vytápěný. V rozhovoru pro LP-Life.cz se umělkyně, jejíž teta je známá herečka Pavla Tomicová a tatínek slavný neurochirurg Jiří Chrobok, svěřila, jak zvládá nejen náročný život umělce, ale i matky malého miminka.

 

 

Když se Katta dostane za varhany, je v jiném světě.

Video

Jste krásná žena, proč zrovna varhany? Tam jsou přeci jen chlapi…

Většinou ano. Já jsem jako malá začala hrát na klavír a byla jsem úplně pohlcená muzikou. Už od narození ze všeho, co vydávalo nějaké zvuky, jsem byla fascinovaná. Nejdřív jsem si zamilovala klavír a potom mě máma vzala na varhanní festival. Bylo mi asi pět, varhany mě fascinovaly, takže jsem na ně později začala hrát.

Co na to říkali rodiče, když jste v pěti letech oznámila, že chcete hrát na varhany?

Nejdřív převažoval klavír. Bylo mi jasné, že chci jít na konzervatoř, protože moje máma studovala herectví na konzervatoři. Věděla jsem, že je to umělecká škola, a chtěla jsem na ni jít. Potom to šlo postupně.

Byly jsme na varhanním koncertě, ten nástroj mě úplně ohromil. A to byl právě koncert, na kterém hrála varhanice. Ten zážitek mi zůstal v hlavě. Tenkrát jsme bydleli v Olomouci, kde se koná největší varhanní festival v republice, tak mě tam máma pravidelně brala. Začalo mě to víc a víc zajímat, až se z toho stala taková láska, vášeň, posedlost. A zůstalo mi to až do teď.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Na klavíru je jedna vodorovná klávesnice. Varhany musí být mnohem těžší, mají několik klávesnic a k tomu navíc musíte zkoordinovat pohyby nohou.

Je to těžké. Někdy se s nadsázkou hádáme s kolegy, kdo to má těžší. Jestli ten, kdo hraje na varhany, nebo ten, kdo hraje na flétnu. Každý řekne, že nejtěžší je ten jeho nástroj, na který sám hraje, protože každý nástroj má svá specifika. Hra na varhany, zejména co se koordinace týče, je náročná, ale všechno se dá zvládnout a naučit. Je to otázka tréninku, drilu a techniky.

Kolik hodin denně jste trénovala?

Když jsem byla na škole, byly to hodiny. Nejdřív jsem s tím měla strašný problém v těch čtrnácti, když jsem začala studovat na konzervatoři. Měla jsem strašný problém se zkoncentrovat a vydržet u toho delší dobu. Pak jsem se dostala do extrému, kdy na JAMU už zavírali školu a vrátný mi říkal, že už musím končit. Rekord mám devět hodin.

Kdy jste přišla na to, že je lepší hrát bosa?

Postupem času. Varhaníci mají totiž často speciální boty na varhany, které mají podrážky z jemné kůže, podobně jako taneční boty. Je to kvůli tomu, aby byl co nejcitlivější kontakt s pedálovou klávesnicí, na kterou nohama hrajeme. V civilu jsem chodila samozřejmě v jiných botách, často se zvýšeným podpatkem, a v tom se nedá hrát. Když jsem s sebou neměla zrovna ty varhanní boty, tak jsem si ty civilní sundávala. A najednou jsem zjistila, že hrát bosa je pro mě strašně pohodlné a mám výborný kontakt s pedálovými klávesami. Je to jako když hrajete rukama na klávesy v rukavicích a pak si je sundáte.

V kostele je ale zima.

Je tam zima, je to hrozné. Bosa jsem takhle hrála většinou v létě, stal se z toho ale zvyk. Mám také výhodu v tom, že mám svůj vlastní nástroj, svoje mobilní varhany, na které doma můžu hrát bosa. Když hraju na koncertě, je to často i v prostorách, kde se v zimě topí a podobně. Je ale pravda, že už se z toho stala moje součást, že už si nedovedu představit, že bych nehrála bosa.

Když jsem hrála do televize na Adventním koncertě, kde byla v kostele šílená zima, byla jsem taky bosá. Naštěstí to byla jen jedna skladba, to jsem zvládla být těch pět minut bosa.

Vy se u toho hraní musíte zpotit, to je strašná makačka.

Je to makačka.

Vaše mobilní varhany nejsou tak velké, ale když se řeknou varhany, všichni si představí ty obrovské v kostele. Hrají stejně?

Zvuk je stejný, protože princip mých varhan je v tom, že mají v sobě nahrané ty nejkrásnější zvuky z těch nejvzácnějších historických nástrojů. Varhany ze sebe dokáží vyloudit neuvěřitelné zvukové spektrum barev, pro mě je to nástroj, který mě neuvěřitelně fascinuje.

Chtěla jsem tenhle potenciál přenést i tam, kde to možné není. Právě tyhle varhany, které jsem si nechala pro sebe vyrobit na míru, mají v sobě zvuky varhan, těch obrovských velkých nástrojů, které jsem si sama vybrala. Team Jiřího Žůrka Sonus Paradisi jezdí po celém světě a nahrávají vzácné a taky významné varhany. Ti pro mě sestavili takovou paletu zvuků, které jsou pro mě naprosto ideální.

Kolik stály?

Sponzorsky je pro mě udělaly dvě firmy. Nejdřív to byl takový experiment a nakonec z toho vznikl můj krásný bílý koncertní nástroj, který splňuje všechny parametry jak pro mou hru, tak pro snadný transport. Firma Shan pro mě vyrobila tělo nástroje a Sonus Paradisi dodal do varhan tyhle zvuky.

To na to musíte mít pojištění jako na dům.

Měla bych to mít pojištěné, to je pravda. (směje se)

Kolik varhanic je v Česku?

To se pořád mění. Jedna věc jsou studentky, druhá věc jsou aktivně hrající.

Uživí vás to tak, že je to vaše hlavní pracovní náplň?

Ano.

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m, Okolí Prahy

Nedovedu si představit, kolik varhaník může brát.

Je to specifický obor. Zejména v západních zemích, kde nebyl komunismus, je tradice, že varhaník je zaměstnaný v kostele. Je to normální zaměstnání s fixním platem, dokonce i bytem. Varhaník neboli Regenschori vede sbor a má na starosti hudební provoz v kostele, který je třeba v katolických kostelích každý den.

Pak je další věc, a to je koncertní varhaník, umělec. U jiných nástrojů můžete být na volné noze, jezdit po různých sálech. Jenže varhany v koncertních sálech moc nejsou. Uživit se tím koncertně je tedy poměrně těžké. Buď hrajete v kostele, nebo učíte. Nebo obojí. To byla jedna z mých motivací, mít svůj vlastní nástroj. Abych nebyla odkázaná jen na jedno místo a nebyla limitována pouze prostorem, kde jsou varhany. Tím pádem mám, stejně jako muzikanti, kteří si vozí svůj nástroj s sebou, víc příležitostí.  

Váš tatínek je lékař. Nebyl zklamaný, že nejdete v jeho stopách?

Nebyl, protože v jeho stopách jde můj bratr. Shodou okolností se jmenuje úplně stejně, Jiří Chrobok. Je to chirurg a dokonce pracuje taky Na Homolce, jako můj otec.

Vaše teta je herečka Pavla Tomicová, to máte ve vínku mnoho talentu.

Ano, já jsem šla právě do máminý větve, kde je to herectví, do té umělecké dráhy.

Vy i zpíváte. To jste se také naučila na konzervatoři?

To tak nějak vyplynulo přirozeně v momentě, kdy jsem začala skládat vlastní skladby. Už mi začala být úzká škatulka jen klasické hudby, kterou přesto miluju a nikdy jí nepřestanu dělat. Zároveň jsem ale cítila potřebu udělat ještě něco jiného. Souvisí to s tím impulzem mít vlastní varhany, abych mohla nejen hrát na více místech, ale zahrát také jinému publiku, dostat se na jiné hudební platformy než jen ty kostely, i když ty jsou nejnádhernější.

To byla první věc, hrát v jiném kontextu. A tím pádem se z toho přirozeně vyvinulo to, že jsem i začala přemýšlet o stylu hudby, který bych chtěla hrát. Najednou jsem začala komponovat vlastní skladby, a z toho se vyvinulo samo to, že jsem začala používat i vlastní hlas, měla jsem potřebu ho použít.

Varhany jsou úžasné, ale když zpíváte, máte s publikem úplně největší kontakt. Do té doby jsem to nezažila, až když jsem ve svých skladbách začala používat i hlas. Cítila jsem, jako by se něco prolomilo mezi mnou a publikem, že to daleko více proudí. Zjistila jsem, že je to úplně největší sebevyjádření sama sebe, skrze vlastní muziku a hlas.

Hrajete více v Česku, nebo v zahraničí?

Podle sezón, střídá se to. Někdy to vyjde, že hraju víc v zahraničí, někdy více u nás. Minulý rok to bylo víc u nás, teď je to víc v zahraničí. Momentálně mám svůj debut na německém trhu. Jsem hrozně šťastná, že jsem začala spolupracovat s vynikající agenturou IMG Artist, která mi zajistila turné po Německu, takže momentálně jezdím i s miminkem.

Jak to zvládáte, když máte čtyřměsíční holčičku?

Ze začátku jsem chytla poporodní depresi a říkala jsem si, že nemám šanci to zvládnout. Bylo to, když mi přinesli malou na první noc. Naštěstí to trvalo jen jeden den. Párkrát jsem se vyspala, zklidnila se.

Výborné bylo, že jsem nastoupila do koncertního života až po třech měsících. Měla jsem čas na to, abych se dala nějak dohromady a zpátky do formy. Další velkou výhodou je to, že jsem na volné noze, můžu si koncerty vybírat, třeba dva tři do měsíce tak, abych to zvládla s miminkem a měla čas cvičit. Nejen že musím mít čas jet na koncert, musím se na něj i připravit. Jako sportovec také musím každý den trénovat, abych nevyšla ze cviku. Takže když mám hlídání, maximálně to využívám k tomu, abych hrála. A zbytek času trávím s malou, protože je úžasná.

Co na to sousedi, když každý den hrajete na varhany?

Mám možnost regulovat si dynamiku, takže se snažím, aby to nebylo extrémně nahlas. I když paní, která bydlí pode mnou, říkala, že to miluje, když si otevře okno. Ptala se mě, jestli si může koupit moje CD, když mě potkala na chodbě.

Sportujete?

Dříve jsem hodně sportovala a plavala, kvůli zádům. Teď, ještě s dítětem, se snažím chodit alespoň jednou týdně na fyzio trénink, na který mám speciální trenérku.

Manžel je také hudebník. Pomáhá s dítětem?

Je původně vystudovaný bubeník, potom vystudoval management. Ještě za Václava Havla založil na Pražském hradě multižánrový festival Struny podzimu, který dělá už 23 let. Byl také šest let uměleckým ředitelem festivalu Dvořákova Praha, takže se taky pohybuje v hudební branži.

Tím, že to zná z obou stran, je mi velmi nápomocný. Nejvíc mi teď pomohl tím, že se mnou jel na mé koncerty do Německa, aby mohl být s malou. Nejkrásnější zážitek pro mě byl, když vzal manžel Aničku na můj koncert.

Nevadí to miminku? Není to moc nahlas?

Oni byli dole, nebylo to tak nahlas, hlasité je to nahoře. Když jsem začala zpívat, začala se smát a prozpěvovat si. Zná to z bříška, měla jsem s ní koncerty, když jsem byla těhotná. Manžel to natočil na video. To mě úplně dojalo.

Kdy vás může publikum v nejbližší době vidět v Čechách?

Teď jsem právě skončila turné, které bylo v Německu a Rakousku. Mám teď pauzu, ve které se budu věnovat komponování nových skladeb a nahrávání. A začínám zase na jaře. Informace můžete najít na mých stránkách www.kattamusic.com.

Je nějaká cílová meta, kde byste chtěla s varhany vystupovat? Nebo pro koho?

Nemám konkrétní metu, kde a pro koho bych chtěla hrát. Spíš je pro mě důležité mít koncerty a hrát na nich hlavně svoje skladby. Nekrásnější je pro mě to společné sdílení s publikem. Když to nějaké lidi zasáhne, tak mám největší radost. To je moje meta.

Moc děkuji za rozhovor.

 

Rychlá zpověď:

Věříte v Boha?

Ano.

Dostane se jednou vaše duše do nebe nebo do pekla?

Do nebe.

V jakém nejkrásnějším kostele jste kdy hrála?

Nejvíc impozantní pro mě byla katedrála svatého Pavla v Londýně.

Proč je dobré býti bos?

Lepší kontakt s pedálovou klávesnicí, na kterou my varhaníci hrajeme nohama.

Noční můra varhanice?

Být zamknutá v kostele ve tmě.

Kdo je nejvíc sexy varhaník na světě?

Zeptejte se mého manžela.

Kolik stály nejdražší varhany, na které jste kdy hrála?

To nevím, ale hrála jsem ve Svatovítské katedrále na benefičním koncertě pro nové svatovítské varhany a ty, tuším, mají stát osmdesát miliónů.

Kým se stanete, když začnete hrát?

Úplně nejvíc sama sebou.

Kam to chcete s varhany dotáhnout?

Úplně nejdál.

Životní motto?

Žij naplno, strašně rychle to utíká.

Největší radost varhanice?

Když jsou lidé na mém koncertě šťastní a odchází s úsměvem.

Jaký druh hudby nepovažujete za atraktivní?

Asi dechovku.

Jaké nejhorší zranění se vám během hraní na varhany stalo?

Zatrhla jsem si nehet o klávesu a kapala ze mě krev během hraní, takže jsem skutečně hrála do krve.

Jak chutná mešní víno?

Jako víno.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Proč jste si mě vybrala.

Protože se mi líbí hra na varhany.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

S manželem Markem Vrabcem.
Katta je uznávaná česká varhanice.
I když je v kostelích zima, je bosa.
S tatínkem Jiřím Chrobokem, který je uznávaným lékařem v nemocnici Na Homolce.
S maminkou Naďou Tomicovou Chrobokovou a její sestrou (Pavla Tomicová)
Katta ráda hraje bosa.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

4 + 1 181 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks