Top hledané
Výsledky (0)
Herec David Prachař o tanci, filmu divadlu a jeho rodině.

"Vím, kdy tančím blbě, a to je furt. To je teprve deprivace," říká David Prachař o StarDance. Rozpovídal se i o vztahu s Agátou

Barbora Štöklová
18. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Herec David Prachař, ostřílený divadlem i filmem nyní projevuje své taneční nadání v oblíbené soutěži StarDance. V rozhovoru zmínil, jak jsou tréninky fyzicky náročné a že dívat se na sebe v zrcadlovém sále v osm hodin ráno je nejnáročnější. Jak na něj působí jeho “osudová” role ve filmu Citlivý člověk a jaký má vztah k divadlu, kde působí už přes dvacet let? 

David Prachař se narodil 15. ledna 1959 a patří mezi nejpopulárnější české herce. Už 22 let působí v Národním divadle a právě dotočil svůj nejnovější film “Citlivý člověk”. Jak už název sám vypovídá, film bude o emocích. A jak David sám v rozhovoru zmiňuje, jedná se o velmi drsný film, který vypráví příběh otce a dvou synů. Nyní ho v roli tanečníka můžeme vidět každou sobotu v televizní soutěži StarDance, kde tancuje po boku Zuzany Dvořákové Šťastné. Herec neskrýval únavu po náročných trénincích a také nám vysvětlil, jak to bude s tanečními kurzy pro seniory. Musela jsem se ho také zeptat na bulvárem rozebíraný vztah s jeho vnučkou Miou a Agátou Hanychovou, se kterou se prý jako rodina nevídá. Naopak Mia je prý výjimečná bytost a rozhodně bude jednou známá režisérka. Více v rozhovoru. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

O STARDANCE

Davide jak se cítíte v roli tanečníka?

„Po ránu hůře, protože mě bolí všechny svaly, ale během dne se to zlepšuje. Někdy máme tréninky v osm ráno a Zuzana, má taneční partnerka, upravuje náročnosti tréninků na základě toho v jaké jsem formě. Máme hezký vztah."

To zní, že jste si s partnerkou sedli.

„Ano. Hlavně v tom, že oba chodíme na tréninky včas. Což vnímám jako okouzlující. Já chodím vždycky včas, protože jsem se narodil ve znamení kozoroha a nic jiného mi tím pádem nezbývá."

Takže uvidíme vaši symbiózu i na parketu?

„Rozhodně."

Když přišla nabídka zúčastnit se soutěže, přemýšlel jste dlouho?

„Asi týden. Ale hlavně kvůli koordinaci termínů s divadlem a natáčením. A dále mě zajímala intenzita tréninků, které jsou 5x v týdnu a trvají zhruba tři měsíce. A u starších lidí je pak riziko, že se přetrénují."

Nedávno jste ale zmínil, že plánujete dělat taneční kurzy, tak to vypadá, že vám intenzita naprosto vyhovuje. 

„Ono média všechno rády překroutí. Já jsem zmínil, protože má maminka je teď v takovém zařízení pro seniory, kde je vidět, že spousta lidí má problémy s chůzí, tak jsem řekl, že i já se blížím seniorskému věku a mohl bych tam dělat taneční kurzy, protože s chodítkem by mi to šlo."

Tak ale i kdyby se něco nepovedlo, tak možná z vaší herecké profese by to ani nebylo poznat, byste to mohl třeba zahrát?

„Myslíte “zakamuflovat”. Mě jde především o to vystihnout ducha tance, protože rozhodně pan Chlopčík pozná, pokud jste udělali nějakou chybu, to zakamuflovat nepůjde."

Největší respekt prý máte z latinskoamerických tanců, proč?

„Jsou velmi rychlé a rytmické a člověk se musí více “kroutit”. Ale domnívám se, že každý tanec je tak specifický, že je třeba pokaždé jiný pohyb. A tím, že pokaždé zapojíte úplně jiné svaly, je to velmi náročné."

Vaše rodina vás přijde podpořit na přenos?

„Určitě, přijde moje manželka Linda tak i syn a dcera. Ale uvidíme, jak jim to s dalšími koly bude vycházet časově."

Co Vaše vnučka Mia, jaký máte vztah s Agátou Hanychovou? Vídáte se jako rodina?

„S Agátou se nevídám. S Miou ano, a je to úžasná malá bytost. Ráda kolem sebe všechny organizuje a říká jim, co mají dělat. Předpokládám, že z ní bude režisérka."

O FILMU A DIVADLE

Do kin míří Váš nejnovější film “Citlivý člověk”, jakou postavu jste tam ztvárnil?

„Otce Moura, kočovného herce. Celý film je taková road movie. Cesta otce se syny, kteří hledají maminku během poválečné doby. Příběh je velmi drsný, natočený surovým způsobem. Film je opravdu velmi divoký, stejně jako jeho režisér."

Jaké emoce má film předávat?

„Já tam cítím hlavně to, že by si člověk měl vážit toho v jakých podmínkách tady žijeme. Žijeme v komfortu a luxusu a ten může kdykoliv pominout. Podívejme se na situaci na Ukrajině nebo na aktuální dění v Izraeli. A vyčerpává mě to, to jak lidi tady pořád jen nadávají na všechno, na politiku a na zdražování. Je to nepříjemné, ale nebojujeme o holé přežití." 

Co je Vašemu srdci bližší film nebo divadlo?

„Obojí. Pro herce je to jedna profese a je štěstí to střídat. Mám stále angažmá v Národním divadle, poté v divadle Verze a ve spolku Jedl. Takže spousta možností, jak si divadlo užít. A film je velmi intimní činnost pro celý štáb a vznikají hezké pracovní vztahy."

Vaše nejbližší plány do budoucna?

„Já teď zrovna zkouším v Národním divadle Hamleta, kde hraju herce, minimalistickou roli, ale důležitou. Teď si budu užívat StarDance a uvidíme kam až se dostanu."

Rychlá zpověď:

Tanec, v kterém jste opravdu dobrý?

Rumba.

Z čeho máte největší trému?

Z premiéry v divadle.

Jedno slovo, kdo je David Prachař?

Čas.

Co by o Vás řekla Vaše taneční partnerka?

Lepší.

Nejoblíbenější český film?

Markéta Lazarová.

Měl jste (nebo máte) nějaký herecký vzor?

Vojtěch Munzar.

Jedna rostlina, kterou byste byl, kdybyste byl rostlina?

Sekvoj.

Co pro vás znamená úspěch?

Peníze.

Doplňte větu - za 10 let budu...

Starý.

Sociální sítě, ano nebo ne?

Ne.

Z čeho jste nejvíce unavený?

Z blbosti.

Kde naopak čerpáte energii?

V přírodě.

Věříte na předpovědi osudu?

Ano.

Byl jste někdy u kartářky?

Ne.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze