Rychlá zpověď - Eliška Hašková Coolidge: Češka ve službách amerických prezidentů

O cestě do Ameriky, práci v Bílém domě i etiketě.
22. srpna 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Snad poprvé jsem řešila, co na sebe. Ano, čtete dobře! Když se máte sejít s dámou, která je elegancí sama o sobě, najednou znejistíte. Poté, co jsem si asi stokrát řekla, že si nemám co vzít, jsem nakonec zvolila černé jednoduché šaty. A ukázalo se, že to byla správná volba. Když totiž, milé ženy, nevíte, tak sáhněte po černé jednoduchosti. Tím nepokazíte nikdy nic. Ovšem etiketa skrývá ještě jiná úskalí. A pokud si myslíte, že oblékání je největší problém, nenechte se mýlit!

Video

Psal se rok 1950 a v té době jste odcestovala jako osmiletá do USA za svým otcem. Pamatujete si ještě tyto časy? Co si dnes při této vzpomínce vybavujete?

Jediné, co jsem vnímala, než jsme přešli hranice, byl fakt, že uvidím tatínka. Pokud jde o tu cestu jako takovou, měla jsem strach. Šli jsme pěšky, v noci, kolem hřbitova. Vybavuji si temné stíny. Opravdu jsem se bála. Dokonce i několik let po té jsem malovala obrázky, jak přecházíme hranice. Jak to tenkrát vypadalo. Zřejmě takto jsem dokázala vše vstřebat. Dokonce si pamatuji, jak jsem ztratila panenku, když jsme se schovávali v seníku. Jedinou panenku, kterou jsem si mohla vzít sebou. Než si pro mne tatínek přijel, strávila jsem víc jak šest měsíců ve Francii. A po té, co jsem se konečně do Ameriky dostala, ulevilo se mi a strach opadl. Víte, dnes se stále mluví o uprchlících. A já vlastně tuto situaci, kdy se snažíte dostat do jiné země, taky zažila. Zažila jsem, co to je, být bez obou rodičů. Nicméně jsem přesvědčená, že to jde zvládnout, pokud se vám dostalo během dětství lásky a pochopení ze strany rodičů. A nejen rodičů. Třeba moje babička byla ta, která gratulovala k vysvědčení. Brávala mě pak na zmrzlinu nebo horkou čokoládu. A vždycky byla ve všem pozitivní. A to je to, co tady dnes chybí. Za těch 40 let komunismu se tady toho dost pokřivilo. Myslím, že to zoufalství, které tu muselo existovat, se trochu podepsalo na dnešních dětech. Dnešní generace vidí všechno velmi negativně. To za mého dětství a mládí nebylo.

Než jste nastoupila do Bílého domu, co bylo vaší hlavní náplní života?

Studovala jsem. A to velmi pečlivě. To bylo to jediné, co jsem mohla dělat. Tatínek mi tenkrát jasně řekl: „Eliško, si imigrantka a musíš vědět, že to, co máš v srdci, což doufám ti dává rodina a to, co si sama dáš do hlavy, tím, že budeš studovat, jsou jediné dvě věci, které ti nemůže nikdo vzít.“ A přesně takto jsem vychovala i já svoji dceru. Ten život není lehký a strašně pomáhá víra, kterou jsem naštěstí měla. A nejen víra sama o sobě, ale i principy víry jsou důležité. Umět přiznat chybu nebo někomu odpustit. To nejsou slabosti, jsou to síly.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Pamatujete na ten den, kdy jste poprvé vstoupila do Bílého domu?

Pamatuji si to velmi dobře. Ono to totiž bylo omylem. Já jsem šla na ministerstvo zahraničních věcí. A na pohovoru mi ten pán, co tam byl, řekl, že by mě hrozně rád přijal, ale že tady platí zákon, který říká, že člověk musí být deset let americkým občanem, aby se stal členem americké služby. Takže mi to nedoporučil, protože bych nedosáhla toho, čeho jsem byla tehdy schopná. Zároveň mi ale řekl, že má známého v Bílém domě a právě hledá asistentku. Řekl mi, že mě hned posadí do auta a pošle mě tam. A takhle já jsem se dostala do Bílého domu. Autem a ještě k tomu z ministerstva zahraničních věcí. A to samé odpoledne jsem byla přijata.

Jak jste tento úspěch vnímala? Byla to pro vás senzace?

Já to v té obě vnímala tak, že mám práci, takže je to dobrý (smích). Co si vzpomínám, tak jsem z toho tehdy nebyla nijak zvlášť ohromena.

A v čem konkrétně spočívala vaše práce? Co jste měla na starosti?

Na začátku jsem psala dopisy. Odpovídala jsem na ty, které přicházely. Pak ale za pár měsíců byl John F. Kennedy, s kterým jsem začínala, popraven. Nastoupil Lyndon B. Johnson a já jsem byla požádána, abych zůstala, ale můj šéf byl propuštěn. Johnson pak chtěl, abych založila prezidentskou kancelář správ. To jsem udělala a stala jsem se její ředitelkou a to na celých 18 let. Musela jsem se vždycky vzdát funkce, když přišel nový prezident, ale pak jsem zase do funkce nastoupila. Bylo to tak do doby, než se stal prezidentem Ronald Reagan. Ten měl někoho na obdobné pozici, kterou jsem vykonávala já. A tak jsem byla požádána, abych odešla. Ale v ten den, ještě než jsem odešla, jsem dostala vzkaz od viceprezidenta George Bushe, kde stálo, že požádal na vyšších místech, aby mi našli pozici na ministerstvu zahraničních věcí, což jsem původně chtěla a on to moc dobře věděl. A co musím říct, nikdy jsem práci hledat nemusela. Vždycky to přišlo samo. Změna nastala ve chvíli, kdy jsem přijela do Prahy a to mi zase pomohl George Bush. To bylo v roce 1999. Bush přijel do Prahy, aby dostal vyznamenání od Karlovy univerzity, doktorát. Já jsem byla na tuto ceremonii pozvána a seděla jsem dost vzadu, ale na kraji. A když se to celé rozjelo, tak si mě všiml George Bush. A to tak, že zastavil celé procesí a nahlas se mě zeptal: „Eliško, co tady děláš?“ (smích). Tak potom jsme se pobavili a já mu řekla, že tu hledám nějaké pracovní uplatnění. Dva dny na to jsem od něj dostala dva dopisy. V jednom stálo, že mi přeje hodně štěstí a doufá, že to pomůže. V tom druhém dopise totiž bylo doporučení. Když se nad tím zamyslím, měla jsem na práci opravdu kliku. Tehdy jsem to tak samozřejmě nebrala, ale dnes, když se ohlédnu, už se na to dívám jinak.

Vy se dnes mimo jiné věnujete i etiketě. Co vás vedlo k tomu, že jste se o ni začala zajímat?

Myslím si, že je to jedna jediná věc, která nás tady v Česku brzdí. Podle mě to tady bylo trošku zanedbáno. A nejen u nás, ale i ve světě. Ta úroveň klesla, asi tak jako klesla moralita po celém světě. Proto jsem založila kurzy pro malé děti. Když dítě oslovíte tím, jak důležité je chování, zvážení o dopadu našich slov a činů na druhé, tak máte vyhráno.

Co se týče etikety, jakou dělají Češi nejčastější chybu?

Jedna věc, kterou určitě musíme napravit, je držení příboru a chování u stolu. A to se nevyřeší koukáním do mobilu, když máte jíst. Mám dokonce jednu slečnu, která ke mně chodila a potom odjela do Austrálie ucházet se o místo v bance. Pohovor se jí nevydařil. Nicméně poté byla pozvána na večeři, které se účastnila a na druhý den jí napsali, že je přijata, protože při večeři správně držela příbor. A když umí toto, jistě bude umět i jiné věci. Ona etiketa opravdu funguje. Nedávno jsem sledovala CNN, kde ukazovali, že mnoho mužů v Americe nedostalo svou vysněnou práci, protože přišli nevhodně oblečeni. Měli na sobě tmavě modrý oblek a světle hnědé boty. A to nejde. Boty musí být černé. To je dlouholeté pravidlo. Víte, není to jen neznalost, ale také fakt, že návrháři kolikrát přijdou s nějakou bombou a mladící si pak myslí, že to na sebe vezmou a je to. Další věc je, že mají potřebu na sebe upozornit, právě těmi světle hnědými botami, které vás praští do očí.

Je to podle vás problém mužů nebo i žen?

Já myslím, že ženy spíše „přeplácnou“. Dají na sebe o jeden kus něčeho navíc a už je to špatně. Přitom stačí jednoduchost. Když nevíte, černé šaty můžete vzít kamkoliv. A není to o tom, že by žena měla být oblečená jako jeptiška. Víte, chodí ke mně takoví lidé, kteří dokázali mnohem víc než já. Dali tomuto světu víc než já. Ale chybí jim obal. A ten se jim snažím předat. Předat jim věci, které neznají. A zdá se mi, že už je to o něco důležitější než u mužů. Manželka pak svého muže usměrní. U mužů se to víc toleruje. Žena musí být na tyto věci mnohem více citlivá než muž.

Já mám pocit, že si my ženy tak trochu všechno „odskáčeme“…

Ano, je to tak (smích).

Takže i žena může pozvat na schůzku muže?

Ano, přirozeně.

Jak by takové pozvání od ženy mělo vypadat?

Tak v prvé řadě najít něco, co by mu bylo příjemné. Nějakou činnost nebo aktivitu, kterou můžou dělat společně. Anebo ještě lépe, uspořádat večírek a pozvat ho na sklenku vína.

Nezdá se vám, že je stále více úspěšných mužů, kteří nedokážou snést po svém boku úspěšnou ženu?

Ano, je to tak. A je to velká škoda. Je to zase na té ženě, aby mu v tom pomohla. A musí na tom zapracovat mnohem víc, než ten muž. Dám vám příklad. V době, kdy prezidentoval Nixon, jsem plnila různé úkoly, a když se mi něco nezdálo, zakročila jsem. Tehdy jsem tam měla někoho, muže, na kterého jsem se obrátila a žádala, aby tak nějak „podsunul“ moje stanovisko, můj pohled na věc. A fungovalo to. Nixon pak na to "moje" přistoupil.

Co je podle vás největší chybou dnešní doby, dnešní společnosti?

Jednoznačně sociální sítě. Když se nad tím zamyslím, je to hodně o egu a to nám škodí. A taky je to velká ztráta času. Já osobně se přiznám, že to hodně zanedbávám. Facebook mám založený jen kvůli práci. Já mám z toho tak trochu strach. Jednak si chráním své soukromí a taky na to hlavně nemám vůbec čas.

Rychlá zpověď:

Pokud byste si mohla vybrat, žila byste v Německu nebo ve Francii?

Ani jedno, ani druhé…

Jaká vlastnost chybí dnešním mužům?

Pokora.

Tolerujete pozdní příchod?

Záleží kdy a jak.

Jste pro zavedení eura?

Zatím ne.

Který americký prezident byl pro vás největším gentlemanem?

Nelíbí se mi otázka, protože gentleman podle mě není hlavní kvalita prezidenta. Myslím, že všichni byli gentlemani, svým způsobem.

Co je největším problémem české společnosti?

Závist a nedůvěra.

Navštěvujete pravidelně nějakou zkrášlující proceduru? Pokud ano, jakou?

Ne.

Jaký je rozdíl mezi Češkami a Američankami?

To je velice individuální. Na to nedovedu odpovědět. Myslím, že to záleží na každé ženě.

Otočíte se za dobře vypadající ženou?

Tak nevím, jestli se otočím, ale určitě si jí všimnu.

Co je pro vás největším bohatstvím?

Víra.

Nakupujete ve slevách?

Ano.

Odpustíte milosrdnou lež?

Odpustím, pokud se ten člověk omluví.

Je přípustné, když pozve na schůzku žena muže?

Ano, ovšem.

Když se řekne luxus, co se vám vybaví jako první?

Vkus.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Praha 1

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m

3 + KK 120 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1

1126 m², bal. 36 m², ter. 169 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
18 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
24 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
19 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov

4 + 1 111 m², bal. 1 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1

Atypický 101 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

3 + KK 67 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 54 m², bal. 6 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
23 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy
Okolí Prahy

Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy

6 + KK 240 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
34 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m

5 + 1 257 m², bal. 10 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 445m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 445m

Atypický 445 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks