Top hledané
Výsledky (0)
Ředitelka soutěže Česká Miss o zákulisí prvního ročníku nového konceptu soutěže a úspěchu za hranicemi..

Rychlá zpověď - Eva Čerešňáková: Sáhla jsem si na dno svých sil

Tereza Janatová
07. listopadu 2017
+ Přidat na Seznam.cz
11 minut

Když do České Miss s partnerem vstupovala, chtěla zvyšovat její prestiž. Místo toho vznikl mediální obraz soutěže úplně opačný. I přes všechna úskalí teď Eva Čerešňáková slaví se svým týmem úspěch. Česká Miss Earth Iva Uchytilová se na světové soutěži probojovala mezi osm nejkrásnějších dívek světa. V rozhovoru pro magazín Luxury Prague Life se spolumajitelka soutěže krásy ale také rozpovídala o tom, jak se s odstupem času dívá na uplynulý ročník, jak to bylo s odchodem finalistek a mentorek nebo údajnou ztrátou licencí na světové soutěže.

 

Od finále České Miss už uběhly skoro dva měsíce, jak bys ho s odstupem času zhodnotila? Jsi s ním spokojená? Na čem je potřeba zapracovat?

Letošní ročník byl plný zkušeností. I když jsem si tou soutěží před lety prošla a napsala o tom knihu Miss, sny vs.realita, tak být na druhém břehu, je hodně odlišné. Prošli jsme si mnoha komplikacemi, čelili útokům a vzhledem k tomu, co se dělo, vzniknul ten nejlepší možný výsledek. Vše bylo ovlivněno poměrně hodně okolnostmi. Samozřejmě jsou věci ke zlepšení. Také víme, že musíme zásadně pracovat s ověřenými lidmi, na které se dá spolehnout, protože někteří neodvedli to, na čem jsme se domluvili a co slíbili. 

K těm lidem se dostanu za chvíli. Po finále se na novou Českou Miss objevila i kritika, ty jsi byla ale opačného názoru. Byla jsi opravdu spokojená nebo k velkému formátu velké sebevědomí automaticky patří a pokora jde stranou?

To určitě ne, že bych měla mít s velkým formátem velké sebevědomí! Pokoru v sobě mám, ale zjistila jsem, že když jsem před novináři skromná a dám najevo jakékoliv pochybnosti, jde to mnohonásobně proti nám. Pokora pak vyznívá tak, že si nevěříme a nezvládneme to. Navíc, opravdu s ohlédnutím na všechny okolnosti, jsem s výsledkem byla spokojena. A téměř všichni, co na finále byli, to komentovali nesmírně kladně. Kritiku pak šířili ti, kdo tam nebyli a třeba ani finále neviděli…

Takže si myslíš, že se sebevědomím to půjde líp.

Myslím, že když bude mít člověk základní stavební kameny postavené, bude si víc věřit. V prvním roce Vám vlastně každý všechno zpochybňuje a něvěří. Martin je navíc od začátku srpna v nemocnici, řešila jsem hodně starostí na soukromé straně..

To je dlouhá doba.. Jaká je diagnóza?

Nechávám to na Martinovi, že až bude chtít, bude komunikovat to, co bude chtít sám, nemluvím o tom. Nicméně ze dne na den přišel akutní zdravotní problém, který se může objevit úplně každému. Byl na tom hodně špatně, měla jsem o něj velkou starost, ale teď už je na tom podstatně líp. Je vyhlídka, že do Vánoc ho z nemocnice propustí. Dva měsíce před finále jsem tak přišla o člověka, který měl odvést velký kus práce, nevěděli jsme, co s ním bude, řešila jsem i jeho aktivity mimo Českou Miss a zároveň na finalizaci příprav České Miss zůstala sama. Říkala jsem si, že buď zkolabuju a nebo to zvládnu. Bylo to velmi náročné období, jak psychicky, tak fyzicky, a i proto jsem řekla, že se finále povedlo nejlépe, jak mohlo. 

 

Psalo se o tom, že to je z přepracování. Dalo by se to tak říct?

To není pravda. Když se to stalo, byl úplně v pohodě a určitě ne přepracovaný..

 

Když to krátce zrekapituluji, začalo to sporem o značku Česká Miss, velké televize odmítly finále vysílat, dále odešly mentorky a prý i některé finalistky. Není těch problémů na první ročník příliš?

No, ono ne všechno ve skutečnosti bylo úplně tak, jak to média prezentovala, ale je pravda, že kdybych tušila, kolik problémů bude, asi bych si vstup do projektu Česká Miss pořádně rozmyslela. Ten projekt je sám o sobě náročný a když ho děláte první rok, kontinuálně čelíte naschválům a útokům, a to nejen mediálním, a nabalí se to všechno okolo… Byly momenty, kdy jsem opravdu byla na pokraji sil. Sama jsem si říkala: “Stojí mi to vůbec za to?”

 

Nelituješ tedy, že jsi do toho šla?

Nyní, když už je po prvním finále, které zaznamenalo mnoho pozitivních ohlasů, a to jak od partnerů tak hostů večera, to už beru jako neskutečně přínosnou školu života. Za ten rok jsem se naučila opravdu mnoho.

 

Byly nějaké momenty, kdy jsi toho litovala?

V průběhu roku asi dvakrát. Bylo to samozřejmě období srpen, září, kdy se blížilo finále, Martinův zdravotní stav se zhoršoval a povinností přibývalo, a pak taky krátce na jaře, kdy útoky proti nám vrcholily. 

 

Máš na mysli něco konkrétního?

Byly to články bulváru, které byly často nepravdivé, ale také útoky se snahou o poškození projektu a o přerušení běžících aktivit, snahy o narušení již domluvených partnerství nebo třeba snahy bývalé minoritní majitelky Marcely Krplové připravit nás o licence na světové soutěže krásy. Všechny jsme je poměrně náročně museli obhajovat, právně a v angličtině… 

 

Obhájili jste je? 

Naštěstí ano. Česká Miss měla tři licence. Na nejprestižnější Miss Universe, pak na Miss World a Miss Earth s tím, že v loňském roce přibyla Miss Supranational. Obhájili jsme Miss Universe, Miss Earth a Miss Supranational. Ve spolupráci s Miss Slovensko jsme vyslaly reprezentantku také na Miss Beauty Queen v Koree. Takže do světa jedou soutěžit hned čtyři naše dívky.

Luxusní vila na pronájem Praha 6 - 940m
Luxusní vila na pronájem Praha 6 - 940m, Praha 6

V čem přesně vás bývalé vedení poškodilo?

Například v případě Miss Earth si bývalá spolumajitelka nechala licenci napsat na sebe a my jsme museli právně dokládat, že ona už v týmu není a Českou Miss v roce 2017, jak jim tvrdila, neorganizuje. S Miss Universe jsme v průběhu roku komunikovali a řešili situaci několikrát. I čtrnáct dnů před naším finále mi napsali, že znovu dostali informaci, že finále mít nebudeme, jestli to je pravda.

 

Spousta lidí, kteří se dosud na soutěži podíleli, od vás odešla. Mezi nimi byla i Lenka Cornová, která byla nedílnou součástí České Miss, dále odešly mentorky Nikol Švantnerová, Aneta Vignerová a Simona Krainová. Proč?

Lence Cornové dlužilo bývalé vedení peníze a ona ty peníze chtěla okamžitě po nás. My jsme jí nějaké řešení nabídli, to se jí ale nelíbilo, a tak došlo ke střetu zájmů a rozešli jsme se. Bylo to ale spíše způsobené problémem, který po sobě zanechalo dřívější vedení v čele s Marcelou Krplovou a Lucií Volnou. Co se týká mentorek, tak ty splnily svůj hlavní úkol svojí účastí na soustředění v Tatrách v Hotelu Lomnica, takže i když pak spolupráce se dvěmi z nich již nepokračovala, hlavní úkol měly za sebou. S Anetou Vignerovou jsme kamarádky a jen jsme se dohodly, že do dalších aktivit ji už zahrnovat nebudeme. Tehdy chtěla být opatrná kvůli jiné pracovní zakázce a tím, že se objevily negativní články o České Miss, zavolala mi a rozešly jsme se v dobrém. S dalšími dvěma mentorkami jsme pokračovali a třeba ještě v červnu měly finalistky workshop chůze s Eliškou Bučkovou..

 

A Simona Krainová?

U Simony Krainové pro nás bylo nejdůležitější, aby zaštítila soustředění v Tatrách, dala holkám úvod do světa modelingu, ony se setkaly s ikonou a byla s nimi při focení a radila jim. Jsem moc ráda, že s námi týden v Hotelu Lomnica strávila a velký kus práce odvedla. V porotě finálového galavečera pak nebyla kvůli tomu, že se finále nevysílalo “ve velké televizi”. Vše jsme ale ukončili na úplně přátelské bázi. Nebylo to tak dramatické, jak popisovala média. 

 

A jak to bylo s těmi odcházejícími finalistkami?

Když jsme jednali s FTV Prima o formátu soutěže, vše směřovalo tak, aby to ideálně byla reality show, aby to bylo atraktivní, napínavé, v rámci toho jsme se mimo jiné inspirovali i reality show Amerika hledá topmodelku a na základě toho jsme vybrali vyšší počet finalistek, které průběžně budeme vyřazovat, aby se do finále dostaly jen ty nejlepší. Už v Tatrách jsme některé dívky vyřazovaly ale v médiích zaznívalo pouze to, že nám finalistky odcházejí. Takže zase to média podávala jinak…

 

Na začátku jste mluvili o tom, že vrátíte České Miss prestiž, pak ale najednou fotily dívky v metru. To mi přijde jako dvě úplně rozdílné věci. Něco je reality show a něco návrat prestiže. Dá se tedy říct, že tu reality show jste začali dělat kvůli televizi?

Nějaký nápad byl od začátku a ten se utvářel. Jasně zaznívalo, aby tam byl souboj, konflikty, emoce, aby to bylo jiné, netradiční... Impulzy přicházely a my jsme průběžně tvořili. Právě začátek cesty soutěžících v metru, když vlastně každá z dívek běžně jezdí metrem, až po ten vrcholný okamžik s korunkou na hlavě na slavnostním finale v krásné večerní róbě Petry Pilařové..

 

Nejde se nezeptat. A poštvávali jste tedy proti sobě ty dívky?

Tím, že ten projekt dostal takový spád, jaký dostal, a dělali jsme to s menším týmem, menší televizí, tak jsme od některých věcí odstoupili. Zadání bylo, abychom vybrali různé typy dívek a na základě jejich vlastností tam vznikaly různé situace či konflikty.

 

Televize ale pak od projektu odstoupila. Litovali jste pak, že jste nevybírali čistě podle sebe?

Pořád jsme hledali Českou Miss, nevybírali jsme pouze podle vlastností… Snažili jsme se zkrátka vybírat jak vizuálně odlišné typy, tak mohla hrát roli i rozdílná povaha, faktor charisma a vnější krásy tam ale pořád zůstával a byl důležitý.

 

Amerika hledá top modelku je super formát, nejsem si ale jistá, jestli se do prestižní soutěže krásy, jako je Česká Miss, hodí. Lidé snáší změny celkově dost špatně. Nebylo jednodušší Českou Miss úplně přejmenovat, aby lidé od začátku počítali s něčím jiným?

Určitě se nad tím přemýšlelo, ale to bychom nemuseli vstupovat do projektu Česká Miss. Tato soutěž má historii, má tradici, má licence a do hodnoty značky bylo investováno stovky milionů. Když se zeptáš kohokoliv na ulici na národní soutěž krásy, tak řekne Česká Miss. Takhle bychom začínali od nuly. Musel by to být projekt velké televize a ta by si za tím musela stát a zafinacovat ho.

 

Aktuálně je před světovou soutěží Miss Universe. Jak probíhají přípravy?

Jsem velice mile překvapená z přístupu všech tří holek, které vyhrály, že od té doby, co se umístily, na sobě hodně makají. Iva Uchytilová, která se právě vrátila z Miss Earth, si připravila trojnásobek věcí než měla a sama se angažovala. Stejný přístup vidím i s vrcholícími přípravami na Miss Universe u Míši Habáňové. Je úžasné vidět, jak na sobě ty holky pracují.

 

Jaké jí dáváš šance? Dostane se do top 10? S Ivou Uchytilovou slavíte úspěch..

Iva se probojovala z devadesáti dívek do top 8 na Miss Earth, je to velký úspěch! Bylo by samozřejmě super, kdyby Míša Habáňová bodovala, ale myslím, že se to strašně těžko odhaduje. Určitě šanci má, protože je výrazný typ, je charismatická, nebojí se mluvit, patřila mezi lídry kolektivu a to bude důležité. V aktivitách by mohla mezi ostatními vyčnívat, tak uvidíme.

 

V jaké fázi příprav je druhý ročník soutěže pod tvým vedením?

Už od sprna řešíme castingy, plánujeme časovou osu, aktivity.. Začalo se na něm pracovat už před finále. Od prosince se můžou holky do nového ročníku už přihlásit, v lednu by mělo proběhnout oficiální zahájení nového ročníku, castingy, finále plánujeme na červen..

 

A co televize? Myslíš si, že Nova nebo Prima změní názor?

To nevím. Ale my máme jasno v tom, že chceme, aby se to vysílalo online, protože mladá generace teď televizi nesleduje a celkově sledovanost TV upadá. Vše se přesouvá na online. My jsme také online a vidíme, že ta budoucnost je tam. Ať už to jsou sociální sítě nebo You Tube, přímý přenos finále na Extra.cz a další online kanály, dosáhli jsme relativně zajímavých čísel a vidíme v tom budoucnost.

 

Můžu vědět, co jsou relativně zajímavá čísla? 

Třeba to, že v rámci Instagramu držíme už mnoho týdnů na profilu České Miss počet zobrazení příspěvků týdně nad milionem zobrazení. V období, kdy bylo hodně aktivit, jsme se dostali i na dva a půl milionu, po finále to bylo milion sedmset tisíc. Vítězka se týden po finále dostala na dva miliony zobrazení svých příspěvků během sedmi dnů. Ať už beru ale You Tube, stream na Facebooku, celoplošnou Regionální televizi nebo Extra.cz, tak s finálovým galavečerem jsme měli sledovanost přes dvěstě ticíc.

 

Takže co nás čeká příští rok? Budete chtít dát přednost online přenosu?

Nebráníme se tomu, když se s námi bude chtít některá z televizí bavit o spolupráci, ale zjistili jsme, že tu televizi úplně klíčově nepotřebujeme a že z dlouhodobého hlediska je pro nás zajímavejší být online, a být vidět průběžně celý rok. Finálový galavečer je pochopitelně třešnička na dortu, ale není to to jediné, tak jak tomu bylo více jak dvacet let, kdy Miss byl vlastně jeden finálový galavečer v TV.

Rychlá zpověď:

Jaká část těla tě na mužích zaujme jako první?

Asi obličej. Oči a úsměv.

Jaká je tvoje největší neřest?

Já doufám, že nemám neřesti.

Nejúčinnější dieta?

Sport, pohyb.

Který vítězka České Miss je podle tebe nejkrásnější?

Když jsem byla malá a sledovala jsem Miss České republiky, vždycky jsem k těm vítězkám vzhlížela a tehdy to byla třeba Terezie Dobrovolná a spousta dalších.

Jaká destinace tě na dovolenou vůbec neláká?

Studená, chladná a tam, kde nesvítí sluníčko.

Upřímnost nebo diplomacie?

Snažím se o upřímnost a když to nejde, tak diplomacie je nezbytná.

Jakou světovou celebritu bys chtěla do poroty na finále České Miss na příští rok?

Třeba by se mi tam líbila Michele Obama, ale myslím, že to asi není úplně reálné.

Babiš nebo Okamura?

Nezaměřuju se na politiku. Asi ani jeden.

Tvůj největší životní průšvih.

Ono jich bylo asi dost.

Jak si představuješ ideální den?

Určitě dostatek spánku, sluníčko, teplý den, nějaký pohyb, sport, brusle, běhání, dobré, jídlo, pohoda a odpočinek s těmi nejbližšími nebo s partnerem.

Co ti vadí na českém showbyznysu?

Možná ta přetvářka, že někdy ti lidé nejsou upřímní a naopak se snaží být hodně neupřímní.

Řízek nebo sushi?

Určitě sushi.

Čím jsi chtěla být jako malá?

Chtěla jsem jít ve šlépějích svých rodičů a mnoho let jsem si myslela, že se stanu lékařkou.

Co na tobě partner nemá rád?

Možná moji hyperaktivitu. Když mám hodně energie, jsem hodně aktivní a ne vždycky je to jenom plusové.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Nechceš se přihlásit do České Miss?

Myslím, že už jsem za věkovým limitem, ale děkuju.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - Michaela Habáňová
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Jitka Nováčková
Zobrazit článek