Top hledané
Výsledky (0)
Zpěvačka o Řecku, Čechách, práci i soukromí

Rychlá zpověď - Helena Zeťová: Věřila jsem někomu, komu jsem neměla

Jana Fikotová
04. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Zpěvačka Helena Zeťová osm let nevydala žádnou desku a věnovala se jen svému soukromí. Žila v Řecku a starala se o partnera. Dnes je tomu ale jinak. Je singl, vrátila se do Čech a slibuje nové, luxusní album.

Vy často jezdíte do Řecka, kdy jste tam byla poprvé?

Když mi bylo dvacet jedna let. Často lidé říkají, že jsem tam dvacet let, ale pravda je taková, že jen sedmnáct. Zamilovala jsem se a už jsem tam zůstala. 

A když řeknu Řecko, co se vám všechno vybaví?

Já tam nepracuji, jen se tam bavím. Beru to tam jako zábavu, mám tam přátele. Bydlela jsem původně v Thessaloniki. Jinak miluji vesničku Litochoro, protože to vypadá jako úplně z jiného světa.

Exkluzivní vila na prodej, okolí Říčan u Prahy
Exkluzivní vila na prodej, okolí Říčan u Prahy, Okolí Prahy

Co vás vždy při návratu do Čech všechno čeká?

Za normálních okolností jsem vždy přiletěla jen koncertovat, teď tu jsem, abych se opravdu natvrdo pustila do natáčení třetí sólové desky. Jsem tu už dlouho, ale myslím, že to stálo za to a ten výsledek bude fajn. Užívám si to tady, a kdy pojedu zpět do Řecka, opravdu zatím neřeším.

Nezměnila jste názor, že už byste tady zůstala? 

Nikdy jsem úplně neodjela, jsem tu vždy půl na půl. Já jsem se nemusela nikdy rozhodovat, kde zůstávat. V Řecku mám soukromý život, tady mám ten pracovní. Pro mě je ta Evropa malinká, takže než ji přejedete, trvá to pár hodin a vždycky říkám, že to máme z domu patnáct set kilometrů k moři. Já to beru, že jsem doma tady i tam a beru to jako celek. 

Jak nesou rodiče, že odjedete, neukápne i za ty roky nějaká ta slza?

Já myslím, že jsou s tím vyrovnaní, oni mají Řecko taky rádi. Táta žije na krásném Valašsku, kde jsem teď velmi často. Už jsem velká holka, tak jim neukápne slza.

Jedete pořád v tom stejném stylu, nebo maličko měníte styl hudby?

Já mám samozřejmě ráda i klasické vystoupení, mám ráda soukromé akce, mám ráda plesy, ale v tuto chvíli i vzhledem k tomu, jakým směrem se ta deska vlastně ubírá, a hlavně i z důvodu s kým jsem na ní pracovala, tak bych to chtěla hrát samozřejmě s kapelou. Přemýšlím i nad festivalem, plánuji hrát s kapelou. Je v tom velký rozdíl, protože to je jiná práce, protože když jdete na vystoupení a jste tam třicet minut jako host, odzpíváte si šest písniček, je to fajn, ale je to zase úplně něco jiného, než když máte za zadkem ty silné muzikanty, kteří vás podrží. Na to se hrozně těším, v tom nastane určitě velká změna. 

Je pro vás důležité, jaký máte outfit při koncertech či v klipu?

Já jsem spíš takový civilní, sportovní člověk, takže mám ráda pohodlí, být v teplákách, ale třeba když jsme dělali první videoklip, tak ten mi do tepláků nešel, protože ta píseň je opravdu krásná. To chtělo nějakou úroveň. Jinak pokud to bude nějaká rychlá píseň a stačí u ní běhat po Praze, tak vůbec neřeším, že budu mít na sobě tepláky. 

Jak to máte s udržováním si postavy? Jste štíhlá, já vím že to je hodně asi geneticky, protože vaše maminka je taky štíhlá žena. 

Štíhlá sice jsem, ale ona ta štíhlost nestačí, potom se člověk svlékne a není to úplně ono. Aby člověk byl pevný, musí se samozřejmě hýbat. Genetika je jasná! Máma, táta, my to máme v rodině, jsme prostě takoví, u nás všichni sportovali. Já jsem sportovala ještě před dvěma lety. Je pravda, že teď se nehýbu a docela mi to chybí, ale měla jsem jiné starosti, takže se zase těším, až si všechno vyřeším, deska bude venku a všechno bude ok. Naštěstí má tělo paměť, takže až se začnu nudit, tak začnu do té posilovny chodit. 

Vy jste určitě středem pozornosti v kapele, samí muži. Ale jak to máte v soukromí?

Teď to mám naprosto vyrovnaně s muži a zásadně s nimi chodím pouze na pivo a to je moje veškerá konfrontace s muži. To mi teď velmi vyhovuje po rozchodu a je to fajn. Jinak se spíš teď zaměstnávám prací.

Myslíte, že je třeba nevýhoda, že jste hezká a úspěšná? Muži se o to vás víc bojí oslovit?

U mě to úplně není o té kráse, ale o tom úspěchu možná jo. Je pravda, že v tom Řecku, to můžu srovnat s Čechami. Tam o mě nevědí, že jsem nějaká zpěvačka. Na kávu mě tam v průměru pozve mnohem víc chlapů než v České republice. Mě to teď ale momentálně nevadí.

Co vlastně řecké jídlo? Odvykla jste si už od knedlíků?

Já knedlíky mám ráda, ale jsem hodně zeleninová, miluji maso. Knedlíky uvařit neumím, takže většinou je jím až u mámy. Řekové mají výbornou, ale v jistých momentech velmi náročnou kuchyni. 

A co jazyk. Jak jste na tom s řečtinou?

Řecky umím snad líp než česky, ale ze začátku to bylo těžké. Napřed jsem si psala slovíčka, nějaké krátké věty do sešitu a stále jsem se do něj dívala. Postupem času jsem ho využívala méně a méně, až nakonec jsem ho už nepotřebovala vůbec. V začátcích bylo také dobré, hodně mi pomohlo, že většina, hlavně těch mladších Řeků uměla aspoň trochu anglicky.

Rychlá zpověď:

Helčo, Čechy nebo Řecko,

Čechy.

Co nejraději v Řecku děláte?

Plavu, opaluji se, na baru sedím.

Největší životní omyl?

Že jsem věřila někomu, komu jsem neměla.

Z čeho máte největší strach?

Z toho, že zase budu věřit někomu, komu jsem neměla.

Na co byste ve vztahu nikdy nepřistoupila?

No asi na více lidí ve vztahu.

Co vám vadí nejvíce na českém showbyznysu?

Mně nevadí nic nejvíc, mně vadí víc věcí.

Čím se řídíte ve své hudbě?

Jenom srdcem a pocitem.

Máte pocit, že láska hory přenáší, nebo že láska prochází žaludkem?

Já mám pocit, že hory přenáší, ale jsem jediná.

Čeho si nejvíce ceníte na rodičích?

Že mi dali život.

Kdo je váš vzor?

Whitney, Tina, Mariah.

Kdy jste dostala první pusu?

Ve čtrnácti na popelnici.

Za co nejvíce utrácíte?

Za cestování.

Co vás nejčastěji rozpláče?

Filmy, nebo komedie, nebo moje životní komedie.

Jak vypadá ideální muž?

Jakkoliv.
DOTAZOVANÝ SE PTÁ REDAKTORA:

Jak to děláte, že jste tak krásná?

To se Vám jen zdá.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Móda na cenách Thálie: Celebrity nám prozradily svá největší faux pas!
Zobrazit článek
Londýn na vlastní pěst! Večeře v Park Chinois, noc ve vyhlášených klubech
Zobrazit článek