Top hledané
Výsledky (0)
O dětech, nové desce i politice...

Rychlá zpověď - Iva Pazderková vzkazuje ženám: Se zakládáním rodiny nečekejte, uteče vám život!

Tereza Janatová
05. srpna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

Opravdovým luxusem je pro ni čas. Volný čas. Jestli něco nesnese, tak je to lež a zbabělost. Možná i proto nemůže vystát současného premiéra Andreje Babiše. Jak to říct... Jsou totiž peníze a "peníze".

Iva Pazderková plánuje třetí album
Iva nedávno podpořila Tomáše Kluse
Její velkou vášní je nakupování.. Prý toho moc neušetří

Luxus znamená pro každého něco jiného. Co to znamená konkrétně pro vás?

Největším luxusem je čas. Vím, že to zní jako klišé. Ale opravdu je nejvíc, když můžu jít kdykoliv sportovat, kdykoliv odjet do přírody, být se svými blízkými. To je skutečný luxus. A co se týče materiálních věcí, tak největší luxus je mít dostatek peněz na to, aby člověk nemusel mít starosti, jestli zaplatí složenky a jestli bude mít na jídlo.

A vy tento materiální luxus máte?

Já jsem vděčná za to, že tyto základní věci řešit nemusím, protože dost pracuju.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Jestli nepracujete až moc, na úkor toho času …

To ano, někdy je to problém.

Tak aby se pak nestalo, že budete mít tolik peněz, že nebudete vědět, co s nimi …

To mě se stát nemůže, neumím totiž šetřit. I když vydělám relativně dost peněz, stejně všechno utratím. A to nekupuji žádné drahé kabelky ani boty.

Tak za co nejvíc utrácíte?

Asi za jídlo. Za dárky. A taky když si jednou za dva roky vydáte desku a já si to produkuju sama, tak to něco stojí.

Vy máte na kontě dvě desky. Plánujete třetí?

Bohužel ano (smích). A proto mám už 7 let stejné auto. Protože ty peníze jdou prostě jinam. Ale další desku vydat určitě chci, řekněme příští léto.

Chystáte k desce i turné?

Určitě. My koncertujeme opravdu málo, z časových důvodů. Mám ty nejlepší muzikanty, kteří jsou velmi vytížení a to já taky. Ale teď už jsem konečně oslovila někoho, kdo nás donutí dát dohromady jarní termíny a klubové turné prostě bude.

Nedávno se uskutečnil festival Colours of Ostrava, byla jste?

Byla jsem, ale mělo to pro mě hořký dovětek. Já jsem se vlastně nikdy nezajímala o to, když jdu na svůj oblíbený festival, kdo jsou hlavní partneři toho festivalu. Nebylo to mým zvykem. Až díky Tamaře Klusové jsem se dozvěděla, že Agrofet je hlavním partnerem. Každopádně přesto, že je to úžasný a jedinečný  festival, nebo právě proto, by mělo dojít ke změně. Já chápu, že by to byla velká finanční ztráta, ale věřím, že existují i jiné společnosti nedisponující penězi Andreje Babiše, které tak vyjímečnou akci podpoří. Andrej Babiš je pro mě synonymem nebezpečného, bezskrupulózního a mocichtivého člověka. Trestně stíhaný premiér - který se neštítí lži a spolupráce s kýmkoliv, když z toho bude mít prospěch – není premiérem, kterého mohu respektovat a podporovat.

Vy jste si teď splnila jeden z největších snů, který trval necelých 7 dní, je to tak?

Ano. S přítelem jsme šli část Svatojakubské pouti, tu, která přechází Pyreneje. Ušli jsme za necelých 7 dní asi 136 kilometrů. Bylo to hodně náročné. Je to přece jen horský terén. Ale nic tak krásného a hlubokého jsem asi ještě nezažila. Moc mě mrzelo, že jsme kvůli pracovním povinnostem měli tak málo času. Tahle dovolená se nám už na začátku zkrátila asi o 10 dní, protože přišla nabídka hostovat s Pražským výběrem na koncertě Rolling Stones, což se neodmítá.

To je hodně velká pecka. Jak to všechno probíhalo?

Tak ono už ten začátek, když mi zavolal Michael Kocáb, jestli tam s nimi vystoupím, byl neskutečný. Když jsme tam přijeli, čekala nás velmi přísná bezpečnostní opatření. To znamená, že i Pražský výběr  jako hostující kapela, měl vyznačené oranžovou barvou, kam můžeme vkročit a kam už ne, nejen v zákulisí, ale i na pódiu. Rolling Stones jsou pečlivě  střežení, což je logické. Ale byl to neuvěřitelný zážitek, s Pražským výběrem, před desítkou tisíc lidí, před Rolling Stones. Potom jsme dokonce měli tu možnost se s nimi osobně setkat. Bylo to jen pár minut, ale byly jedny z nejvýjimečnějších v mém životě. Stones byli nesmírně slušní, typičtí Britové. Úplný opak jejich pověsti z mladých let.

Kromě nové desky máte ještě další pracovní plány?

Chystám svoji první celovečerní One woman show. Ale jsem na sebe málo tvrdá. Mám toho letos na psaní víc, mam smlouvu na knihu, nová deska atd. Takže tipuju, že tak do půl roku nejdřív to budu mít hotové.

Jakou máte o tom představu?

Klasická stand up show, s interakcí s diváky. Na chvilku se tam objeví i blbá blondýna. Ale ne celý večer, to není reálné. To by nikdo nevydržel, natož pak já.

Potřebujete někoho nad sebou, aby vás tak trochu popostrčil?

Ano. V mém případě je to velmi užitečné. Musím říct, že často dělám věci na poslední chvíli. Dokud to fakt nehoří, tak to prostě odkládám. Až přijde den, kdy danou věc musím odevzdat a v tu chvíli zapnu. Já už nevím, kdo to řekl, ale hrozně se mi líbila věta: „Jsem jako oliva, pod tlakem ze sebe vydávám to nejlepší“.

Zdá se mi, že pracujete čím dál tím víc a i plány do budoucna jsou hodně pracovní. Co takhle plány rodinné?

Pracujeme na tom, jen už je mi 38. Takže ano, plánujeme, ale uvidíme, jestli pán bůh dá. Já apeluji na všechny ženy, které děti chtějí a mají k tomu podmínky, ať rodí do třiceti let. Neměly by čekat. Kariéra vám opravdu neuteče. Naopak uteče vám život.

A co všechno jste ochotná pro možnost mít vlastní dítě udělat?

Jestli zkoušet všechno a za každou cenu, pokud by se nepodařila přirozená cesta, nevím. Je to podle mě extrémně individuální. Třeba teď si myslím, že ano, že zkusím úplně všechno, ale je dost možné, že při první hormonální injekci bych se rozhodla, že ne. S přítelem jsme mluvili i o dalších možnostech. V kojeneckých ústavech a dětských domovech  je mnoho dětí, které potřebují pomoct a potřebují rodiče.

 

Rychlá zpověď:

V jakém okamžiku pro vás končí kamarádství?

Velká lež.

Jakou vlastnost u mužů nesnesete?

Zbabělost.

Odpustila byste nevěru?

Nevím.

Co vás napadne jako první, když se řekne luxus?

Volno, volný čas, příroda.

Kolik vás stál nejdražší „shopping day“?

Nevím.

Co byste si na sebe nikdy nevzala?

Něco na čem je hákový kříž.

Otočíte se za dobře vypadající ženou?

Ano.

Dáváte lidem druhou šanci?

Ano.

Máte nějakou fobii?

Mnoho.

Co byste si pořídila jako první za milionovou výhru ve Sportce?

To není tak jednoduchý. To není jednoduchá otázka. Musela bych něco dát na dobrou věc. A investovala bych do pozemků někde za Prahou.

Jakou divadelní roli byste nikdy nepřijala?

Roli ve špatné hře.

Tři věci, bez kterých se neobejdete na dovolené?

Můj přítel…stačí.

Kolik času denně provoláte?

Moc ne. Někdy vůbec nevolám.

Co je podle vás největší hrozbou lidstva?

Neochota přemýšlet. Ztráta selského rozumu. Ignorace a nenávist.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jste šťastná?

Jsem, děkuju.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď – plastický chirurg Roman Kufa: Kdysi byl chlap na plastice tabu, teď přibývají
Zobrazit článek
Rychlá zpověď – sexuální koučka Gaia Poupětová zažehává jiskry: To, co dělám, není forma prostituce!
Zobrazit článek