Rychlá zpověď - návrhář Jiří Kalfař: Zákazníky má všude, jen ne v Česku!

V zahraničí se o jeho tvorbu budou prát, v Česku jeho talent možná ale nikdy nedocení...
07. března 2017
 
Hlavní stránka Nové články

Díky profesi tanečníka pracoval s těmi nejlepšími choreografy, jako model létal do všech koutů světa. Nakonec ho ale zcela uchvátil návrhářský svět. V roli návrháře se sice teprve zabydluje, své modely ale prodává převážně v cizině a zahraniční média mu věští velkou budoucnost. Seznamte se, Jiří Kalfař.

Rychlá zpověď: Jiří Kalfař

Když jsem ti volala ohledně rozhovoru, byl jsi právě na fashion weeku v Kyjevě. Tam asi moc českých návrhářů své kolekce neprezentuje. Jak ses tam dostal?

Já už tam jezdím třetí sezonu. Poslední dvě sezony jsem dělal pod taktovkou fashion scouta. To je platforma, která byla vytvořena nejprve v Británii a teď se rozrostla. Scouti vyhledávají mladé talenty a pak je uvádějí na trh. 

Takže jsi byl objeven?

Před třemi lety jsem si podal přihlášku, vybrali mě, rozhodoval jsem se mezi Londýnem a Kyjevem, hledal jsem si informace a Kyjev se mi líbil víc. Je to mladší fashion week, máš větší šanci tam prorazit a zároveň je to prestižní akce.

Ty ale prodáváš své věci i v Londýně, pokud se nepletu.

Prodávám je ve Wolf and Badger v Mayfair. Záleží kolekce od kolekce. My jsme měli v jednu dobu tři až čtyři butiky, teď jsme to trochu stáhli. Pořád máme jeden. Většinu věcí ale udržujeme přes internet. Když se to někomu líbí, tak mu to pošleme DHLkem a zákazník má volbu si to buď vybrat nebo nevybrat.

Kde prodáváš víc? V cizině nebo tady u nás?

Já tady technicky nemám skoro žádné zákazníky. (smích) V podstatě jen v cizině. Tam to asi jede nejvíc. Myslím, že ten online, který přebírá mladé návrháře, dělá hodně. Je to praktičtější a jednodušší uvést se na trh tímto způsobem a zákazník dostane něco, co se ve velkém obchodě jen tak nevidí. Je to fakt hodně individuální.

Není to trochu paradox, že v Česku po tobě, s prominutím, neštěkne pes a v Americe tě zařadili mezi nejužší skupinku návrhářů, kterým by se měla věnovat pozornost?

Ano, třeba Nylon mě zařadil k osmi návrhářům, kteří by se měli sledovat. Do nové vlny mladých světových návrhářů pak i francouzský L’Officiel. M8 kolekce se objevila v americkém Sports Illustrated nebo italském Vogue. Tak asi ano. Asi mi věnují trošku větší pozornost v zahraničí než u nás. Ale ono to jde všechno ruku v ruce. Já předvádím modely v zahraničí, takže to musí mít nějaký mezinárodní přesah. 

Nepředvádíš na českém fashion weeku? Proč?

Já myslím, že jsem se už tak nějak zabydlel na tom kyjevském a ten mi vyhovuje. Myslím, že je dobré, když následuje nějaký progres a ne se jen někde jednou ukázat. Takže pokud někde začneš, tak bys v tom měla pokračovat. A je to pro mě i tak trochu zadostiučinění. Teď jsme měli poprvé vlastní velkou přehlídku, zavírali jsme celý fashionweek. Přehlídku mi otvírala Alina Baikova a zavírala ji ukrajinská Miss Universe Alexandra Kučerenková.

To zní jako velký úspěch. Ty jsi ale začínal úplně jinak. Jako tanečník a model. 

Já jsem nastoupil na konzervatoř, když mi bylo deset a od prvního ročníku jsme spolupracovali s Národním divadlem, takže jsem se pořád pohyboval na divadelních prknech nebo v zákulisí. Studoval jsem historii umění. Myslím si, že tohle všechno mě ovlivnilo. Když se podíváš na moje kolekce, tak nejsou úplně tradiční. Nenásledují trendy. Fungují na takové divadelní bázi. Snažím se, aby to něco vyzařovalo, aby to nebyly jen černé šaty nebo triko s nápisy. Chci, aby ta kolekce měla začátek a konec.

Co vlastně tvoji rodiče? Viděli, jak se pohybuješ v divadelním světě a dalo by se předpokládat, že v něm zůstaneš. Ty jsi ale šel do úplně jiné profese.

Moji rodiče byli zlatí. Já jsem si vždycky dělal, co jsem chtěl, vždy mi vyšli vstříc. I tehdy, když jsem se v patnácti rozhodl, že chci jít studovat do Německa. Táta mě vezl do Stuttgartu a zpátky. Konkurz jsem udělal. Do teď si pamatuji, jak mě máma vezla na první den. Neuměl jsem ani slovo německy a přesto mě tam vezla, protože to bylo něco, co jsem chtěl. Vždycky jsem měl tak nějak svoji hlavu. Asi chtěli ať skočím sám do vody a buď z ní vyplavu a budu plavat na hladině a nebo se potopím a oni pro mě vždycky půjdou a vytáhnou mě.

A tahal tě někdo někdy takhle, aby ses neutopil?

Já myslím, že umím docela dobře plavat (smích). V rodině vlastně nikdy nikdo netancoval, rodiče mají docela normální povolání. Máma je zdravotní sestra a táta má svoji izolatérskou firmu. Stejně jako většinu lidí s klasickým povoláním nenapadne, že by jejich syn byl fotbalista, tak moje rodiče nenapadlo, že bych se mohl stát návrhářem. 

Luxusní vila na prodej Praha 6 - 274m
Luxusní vila na prodej Praha 6 - 274m, Praha 6

Vrátím se k tomu Německu. Ty jsi neuměl německy vůbec?

Já jsem měl asi tři měsíce na to, abych se naučil jak anglicky, tak německy, protože jinak bych na té škole nemohl zůstat. Pak jsem ještě žil v Barceloně, Paříži, New Yorku. Myslím, že rodiče si tak nějak zvykli se o mě nebát.

Dá se tedy říct, že se učíš rychle, když jsi měl tři měsíce na to naučit se dva jazyky.

Když nemáš na výběr, tak ono to jde rychleji. (smích) A když jsi mladá a něco chceš, jde to. Musíš jenom chtít a pak to jde, dát do toho tu energii. Nemluvil jsem plynule po těch třech měsících, ale dorozuměl jsem se.

Říkáš, že stačí chtít a jde všechno. Jsi tedy člověk, který si určí cíl a jde si za ním a nevidí, neslyší? Za čím si teď jdeš?

Ono to vždycky vyplyne. Já si nedávám cíle. Já jen vím, kam bych se chtěl dostat. Jde mi ale i o tu cestu, která mě učí. Pokud se dostanu na nějakou odbočku, tak je úplně stejně důležitá. Určitě ale nechci stát na jednom místě.

A co když se jednou zastavíš?

Pokud bych někdy cítil, že se nedostávám nikam a stagnuji, vadilo by mi to. Člověk by se měl vyvíjet.

Říká se, že úspěch se neodpouští a někdy ho nezvládají třeba partneři. Ty máš desetiletý vztah. Partner, se kterým jsi, tě musí hodně milovat a podporovat, aby to fungovalo, když hodně cestuješ. Jezdí s tebou nebo striktně odděluješ práci a soukromý život?

My se podporujeme navzájem. Prošel se mnou ale celou tu cestu od tanečníka až po modela a návrháře a podporoval mě úplně ve všem.

To zní skoro ideálně.

Pohybuje se hodně v Londýně, což mi vyhovuje, protože jsem taky často v Londýně. V Kyjevě byl teď se mnou poprvé. Myslím ale, že zatím nejsem nijak úspěšný. Dělám svoji práci, dělám to, co je potřeba k mojí práci. Pořád to je zatím low czech designer level než established brand.

No dobře. Když to tak vidíš… Já si myslím, že o spoustě dalších návrhářů v cizině nikdo nikdy neslyšel a určitě v zahraničí neprodávají své věci. Umíš se vůbec pochválit?

Jooo, umím.

Nezdá se mi. Jsi pořád přemrštěně skromnej!

Já se umím pochválit. Mně to přijde tak nějak přirozený to nehrotit, protože ještě není proč se chválit. Když se vyvíjíš a dostáváš někam, tak to ještě není důvod k pochvale.

Určitě je dobré se vyvíjet. Jak dlouho vlastně navrhuješ? 

Pátý rok. Začínal jsem v listopadu 2012.

Chceš mi říct, že můj první rozhovor jsem s tebou dělala úplně na startu?

(smích) Přesně tak. Já jsem byl na začátku tak drzý, že jsem si hned otevřel butik, který mimochodem nakonec musel jít stranou, protože stál moc peněz. Díky butiku jsem se ale dostal do povědomí, ale na druhou stranu jsem zjistil, že to není pro mě, protože když máš butik, tak ho musíš vést. To není nic pro mě a tak jsem se schoval do showroomu a tady si dělám to, co chci. 

Dokážeš si vůbec představit klasickou pracovní dobu?

Já mám rád pravidelnost, takže tady v showroomu se snažím být v určitou dobu a pomáhá mi to líp se organizovat. Ale klasická pracovní doba od osmi do pěti? To asi není nic pro mě.

Myslíš si, že žiješ v luxusu? Co je vlastně pro tebe luxus?

Luxus je asi být spokojenej. Já nejsem typ člověka, co by řešil až tolik materiální věci. Luxus je, když si můžeš dělat co chceš, když máš spokojenou rodinu a jsi v pohodě. Nebo nejsi časově vytížený tak, aby tě o stresovalo.

Spokojená rodina a vztah. Myslíš si, že se na tom musí hodně pracovat nebo to nějak samo od sebe vyplyne?

Myslím si, že vztah je stejně tak práce jako cokoliv jiného. Nemůžeš stát na jednom místě. Vždycky se to musí vyvíjet.

A když ne? Seknul jsi vlastně už pořádně někdy s něčím?

Já si myslím, že všechno jde. Umím ukončit  věci. Je třeba je ale před tím dodělat.

Rychlá zpověď:

Tvůj oblíbený film?

The dreamers. Snílci.

Sarah Jessica Parker nebo Monica Belluci?

Sarah Jessica.

Maso nebo zelenina?

Já jsem vegetarián, takže zelenina.

Tvůj životní vzor?

Nevím, nevím. Nemám asi. Někdo, kdo je hodnej.

Tvoříš raději pro ženy nebo pro muže?

Obojí. Tam se nedá vybrat.

Na jaké místo na světě by ses rád odstěhoval?

Až budu starej, možná na jih Itálie nebo Paříž. Já chci zůstat v Evropě.

Láska nebo kariéra?

Láska.

Tanec nebo modeling?

Tanec.

Jmenuj tvé tři dobré vlastnosti.

Nevím, asi nejsem zlej, nevadí mi, se dělit a ... To stačí! Já jich moc nemám.

Určitě máš! Jaký je tvůj oblíbený návrhář?

John Galliano a Vivienne Westwood.

Tvé oblíbené místo v Praze?

Rudolfinum.

Kočky nebo psi?

Psi.

Nejkrásnější žena na světě?

Eva Green.

A muž?

Johnny Depp, ale když byl hodně, hodně mladej a nebo teď Louis Garrel.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak jde život s dítětem?

Samozřejmě skvěle a bezproblémově. Ne :) Někdy to je trošku náročné, ale dobrý.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Bývalá reportérka televize Prima, která miluje dobré jídlo, víno, cestování a svoji rodinu. Ve volném čase ráda vaří, peče, maluje. Aktuálně nejvíce času jí zabírá dcera Emilka a syn Mikuláš.
Tereza Janatová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
10 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks