Top hledané
Výsledky (0)
O ztracené a znovu nalezené lásce, ale i novém náboji do života..

Rychlá zpověď - Jiří Paroubek: Prozradil, kdy ukáže novou partnerku

Tereza Janatová
07. srpna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
9 minut

Není to tak dávno, co od něj odešla manželka a po jeho boku mu začala dělat společnost jiná žena. Jiří Paroubek se v rozhovoru rozpovídal nejen o druhém manželství, které je u konce, ale i o tom, zda do toho "praští" do třetice.

Když si vás člověk zadá do vyhledavače, nejčastěji tam najde označení “politik” a “sexy mozek”. Jak byste se ale charakterizoval vy sám? Kdo je vlastně Jiří Paroubek?

Já nemám rád v souvislosti s lidmi nějaké etikety nebo viněty, protože to je vždycky zkratka, která o té osobě nic moc neříká. Když jsem byl v politice, tak jsem ty zkratky chápal. Novináři a kolegové vás ve zkratce většinou charakterizují, aby si zjednodušili život, ale teď si myslím, že to je úplně zbytečné. Já bych řekl, že Jiří Paroubek je člověk, který žije svůj život a snaží se ho žít co nejkvalitněji.

Jak ho žijete? Co děláte? Dnes nejste v saku...

Dnes nejsem v saku, protože by to bylo nepraktické. Odjíždím totiž na další část dovolené. Takže poslední týdny nosím spíš trička. Sako o prázdninách většinou nenosím. A co dělám? Snažím si udržovat dobrou fyzickou koncici. Cvičím denně dvě, dvě a půl hodiny a kromě toho běhám. Když jsem byl nedávno v jižní Francii, tak jsem hodně plaval. Denně tak dvě, tři hodiny. Snažím se, abych byl denně v pohybu tak pět hodin.

To je docela hodně.

Je to hodně, ale myslím si, že k tomu, abych se udržoval v žádoucí kondici, tak je to potřeba.

Ono se říká, že když člověk zhubne a začne sportovat, tak nabyde i sebevědomí. Cítíte to na sobě? 

Sebevědomí mi asi nikdy nechybělo.

Tak bez toho by to asi v politice ani nešlo.

Na lidech, kteří nejsou sebevědomí, vidíte, že trpí oni, i ta politické strana, kterou reprezentují, což je třeba případ Sobotky. Ten to sebevědomí v podstatě nemá. Vlastně nevím, jestli to je jen věc sebevědomí, ale snažím se i vypadat zdravě.

V každém případě to je velká změna. Víte kolik jste shodil od té doby, co jste změnil životosprávu?

Začal jsem někdy loni v únoru a shodil jsem asi 18 kilo. Dělám nejen ta čínská cvičení. Kromě toho jsem si dal přes prádniny závazek, že dělám denně  posilovací cviky, abych si zpevnil svaly na břiše. Neříkám, že to je perfektní, ale tohle všechno hraje roli a roli hraje také mladší partnerka.

Potvrzujete tedy spekulace, které se v posledních dnech objevují. Máte novou partnerku?

To bych nerad komentoval, ale ty informace se objevují. Myslím ale, že není ještě  čas na to, abych někoho veřejně představil. 

Já se ptám, protože jste to sám zmínil.

Já jsem to řekl spíš obecně, že na muže má vždycky vliv žena. Petra na mě měla vliv dobrý. Pokud jde o sportovní, zdravotní stránku věci a zdá se, že nová partnerka má vliv ještě lepší.

Čím to je, že má na vás ještě lepší vliv? Tím, že to je teprve v začátcích?

To bych nechtěl komentovat. Asi se víc snaží (smích).

A kdy přijde čas, že o ní budete chtít mluvit?

Až si to bude přát.

A ona si to teď tedy nepřeje?

Tu dámu znám dlouhá léta a to, že jsem ji dlouhá léta neviděl, neznamená, že nevím, jaká je a stejně tak naopak. A co se týče představ o mé partnerce, tak ty jsou stále stejné.

To znamená?

Aby byla loajální, věrná, což bohužel Petra nebyla. Aby ke mně měla hluboký citový  vztah, a aby si zasloužila, že já mám hluboký vztah k ní. Měla by být také  hezká, prostě se mně musí líbit. Nemusí být krasavice jako Petra, ale o tom to v životě opravdu není. Měla by mít hodně společných zájmů se mnou. Takové byly vždycky mé představy o mé partnerce a vždy budou.

Vy jste zmiňoval vzhled. V jakém poměru máte u partnerek rád krásu a inteligenci?

To se nedá říct, ale oceňuji, když na sobě partnerka stále pracuje. Stejně jako se na sobě snažím pracovat já, tak vyžaduji to, aby se sebou taky něco dělala. Petře jsem to tedy nemusel říkat nikdy. Ta se pěstovala sama. Možná až příliš.

Takže nejste typ muže, který by chtěl mít doma takovou tu ženu, která bývá označovaná jako “přívěsek” nebo “módní doplněk” muže.

To určitě ne. Uznávám, že to může být na jistou dobu příjemné (smích), ale já už také musím myslet na zadní kolečka. Teď jsem sice ve výborné kondici, aspoň si to tedy myslím, ale měl bych mít takovou partnerku, která se o mě dokáže postarat ve stáří. Doufám ale, že než k tomu dojde, bude to ještě pár let trvat. Petra toho ale nebyla schopná ani ochotná.

Co se Petry týče, jaký máte teď vztah? Na mě to působí velmi vyostřeně.

Jak se můžou uklidnit vztahy, když manželka po deseti letech harmonického vztahu najednou ze dne na den odejde a ještě v ten večer na vás pošle advokáty s nehoráznými požadavky a kromě toho časem přijdete na to, že má mimomanželský vztah, je obklopená bodyguardy a obklopuje jimi i naši dceru. To se prostě nezapomíná a podle toho budu také postupovat.

Luxusní vila v Troji 894
Luxusní vila v Troji 894, Praha 7

A vy jste byl po celou dobu vašeho manželství věrný?

Já jsem se opravdu v tomto manželství překonal a celých deset let jsem byl věrný. 

Kdy začal váš nový vztah?

Ten vztah, který mám, vznikl na základě toho, že mi ta dáma zavolala, tak jako mi zavolaly desítky jiných lidí, když ode mě Petra odešla. Všichni, co se mi ozvali, věděli, co pro mě znamenala a co pro mě znamená rodina. Petra mě rodiny zbavila, což si myslím, že je věc, která se nedá obejít mávnutím ruky. Jsem velmi rodinně založený člověk.

Kdo se vám například ozval?

Jako člověk s velkým Č se ukázal pan Kalousek, se kterým jsem měl politicky velmi nesmiřitelné vztahy. Je to asi podruhé nebo potřetí, kdy jsem zjistil, že patří k lidem, kteří se o druhé zajímají a to i přesto, že jsme byli v pracovních podmínkách nepřátelé. Celá řada z těch lidí, co se ozvali, byly ženy. Bylo dobře, že se ozvaly, protože ženy jsou k životu potřeba. Byl jsem rád, že se můžu s někým pobavit. A tím myslím opravdu pobavit jako popovídat (smích), protože pokud jde o konverzaci, tak s ženami je to úplně jiné než s muži.

Co se žen týče, tak byly mezi nimi některé, co zajásaly, že jste konečně single a jste k mání?

Určitě si všimly, že mám Petry plnou hlavu, takže jsem v ničem nepospíchal. Samozřejmě jsem dával přednost obnovení vztahu s Petrou a během těch pěti měsíců jsem jí to nabízel snad padesátkrát. Vždy mne odmítla arogantně, urážlivě a velmi nepříjemně. Tak jsem z toho vyvodil své závěry. Ona jistou teoretickou možnost ještě má, myslím ale, že toho nevyužije a tak ať si žije svůj život, jak umí. Po prázdninách už se na to budu dívat úplně jinak než jak jsem se na to díval předtím. Já jsem byl ten, kdo měl zájem na udržení rodiny, ona byla ta, která odešla od rodiny, ze společného domu, který jme vybudovali, ze společného života, který byl mimořádně hezký a podala žádost o rozvod z důvodů, které jsou pro mě velmi nejasné. I když vlastně to chápu, když má mimomanželský vztah… Ani tak se ale nedá za těch pět měsíců škrtnout těch deset let, co jsme spolu prožili. Před více než dvěma lety měla masivní krvácení do mozku. Její psychika, se kterou měla problémy už od svého mládí, byla velmi křehká. Když jsem viděl snímky, na nichž byl celý mozek zalitý krví, samozřejmě, že to její psychiku ještě dál ovlivnilo. To, co se stalo v posledních týdnech před jejím odchodem z domova, by se zdravé Petře nestalo.

Spekuluje se o důvodech ukončení manželství. Petřina nevěra, ale i zneužívání dcery z vaší strany. Jaká byla vaše první reakce?

Petra neví co dělá. Vyplývá to z její narušené psychiky. To, co kde vychází, beru s velkou rezervou. V prvním okamžiku mě to pochopitelně štve. Jsem ale rád, že už se nikde neobjevuje, že ji psychicky týrám. To je úplný nesmysl a všichni to vědí. Takže teď hraje něco jiného. V zásadě je mi to ale jedno..

Říkal jste, že k tomu všemu zaujmete nějaký postoj. To znamená, že stále chcete Margaritu do péče?

Tady máme zákaz medializace a já se nechci dostat do problémů, aby měla Petra nabito pro soudy, které přijdou na podzim. Nechci, aby o mně někdo řekl, že jsem něco nedodržel.

Co se týče vztahů, říkal jste, že se vám ozvala spousta žen. Byla mezi nimi i ta, se kterou se stýkáte teď?

Ano.

Pomohla vám se z toho nějak dostat?

Já bych lhal, kdybych řekl, že ne (smích). Pak si člověk může klást jen otázku, jestli neudělal před deseti lety chybu při výběru partnerky.

Ale to byste neměl dceru.

No to máte pravdu.

I když ještě nejste rozvedený, dá se říct, že máte za sebou dvě manželství. Myslíte si, že půjdete někdy do třetího?

To se ukáže. Nechci předbíhat. Jsem ale spíš konzervativní člověk, tak dávám přednost manželství, ale musím konstatovat, že ne všechny ženy jsou konzervativní. (smích) Myslím si ale, že obě ty manželství byly po většinu toho vztahu dobré a šťastné. Se Zuzanou jsou naše vztahy výborné do dneška. Proto mě strašně mrzí ty nynější útoky bulváru na ní. Petra Zuzaně před dvěma týdny i psala: “Tak Zuzano, jsme na tom obě stejně. Obelhával mě celých dvanáct let jako tebe ta dlouhá léta před tím..” Zuzana jí smířlivě odpověděla, že nevěří tomu, že bych jí podváděl a tím to utnula.

Jak je možné, že vaše druhá manželka hledá útěchu u té první?

Já nemyslím, že hledala útěchu. Spíš hledala někoho, koho by mohla přivléct k soudu, aby viděli, že jsem přesně takový hajzl, jakého vykreslí ona. Myslím, že pro to bude těžko hledat nějakého svědka kromě svých kamarádek. Soudný člověk jí nemůže brát vážně.

Co myslela tím obelháváním?

Dočetl jsem se v článku od její kamarádky, redaktorky Blesku, že s tou dámou, se kterou jsem byl na dovolené, jsem udržoval celých deset let vztah. Ale to je nesmysl! Petra je vynikající stíhačka, jí by nic neuniklo. To nebylo možné i kdybych to chtěl, i kdyby to ta dáma chtěla.

Když pominu starosti kolem rozvodu a Petry, dá se říct, že se vám blýská už na lepší časy?

Já vidím život vždy optimisticky a snažím se zapomínat věci, které jsou nehezké. I když si nejsem jistý, jestli se mi to povede, pokud půjde o Petru. Ta už překročila určitý práh toho, co jsem ochoten zapomenout.

Jaké jsou teď vaše plány?

Hodně mě zasáhlo to, co se stalo. Ztratil jsem motivaci do práce, ale myslím, že už ji pomaličku získávám zpátky. Chtěl bych se teď věnovat hodně angličtině, němčině, abych se zdokonalil. S Petrou to moc nešlo. Umí brilantně anglicky, ale bohužel mě v tom nikdy jako partnera příliš nepodpořila. Dnes si víc věřím, když ji nemám vedle sebe. Přátelé mi už říkají: “Ty mluvíš výborně anglicky a nejenom, že mluvíš, ale ty už i rozumíš, co kdo říká.” (smích) Ona mě dávala do takové polohy neschopnosti. Není to nic příjemného pro toho partnera. Ani pro ni ale, aby si takhle dodávala sebevědomí. Ona to nepotřebuje. Je to chytrá ženská, jen nemá bohužel žádnou sociální inteligenci. Takže až bude mít nějakého nového partnera, tak bych jí doporučoval, aby takovou hloupost už nedělala.

Rychlá zpověď:

Kdo by se měl stát příštím prezidentem?

Ten nejlepší.

Zdravá strava nebo česká klasika?

Zdravá strava.

Dojímáte se u filmů?

Jak u kterého.

Jakou vlastnost na sobě máte rád?

Důslednost.

A nerad?

Důslednost.

Která česká herečka se vám fyzicky líbí?

Adina Mandlová a Hana Vítová.

Do které politické strany byste nikdy nevstoupil?

Spíš do které bych vstoupil. To jsou jenom Sociální demokraté nebo Národní socialisté.

Čemu jste se naposled zasmál?

Já se směju pořád.

Šetřit nebo utrácet?

Jedno i druhé patří k životu.

Bill Clinton nebo George Bush?

Bill Clinton.

Sparta nebo Slavie?

Slavie.

Dovolená v Česku nebo zahraničí?

Jedno i druhé.

Co vás dokáže naštvat?

Hloupost lidí.

Blondýny, brunety nebo zrzky?

Když mají osobnost, tak mi nezáleží na barvě.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Půjdete se mnou na oběd?

Pokud by mne pustil manžel a dcera, pak ano.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď Matěj Stropnický
Zobrazit článek
Rychlá zpověď Tomio Okamura