Hlavní stránka Nové články

Hraje, tančí, vychovává dceru a snaží se pomáhat. Jitka Schneiderová se na začátku roku rozhodně nenudí. Dohnat ji k rozhovoru se zdálo jako nadlidský výkon, ale podařilo se. Herečka se rozpovídala nejen o práci v divadle, ale také o tom, jak jí chybí tanec a jak je „vychovávaná“ svou dcerou a její generací. Máme se totiž od mladých co učit...

Video

Co tě letos čeká a kde tě můžeme vidět?

Hraji pořád několik představení ve Studiu DVA, občas si zazpívám v Mýdlovém princi. A moje oblíbené představení Moje tango, které mělo zhruba před rokem premiéru s Romanem Zachem a Karlem Maříkem, který tam hraje celou dobu živě na harmoniku, je zážitek, na který se vždycky moc těším a srdečně zvu. Budu zkoušet nové představení a v létě bych měla točit film. 

Šla bys do představení Moje tango, kdybys neměla zkušenosti ze Stardance?

Vzhledem k tomu, že nabídka na zkoušení přišla po Stardance a já jsem byla v obrovské kondici… Tango je ale činohra, do které jsou vloženy prvky tance. Logicky to ale choreografka Petra Parvoničová stavěla tak, abychom to mohli hrát i dalších pět let nebo i déle a v situaci, kdy už dávno nejsme v tréninkových zápřazích. 

Choreografie je skvělá, tančíme, ale není to vrcholový tanec. Šla bych do toho asi i bez Stardance, protože mám nějakou průpravu ze školy, když jsem studovala herectví. Taneční dispozice jsou geny po rodičích. A vždycky se taneční číslo dá postavit na konkrétního člověka. Měli jsme tréninky a zkoušky, a když máte pohybovou paměť, tak si to tělo zapamatuje a zvykne si.

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem, Praha 9

Po Stardance jsi dělala s Markem spoustu tanečních projektů.

To bylo nádherné. Uspořádali jsme charitativní večer Díky tanci v Lucerně a podpořili jsme tím téma pěstounství a pěstounské rodiny. Nikdy na ten večer nezapomenu! Teď aktuálně v novém roce se znovu svoláváme s Markem. Nevím, co z toho bude, ale oba dva jsme si najednou řekli „pojďme trénovat“, protože mně to chybí.

Tobě ano, ale Markovi asi tolik ne…

Marek právě řekl, že by taky potřeboval trénovat. Je to asi i tím, že jsme takoví projektoví lidi. Uvidíme, co z toho vznikne. Bez projektů jsem docela lenivá.

Vždyť jsi mi před chvílí říkala, že jsi měla dneska trénink…

Po dnech volna je potřeba zase začít. Pohyb mi dělá dobře, ale ten moment, než tu tašku na cvičení zabalím, vyjdu z bytu a dorazím na místo, je náročný. Když se dostanu do nějaké kondice a uděláme s Markem taneční číslo, určitě ho někde ukážeme. Ale jen když budu koukatelná. (smích)

Předpokládám, že zase s charitativním podtextem.

Taky, ale můžeme s tím i vystupovat. Někde se to prostě upíchne. 

Ty jsi velmi aktivní, co se týče charity. Jak to vzniklo a co tě tak chytlo za srdce?

S nadací Hledáme rodiče spolupracuji už přes osm let. A když jsem ve Stardance dostala tolik dobré energie a tak strašně mě to bavilo, chtěla jsem tuhle radost a energii do něčeho vrátit. Tak vznikl večer Díky tanci, kde zatančili kamarádi z různých řad Stardance, ale také profesionálové z baletu a děti. Zažili jsme neskutečný večer a vybrali pro pěstounské rodiny přes dva miliony korun.

Pěstouni si zaslouží velký obdiv a podporu. Je přece ohromná věc, když někdo nabídne svůj domov, lásku a péči dítěti, které zrovna z vážných důvodů nemůže vyrůstat u své biologické matky. Jedna náruč s bezpodmínečnou láskou je základ pro zdravý vývoj každého dítěte. Přeci každé dítě má právo vyrůstat v rodině. Podpora pěstounství u nás, pěstounské rodiny a změna systému, aby děti alespoň do tří let nebyly umísťované do kojeneckých ústavů, je moje téma, moje srdeční záležitost.

Je nějaký příběh, který tě opravdu chytil za srdce?

Tam jich je tolik. Skvělé dokumenty Rodiče napořád natočila Olga Špátová, můžete je vidět v archivu České televize. Ženy k pěstounské péči přirozeně inklinují více, ale můj obdiv mají i muži, kteří se ke změně života v rodině přidají, pečují o další dítě a zařídí se podle toho. 

Nenapadlo tě, že by ses stala sama pěstounkou?

Vytvářela jsem videa pro nadaci Hledáme rodiče, kde hlavní téma bylo „Co pro tebe znamená rodina“. Oslovila jsem kamarády z branže, ale i Vladimíra 518, Radka Laciho, fitness trenéra, který se velmi zasazuje o osvětu, co to znamená, když dítě vyrůstá v dětském domově, protože to sám zažil.

Všichni si vybavili zážitky z dětství a popsali je. Bylo to strašně silné. Spot jsme pojmenovali „Každé dítě má právo vyrůstat v rodině“ a promítal se na festivalu v Karlových Varech, kde nás přijal Jiří Bartoška a Moët & Chandon v rámci charitativního přípitku pro dobrou věc.

Když jsme spot vypustili do světa, dostali jsme možnost pouštět ho dva týdny ve všech kinech CineStaru v celé republice před každým filmem, na filmovém festivalu ve Slavonicích a na hudebním festivalu v Poděbradech. Bylo to neuvěřitelné a povzbuzující. Má smysl upozorňovat a mluvit o těžkých tématech, protože nám to není jedno. Jsem všem, kteří na spotu pracovali, velmi vděčná. I těm, kteří nám pomohli, aby byl tak moc vidět.

A ano, na festivalu v Karlových Varech se mě novináři ptali, jestli bych byla sama pěstounkou. Zatím odpovídám, že nevím. Jediné, co teď vím, je že chci pomáhat osvětou a komunikovat, co je potřeba změnit. Dělám jinou práci, proto se snažím pomáhat alespoň takhle. 

Líbil se mi jeden tvůj status na Instagramu, kde ses podivovala nad tím, jak se právě tvá dcera a její vrstevníci zamýšlí nad globálními změnami, nad oteplováním a dopady na naši planetu…

Já se vlastně skrze ni pohybuji i mezi jejími kamarády. A tahle generace ekologii vnímá velmi zásadně. Oni si o tom opravdu povídají, zajímá je to, zkoušejí se svými činy chovat tak, aby byli ekologičtí, šetrní pro naši planetu. Říkají si: „Jak bude planeta vypadat pro naše děti?“ 

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4, Praha 4

Třídíme odpad, to je samozřejmost. Když někam jdeme, Sofie mě upozorní na plastové víčko ke kávě a ptá se, jestli ho opravdu potřebuji. Navrhla jsem koupit nějaké krabičky na jídlo, když si koupíme jídlo domů, protože toho odpadu je opravdu hodně. A Sofie mi odpověděla, že je to super nápad, a pořídí je. Takhle nová generace reaguje. 

Instagram a sociální sítě obecně jsou silné médium. Já teda čekám, kdy to celé padne, ale na zveřejňování důležitých témat je to senzační. 

Řešily jste nějak doma i současné požáry v Austrálii?

Koukaly jsme na zprávy, četly jsme weby. Cítila jsem hluboký smutek, úplně mě to dostalo. Ale člověka to nemůže úplně sundat, a jediné, co může udělat, je pomoct rozumem. Jestli chce, pošle peníze, začne se sám zamýšlet nad škodlivými věcmi, co děláme, a tak dále. Těžké to ale je.

Kam se letos chystáš cestovat?

Ještě nevím, protože teď pracuji na projektech a potřebuji je usadit, aby se rozběhly správným směrem. Je teprve leden, čekám na pracovní termíny. Potom se uvidí.

Co tvůj milostný život, jsi spokojená?

Víš, že o soukromí nemluvím, ale díky za optání, jsem spokojená. 

Jitko, díky za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Kdy sis naposledy pořádně zatančila?

S Dědíkem, ve StarDance.

Nejšílenější pubertální hláška tvé dcery?

Zatím dobrý.

Kvůli čemu ses naposledy rozčílila?

Máme hrozně blbej chodník před barákem a nikdo s tím nic nedělá. Ti staří lidé tam pořád zakopávají.

Čím jsi byla naposledy okouzlena?

Filmem.

Co bys chtěla dokázat v roce 2020?

Udělat nějaké pěkné představení, jet na chatu na Vranov na víc než dva dny a vidět se víc s rodičema.

Kvůli čemu jsi na sebe byla naposledy hrdá?

Ráno jsem udělala dobrou svačinu Sofii.

Kdy a čím jsi naposledy někomu pomohla?

V pravou chvíli jsem se zasmála.

Co miluješ na svém partnerovi?

Nadhled, klid a že je občas doma.

Myslíš si, že je princ Harry podpantoflák?

Nevím, nezajímá mě to.

Co myslíš, že by zachránilo Austrálii?

Pomoct klimatickým změnám. Vzít to konečně vážně a teď momentálně peníze, práce, lidi, aby pomohli to celé dát dohromady.

Kdybys měla vybrat pouze jednu, na kterou tvou roli bys mě pozvala do divadla?

Moje tango.

Čeho se ve svých letech nejvíc bojíš?

Nevím, nemám nic takového.

Kdo je podle tebe nejkrásnější politik na světě?

(smích) Vtipná otázka.

Co bys sis od partnera přála ke svatému Valentýnovi?

Neslavíme.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Máš ráda kafe v Kaabě?

Miluju kafe v Kaabě.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Praha 1

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m

3 + KK 120 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1

1126 m², bal. 36 m², ter. 169 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
18 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
24 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
19 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov

4 + 1 111 m², bal. 1 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1

Atypický 101 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

3 + KK 67 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 54 m², bal. 6 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
23 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy
Okolí Prahy

Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy

6 + KK 240 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
34 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m

5 + 1 257 m², bal. 10 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 445m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 445m

Atypický 445 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks