Rychlá zpověď - trenér Michal Břetenář: Sportuji s defibrilátorem v těle

O tréninku dýchání při sportu, pozitivech jógy i vrozené srdeční vadě
13. ledna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Sympatický kondiční trenér Michal Břetenář pracuje se známými profesionálními sportovci, přesto sám musel s vrcholovým sportem skončit. Bývalý profesionální boxer se v rozhovoru pro LP-Life.cz rozpovídal nejen o své vrozené vadě srdce, ale také o tom, jak moc je důležité správně dýchat při sportu. On sám se musí na tuto problematiku zaměřovat, pokud chce nejen dobře trénovat své klienty, ale i sám sportovat s defibrilátorem v těle. 

Michal Břetenář

Jak velkou roli hraje při sportu správné dýchání?

Nebudu říkat, že tu největší, ale rozhodně je to parametr, který v mém případě patří na žebříčku velmi vysoko.

Je lepší dýchat do hrudníku, nebo do břicha?

Záleží na tom, co od toho očekáváš a kdy ten dechový stereotyp zařazuješ. Jedna věc je dělat to v klidu a kontrolovaně a druhá věc je, dělat to v zátěži. Například při klidovém cvičení a fyzioterapii máš totální kontrolu nad tím, kam ten vzduch vedeš, ale když si vezmeš vrcholového sportovce, například fotbalistu, který sprintuje přes celé hřiště nebo hokejistu, který je při oslabení 5 na 3 na ledě minutu, tak poslední, na co si ti kluci vzpomenou, je to, kam ten vzduch vedou. Když se na ně podíváš, většina z nich má zadržený dech, rvou to na sílu a s ekonomikou pohybu to nemá nic společného. Odnaučil jsem se dívat se na to z úhlu pohledu nějakého ideálu, ale pokouším se jim alespoň vysvětlit, že pokud si na to občas vzpomenou, pomůže jim to.

Je lepší dýchat nosem, nebo pusou?

Obojí je správně a obojí je špatně. Opět jsme u toho, že záleží, co trénuješ.

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Jak se tedy správně dýchá například při posilování?

Tak tahle otázka je na samostatný rozhovor. Protože každý si pod posilováním může představit něco jiného. Ale ve zkratce, úplně jiný dechový vzor použiješ pro trénink například pro 1-3 opakování a jiný pro trénink v submaximální zátěži, kdy zvedáš činku po určitý čas.

A co při běhu?

Pokud jde o rekreační běh, záleží na tempu a terénu. Ultramaratonec Scott Jurek dýchá nosem, aby mohl při běhu jíst, a vyhovuje mu to, ale pokud bych měl něco doporučit, tak je to nemluvit a dýchat pusou.

Doporučil bys ostatním lidem cvičit jógu, která je na dýchání doslova postavená?

Stoprocentně. Sám se jí v rámci možností věnuji a chodím na ni hned z několika důvodů. Dokážu tam úplně vypnout hlavu a zrelaxovat, i přesto, že je jóga fyzicky náročná, navíc mi odvádí pozornost od věcí kolem a plně se věnuji sobě, lépe se tak koncentruji na pohyb a na práci s dechem.

Našel bys na józe ještě nějaká další všeobecná pozitiva?

Určitě. Jóga je skvělá například pro uvolňování hrudníku. Je ale důležité zmínit, že je několik druhů jógy, takže když si to bude číst někdo, kdo chodí na hot nebo power jógu, tak se mnou nemusí souhlasit, protože to dřina je. A velká! Ale když se bavíme vyloženě o klasické józe, tak pro mě má obrovské benefity. Navíc jóga není o egu a o tom, kdo co zvládne, ale je o tom, že každý dělá to, co je v jeho možnostech a nikdo se nepoměřuje. To je na józe super. Já dokonce využívám některé prvky jógy pro různé aktivační věci před tréninkem vrcholových sportovců.

Takže by podle Tebe měla být jóga součástí i každého vrcholového sportovce?

Ano. Ať už prostřednictvím toho relaxu, nebo zvýšení rozsahu pohybu.

Jaký názor máš na meditační dechová cvičení?

Kladný, protože meditace je stejně jako jóga ideálním prostředkem k regeneraci. Meditace je dle mého názoru více pro vyspělé sportovce, pokud to tak mohu nazvat, protože to už pracuješ s maličkostmi a je tam potřeba absolutní koncentrace. Navíc většina sportovců je extrémně fixovaná na výkon, takže když je pošleš na jógu nebo meditační cvičení, nemají pocit, že něco dělají. Spousta sportovců má také pocit, že jóga je pro ženy, a to samé platí pro meditační cvičení, to je ještě vyšší level.

Jaké jsou nejčastější problémy spojené se špatným dýcháním během sportování?

Pokud to máme nazvat problémem, tak astma, o kterém spousta sportovců netuší, že ho má. Pokud to máme nazvat chybou, tak je to zadržený dech a snaha urvat to na vůli.

Trénuješ někoho, kdo má astma?

Nemůžu říct konkrétní jména, protože by to nebylo vhodné, ale ano, trénuji a jsou to zároveň sportovci na hodně vysoké úrovni. Někdy přijdou sportovci jen s tím, že se zadýchávají a jsou unaveni víc než ostatní a neví, proč. Až následné testy odhalí, že má dotyčný člověk nějaký problém. Na druhou stranu velké procento sportovců přijde už s tím, že astma mají. Ale i u pár sportovců se podařilo to takzvané astma vyloučit a po několika letech, co do sebe foukali ventolin, jsme se ho dokázali zbavit úplně. Astma pravděpodobně nikdy neměli a byla tam chyba na straně dechového stereotypu.

Takže se dá problém s astmatem v rámci sportu eliminovat?

Záleží, jak moc velká obstrukce tam je. Pochopitelně u někoho, kdo s tím má velký problém a sportuje, je potřeba řešit to s lékařem. Ale jsou stupně astmatu, kde postačí i dechová cvičení. Když jsem se s tím setkal poprvé, tak jsem dotyčného sportovce poslal rovnou k lékaři, jelikož jsem myslel, že jsem udělal chybu při vyšetření a není to možné. Tam mu ,ale udělali specifické vyšetření, a astma se potvrdilo. Po aplikaci ventolinu došlo ke zlepšení o 20-30 procent, což je obrovské číslo. Ten sportovec byl předtím dlouhodobě přetížený, ale i přes jeho limit si našel způsob jak ten sport dělat a dělat ho dobře.

Proč nás během sportu občas píchá v boku?

Dobrá otázka, ale nedokážu ti odpovědět. Je několik teorií, ale donedávna nebyla žádná studie, která by potvrdila stoprocentní příčinu. Jestli se nějaká objevila za poslední půlrok, nevím, nepátral jsem po tom.

Ty osobně nabízíš tréninky s dechovým trenažerem. V čem konkrétně spočívají?

Základ celé práce je v tom, že klientovi udělám spirometrické vyšetření, na základě kterého zvolíme postup. Je to pro mě velmi zásadní vyšetření, které odhalí víc, než si umíte představit. Nicméně samotný dechový trenažer posiluje dechový systém a učí držet požadovaný objem vzduchu při určité frekvenci. Ale pozor! To, že skvěle zvládáte trénink se Spirotigerem, neznamená, že budete umět použít dech v zátěži.

Děláš i fyziologické tréninky, které se konkrétně zaměřují na co?

Zaměřuji se na odstraňování limitů. Hledám slabé články a na nich pracuji. Ať se jedná o posílení srdečního svalu, využívání kyslíku ve svalech, urychlení regenerace během zátěže nebo strukturální přestavbu, vždy je to na základě dat o klientovi, které sbírám pravidelným monitorováním.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Na svých sociálních sítích ses věřil s tím, že máš problémy se srdcem a potřebuješ defibrilátor. Jak moc Tě tyto zdravotní problémy limitují v trénování a sportování?

Neřekl bych, že limitují. Limit máš dost často v hlavě. Já naopak hledám způsob, jak s tím sportovat, a ne důvod, proč nesportovat. To víš, že některé věci už nikdy neudělám, nebo jsou pro mě nebezpečné. Ale je dost pro mě nových věcí, které dělat můžu, například běh. Takže se teď snažím připravit se na půlmaraton, který bych rád dostal k 1:45:00.

To opravdu můžeš běhat půlmaraton?

Když jsem byl po operaci, tak jsem se ptal na to, co můžu dělat. Doktoři mi řekli, že nesmím bláznit, ale sportovat s přiměřenou intenzitou můžu. Když jsem se jich zeptal, jestli můžu běhat, tak mi řekli, že můžu, když budu rozumný. Akorát asi nečekali, že budu chtít běhat půlmaraton a dvoustovky intervaly. Ale mně od nich stačilo potvrzení, že můžu běhat a zbytek je takový můj bungee jumping.

Takže se nebojíš toho, že by mohly nastat nějaké zdravotní komplikace?

To víš, že se toho bojím, ale ten strach k tomu potřebuji, protože jsem sportoval vrcholově, takže jsem hlavou nastavený na výkon a nedokážu dělat věci jen tak. V tuhle chvíli to dělám ale hlavně proto, abych s tou nemocí zkusil hnout, protože se o ní všeobecně moc neví. Těch lidí je pár a když mi tu nemoc našli, měl jsem hodnoty velmi vysoké. Na jaře během lockdownu jsem si spoustu věcí upravil podle svého tak, jak mi dávaly smysl jak fyziologicky, tak přes dechová cvičení. Šel jsem tím do velkého rizika. Ale v září mi na pravidelné kontrole řekli, že se mi hodnoty tak zlepšily k normálu, že v tuhle chvíli léky na srdce nepotřebuji, a mám to i v lékařské zprávě. V únoru mám další kontrolu, tak uvidíme.

Jak se ti změnil život poté, co sis vyslechl verdikt lékařů?

Velmi. Nebudu ti lhát, dokonce jsem to obrečel, protože mi to přišlo nespravedlivé. Už jen proto, že stejnou nemoc má moje sestra, která má také defibrilátor a bere léky na srdce. A tím, že prodělala 3 zástavy srdce a musela na operaci, mi vlastně zachránila život, protože jsem v té době profesionálně boxoval a o nemoci nevěděl. Ale teď zpětně? Je to to nejlepší, co se mi mohlo stát. Dostal jsem druhou šanci, kterou využívám na max. Změnilo mi to priority, člověk pochopí, co je opravdu důležité. Dělám díky tomu práci, kterou miluji. Je to o tom, jak si nastavíš hlavu.

Momentálně se všude řeší covid a předpokládám, že ty patří do rizikové skupiny. Jak se celkově stavíš ke koronavirové pandemii?

Určitě to nezlehčuji, ale svůj názor mám na základě covid příběhů z mého okolí. Co se mě týká, dělám vše pro to, abych byl zdravý, a jestli ho mám dostat, tak ho stejně dostanu. Nestresuji se tím, co není stoprocentně v mé moci.

Michale, děkuji ti za rozhovor a přeji ti hlavně hodně zdraví!

Rychlá zpověď:

Jak moc je důležité trénovat dýchání?

Velmi důležité.

Jaký vliv má správné dýchání na naše zdraví a psychiku?

V téhle době velmi zásadní, protože dechová cvičení uklidňují.

Znamená správné dýchání automaticky lepší výkonnost?

Stopro.

Při jakých sportovních aktivitách bys doporučil dýchat ústy a při kterých nosem?

Při všech intenzivních určitě pusou a při všech klidových typu pilates a jóga spíš nosem.

Měly bychom se na dýchání soustředit po celou dobu cvičení?

Ideální, když je to automatické.

Co se ti jako první vybaví, když se řekne slovo jóga?

Totální relax.

Jak často bych měla cvičit jógu, aby to bylo efektivní?

Není to o tom, jak často, ale jak pravidelně.

Jaký je nejznámější sportovec, kterého jsi trénoval?

Těžko říct, co si představit pod pojmem nejznámější, ale ten, o kterém se nejvíc mluvilo, byl Patrik Schick.

Jaký je rozdíl mezi trénováním mužů a žen?

Pro mě obrovský.

Co tě dokáže při tréninku rozčílit?

Když klient zruší hodinu na poslední chvíli, protože něco.

Co děláš rád, když netrénuješ?

Já trénuju pořád.

Jaký sport sleduješ nejraději?

Já jsem hokejový.

Co bys vzkázal všem, kteří nesportují?

Sportujte.

Dá se najít něco pozitivního na tom, že máš v těle defibrilátor?

Bude to znít zvláštně, ale úplně všechno.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Kolik vážíš po Vánocích?

Já si pořád váhu udržuji, takže pohoda. Tak kolem 50 kg.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

Michal Břetenář s hercem Jakubem Štáfkem
Michal Břetenář s fotbalistou Patrikem Schickem
Michal Břetenář s Michalem Martínkem
Michal v nemocnici
Michal při běhu
Michal ve fitku
View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Šárka Peková a jsem zapálená do módy a cestování. Moji velkou slabostí je také fotbal, což je pro ženu celkem netradiční záliba, ale já jsem zkrátka sama sebou. Ve svém volnu nejraději trávím čas se svojí rodinou a přáteli. Ráda si také zajdu na procházku do přírody se svým psem Samem nebo do kina na nějakou romantickou komedii či film podle skutečné události.
Šárka Peková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks