Top hledané
Výsledky (0)
O podpisu smlouvy s Buffalem, budoucnosti v Americe i soukromém životě.

Rychlá zpověď - Lukáš Rousek: Chtěl bych, aby moje partnerka sledovala hokej a chodila na mé zápasy!

Šárka Peková
03. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut

K 22. narozeninám dostal hokejista Lukáš Rousek vysněný dárek. Podepsal dvouletou smlouvu s Buffalem, které ho v roce 2019 draftovalo. V rozhovoru pro LP-Life.cz se talentovaný útočník rozpovídal nejen o svém prvním NHL kontraktu, ale také o zálibách mimo hokej. Lukáš nám zároveň prozradil, jak to má momentálně se ženami a jestli bude žít v zámoří sám!

Lukáši, je to několik dní od podpisu tvé smlouvy s Buffalem. Už opadla euforie, nebo tomu stále nemůžeš věřit?

Euforie už trochu opadla, ale ze začátku jsem tomu nemohl věřit, že se mi to povedlo a splnil jsem si další sen, který jsem měl, a jsem za to rád, ale teď už zase stojím nohama na zemi a vím, že cesta do NHL je ještě dlouhá, takže se už začínám připravovat a doufat, že si tam jednou zahraji.

Buffalo mělo čas do konce května, aby tě podepsalo, pak by ses jinak stal volným hráčem. Jak náročné to pro tebe bylo skloubit play off Sparty a řešení tvé budoucnosti?

Já jsem to nechal na agentovi jak českým, tak americkým, ať to řeší za mě, protože jsem se chtěl věnovat play off, abych udělal se Spartou co největší úspěch. Takže jsem to nechal čistě na nich, a po čtvrtém zápase s Libercem mi zavolali, že to dopadlo a že po sezóně budu podepisovat smlouvu.

Ještě před několika týdny jsi měl spíše nakročeno do Finska a až pak se posunulo jednání s Buffalem. Měli jste tedy s agenty domluveno, že když nevyjde Buffalo, tak půjdeš do Finska, nebo jste měli v záloze ještě nějaký rezervní plán?

V první řadě bylo Finsko, to jsme řešili nejvíc, pak se do toho ozvala Amerika, že by měla případně zájem, a byla tam i Sparta, takže byly ve hře byly tři týmy. Ale pak se ozvalo Buffalo, takže to bylo vyřešené, protože to byl můj cíl a sen, takže jsem rád, že se mi to splnilo.

Luxusní byt 3+kk na pronájem, Praha
Luxusní byt 3+kk na pronájem, Praha, Praha 3

A kdyby se ti to nesplnilo, tak bys skončil ve Finsku, nebo bys pravděpodobně prodloužil smlouvu ve Spartě?

Bylo by to určitě těžké rozhodování, protože sám jsem pořádně nevěděl. Ptal jsem se různých lidí, co by mi doporučili. Někdo říkal, ať zůstanu, někdo zase, ať odejdu, takže to bylo těžké.

A co ti doporučil táta, bývalý profesionální hokejista Martin Rousek, který se však do NHL nikdy nedostal?

Táta to nechal převážně na mně, ale spíš se přikláněl k tomu, abych zkusil zahraniční angažmá.

Tvoje smlouva v NHL je dvoucestná. Vysvětlíš našim čtenářům, co to znamená?

Dvoucestná smlouva znamená to, že můžete hrát jak na farmě, tak i v hlavním týmu, ale kdyby byla jednocestná, tak hrajete pouze nahoře, nebo můžete mít farmu a hlavní tým.

Mrzí tě, že se s fanoušky Sparty kvůli pandemii koronaviru nemůžeš rozloučit?

Určitě mě to mrzí, protože jsem tady od 18 let! Strávil jsem tady 4 roky a celý dospělý hokej, který zatím hraji, takže to pro mě bylo smutné, že jsem se s nimi nemohl rozloučit, ale doufám, že bude ještě nějaká možnost.

Ty jsi měl ve svých začátcích na Spartě problémy s nízkým sebevědomím. Jak moc si momentálně věříš, že nakonec dopadne v zámoří A-tým?

Ze začátku to bylo pro mě těžké, protože jsem přišel z Letňan z dorostu, de facto jsem v juniorce odehrál jen pár zápasů, takže jsem nevěděl, jak k tomu přistupovat, jak hrát a nebát se. Teď vím, že to sebevědomí bylo poslední dva roky úplně někde jinde, věřil jsme si čím dál víc, ale samozřejmě vím, že NHL je NHL, tam jsou nejlepší hráči z celého světa, takže to zas bude někde jinde. Jsem zvědavý, jak do toho mé svědomí zase vstoupí.

Co na to říkal táta?

Byl nadšený z toho, že se mi to povedlo, ale pořád mi říkal, že má víc titulů jak já. Takže dokud ho nepřekonám, tak mi do toho bude ještě kecat. (smích)

Je pravda, že získal dva tituly se Spartou. Dal ti nějaké cenné rady do hokejového života?

Dává mi je od malička, ale převážně to je na styl, ať se nebojím hrát a ukážu všem, co ve mně je.

Byl jsi vždy poslušným synáčkem, nebo jsi občas byl pěkné kvítko?

Tak od 15 do 17 let jsem byl kvítko v tom smyslu, že jsem měl svoji hlavu a zas tolik tomu nevěřil, ale poslední rok v Letňanech jsem svůj postoj úplně obrátil, začal tomu věřit a myslím si, že i díky tomu jsem se celkově posunul ve své hokejové kariéře tam, kam jsem se posunul.

Takže žádný alkohol nebo cigarety u tebe neproběhly?

Ne, to vůbec, já ani skoro nepiji. Teď jsem si dal pár drinků po sezóně se Spartou na rozloučenou, přišel podpis smlouvy, měl jsem narozeniny, takže jsem se trochu napil dva tři dny. Tím to ale končí a teď jsem se zas vrátil na tu svoji starou kolej.

Kdy se chystáš odletět do Ameriky?

Zatím nemám přesné termíny, protože pandemie v téhle době je strašná. Čekám, jak se situace vyvine a jak budou v Americe hrát příští sezónu, ale měl bych tam letět nejspíš na konci června na týden a na přelomu srpna a září na stálo.

Budeš tam žít sám?

Určitě tam poletím sám a budu tam žít buď sám, nebo se spoluhráčem, podle toho, jak se domluvíme.

Přitom ty jsi měl dlouholetou přítelkyni, pokud se nepletu?

Ano, měl jsem přes tři roky přítelkyni, ale v prosinci jsme se rozešli, protože nám to ve vztahu už moc neklapalo. Ale po rozchodu jsem se věnoval naplno hokeji a myslím si, že mi to pomohlo. Ta holka byla super, ale věděl jsem, že když to nebude fungovat, tak to nemá cenu, protože bych se zabýval jinými věcmi než hokejem, takže jsme to utnuli a věnoval jsem se stoprocentně hokeji.

Pronájem luxusní vily 7+1, Černošice – 373
Pronájem luxusní vily 7+1, Černošice – 373,

Jste stále v kontaktu?

Nejsme v kontaktu.

Jsi otevřený vztahu s Američankou, nebo bys přece jen raději pozval do Ameriky nějakou Češku a nechal si ji tam?

Spíš bych preferoval nějakou Češku, která by tam letěla se mnou, ale mám na to nějaké tři měsíce, takže mám co dělat. S nikým teď moc nerandím.

Píšou ti teď holky víc?

Ano, holky píšou o něco více, ale upřímně mi přijde, že se spíš zajímají o moji budoucnost než o mě jako o člověka.

Měla by tvoje partnerka sledovat hokej a chodit tě podporovat na zápasy?

Ano, mám to rád, když holka sleduje hokej, a ještě chodí na každý zápas, když má čas. Takže já osobně bych takovou přítelkyni určitě chtěl.

Co rád děláš ve svém volnu?

Mám rád doplňkové sporty. Mám rád fotbal, tenis a klasicky playstation.

Sleduješ i nějaké jiné sporty kromě hokeje?

Hodně často koukám na fotbal, sleduji českou ligu, která mě docela baví. A jinak sleduji i florbal nebo házenou, tam se také teď hrají zápasy play off, takže to také sleduji.

Komu fandíš ve fotbale?

Fandím Spartě, přeji jim to nejvíc. Jsem sparťan a my si to přejeme navzájem. Sleduji je pravidelně a přeji jim to.

Myslíš si, že se Sparta dostane do předkol Ligy Mistrů?

Doufám, že ano. Pod Pavlem Vrbou se zvedají, je to výborný trenér. Ještě v létě posílí a myslím si, že je velká šance, že se zase vrátí tam, kam chtějí.

Nepřemýšlel jsi někdy, že bys byl raději fotbalistou?

To je těžký. Mám rád oba sporty a hrál jsem do třinácti oba, pak jsem se rozhodl pro hokej. Mohl jsem se rozhodnout pro fotbal a nikdo neví, jak by to dopadlo, takže já bych to určitě neměnil.

Který sport je podle tebe nebezpečnější?

Asi hokej, protože tím pukem to víc bolí, když to dostanete do obličeje, a kolikrát to bolí i přes ten chránič. Fotbalisti mají zase pěkně ostré špunty na kopačkách, takže to také není příjemné. Každý sport má svoje rizika.

Z národního týmu ses omluvil kvůli problémům s kotníky. Co s nimi konkrétně máš?

Už tři roky řeším takové výrůstky a teď je to v takové fázi, že mi otekly celé nohy a nebyl jsem schopný dát nohu do bruslí, takže jsem poslední zápasy hrál pod prášky, ledování a tejpováním. Nebylo to úplně ono, takže jsme se rozhodli k odpočinku a nějakému vyšetření, abych byl připraven do Ameriky.

Nebojíš se, že by to mohlo nějak výrazně ovlivnit tvoji budoucí kariéru?

Já doufám, že ne. Bavili jsme se s trenéry upřímně a řekli jsme svůj pohled, jak já to mám. Kdyby byla jakákoli možnost, tak bych určitě reprezentoval, protože ve svém věku bych reprezentaci určitě jen tak neodmítl, ale ze závažných důvodů jsem nemohl jet.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v hokejovém i soukromém životě.

Rychlá zpověď:

Jaké slovo se ti vybaví jako první, když se řekne NHL?

Nejlepší hokejová liga.

Kdo byl první, komu jsi řekl o svém podpisu smlouvy?

Byli to rodiče se ségrou. Celá rodina, babička s dědou.

Kdo je tvým největším vzorem?

Můj největší vzor je táta. Je a pořád bude, dokud ho nepřekonám.

Jak moc je pro tebe důležitá přítomnost fanoušků během zápasu?

Já osobně to moc miluju. Mám rád, když je v O2 Aréně plný zimák a uhání mě ty výkony dopředu, takže pro mě to letos bylo hodně těžký se na to hlavou připravit, abych podával stejný výkony, i když tam nejsou.

Čím bys podle tebe byl, kdybys nebyl hokejistou?

Tak to vůbec nevím, protože já nic kromě hokeje neumím, takže jsem rád, že jsem ten hokejista. Zatím.

Z čeho máš všeobecně největší strach?

Z hadů.

Jaká je tvoje nejlepší a nejhorší vlastnost?

Moje nejhorší vlastnost je asi to, že jsem byl dřív trochu paličatý, teď už to není takový. A nejlepší, že jsem docela flegmouš, že jsem věčně vysmátý a je mi to jedno.

S jakým českým politikem by sis chtěl udělat selfie?

Já si myslím, že radši s nikým, jinak by to spustilo vlnu hejtů.

Kolik času strávíš ráno v koupelně?

Jenom si vyčistím zuby a jdu, takže tak minutka.

Blondýny, nebo brunety?

Blondýny.

Prsa, nebo zadky?

Prsa.

Co si myslíš o polyamorii?

Myslím si, že to není úplně dobrý.

Kolik peněz bys byl ochoten utratit za své auto?

Podle toho, jaký bych měl výdělek, takže nějakou přiměřenou částku k mému platu.

Jak jsi na tom s angličtinou?

Umím nějaké ty základy, docela se dorozumím a teď mám učitelku na doučování, takže teď budu hodně pilovat.
Dotazovaný se ptá redaktorky:

Jaká jsi byla v mládí, jestli taková hodná, nebo taková přísnější?

Já jsem byla taková rebelka.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze