Hlavní stránka Nové články

Rodačka z Kladna, která objevuje svět a snaží se ho vlastními silami také změnit k lepšímu. Na cestách za dobrodružstvím vznikají ve fotoaparátu Markéty Schusterové dechberoucí snímky. Fotografka trvale žijící v kanadském Torontě zažívá na cestách a expedicích s organizací Sea Shepherd neskutečná a někdy i nebezpečná dobrodružství. Během léta se na skok zastavila v rodném Česku a poskytla Luxury Prague Life rozhovor. 

Video

Pamatuješ si ještě, jak ses dostala do Kanady?

Vystudovala jsem pedagogickou školu v Berouně a během studia přišla revoluce a vyskytla se možnost vycestovat. Já už jsem od mala toužila cestovat. V televizi byly pouze dva televizní programy, na kterých jsem vyrůstala. Ale moji rodiče vlastnili spoustu knížek o Africe a další cestopisy, které jsem si jako dítě prohlížela. Vždy jsem měla touhu se někam podívat, i když přitom člověk netušil, co tam někde v cizině je. Když po revoluci přišla možnost, hledala jsem, jakým způsobem se dostat ven a nabízelo se několik možností. 

Nakonec jsem vyjela jako au pair vychovávat děti. Moje první zastávka byla v Anglii, pak jsem byla takhle v Belgii a Německu. Pořád se mi nějak nechtělo nastoupit do pracovního kolotoče a chtěla jsem si to ještě prodloužit, stále cestovat a naučit se více jazyků, a hlavně zvládnout se pořádně naučit angličtinu. Pomohla náhoda. Přečetla jsem článek Josefa Škvoreckého o jeho životě v Torontu, kde mimo jiné psal o své kamarádce, která úspěšně vede agenturu pro zprostředkování práce dívek jako au-pair. Po roční komunikaci jsem v roce 1998 do Kanady odjela.

Jsi tam doteď, ale děti nevychováváš.

Děti nevychovávám. Původně jsem se do Kanady šla na půl roku naučit angličtinu a trochu ji procestovat. No a už to bude dvacet let, co jsem tady.

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka, Praha 6

Co tedy děláš?

Začátky v Kanadě byly drsné. Začínala jsem vychováváním dětí, a jelikož jsem měla v pase pracovní povolení jen na to, možností si někde přivydělat nebylo mnoho. Tak si člověk vydělával na černo uklízením domů, a nebo třeba mytím nádobí v restauraci.Měla jsem velké štěstí na rodinu, ve které jsem pracovala. Ta mi po 2 letech nabídla sponzorovaní a já jsem získala povolení k trvalému pobytu. Vždy mě bavilo fotit, tak jsem se rozhodla, že budu při práci dálkově studovat Ryerson Universitu, obor fotografie a grafického designu. Po večerech jsem dělala v baru a přes den jsem chodila do školy. Po složení závěrečných zkoušek jsem dostala diplom, který je v Kanadě velmi důležitý. Když člověk nemá školu, kanadské vzdělání, tak nějaké zkušenosti a školy z Evropy tam nikoho nezajímají. Stále dokola narážíte na dvě stejné otázky. „Jaké máte kanadské školy?“ a „Jaké máte pracovní zkušenosti v Kanadě?“ Když nemáte žádné, můžete jen stále dokola uklízet domy, nebo nedělat nic.

Co na to rodiče, že ses tak sebrala? Nikdy jsi netoužila vrátit se domů?

Ne, já jsem vždy toužila cestovat a rodiče to věděli a moc mě podporovali. I přes vzájemné stýskání mi drželi palce.

Nebyl to pro tebe velký šok, vyjet do toho velkého světa z komunistické země?

Šok to určitě byl. Neměla jsem o řadě věcí vůbec ponětí. Pamatuji si, jak je těžké se nějakým způsobem prosadit, vystudovat a něco našetřit, když člověk nemá peníze a chodí do školy. Hledá různé kličky. Například jsme zjistili, že český desetník je stejně velký jako žetony, které se dávají v Kanadě na vstup do metra a které jsou samozřejmě dražší. Tak takhle jezdívala celá česká komunita za desetník. Pak to změnili. Asi jim to došlo, možná tam hodně prodělávali. Taky si pamatuji, když jsem jako studentka šla po ulici s nejluxusnějšími obchody, kde bylo vše značkové. Vešla jsem do toho obchodu a připadalo mi, že se všichni na mě dívají a musí jim být naprosto jasné, že si tam nemohu koupit vůbec nic. Koukala jsem tam na cenovky a říkala si, že to musí být snad nějaký vtip. Jak je vůbec možné, že šaty stojí tři tisíce dolarů. Kdo si to může dovolit. 

I když jsi neměla moc peněz, pořád jsi ale cestovala. 

My jsme cestovali různě. Ze začátku stopem nebo jsme si našetřili a půjčili auto. Cestovali jsme levně, přespávali v autě, po kamarádech nebo jsme hledali levné letenky. Důležité pro nás nebylo, kde spíme, ale jen se někam dostat, všechno poznat a nafotit.

Víš, kolik zemí jsi procestovala a kolik ti jich chybí?

To jsem nikdy nepočítala. Mám v telefonu seznam věcí, je to takový inspirační list, rozdělený do několika kategorií. U kategorie míst, kam bych se chtěla podívat, je seznam nejdelší a stále roste. Takže počítat místa, kde už jsem byla, je pro mě ztrátou času. Spíš mě zajímá, kolik je ještě míst, kam bych se chtěla vypravit.

V Torontě, kde žiješ, jsi dokázala připravit řadu vlastních fotografických výstav. Jak se ti to povedlo?

Mnoho zkušeností a kontaktů z branže jsem získala při studiu na univerzitě. U mě to bylo spíš tak, že jsem se v české komunitě prosadila. Připravila jsem první výstavu, kde byla spousta fotek s českou tématikou. Získala jsem podporu české ambasády a české televize, která funguje v Torontu. O výstavě odvysílala pětačtyřiceti minutovou reportáž, což byla docela dobrá reklama. Bylo to velmi úspěšné.
To byly ale začátky, teď hlavně fotím a natáčím pod vodou. To se stalo náhodou, když jsem začala s potápěním. Jednou jsme s kamarádkami odjely na naši první dovolenou do Dominikánské republiky, tehdy se nám ji povedlo sehnat s velkou slevou. S sebou jsme neměly moc peněz. Když se blížil konec dovolené, říkaly jsme si, že je utratíme alespoň za nějaký zážitek. Moje kamarádka Renata se rozhodla, že si nechá zaplést copánky, což tenkrát trvalo asi pět hodin. Já jsem se jí snažila vysvětlit, že bělošky opravdu nevypadají v těch copáncích dobře, a že to bude pro ni hrozné, sedět někde pět hodin, ještě v tom vedru, která tam panují. Více akční byla kámoška Bára. „Hele, tady nabízejí potápění,“ řekla.
Hlavně se jí líbil instruktor, hezký Francouz, který ty kurzy potápění v bazénu vedl. Zaplatily jsme si lekci, prošly základním kurzem a pak následoval opravdový ponor.  Úplně jsem se do potápění zamilovala a rozhodla jsem se, že si udělám potápěčské zkoušky a začnu se potápět.

Před kolika lety?

Tohle bylo, když jsem přijela do Kanady, takže před dvaceti lety. Byl to první, nebo druhý rok, kdy jsem byla v Kanadě. Ano, první rok, myslím. Od potápění byl už jen krůček k focení pod vodou. Fotila jsem na souši a říkala jsem si, jak by se to dalo zkombinovat. Koupila jsem si svoji první výbavu a začala jsem dělat první pokusy točení a focení pod vodou.

No, a teď fotíš žraloky a natáčíš krokodýly.

To se stalo úplně náhodou. Začala jsem odebírat dva potápěčské časopisy, koukala jsem na fotky profesionálních fotografů i na místa, kde se dá potápět. Shodou okolností jeden měsíc ve dvou nezávislých časopisech byl článek o místě, které se jmenovalo Kokosový ostrov. Byly tam nádherné fotky. Zjistila jsem, že ostrov je u Kostariky a je velice těžké se tam dostat. Lodí je to zhruba 36 hodin na tento neobydlený ostrov. Na místě operují pouze 4 lodě. Člověk si může koupit kabinu a jet se tam potápět. Pro mě v té době naprosto nedostupná záležitost.
Významnou součástí vybavení jedné z lodí je ponorka. Hodina v ponorce stála asi 2800 dolarů, pokud si dobře vzpomínám. National Geographic a všechny velké televize si tuhle loď s ponorkou pronajímají na výzkum a na natáčení. 

Je mi jasné, že ses tam dostala…?       

Já jsem se tam chtěla hrozně dostat, ale nevěděla jsem jak. Tak jsem neustále posílala e-maily a všude telefonovala. Zjistila jsem, komu společnost vlastnící lodě patří. Byla to jedna velká skupina, která se jmenovala Undersea Hunter. Snažila jsem se je zkontaktovat tři měsíce. Oni jezdili na ostrov vždy na deset dní a pak se vrátili zpět do svých kanceláří. Za jeden den se tam vyměnili a pak zase jeli. 
V kanceláři nebyl nikdo, kdo by odpovídal na e-maily a telefony. Vše se zamlouvalo online. Jednou jsem se tam náhodou dovolala a telefon zvedl kapitán jedné z lodí. Vyprávěla jsem mu, že mým snem je se tam podívat, ale že bohužel nemám na to, abych si koupila kabinu. Sdělila jsem mu všechno, co o místě vím, jak mám vše nastudované o mořských druzích, které tam žijí, a o všem, co tam je.
Vyslechl mě a trochu s nadsázkou mi řekl, že pokud se stanu dive master, což bylo o jednu potápěčskou kvalifikaci výš, než jsem měla, a pokud se naučím základní španělštinu, tak mi dá práci na jeho lodi na deset dní. Řekl, pokud si zaplatím letenku, tak mohu přijet a budu pomáhat potápěčům a v kuchyni. Ve volném čase se budu moci potápět.

To je hozená rukavice!

Asi nevěřil, že to udělám, ale já odletěla na Bahamy, kde jsem si udělala potápěčské zkoušky a najala si učitele španělštiny. Zavolala jsem mu asi čtrnáct dní před tím, než jsem tam měla přijet, s tím, že jsem připravena. Měla jsem letenku do Kostariky, kde jsem se chtěla nalodit se na jeho loď. Po příjezdu jsem zjistila, že na lodi je sedm kabin a z toho tři mají pronajaté turisti. Ve zbylých čtyřech má National Geographic tým, který bude celých 10 dní natáčet dokument. Během pár dnů se z nás všech stali přátelé.
Pak asi zapracoval osud. Ve druhé půlce naší cesty jeden z asistentů kameramana onemocněl, nemohl se potápět a já jsem se vehementně nabídla, že pomůžu. S foťákem jsem zacházet uměla a potápěčské zkoušky jsem měla, tak mi dali šanci. Tak začala naše první, ne však poslední, spolupráce.

Když se potápíš se žraloky, nemáš strach?

Ze žraloků nemám strach, ale velký respekt. Když je člověk respektuje a chová se v souladu s přírodou, do vody netahá věci jako návnady a nepoblázní je, jsou v úplném klidu. Kolikrát není ani jednoduché je natočit, protože se celkem hodně bojí. Například natočit kladivouna, což je můj nejoblíbenější žralok, vyžaduje často i zatajit dech, aby člověk neprodukoval bubliny, protože i ty ho vystraší a on nepřiplave. 
Nemyslím si, že žraloci jsou zvlášť nebezpeční. Ale u krokodýlů je to úplně něco jiného, ti jsou v mnohém nepředvídatelní. Z nich mám větší respekt a dávám si velký pozor, protože se mi v minulosti stalo, že jsme třeba točili v mělčině a připlaval krokodýl. Točila jsem ho, nedávala pozor a připlaval druhý. Proplaval mi nad koleny, jak jsem klečela, a rozhodl se, že si odpočine. Postavil se nohama a ocasem celou vahou na mě. Zkalila se voda, protože se zahrabal do písku. Nevěděli jsme, jestli ho mám obtočeného. Kde má hlavu a jak to bude dlouho trvat. Bylo to nejdelších 45 sekund v životě. On se pak zvedl a zase odplaval.

Nikdy jsi neměla nějaké zranění?

Jednou mě kousla kanice, ryba. Byla to víceméně moje chyba, protože jsem si kontrolovala žraloky a neregistrovala přítomné kanice. To bylo během jednoho z mých prvních natáčení, kde se pro nalákání žraloku do záběru používala návnada ve vodě. Ze začátku jsme to hodně praktikovali a nyní se snažím toho při natáčení vyvarovat, protože si myslím, že to krmení je trochu proti přírodě. Hlavně se poté predátoři stávají bezprizorními. Vidí návnadu, jezdí okolo tebe, hledají, kde ta návnada je, a občas i kousnou. Byla jsem svědkem toho, že kousli kolegu do ruky. Mě naštěstí kousla jen ta kanice. Byla tam krev, ale je to mýtus, že žraloci jdou po krvi. Žádného žraloka nezajímalo, že jsem tam takhle krvácela. 

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Jak ses dostala k práci pro organizaci Sea Shepherd?

K Sea Shepherd jsem se přidala právě, když jsem byla na Kokosovém ostrově. Při tom celém natáčení se mi povedlo dostat do ponorky. Potopili jsme se na dno oceánu, zhruba do hloubky jedenácti set stop, kde je úplná tma. Až na pár bílých krabů a různých svítivých mikroorganismů tam nic nežije. Rozsvítí se světla a spíš se kouká po dně. Byli jsme na jednom z nejodlehlejších míst planety. Když jsme byli na dně moře, svítili kolem sebe a koukali se, co tam je, tak jsem tam najednou viděla plechovku od piva. V takové hloubce a na tak odlehlém místě! Pro mě to bylo takové první probuzení, že by se oceánům asi mělo pomáhat. Pak už to pokračovalo. Během pěti, šesti let jsem se vracela potápět na místa, kde jsem už byla a viděla jsem dramatické změny, jaké se v oceánu dějí. I co do počtu korálů, ryb i žraloků. Tam, kde jsme se potápěli i s padesáti žraloky, najednou byli sotva tři. Korály umíraly. Bylo to špatně, umírající mořský život a plasty ve vodě.

Říkala jsem si, že bychom všichni měli začít něco dělat. Úplně náhodou jsem byla na lodi, kde měla holka pouzdro na potápěčskou masku a zezadu na něm bylo logo Sea Shepherd. Zeptala jsem se ji na to. Ona mi začala vysvětlovat, že je to organizace, která chrání oceány a veškeré mořské živočichy proti všemu zlému. Od japonských velrybářů, po znečišťování plasty a chránění ohrožených druhů. Organizaci založil Paul Watson. Nejdříve jsem se stala jejich podporovatelem. Nakoupila jsem si jejich prodejní předměty, zisk z nich jde na jejich kampaně. Pak jsem začala koukat kolem sebe, jestli náhodou není v Torontě pobočka. Napsala jsem jim, udělala pohovor a začala jsem pro tuto dobročinnou organizaci pracovat. Během tří a půl let jsem povýšila a teď torontskou pobočku řídím a spolupracuji přímo s Paulem Watsonem i veškerým vedením. Tím jsem se dostala na různé kampaně. Děláme spoustu dobrých věcí.

Nedávno jsi jednu zajímavou kampaň nafotila. 

Díky tomu, že točím, fotím i využívám dron, byla jsem vybrána jako vedoucí média týmu na kampani, která se jmenovala Operation Ice Watch. Proběhla v březnu 2017 na východním pobřeží Kanady, v provinciích Nový Brunšwick, Newfoundland, kde je Záliv svatého Vavřince. Zde na ledu žije největší počet tuleňů grónských, kteří jsou bohužel každý rok legálně v Kanadě loveni kvůli kůži a oleji, ze kterého se vyrábí doplňky stravy.
Sea Shepherd aktivně bojuje za zákaz lovu už několik let. V minulosti se nám to povedlo zastavit na určitou dobu, protože tam zhruba před čtyřiceti lety francouzská herečka Brigitte Bardot přímo na zamrzlé ploše svatého Vavřince pořídila řadu fotografií s mládětem tuleně grónského.  Fotografie se dostaly na titulky několika časopisů a i díky teto publicitě byla otázce tuleňů věnována celosvětová pozornost a pravidla lovu změněna.
Součástí loňské kampaně byla opět celebrita. Hollywoodská herečka Michelle Rodriguez, známá především ze série filmů Rychle a zběsile, se na týden stala členem našeho týmu. Nafotila se podobná série fotografií. Znovu to převzala média, aby lidé věděli, že se to ještě vůbec děje. Spousta Kanaďanů a lidí po celém světě nemají ponětí, že taková masivní destrukce tuleňů grónských probíhá každý rok. Letos jich zahynulo 56 900. Druhým cílem celé kampaně bylo dokumentovat globální oteplovaní a jeho vliv na populaci právě tuleně grónského. Je to jediný druh tuleně, který není schopen se adaptovat a rodit mláďata nikde jinde než na ledu. Led jim taje, mají sedmdesátiprocentní úmrtnost a v kombinaci globálního oteplování a komerčního lovu to vypadá, že tento druh vyhubíme. 

To je šílené! Jaká další expedice tě čeká?

Sea Shepherd bojuje proti různým věcem a bohužel je spousta zemí, které se k oceánu nechovají zrovna nejlépe. Island nyní například znovu obnovil lovení velryb. Je to velký problém, protože začali v polovině června a teď v polovině srpna jich zabili už 64, takže naše další kampaň je momentálně tam. Pojedeme dokumentovat a ukazovat světu, co se tam děje. Sea Shepherd vlastní flotilu 12 lodí, které opravdové zbraně na palubě nemají. Paul Watson říká, že nejlepší zbraní na světě je kamera.

Co děláš, když nebojuješ?

Já si užívám život, dělám triatlony, to mě moc baví. Hodně cestuji i pro zábavu, nejen pracovně. Každé léto létám do Evropy na sedm týdnů, abych viděla rodinu a přátele, kteří se nestihnou zastavit za mnou v Kanadě. Také se starám o různé sociální sítě několika torontských luxusních restaurací. Teď jsem zrovna otevírala menši výstavu. Těch projektů je opravdu hodně.
Momentálně také natáčím svůj první autorský dokument z prostředí triatlonu. Silný životní příběh 70letého úžasného sportovce Boba Knuckeyho, jehož životním snem je na Havaji na světovém mistrovství závodu Ironman překonat světový rekord v jeho věkové kategorii. Myslím si, že mám štěstí. Mohu žít život, který mě moc baví. Za nic bych neměnila.

Moc děkuji za rozhovor, hodně štěstí na dalších cestách.

Rychlá zpověď:

Rychlá zpověď:

Proč ses rozhodla aktivně bojovat za záchranu moří a oceánů?

Oceány jsou základním zdrojem života na zemi, a pokud vyhubíme oceán, tak vymře lidstvo.

Proč ses rozhodla být vegetariánkou?

Člověk by byl trošku hypokrat, kdyby na jednu stranu zachraňoval planetu a na druhou stranu byl součástí průmyslu, který ji nejvíc ničí.

Proč Kanada a ne Česko?

Krásnější příroda, lepší politické vztahy a vztahy mezi lidmi celkově.

U kterého sportu nejvíc relaxuješ?

Mě toho baví víc, tak jsem se rozhodla dělat triatlon.

Největší adrenalin, který jsi při focení zažila?

Toho bylo taky hodně, ale asi bych vypíchla jednu příhodu – když jsme natáčeli krokodýly, tak jeden se rozhodl připlavat a odpočívat na mně. To byla si nejdelší minuta mého života.

Které místo na světě nejraději fotografuješ?

Rozhodně Afriku.

Kam se chystáš na příští expedici?

Chystáme se na Island a to nebude veselá expedice, jelikož Island začal znovu lovit velryby a já tam budu s týmem Sea Shepherd dokumentovat to zabíjení.

Jaké pocity jsi měla, když jsi na vlastní oči viděla tající ledovce?

Pocity to nejsou hezké, protože člověku dojde, že globální oteplování není jenom mýtus, ale bohužel tvrdá realita.

Proč bychom neměli používat brčka?

Tady nejde jenom o brčka, ale o veškeré plastové výrobky vyrobené na jedno použití. Pokud to lidstvo neomezí, tak v roce 2050 bude v mořích víc plastů než ryb.

Jaké zvíře bys chtěla ještě v divoké přírodě fotit?

Mým velkým snem je potkat se plejtvákem obecným, což je největší žijící živočich na planetě.

Která cesta tě stála nejvíc peněz a kolik?

To budou asi Kokosové ostrovy, kde se používala technika, jako je třeba ponorka. To pak ty částky rostou, bylo to zhruba 350/400 tisíc korun.
Jak zvládáš zimu v Kanadě?
To moc dobře nezvládám, proto vždycky cestuju do tepla.

Cítíš se být víc Češkou nebo Kanaďankou?

Rozhodně Češkou.

Co bys vzkázala českému prezidentovi?

Aby nám přestal dělat celosvětovou ostudu a už se šel někam zahrabat.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Z novinářského hlediska – máš nějakou osobnost, se kterou bys chtěla dělat rozhovor?

Asi Donald Trump.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (10)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - Podbaba
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - Podbaba

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
63 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt s terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
20 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

5 + 1 278 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá
Praha 1

Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá

3 + 1 113 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m

4 + KK 321 m², ter. 144 m²
41 928 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m
Praha 1

Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m

2 + KK 42 m²
9 177 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks