Rychlá zpověď - Martin Zach: Život na vozíku nekončí

O zdraví, vozíčku, budoucnosti a naději
05. listopadu 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Před devíti lety vyhrál tehdy mladý sportovec Martin Zach titul o nejkrásnějšího Muže roku. Den na to skočil do rybníka a ochrnul. Jeho život se z vteřiny na vteřinu změnil. A přestože na začátku to neměl vůbec snadné, dnes je mediálně známý vozíčkář vzorem pro ostatní handicapované. Martin svůj život žije naplno a jako naprosto zdravý člověk, jen u toho všeho sedí. V rozhovoru pro Luxury Prague Life dává naději nemocným i zdravým lidem. Život je totiž pro něj darem a zdraví luxusem. Ne každý z nás si to uvědomuje.

Martin přistupuje k životu velmi pozitivně.

Video

Na konci srpna jste se oženil, to nás moc zajímá. Jaká byla svatba? Je to přece jen velká životní událost.

Svatba dobrá. Životní událost to je a není. Jde o to, jak to člověk bere a jak to má nastavené. Samozřejmě je to velká událost, ale ten vztah a život to nezmění.

Jak dlouho jste spolu?

Čtyři a půl roku.

A jak dlouho jste se odhodlával ji požádat?

To bylo taky rychlý, na dovolené. V pondělí jsme odlétali a já jsem byl v pátek kupovat prstýnek.

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m, Praha 7

Takže to bylo rozhodnutí ze dne na den?

Nijak dlouho jsem se nerozhodoval. Ta příležitost najednou přišla, tak jsem toho využil. Ale že bych se nějak dlouho odhodlával, to ne.

Kdybych teď mluvila s vaší ženou, tak by mi určitě řekla: „západ slunce, romantika, večeře“. Bylo to něco z toho?

Západ slunce tam nebyl, ale bylo to u moře, na pláži v takovém altánku. Takže romantické to bylo.

Když jste ochrnul, napadlo vás někdy, že můžete žít takto normální život, být šťastný a oženit se?

Úplně ze začátku, ty první měsíce, určitě ne. Ale potom, když jsem potkal starší vozíčkáře, kteří už sedí na vozíku déle, jsem najednou viděl, že to všechno jde. Od nich jsem čerpal informace a oni mi to předávali, takže jsem věděl, že je možné „normálně“ žít.

Jak funguje vaše žena při asistenci? Musela se hodně učit, nebo automaticky věděla, jak pomáhat a co dělat?

Vozíčkáři většinou lidi okolo sebe nasměrují a řeknou jim, co potřebují a kde potřebují pomoc. U ní to zas tak potřeba nebylo. Jelikož je doktorka, tak nějaké věci věděla, a s handicapovanými se seznámila dřív.

Takže takový přirozený talent, když je lékařka?

Přirozený talent. Ale jde taky o to, jak si ten člověk na vozíku o pomoc řekne. Musí své okolí umět nasměrovat, co potřebuje, a co ne. Samozřejmě to chvíli trvalo, než jsme se sehráli a než jsme to vychytali, ale nebylo to nic extrémního.

Jak to bude pokračovat dál? Když se „roztrhl pytel“ s články o tom, že jste se oženil, prohlásil jste, že byste chtěli mít děti. Půjde to?

Půjde to, co by to nešlo? Všechno jde, když se chce.

Kdy to plánujete?

Necháváme tomu volný průběh.

Když se vám před devíti lety stala ta nehoda, tak jste po nějaké době rehabilitací řekl, že budete bojovat natolik, až začnete chodit. Když jsem se vás dneska zeptala, kde se vidíte za pět let, řekl jste, že budete pořád na vozíku. Proč?

Tohle jsem řekl v prvních dnech, co se mi to stalo. Postupem času samozřejmě člověk zjistí, že to tak snadné úplně není. Třeba jednou chodit budu, neříkám, že ne. Ale myslím, za pět let ještě doktoři nic nevymyslí, abychom chodili. Zřejmě to bude za delší dobu.

Ale vy jste tehdy nemohl v podstatě hýbat ani rukama, a teď jste soběstačný, napijete se sám, fungujete jako samostatná jednotka.

Naštěstí ty svaly v rukách se probudily a začaly se hýbat. Ze začátku to opravdu bylo jenom o tom, že jsem kroutil hlavou a levačku jsem zvednul, jinak ne.

Ale když se probudily svaly v rukou, tak se třeba probudí i v nohách?

Tam jde o to, že při úrazu vznikl takzvaný mozkomíšní otok, nervy byly utlačené. Když ten otok opadne, tak se některé dráhy znovu obnovily a svaly se zapojily. Ale ty svaly na nohou… Hlavně po devíti letech už to nejde, aby se znovu přirozeně nastartovaly.

Ale vždyť cvičíte…

Cvičím, ale posiluji jenom ty svaly, co mi fungují. Svaly, které nefungují a nejsou zapojené, posilovat nemůžu.

Před chvílí jste seděl, a pak jste si rukama pomohl dát nohu přes nohu, jak ji máte teď. Cítíte, že je to pro vás pohodlnější?

Je to pro mě pohodlnější, protože se nehrbím. Takhle sedím se založenýma rukama, abych si narovnal záda. Když si je dám před sebe, tak ta stabilita trupu není taková. Utlačuje mi to bránici a nemůžu pořádně dýchat.

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m, Praha 6

No jo, to by mě vůbec nenapadlo. Povězte mi ještě, jak vypadá váš pracovní den?

Každý den je jiný, což je pro mě základní, protože stereotyp úplně nesnáším. Všechno si řídím sám, a den se odvíjí podle toho, co si naplánuju. Nejvíce se momentálně věnuji oblečení pro vozíčkáře FZWear.cz. Když je potřeba, objednávám látky, vyřizuji zakázky, jednám se zákazníky, dělám etikety na posílání, jsem v kontaktu se švadlenou a posílám jí zakázky. Kromě šití dělám komplet všechno já.

A jde to na odbyt? Mají o to vozíčkáři zájem?

Jde to, poslední měsíc je úplně fenomenální. Je to i tím, že jsme poprvé začali dámskou kolekci a máme druhý týden i dámské kalhoty. A také jsme „vyjeli“ se softshellovými kalhotami. Je to v podstatě nepromokavá a větru odolná outdoorová látka. Lidé to teď na zimu opravdu kupují. Chceme, aby to oblečení bylo kvalitní, hezké a zároveň cenově dostupné. Takže další prací je teď shánění peněz na to oblečení.

Oblečení je totiž dotované a veškerý materiál a část výroby dotujeme z financí, které seženu od různých nadací nebo od charitativních projektů. Co kus, tak v průměru 800 korun jde od nás. Snaha je, aby si oblečení mohla dovolit co nejširší skupina vozíčkářů, nechceme se zařadit mezi firmy, které vydělávají na vozíčkářích.

No počkejte, ale něco na tom vydělat musíte, z něčeho žít musíte?

Máme příspěvek na chráněné pracovní místo, které jsme získali pro letošní rok. A také podporu od nadací.

To je ale strašně málo, ne?

Stačí to.

Myslela jsem, že to máte jako byznys. Abyste vydělal…

Ne, byznys z toho dělat nechci.

Ale pak přijde nějaká konkurence a byznys si z toho udělá…

Lidé půjdou po ceně, po kvalitě. Žádná firma nebude schopna to ušít tak kvalitně a za naši cenu.

Oblečení vymýšlíte a testujete sám na sobě? Jak vůbec vypadá?

Vzadu je delší, přes zadek. Vepředu je to kratší, aby se nehrnulo a nedělalo to boule. Když si vy sednete, tak se vám to vepředu shrne a vzadu vám leze zadek. A když se postavíte, tak si to srovnáte. Jenže my se nepostavíme, my potřebujeme to pohodlí vsedě. Ještě je to udělané tak, aby se i člověk, který neovládá prsty, jako já, mohl zapnout a obléknout. Máme místo knoflíku háček a očko, aby se to mohlo chytit na zipu, a vzadu máme větší očka, aby si to člověk mohl vytáhnout a obléknout. Mikina to samé, vepředu kratší a je to protažené dozadu přes zadek, aby netáhlo na záda.

To je super. Člověka to prostě nenapadne…

Nenapadne. Já to začal řešit, až když jsem se dostal na vozík a najednou na mě nic nebylo. Nebo bylo, ale blbě. Vepředu hrozně moc materiálu, ale vzadu mi z toho lezl zadek. Když jsem přelezl do auta, tak se mi kalhoty svlékly do půlky stehen. A jeďte si pak na rande nebo nějakou schůzku, aby vás tam někdo cizí oblékal. (smích)

To muselo být takových trapasů, než jste vychytal podobné věci. Jmenujte ještě něco, kromě toho, že vás někdo oblékal.

Tak trapasů… Třeba to, že jsem vypadl z auta při přelézání, nebylo ze začátku nic nenormálního. Odjede mi vozík, třeba když prší nebo je sníh. Nalézám do auta, vozík se smekne. Takhle jsem spadnul i doma, sousedi mě pak šli zvedat a já byl jenom ve spodním prádle.

Povězte mi o vaši terapii na koni. Jmenuje se to hipoterapie, já si ale pod „hipo“ představuju hrocha.

Hippo je anglicky hroch, tohle je z latiny. Jedná se o spolek Caballinus, který se věnuje hipoterapii handicapovaných dětí. Já jsem s nimi začal jezdit už před sedmi roky. Ze začátku to byl adrenalin, museli mě na toho koně přivazovat, abych se tam vůbec udržel, nakládalo mě šest lidí. Teď to zvládáme v pohodě ve třech.

Snažím se jim pomáhat a získávat finanční prostředky, protože je to taky dotované. Jeden kůň a jeho ustájení na rok stojí sto dvacet tisíc, my máme pět koní. Snažím se jim dělat PR, moderuju jim občas nějakou akci a podobně.

Je to tak, že díky tomu, že jste tenkrát vyhrál Muže roku, máte trochu „profláknutý“ obličej? Pomáhá, že jste se v médiích zviditelnil ještě jako zdravý člověk?

To je ta kombinace: Muž roku a skok. V rámci samotný Muže roku bych tak známý nebyl, mě vlastně proslavil až ten skok a úraz.

Letos byl devatenáctý ročník, já jsem vyhrál desátý. Je potřeba říct, že David Novotný dělá tu akci charitativně, nejde tam jen o Muže roku a nějaký titul. David podporuje stacionáře a dětské domovy na Náchodsku. Účel je udělat nějakou dobrou věc. Od té doby, co se mi to stalo, mě David finančně podporuje. Rozděluje peníze mezi děti a vždycky něco dá i mně. A to je to zákulisí, které třeba Česká Miss vůbec nemá.

Vy to pořád sledujete?

Už ne tolik. Letos jsem poprvé na Muži roku nebyl, protože jsem byl na mistrovství Evropy v atletice a nestihl jsem to. Ale jinak se pravidelně jezdím podívat každý rok na finále.

Co říkáte na ty kluky? Jak se to mění a jaký je rozdíl před devíti lety a teď?

Já s těmi kluky vůbec nepřijdu do kontaktu. Ale vím, že teď už před finálem mají nějaké soustředění a je to více medializované. My jsme tenkrát jenom jeli do Náchoda o den dřív, večer jsme šli na bowling a nic víc nebylo. Teď už se na to připravují, musí splňovat i nějaká kritéria v anglickém jazyce a mají nějaké testy. A hlavně se postupuje na mezinárodní soutěže, což za mě také nebylo.

Říkal jste, že jste byl na mistrovství v atletice. Čemu se věnujete?

Věnuji se hodu kuželkou, což je atletická paralympijská disciplína. Závodím za spolek Atletika bez bariér Pardubice, takže jezdím trénovat do Pardubic. Během čtyř let jsem se propracoval do světové špičky a letos jsem poprvé vyhrál celý Český pohár. V Evropě jsem se umístil na pátém místě. Cílem je paralympiáda v Tokiu 2020.

Vy jste byl sportovec už předtím, a tohle vám zůstalo. Pomáhá sport na psychiku?

Jednak na psychiku, a pomáhá také vrátit se do života na tom vozíku. Třeba jízdou na kole, posilovnou člověk hodně posílí a o to víc je soběstačnější.

Mám trochu pocit, že mluvím se zdravým člověkem. Vy neděláte nic jinak, než by dělal zdravý člověk. Akorát u toho sedíte…

Přesně tak, snažím se o to. Ale taky to tak nemuselo být, mohl jsem sedět doma a nadávat, že se mi to stalo. Zmínila jste medializaci a to, jestli mi pomohla. Kdybych nechtěl, tak do médií nepůjdu. Ale já jsem se rozhodl, že ten handicap chci rozšířit mezi lidi, aby věděli, že tady něco takového je. Já sám osobně jsem to nevěděl, a to jsem chodil na sportovní školu, kde jsme měli i speciální pedagogiku. Věděl jsem, že jsou tu nějaké dětské mozkové obrny, ADHD a podobně. Ale že tu jsou úrazy páteře, to jsem vůbec nevěděl.

Co pro vás znamená luxus?

Tak obecně luxus se rovná být movitý. Ale pro mě je luxus být zdravý, mít čas na rodinu a být v klidu. Jet si někam na dovolenou a užívat si život.

A to se daří?

Svým způsobem ano. Samozřejmě by bylo nejlepší být rentiérem a nedělat nic. Mě by to ale asi nebavilo. Každý ten luxus vnímá úplně jinak.

Kdysi jsem dělala rozhovor s Janem Potměšilem, který říkal, že třeba dojede k bankomatu a nedosáhne na něj. To je další příklad toho, že zdravému člověku takové věci nedojdou. Když se vám něco takové stane, pomůžou vám lidé?

Všechno samozřejmě není přizpůsobené, třeba s tím bankomatem. Tím že nehýbu prsty, mám problém vytáhnout kartu z bankomatu. Nebo jsem nedosáhl na terminál, abych zadal PIN. Takové věci jsou, ale lidé většinou pomůžou.

Jednou jedinkrát mi člověk řekl, že mi nepodá vozík z auta z kufru a odešel. Ale za chvíli se vrátil, protože pochopil, že jsem vozíčkář. Ale jinak lidé pomáhají. Když vozíčkář chce, tak je většinou naučený, že si o pomoc řekne. Já s tím problém nemám, holt to k tomu vozíku patří.

Jak byste motivoval další lidi? To je pořád něco někde – úraz, hloupá náhoda…

Je to furt někde. Jezdím do Kladrub dělat instruktora soběstačnosti, a tam se setkávám s lidmi, kteří se dostali do situace jako já. Učím je všechny přesuny, polohování na lůžku, oblékání nebo to, že na vozíku to nekončí. Chce to dřít, ale život lze žít relativně dobře.

Vidí plamínky naděje, nebo si říkají: Co to tu mele?

Je to kus od kusu, ale musím říct, že většina je pozitivní. Řeknu jim, že jsem devět let na vozíčku. A co všechno se dá na vozíku dělat. Pro ně je to motivace, že to jde, když se chce.

Martine, moc děkuji za rozhovor. Hodně štěstí.

Rychlá zpověď:

Nejšťastnější den vašeho života?

Když jsem se narodil.

Co nikdy neodpouštíte?

Křivdu a lež.

Jmenujte jednu výhodu vozíčkáře oproti zdravému člověku?

Mám u sebe furt židli.

Na co byste se zeptal, kdybyste měl tu možnost, prezidenta Miloše Zemana?

Kdy už konečně skončí.

Čím jste naposledy překvapil svou manželku?

Kytkou a fresh džusem.

Bez čeho si nedokážete představit den?

Bez kafe a bez pusy.

Životní motto?

Všechno jde, když se chce.

Jakou největší hloupost jste v životě udělal?

Nevím.

Který sport byste si chtěl vyzkoušet?

Už toho moc není. Asi padák.

Co na vás vaše žena miluje?

To byste se musela zeptat jí, ale myslím, že pozitivní přístup k životu.

Co pro vozíčkáře znamená bolest?

To samý, co pro „choďáka“.

Co byste doporučil jako první člověku, kterému řeknou, že už nikdy nebude chodit?

Že na vozíku život nekončí, že si na to musí zvyknout.

Jaká je vaše vysněná dovolená?

V teple.

Kde se vidíte za pět let?

Pořád na vozíku.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Víte, že vozíčkáři potřebují speciální oblečení?

Ano vím, vím, že máte svoji značku. Vepředu to musí být větší, protože vždycky sedíte.
Ne vepředu menší, vzadu větší.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

Martin Zach se na konci léta oženil.
With horse
Martin býval sportovec celý život
He cannot imagine day without kiss
Martin se věnuje návrhářství
The Man of the year
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 502m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 502m

Atypický 502 m²
49 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
39 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Praha 6

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice

7 + KK 261 m²
44 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha
Praha 6

Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m

4 + KK 130 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m
Praha 5

Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m

2 + 1 60 m², bal. 6 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135

3 + 1 135 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32
Praha 1

Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32

1 + 1 32 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Praha 1

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m

2 + KK 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks