Hlavní stránka Nové články

Na svém Instagramu nás ministryně financí Alena Schillerová občas prostřednictvím fotek nechává nahlédnout do svého soukromí, ale o své rodině, rituálech a zálibách většinou nemluví. V rozhovoru pro LP-Life.cz udělala výjimku a otevřeně se rozpovídala o tom, že se těší na druhé vnouče, co za podivné věci jí lidé píšou, popsala, jaký vztah má k mužům. A neváhala prozradit, že když ji její nadřízený Andrej Babiš naštve, vzdorovitě ignoruje jeho SMSky, než se uklidní…

Video

Napadá vás někdy, že byste všeho nechala, koupila si domek na pláži a celé dny v klidu a bez starostí koukala na moře?

Nenapadá, upřímně přiznám, že ne. Velmi se těším, až bude více klidu, těším se, že si na pár dnů zajedu na dovolenou. Je mi úplně jedno kam, hlavně někam do klidu a do přírody. Teď to ale rozhodně nepřipadá v úvahu.

Trápí vás to?

Netrápí. Já jsem tady a teď a musím dělat to, co považuji za nejlepší.

Čtete někdy na Facebooku komentáře, které vám píšou podnikatelé?

Čtu, a nejen komentáře. Lidé mi hodně píšou, dostávám denně desítky zpráv na Messenger nebo do mailu a snažím se s pomocí kolegů odpovídat. Po večerech odpovídám i já. Někdy to není hezké čtení, frustrace z těch zpráv je cítit. Vždycky se ta zlost někam obrací a lidé cítí, že je potřeba to obrátit proti politikům. Občas je mi to upřímně líto.

Ale dostávám i hezké zprávy, povzbuzující. Lidé chápou, že je to krize zdravotní a že de facto tak, jak postupujeme my, postupují všechny vlády okolo nás. Nejsou velké rozdíly v opatřeních, experti, ministři zdravotnictví a epidemiologové je doporučují v každé zemi.

Nebojíte se, že řada z podnikatelů je už ve velmi složité situaci a brzy s tím „seknou“? Pak jako ministryně financí nebudete vybírat tolik daní…

Snažíme se zaměřit masivní pomoc zejména na ty nejzranitelnější živnostníky, například jsme schválili, že zvedáme kompenzační bonus na tisícovku, . Vemte si, že už ke konci ledna byla vládní pomoc kolem 302 miliard, a přímá pomoc podnikatelům se pohybuje přes 200 miliard. Snažíme se jim pomoct, aby to nějakým způsobem přežili. A ukázalo se, že to je dobrá strategie, tou cestou jde většina zemí kolem nás.

Dopad na ekonomiku za rok 2020 nebyl až tak „dramatický“, jak předpovídala řada odborníků. A jedním z významných faktorů je, že zafungovala vládní pomoc. Ale nejlepší bude, a na to já se velmi těším, že začneme postupně rozvolňovat, byť za cenu velmi přísných opatření.

Pro letošní rok jste schválili navýšení dluhu státního rozpočtu na minus 500 miliard. Nemáte z toho čísla trochu mdloby?

Někdy to lidé vnímají tak, že když se deficit zvýšil z 320 miliard na aktuálních 500 miliard, takže máme k dispozici 180 miliard. Ale to není pravda. Je potřeba se podívat, že rozpočet má příjmovou a výdajovou stranu.

Tu příjmovou jsme museli snížit o 102,7 miliard v důsledku daňového balíčku, díky kterému se zaměstnancům radikálně snížily daně. Tuto částku nevybereme, zůstane lidem – a to je dobře, protože oni nejlépe ví, jak s ní v této náročné době naložit. A pak jsme museli zvýšit výdaje na covidovou pomoc o 70 miliard, a ta míří na pomoc zdravotníkům, podnikatelům, sociálním službám. Proto té novele říkám „covidová“.

Těšíte už se na volby?

Těším, netěším… Beru to jako fakt, lidé budou mít možnost vyjádřit svou vůli a vystavit všem politikům vysvědčení.

Jak vnímáte vyjádření, která přicházela i od vašich vládních kolegů, vůči Ústavnímu soudu? Ten zrušil část volebního zákona a padala slova o uplácení, zpochybňovala se nezávislost…

Nebudu komentovat vyjádření kohokoliv, to ať si každý zodpovídá sám. Já jsem nad tím sama přemýšlela a jsem zklamaná, že se věc, která ležela na Ústavním soudě tři roky, řeší půl roku před volbami. Není to dobré a je to zvláštní. Rozhodně ale nechci zpochybňovat Ústavní soud a jeho nezávislost, to je něco, co musí zůstat v demokratické společnosti nedotknutelné.

Teď je na politicích, aby se domluvili. A musí se domluvit, jinak volby proběhnou, ale nebude možné představit voličské hlasy na mandáty. Může se stát, že nevznikne parlament a vláda bude pokračovat, a to jsou všechno nedemokratické věci. Myslím si, že by to voliči politikům spočítali.

V rychlé zpovědi jste prozradila, že se stanete dvojnásobnou babičkou!

Dá-li pánbůh a všechno dobře dopadne, měla bych být v červnu podruhé babičkou. Od dcery už mám vnuka Františka, kterému je šest let. A tentokrát to bude od syna.

Na Františka a ani na druhé vnoučátko si ale zřejmě v dohledné době moc času nenajdete…

Vnoučátka jsou štěstí a radost, ale velmi mě mrzí, že Františka vidím méně, než bych si přála. Oni žijí v Brně, já jsem teď v Praze a pravidelně tam nejezdím. Takže si aspoň každý den voláme přes Skype. A s dalším miminkem to bude stejné. Ale i tak se těším a věřím, že jednou přijde doba většího klidu, kdy na ně budu mít více času.

A co váš manžel, ten má více času na vnouče?

On žije v Brně, takže se vidí více a kdykoliv si ho může vzít. Sice pracuje, ale má více času, jednou týdně si ho vezme na noc a stráví spolu takový mužský večer.

Nezávidíte mu, že se může věnovat dědečkovským povinnostem, zatímco vy v Praze řešíte politiku a finance?

Někdy jo a mrzí mě, když mi volají a říkají: „Babičko, teď se díváme na pohádky.“ Ale přeji mu to.

Jste rozmazlující babička?

Naprosto! (smích) Já jsem byla přísná matka, dodnes mi to dcera občas vyčítá. Byla jsem mladá a myslela jsem si, že je to správně, mě tak rodiče také vychovávali… Ale vnuka absolutně rozmazluji. Vždycky říkám, že na výchovu je ona, a já jsem na rozmazlování. František říká: „K babičce Alence chodím rád, tam si můžu dělat, co chci.“ (smích)

Kancelář k pronájmu, Praha 1 - 263m

Čeho se teď nejvíce bojíte?

Nechci, aby to znělo nepokorně, ale já se moc nebojím. Mám takovou životní filozofii, že všechno se děje tak, jak má být. A to mi pomáhá překonávat všechny obtíže.

Jaké drobné radosti si v životě dokážete najít?

Když to bylo možné – a teď bohužel není – tak si ráda zajdu na kosmetiku, pedikúru, manikúru, ke kadeřníkovi. Je to vždycky půlden, který strávím v nějakém salóně, můj manžel tomu říká „šňůra“. Nebo si ráda zajdu na masáž a na procházku s vnukem. To jsou takové drobné radosti.

Nedávno jste se dostala do módní policie. A víte, co tam napsali? Že váš outfit při kontrolách supermarketů je vhodný na motorkářský sraz, ale ne pro političku…

To byl můj křivák! (smích) Já jsem si tu bundu koupila na internetu, protože se mi hodně líbila. Do kanceláře nebo do parlamentu bych si ji nevzala, ale když jsem šla na kontrolu po supermarketech, vzala jsem si džíny, rolák, abych měla pohodlí… A že napsali, že jsem motorkářka? To mě netrápí, je to docela milosrdné hodnocení.

Já sama sebe neberu moc vážně. Docela dlouho jsem v kanceláři měla své karikatury, které jsem dostala (ukazuje na stěnu za sebou, pozn. red.), a novináři se tomu občas divili. Když je to laskavý humor, ráda se zasměji a někdy ho i sama sdílím. Ať si do mě lidé zaryjí, já nejsem žádná modelka. (smích)

Jak vnímáte skutečnost, že u žen političek se vždycky řeší, co nosí? Není to dost ponižující?

Kdysi se mě jeden novinář zeptal, jestli jako žena v politice zažívám více útoků a jestli se cítím diskriminovaná. Byl to trochu podobný dotaz, jako se ptáte vy. A já se zamyslela a řekla, že skoro celý svůj profesní život se pohybuji v manažerských pozicích a ve vyšších patrech politiky, a nic takového jako diskriminaci necítím.

Ale pak jsem to asi přivolala, protože jsem se začala zamýšlet nad tím, že chlapovi asi nenapíšou, že je tlustý, něco mu nesedí nebo že má vlasy tak, nebo onak… U mužů se to neřeší tolik, jako u žen. Možná je to tím, že je nás ve vysoké politice málo, a je na nás více vidět.

Takže jsem si musela začít na spoustu věcí dávat pozor a vše sledovat. Je vyhodnoceno naprosto všechno, včetně mého laku na nehty. Nedávno mi někdo vyčetl, že jsem měla stříbrné hodinky a zlaté šperky, což k sobě nesedí, a že jsem se leskla.

To fakt píší?

Jo, to píší! (smích) Nebo že bych měla zhubnout. Všechno!

To je děs…

Já si to k srdci neberu. Když jste v politice delší dobu, trošku otupíte. A musíte to brát s nadhledem, jinak by se tato práce nedala dělat.

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2, Praha 1

Jste mocná žena, můžete třeba odpustit daně nebo někomu hodně znepříjemnit život. Bojí se vás muži?

Já doufám, že ne, snad se mě nebojí! Nikdy jsem o tom nepřemýšlela a mrzelo by mě to. Vždycky jsem měla více přátel mezi muži, od malička jsem se s nimi kamarádila a rozumíme si. Mám muže ráda a líbí se mi jejich smysl pro humor.

Ani při pracovních jednáních nevnímáte jiný přístup?

Naopak, myslím si, že mám trochu výhodu. Muži v politice – ne že by mi něco odpustili – přece jenom trochu při svém vystupování váží fakt, že jsem žena. V tomto směru je chování vůči ženám trošku zdvořilejší, pokud se to vůbec dá o parlamentu říct.

Křičel na vás někdy pan premiér Babiš? Občas se o něm traduje, že je impulsivní a rád řve na své kolegy…

O něm je známo, a sám to říká, že se ženami dělá rád. Někdy má styl vášnivějšího chování, ale já si to rozhodně nenechám líbit. My spolu děláme už pět let, dva roky jsem byla náměstkyně (když byl Andrej Babiš ministrem financí, pozn. red.) a tři roky jsem ministryně. A nikdy jsem nezažila, že by na mě byl sprostý. Někdy se začne se mnou hádat, ale já s ním taky. Rozhodně se umím vymezit a stát si za svým názorem.

U Andreje Babiše je velmi důležité, aby vás bral. A když mu něco řeknu, tak se stává, že to uzná. Není pravda, že nám jen nařizuje, jak se píše. On by si mě nevážil, kdybych neměla svůj názor, a nechtěl by se mnou dělat.

A už jste mu někdy „třískla“ s telefonem?

To úplně ne. Ale už jsem mu párkrát neodpověděla na zprávu, když mě naštval. Nechala jsem ho chvilku bez odpovědi, a on tomu rozumí. (smích)

Zažila jste někdy v politice podpásovku?

V politice bohužel ano. Když se s tím setkáte poprvé nebo podruhé, berete si to více k srdci. Ale pak si lidi rozsortýrujete, uděláte si představu o tom, pro koho podání ruky něco znamená, a pro koho ne, a naučíte se s tím žít. K politice nefér fauly patří, ale já se je snažím nedělat.

Jste někdy stresař a chaotik?

Úplně ne, jsem klidný člověk a říkám, že to je dar od Boha. Ale jsem náročná na sebe a nakládám i svému okolí. Někdy na lidech kolem sebe vidím, že jsou hodně unavení a někteří to nedají. Mám čtvrtého šéfa kabinetu! Nikdy jsem se nerozešla s nikým ve zlém, ale ten stres nebyli někteří ochotni podstupovat. Což není špatně, jen mají o svém životě jinou představu.

Já svou práci miluji, jsem na sebe tvrdá a náročná a stejně jsem i na své okolí. Ale snažím se být spravedlivá, nemám oblíbence a neoblíbence.

Jak dbáte o své zdraví?

Teď to bylo nic moc. Ale pokud to jde, chodím na dlouhé procházky. Když zrovna neskončím v práci o půlnoci, mám v kufru boty a snažím se jít domů pěšky. Snažím se také přemýšlet o jídelníčku, protože jsem měla problémy se žaludkem. Když to stihnu, dám si každý den teplé jídlo, a jím hodně ovoce a zeleniny.

A vůbec nepiji alkohol. Dříve ano, jsem z jižní Moravy, takže jsem si občas dala skleničku nebo dvě. Mám to spojené s rodinou, popovídáním, ale teď jsem kvůli pandemii v Praze sama, a to alkohol nepiji. A jednou za pět měsíců chodím na krev a další vyšetření.

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1, 143
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1, 143, Praha 1

Myslíte si, že dříve, nebo později, bude v Česku systém, že lidé s očkováním proti koronaviru budou mít více volnosti? A naopak ti bez očkování nebudou moci chodit do kina či restaurace?

Určitě to nebude nařízeno zákonem, jsou to osobní lidská práva a svobody a já bych pro to ruku nezvedla. Ale nemůžeme regulovat soukromé společnosti. Může být třeba letecká společnost, která řekne, že do přepravy zařadí jen toho, kdo je očkovaný, to se může stát. Takže trh se pravděpodobně zreguluje sám a vyloučit to nemůžeme.

Kdy se Česko vrátí do normálu a kdy budeme moci volně cestovat?

Vůbec netuším. Je důležité vracet ekonomiku a život do normálu, což musíme citlivě, takže každé navracení aktivit bude spojeno s rozestupy a respirátory. Ale kdy se nám začne obnovovat například cestování, to si netroufám říct. Teď ta doba rozhodně nenastala.

Stal se vám v této netypické době nějaký zvláštní trapas?

Já si na to dávám velký pozor a třeba videokonference dělám z kanceláře, nebývám doma. Ale zrovna nedávno jsem viděla kolegu, který během jednání vysílal z domova, že vstal a měl na sobě trenky. (smích)

Děkuji moc za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Kde berete radost v této nelehké době?

Mou největší radostí je můj vnuk František. A musím se vám pochlubit, že když to dobře dopadne, tak se tento rok stanu podruhé babičkou. Moc se těším.

Co vám nejvíce schází?

Volný čas, ten nemám žádný. Ale já beru svou práci jako veřejnou službu, tak o tom nepřemýšlím.

Jaké máte zlozvyky?

Jsem netrpělivá, to je největší zlozvyk. A také jsem propadla sociálním sítím.

Jak se nyní udržujete ve formě?

Teď je to horší, protože třeba včera jsem přišla z práce o půlnoci. Ale když mám trochu času, tak miluju dlouhé procházky.

S kým se nejčastěji radíte?

Já nemám žádné poradce. Radím se s kolegy na ministerstvu a s experty.

Mají z vás muži strach?

Já doufám, že ne!

Životní chyba, které nejvíce litujete?

Já nelituji ničeho.

Umíte odpouštět?

Ano.

Módní trend, který vás vůbec neoslovil?

Různé hippies styly a dlouhé a batikované oblečení.

Kolik času trávíte ráno v koupelně?

To záleží na tom, jestli si umývám a foukám hlavu. Ale v průměru patnáct minut.

Oblečení, ve kterém se cítíte nejlépe?

To nosím málokdy, protože si to nemohu dovolit. Jsou to džíny, nízké boty, tričko a teď jsem si oblíbila sako, kterému říkají křivák.

Politik, který vás inspiruje?

Hodně se dívám po ženách, protože je jich v politice málo, takže sleduju jejich styl. Ze současných političek je to Angela Merkel, pro její klid a rozvahu. A z těch nežijících to byla Margaret Thatcher.

Jaká máte očekávání od letošního roku?

Doufám, že se vrátíme do normálního života. To je moje jediné přání – jako člověka i jako ministryně financí.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Na co se těšíte vy?

Úplně na to stejné…
Stačí už nám teď málo!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

View photo gallery

O autorovi

Novinářem a spisovatelem chtěl být už od dětství. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a už při škole začal pracovat v médiích. Prošel několika redakcemi a naposledy působil ve zpravodajství Blesku. V polovině roku 2019 odešel na volnou nohu a naplno se věnuje rozhovorům a psaní knih.
David Budai
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks