Rychlá zpověď - módní návrhář Lukáš Macháček: Styl se od peněz neodvíjí

O nové práci, shonu na přehlídkách a módních tipech.
14. února 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Lukáš Macháček působí jako módní návrhář už deset let. Jeho tvorbu vystihuje především černá barva. Jak sám tvrdí, jeho prezentace je poměrně "dark", stejně jako on sám. Módní přehlídky bývají často doprovázené stresem a nestíháním, a to i v případě Lukáše. Momentálně však na ně musí kvůli pandemii zapomenout. Od loňského roku pracuje jako stylista na CNN Prima News. V rozhovoru pro LP-Life.cz nám Lukáš prozradil, jaké kousky by nám neměly chybět v šatníku a do čeho se opravdu vyplatí investovat. 

Video

Potkáváme se na Primě. Ty jsi tu poměrně krátce. Od doby, co vzniklo CNN Prima News (2020). Jak moc velký je to rozdíl? Jak moc máš volnou ruku? 

Musím říct, že se to tu mění. Je to i velký rozdíl, co jsem sem nastoupil. Neustále se mění lidi, koncepty. Podepsali jsme kodex CNN, takže musíme dodržovat určitá pravidla. Je samozřejmě i rozdíl, pokud probíhá zpravodajství. Celý ten blok jede 24/7, takže vzhled je velmi ovlivněn tím, jestli je to ranní show, odpolední show, jestli je to krimi atd. Nicméně jsme měli volnou ruku v tom si jednotlivé pořady a jednotlivé lidi na základě mantinelů obléknout přesně tak, jak jsme chtěli. Takže my si rozhodujeme o tom, jestli budou mít krimi roláky nebo kravaty, jestli bude mít někdo vzory nebo ne. Dost v tom hraje roli i osobnost člověka. Nejsou to modelky a modelové na které navlékneme, co se nám zachce. Taky hodně rozhoduje, jestli moderátoři sedí nebo jsou vidět i při chůzi. Takže je to úplně nový obor. Naštěstí tu mám kolegu, který na Primě dělá už 14 let a ten je mi k dispozici, jsme super tým. Bez něho by to bylo o dost horší. Já jsem totiž taková ta kreativa a chtěl bych to mít neustále jak z obálek časopisů.  

Když ta nabídka přišla, váhal jsi?  

Tam probíhalo poměrně dlouhé výběrové řízení. Já jsem dostal tu možnost účastnit se ho. Pak proběhlo několik schůzek, několik prezentací a na základě toho jsem poslal, jak si představuji, aby to vypadalo. Každopádně jsem neváhal, byla to pro mě výzva. 

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m, Praha 1

Ty jsi na stylingu začínal. Je to zase příjemná změna vrátit se v podstatě do začátků? 

Je to příjemný. Baví mě ta tvorba jako taková. A ten styling je poměrně těžký. Práce stylisty je jedna z nejtěžších, protože jeden den nabíráš věci, potom focení, čistírna a tak dál. Za jednou fotkou je několik dní práce. Na Primě jsme si to nastavili tak, že objednáváme ze světových e-shopů. Finanční prostředky tu na to jsou velmi dobré, můžeme udělat i větší objednávky. To, co se nám tu potom nehodí, můžeme v rámci e-shopových pravidel vrátit.

Tvoje kolekce jsou převážně černých a neutrálních barev. Je to nějaký tvůj určitý signature?  

Já si myslím, že ano. Tahle barva mě nejvíc bavíc. I co se týče mojí klientely, tak ji to nejvíc baví. Netajím se tím, že ta moje prezentace je dark. To jsem prostě já. A samozřejmě ti klienti vědí i to, že když se jim bude líbit třeba střih kabátu a budou ho chtít v červené nebo s kytičkama, tak není problém ten střih oděvu udělat na zakázku v jakékoliv jiné barvě a materiálu. Když se mi ozve někdo nový, jsem zakázce otevřený.  

Když se na tebe koukám, černou máš evidentně hodně rád. Nosíš i něco jiného? 

Můj šatník je převážně černý. Když je léto, tak nosím i bílá trička nebo košile na nějaké akce. Občas i sametová saka, ale to jsou opravdu výjimečné situace. I ty vlasy už mám delší dobu takhle nakrátko. Přiznám se, radši si ráno o něco déle pospím, než abych přemýšlel, co s čím zkombinovat. Navíc, když sedm dní v týdnu od rána do večera řešíš hadry někoho jiného, tak už nechceš řešit ty svoje. Ta černá je pohodlná. Když si vezmu na sebe nějakou jinou barvu, tak pouze, když vím, že se ještě během dne budu moct převléct. Opravdu se v tom necítím.  

Lukáš Macháček na Primě.
Lukáš Macháček na Primě. • Zdroj: archiv Lukáše Macháčka

Kolik lidí za kolekcí stojí a jak dlouho to trvá?  

Ve chvíli, kdy se dokončí jedna kolekce, tak se začíná pracovat na té druhé. Je to takový půlroční koloběh a stojí za tím velký počet lidí. Mám několik dílen, které teda nejsou moje stálé, které bych měsíčně platil. Ale mám spolupráci se šesti až osmi dílnami tady v Praze a na Moravě. Každá dělá něco. Takže tu jednu kolekci dělá minimálně dvacet lidí.  

Ty si něco načrtneš, nakreslíš, máš tu myšlenku v hlavě. Co se ale děje potom? Jak přenést myšlenku do rukou švadlen? 

Tohle je ta nejtěžší práce. Vysvětlit lidem, co mám v hlavě. Je to o neustálé návštěvě dílen, ideálně u tvorby těch vzorů být, nonstop. Například chci balonové rukávy. Ale každý má tu představu, jak moc mají být balonové, jinou, a tak dále. U zásadních věcí je dobré to nenechávat jenom tak.  

Povedlo se to někdy napoprvé? 

Poslední čtyři roky dílny neměním. Když už potom řeknu balonový rukáv, co jsme měli předloni, ale ještě třikrát větší, tak už vím, že to tak dopadne. Nebo že chci ukončit rukávy u bomberu přesně tak, jak jsme to dělali u toho a toho klienta, tak už prostě vědí, co a jak. Taky už moc dobře vím, co k jaké krejčové dát. Ale nikdy se mi ještě nestalo, že bych načrtnul přehlídkovou věc, přišel jsem tam a bylo to kompletně hotové na přehlídku, to ne.  

Zmínil si přehlídku. Probíhá její backround přesně tak, jak je to prezentované například ve filmech? Shon, málo času a nervy?  

Probíhá to přesně tak! U nás to někdy probíhá i tak, že dvacet minut před přehlídkou třeba chybí kabát, který se ještě došívá a podobné věci. Jednou se mi stalo, když jsme měli přehlídku Ellite Model Look na Hradě, že jsem ještě hodinu před tím volal, kde je dvacet šál, které jsem chtěl. Volali mi, že stihnou pouze tři. Takže moje asistentky jely z Hradu do Karlína a čekaly u krejčových a pomalu jim šály tahaly po rukama. Takže je to normálka. I přesto, že se to připravuje půl roku, tak to není nikdy včas. Ještě se mi nikdy nestalo, že by byla přehlídka kompletně připravená. 

Jak často by člověk měl měnit šatník, aby byl stále “v kurzu”? 

Je strašně důležité vytvořit si dobrý základ v šatníku. Mít dobré kvalitní džíny, basic trička, dobré kabáty, koženou bundu, kašmírový svetr. Ve chvíli, kdy tam tyhle nestárnoucí kousky jsou, tak už potom stačí dokupovat ty “špeky” a vylepšit to kabelkami, botami a podobně. Já jsem třeba šatník neměnil poslední tři roky. Takže pokud investuješ do kvalitního základu, tak ho měnit nemusíš.  

Spousta lidí řekne, že na oblečení nemá peníze. Jak moc se styl odvíjí od peněz? 

Styl se od peněz neodvíjí nijak. Pokud máš styl, nápaditost a nebojíš se, tak se dokážeš fantasticky obléct i v sekáči. Styl o penězích není, kvalita potom ano. Kolikrát jsem byl i svědkem, že klientka, která byla oblečená za půl milionu, tak řekla někomu vedle sebe “Ty máš fantastickej kabát, kde jsi ho sehnala?” a ona jí odpověděla, že je ze sekáče. Takže nejlepší variantou je kombinovat luxusní s levnými věcmi. Ten look potom hodí úplně jinou hodnotu.  

Jaké bys zvolil obchody z těch nižších cenových kategorií?  

Nejvíc profláknutá je Zara. Mají tam většinou úplně první věci, co bývají na přehlídkách. To, co je na fashion shows, tak je kolikrát v Zaře ještě dřív, než to mívají značky na eshopu. To je její velká výhoda. I H&M je fajn. Co se týče té kvality, tam už to není tak dobré. Mám rád i COS hodně nebo třeba Pangaia je dobrá, třeba ty recyklované teplákovky. 

Dokázal bys říct, v jaké zemi je ti móda nejblíž? 

Nejvíc mě baví Saint Laurent a Balenciaga, což je Francie. Ale třeba ve městě na mě Francie, co se týče zážitků, dýchla nejhůř. Nejvíc inklinuju k Milánu. Ten vibe je tam úplně jiný. Pracoval jsem tam pro Dolce&Gabbanu a bylo to wow! Ale co se týče přehlídek, tak asi ta Francie.  

Lukáš Macháček v ulici s oblečením.
Lukáš Macháček v ulici s oblečením. • Zdroj: archiv Lukáše Macháčka

A když se zaměříme na Prahu, jak si na tom stojí v módě? 

Praha je stát ve státě. Já se navíc ještě pohybuju hodně v centru - Staroměstské náměstí, Pařížská, kde se pohybují krásně oblečení lidi. Když jedu někam na okraj, už je to zase jiné. Je to hodně individuální.  

Jaký nejdražší kousek máš ve svém šatníku?  

Nejdražší kousek mám asi Saddle bag od Diora. Naštěstí jsem si ho nemusel kupovat, ale dostal jsem ho k narozeninám od svých kamarádů. Vůbec jsem nepočítal, že ho dostanu. Taška za 70 000, v podstatě ledvinka, do které nedáš skoro nic. Hlavně ji ani moc nenosím. Potřebuju tablet a podobné věci, které tam nedám. 

Jak moc ti tahle doba změnila plány?  

Co se týče kolekce, tak mě to rozhodně zabrzdilo. Ty peníze, které mi nejvíc dělalo návrhářství - svatby, Karlovy Vary, večírky, to je pryč. Z Karlových Varů se vždycky žilo další tři, čtyři měsíce. Takže teď tu není prostor tvořit něco nového. Navíc ani ta nálada tu není, nikdo si teď nepoběží koupit večerní šaty. Teď na to nemám náladu ani já. Raději nějakou sezónu vynechám a až to budu cítit, tak se pustím do nové. Rozhodně se ale nenudím.   

Lukáši, děkuji ti za rozhovor. 

Rychlá zpověď:

Kdy sis poprvé uvědomil, že se chceš věnovat plně módě?

Na střední škole v prváku.

Oblíbený materiál, který nosíš?

Kůže, vlna, teplákovka.

Co by sis na sebe nikdy neoblékl?

Nikdy bych si neoblékl růžovou věc.

Módní ikona, která vás inspiruje.

Je jich spousta, nedokážu říct která.

Které barvy se k sobě nikdy nebudou hodit?

Nepsané pravidlo. Podle mě je to hrozně podléhající módě a pravidla, která byla dřív napsaná, už nejsou.

Must-have kousek, který by měl mít každý v šatníku.

Kožený křivák.

Co je nejzábavnějšího na tvojí práci?

Jinakost, různorodost a nestereotyp.

Jedna značka, bez které by tvůj šatník nebyl kompletní.

Saint Laurent.

Jak si v módě stojí Češi?

Myslím si, že se to zlepšuje. Číslo 6 z 10.

Co bude trendem letošního léta?

Grass výrazná zelená.

Jak byste zhodnotil rok 2020 v jedné větě?

Byl revoluční, rekonvalescenční a výjimečný.

Je něco pozitivního, co ti přinesl koronavirus?

Konečně po dlouhé době volno.

Kam vyrazíš na dovolenou, až to bude možné?

Kamkoliv za svojí rodinou.

Koho nejraději oblékáš?

Moniku Bagárovou.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Kam vyrazíš na dovolenou ty?

Já bych ráda jela do Thajska, tak uvidíme.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jestli někdo vraždí kvůli módě, tak já to nejsem. Ale zaručeně ti pomůžu zahladit stopy. Miluju dobrou kávu a toulky po Praze s příjemnou hudbou v uších. Červená rtěnka je správnou volbou, vždycky!
Kateřina Ostrejšová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m
Praha 4

Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m

5 + KK 217 m²
21 594 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej v Průhonicích

4 + 1 500 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m
Praha 5

Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m

526 m², ter. 24 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
69 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu na Praze 5-191m
Praha 5

Prodej rodinného domu na Praze 5-191m

5 + KK 191 m²
19 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky
Praha 5

Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky

5 + KK 189 m², ter. 41 m²
16 995 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m

6 + KK 212 m², bal. 5 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v Praze
Praha 6

Prodej luxusní administrativní budovy v Praze

966 m²
42 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

215 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku
Praha 1

Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku

3 + 1 94 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník -217m
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník -217m

5 + KK 217 m²
22 396 514 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník
Praha 4

Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník

5 + KK 217 m²
21 365 218 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji 149m
Praha 7

Luxusní byt v Troji 149m

3 + KK 149 m²
23 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks