Hlavní stránka Nové články

Balet zpočátku nenáviděla a chtěla se věnovat sportu. Pak mu ale Monika Hejduková úplně propadla a profesionálně se mu věnuje bezmála šestnáct let. Tančila v Brně, v Mnichově a dnes je sólistkou Národního divadla v Praze, kde se chystá na premiéru Labutího jezera. V rozhovoru pro Luxury Prague Life popsala, jak obtížné je skloubit časově náročnou a práci s rodinou, a zapřemýšlela, co bude dělat, až se za pár let odebere do „baletčího“ důchodu. 

Video

V kolika letech jste naplno rozjela svou kariéru?

Začínala jsem v osmnácti hned po taneční konzervatoři. Šla jsem na rok do Brna, pak jsem byla tři roky v Praze a pět let v Mnichově. A teď jsem nějakým šestým rokem zpátky v Praze.

Je vám 33 let. Jak dlouho ještě budete tančit naplno?

Myslím, že tanečník to nějak vycítí, kdy má skončit, ale myslím si, že do těch čtyřiceti by se mělo končit. Nedokážu říct, jestli budu tancovat ještě rok nebo dva. Mezitím si chci ještě pořídit druhé dítě, takže teď těžko říct.

Daří se vám časově náročnou práci baletky skloubit s rodinou? Nedávno se vám narodil syn…

Je to náročné, hodně náročné. Když přijdu večer domů kolem sedmi, tak místo abych si odpočinula a sednula na gauč, věnuju se dítěti, než jde spát. Na sebe nemám vůbec čas. I když, my s partnerem to máme ještě celkem dobré, malý chodí do jesliček, má to tam rád, takže se nám oběma pracuje dobře. Ale nejtěžší je, že jedete nonstop.

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem, Praha 9

Řešila jste někdy to, jestli mít dítě, nebo se věnovat kariéře?

Já jsem to neřešila. Dítě přišlo v nejlepší chvíli, když jsem byla v baletní kariéře na pokraji sil a přemýšlela, že přestanu. Pak jsem otěhotněla, přišlo to v pravou chvíli. Dala jsem si pauzu a teď jsem plná sil a můžu pokračovat. Fakt jsem si ten rok a půl, kdy jsem byla mimo, odpočinula.

Byl návrat tvrdý? Přece jen jsou to samá cvičení a představení…

Bylo to hodně náročné, protože vám ztuhnou záda, která potřebujete dost flexibilní, takže to dost bolí. Ale když máte pomalý rozjezd, dáváte si tréninky, pak máte menší představení a postupně se dopracujete na svou pozici, tak se to dá. Ale je těžké se vrátit, všichni jsou tam v kondici, jedou… A teď tam přijdete a připadáte si jako ryba na souši, snažíte se jim vyrovnat, ale nejde to rychle.

Co je na práci baletky nejnáročnější?

Nemáte skoro vůbec volno. Každý si myslí, že je to spíše koníček, ale nikdo za tím nevidí tu dřinu. Začínáte od deseti ráno a jedete do šesti večer. Nebo k tomu máte ještě večerní představení, nemáte volné svátky, protože většinou se hraje. 

Říkala jste, že jste chtěla skončit. Bylo to vícekrát?

Ano, bylo. Měla jsem momenty, kdy jsem si říkala, že už to nemám zapotřebí. Ale vždycky přišlo něco, nějaký náznak, že bych ještě měla pokračovat. Třeba nějaká role nebo něco v osobním životě, co mě nakoplo. Ale myslím si, že je to v každé práci, takové „up and down“. Člověk pak zjistí, že ho to vlastně baví. Mám to ráda, takže se toho držím dál.

Trápí vás zranění? Co nejvážnějšího jste měla?

Když je baletka unavená, tak je tam zranění dost časté. Já jsem měla přetrhané kotníkové vazy. Ale kupodivu to bolelo méně než natržené vazy a rychle se to zahojilo. Mělo se to původně operovat, ale nakonec to byly asi menší vazíky, takže to neoperovali. 

Kdy se to stalo?

Při zkoušce. Měla jsem před představením, takže probíhala jevištní zkouška. Vyskočila jsem… A už jsem nepokračovala.

Přecházíte nemoci?

Měla jsem třeba při představení čtyřicítku horečku. A už jsem na jevišti i omdlela. Ale měla jsem partnera, který se mnou zatřásl, zaklepal na mě a já jsem se vzbudila a pokračovala jsem. (smích)

Vy se smějete. Ale není to spíš smutné?

No je. Ale tehdy jsem byla taková mladá, tak jsem do toho bušila, přes horečky a všechno. Sice se vám točí hlava, do toho stres, je to špatné… Ale jela jsem na autopilota.

Je mezi baletkami v Česku rivalita?

Trochu ano, ale teď máme soubor, kdy držíme spolu. 

Takže nějaké schválnosti…

Ne! (smích)

Já tam něco tuším. Že jste nějaké kolegyni udělala schválnost? (smích)

Já ne! (smích) Ale některé kolegyně občas trochu tlačí na paty, chtějí tu roli… Ale to je přece v každé práci, že vám někdo funí na záda a chce tu vaši pozici.

Když vám před lety přišla nabídka jít tančit do Mnichova, v jaké to bylo situaci? A váhala jste, než jste ji vzala?

Byla jsem na jedné soutěži mladých talentů, říkala jsem si, že mám na to ještě věk a můžu. A zrovna tam byl šéf mnichovského baletu, nějak jsem se mu zalíbila, tak si mě pozval k sobě. Jela jsem na soukromý konkurz, ale už bylo jasné, že mě berou. Byla jsem nadšená, ale když jsem podepisovala smlouvu, tak jsem si najednou říkala, že nechci do ciziny. A celé tři hodiny cestou do Prahy jsem probrečela! Byl to takový první krok, kdy jedete poprvé ze země, nemluvíte žádnou řečí, člověk se bojí… Ale po třech měsících jsem se uklidnila. Bylo to dobré, je to skvělý soubor a hodně mě naučil. 

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4, Praha 4

V čem se německý balet liší od toho českého?

Hlavně disciplínou, ti Němci jsou takoví. Soustředili se na detaily, takže stejně vysoké holky, aby vypadaly stejně. Prostě jako armáda… Tady to dříve tolik nebylo, ale v poslední době se to dostává i do Česka. Balet se tady trochu mění.

Měla jste někdy potíže se svou výškou a nedostala jste kvůli ní roli?

Já jsem taková střední, takže problém nemám. Mám sice 168 centimetrů, ale na jevišti působím, jako bych měla dva metry, mám totiž dlouhé ruce i nohy. Takže mě více řadí k vysokým holkám.

Kdyby přišla nějaká další nabídka ze zahraničí, lákalo by vás to?

Nemyslím si, já jsem ráda doma. A Praha je skvělá a nádherná. Máme tolik možností a lidé si to ani neuvědomují. Je to nádherné město, je tady skvělý život pro mladší i starší. 

Litovala jste někdy kariéry baletky?

Ne, nikdy.

Byl to váš sen už od dětství?

Ne, já jsem balet nenáviděla! Chodila jsem na sportovní gymnastiku od čtyř let, a tam mi řekli, že nemám v pažích sílu a měla bych se věnovat spíše moderní gymnastice nebo baletu. Na té gymnastice jsme balet měli, ale já jsem ho nesnášela.

Jenže někde v televizi jsem viděla moderní gymnastku – byla jedna a všichni na ni koukali. Tak říkám: „To v žádném případě nechci!“ A pak jsme měli nějakou hodinu baletu, už to bylo takové hezčí, s pianem. Žádné běhání se šátečkem, jak to bývá pro děti. A to mě chytlo a od šesti se tomu věnuju. Mám to ráda a zatím si neumím představit dělat něco jiného. 

Takže ještě ani neplánujete, co budete jako baletka „v důchodu“ dělat?

Toť otázka. Ale netuším. Spíše si myslím, že to přijde samo. Možná se budu věnovat designu, baví mě navrhování oblečení… Asi to bude taková druhá část života, kdy budu dělat něco úplně jiného.

Není tajemstvím, že balet není v Česku moc dobře placený. Řešila jste někdy dilema, jestli vydělávat, nebo si tančit svůj sen?

Mám to štěstí, že jsem to nikdy řešit nemusela. Mám určité zázemí ze strany rodičů, a kdybych potřebovala pomoct, tak vím, že mi pomůžou. Takže můžu tancovat srdcem a ne řešit tolik finance. 

Máte ještě nějakou vysněnou roli?

Moc bych si chtěla zatancovat Taťánu v Oněginovi. To je hrozně emotivní role, je to můj sen.

Jak trávíte volný čas? Pokud tedy nějaký máte…

Dříve jsem ráda jezdila na koni, ale teď už se trochu bojím. Pak ráda nakupuju, když mám čas a finance. (smích)A ráda jezdím na výlety s malým, může to být kamkoliv.

Je pro partnera baletky náročné zvládat její režim? Musí se ten váš hodně přizpůsobovat?

Když je tolerantní, dá se přizpůsobit. Ale musí trochu chápat tu práci. Dříve jsme třeba měli rozvrh ze dne na den, což bylo náročné. Když máte najednou volný den, tak nemůžete říct partnerovi: „Hele, pojedeme zítra na výlet!“ On se většinou nedokáže ze dne na den zařídit. Teď už ale máme naštěstí plán na týden, tak je to lepší.

Kazí vám někdy práce vaše plány?

Někdy ano. Už se mi i jednou stalo, že jsem byla na chatě s rodiči o Vánocích. Hezky si večeříme a najednou mi volají: „Večer máš představení, někdo padl.“ Takže jsem sedla do auta a jela, nalíčila se a šla na představení.

Pohádali jste se někdy s partnerem kvůli práci?

Ne, kvůli práci nikdy. Jen kvůli všemu ostatnímu… Ne, to tam nepište! (smích)

Baví vás neustále dokola trénovat?

Jak kdy. Jsou dny, kdy mě to fakt nebaví. Ale musím denně trénovat, zahřát si to tělo, abych se nezranila na zkoušce. Navíc se tím tréninkem zlepšuju.

A trénujete i doma? V neděli v parku?

Já ne! Když mám volno, tak mám volno! I v létě, když máme šest týdnů volna, se ani nehnu. (smích)To tělo si potřebuje odpočinout, tak ani náhodou, nikdo ze mě nic nedostane.

A co ten návrat potom?

No bolí to, ale dá se to. Musí se začít pomalu, třeba pilátes.

Jaké si z baletu ponesete zdravotní následky? Už máte nějaké profesní deformace?

Ještě nemám. Ale trošku bolí kyčle, ve stáří asi bude problém. A třeba na noze už mám trochu halux.

Moc děkuji za rozhovor.

 

Rychlá zpověď:

Jak dlouho trval váš nejdelší trénink?

Trénink je pokaždé stejný, trvá hodinu a čtvrt. Ale je možné, že máme i hodinu a půl, to bylo asi nejdelší.

Kolik už jste odtančila představení?

Já to nepočítám, ale už jich je strašně moc, protože balet dělám dvacet pět let. Takže kdybych měla spočítat všechny, tak se v životě nedopočítám.

Musíte držet dietu?

Mám štěstí, nemusím. Jím úplně všechno.

Čím hřešíte?

Nemám žádný hřích. Jsem anděl.

Co vás momentálně bolí?

Záda. Protože jsem na mateřské, chovám miminko, musím se hodně ohýbat…

Jste ranní ptáče, nebo sova?

Bývala jsem sova, ale teď jsem ranní ptáče.

Chtěla byste být znovu v začátcích své kariéry a mít dvacet?

Asi ne. Čím jsem starší tím mám více zkušenosti a líp se mi tančí.

Pustíte si doma záznam baletu?

Většinou ne, spíš odpočívám.

Zapomněla jste někdy na představení nebo trénink?

Na představení ne, ale mám o tom noční můry. A na zkoušku jsem jednou zapomněla.

Co vás dokáže nejvíce rozesmát?

Asi všechno. (smích)
Dotazovaný se ptá redaktora:

Musíme dělat ten rozhovor? (smích)

Ano, bude to skvělé.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Praha 1

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m

3 + KK 120 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1

1126 m², bal. 36 m², ter. 169 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
18 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
24 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
19 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov

4 + 1 111 m², bal. 1 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1

Atypický 101 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

3 + KK 67 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 54 m², bal. 6 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
23 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy
Okolí Prahy

Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy

6 + KK 240 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
34 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m

5 + 1 257 m², bal. 10 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 445m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 445m

Atypický 445 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks