Rychlá zpověď - lékař týmu HC Rytíři Kladno MUDr. Petr Fulín: Jaromír Jágr má extrémně vyvinutý cit pro vlastní tělo

O plicích a důležitosti správného dýchání vrcholových sportovců, o nejzávažnějších poraněních, přetrénovanosti a možné prevenci
19. ledna 2022
 
Hlavní stránka Nové články

Hokejový svět není jen o hráčích a trenérech. Jednou z nepostradatelných postav na střídačce jakéhokoliv mužstva je i lékař. O hokejisty Kladenských Rytířů s plným nasazením pečuje odborník opravdu na slovo vzatý, docent ortopedie z 1. ortopedické kliniky 1. LF UK a FN Motol MUDr. Petr Fulín, Ph.D. V rozhovoru pro LP-Life odhalil nejen zákulisní svět vrcholových hráčů z odborného hlediska lékaře, ale i to, jak se ke sportovní péči dostal a co všechno je na této profesi nevšední, zajímavé a inspirující. Poodhalil také vše, co obdivuje na hokejové špičce Jaromírovi Jágrovi a čím vším je pro něho právě tento hráč výjimečný. Rozpovídal se také o nejčastějších úrazech na ledě, o svých vědeckých aktivitách a jak a s kým nejraději tráví volný čas.

Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D.

Video

Jak jste se jako lékař dostal ke kladenským hokejistům?

Říká se, že základem úspěchu je být ve správné době na správném místě, a to je i můj případ. V podstatě starší kolega, který dělal lékaře u jiného hokejového týmu, přišel s nabídkou, že kladenští Rytíři by chtěli zvýšit úroveň zdravotnických služeb a dostali jsme s kolegou tuto nabídku. Velmi brzy si nás oblíbili jak hráči, tak i vedení klubu a v podstatě na rozdíl od první sezóny, kdy jsme působili pouze jako lékaři na venkovní zápasy, jsme od další sezóny plně převzali funkci klubových lékařů.

Přibližte nám z lékařského pohledu proces dýchání a v čem je specifický pro vrcholové hokejisty?

Dýchání je základní životní funkce, která zajišťuje okysličení tkání. V podstatě vzduch, který dýcháme, se dostává dýchacími cestami do plic, kde se vstřebává kyslík do krve a pomocí cév je rozváděn k cílovým tkáním celého organismu. Tam participuje na výrobě energie, kde vzniká oxid uhličitý, který se krví transportuje zpátky do plic a potom se vydýchává jako přebytečný produkt. Co se týká specificity u hokejistů nebo u vrcholových sportovců, tak obecně sportovci mívají větší kapacitu plic, danou dlouhodobým tréninkem. V praxi jim to zvyšuje efektivní výkonnost dýchacího systému, tudíž jsou schopni podat vytrvalostní výkon lepší než normální jedinci.

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Funguje u hokejisty při zápase dech jinak než u ostatních vrcholových sportů?

Dýchání je pořád stejné, u hokejistů je určité specifikum v tom, že se jedná o zimní sport. V podstatě vrcholový hokejista se při maximálním fyzickém výdeji zahřeje a dýchá studený vzduch, který je na zimním stadionu. Zvyšuje se tak riziko nachlazení nebo infekčních respiračních onemocnění.

Jaká jsou celkově nejčastější poranění u vrcholového hokejisty?

Neexistují žádné oficiální statistiky, ale určitě dominují tržná poranění obličeje od kontaktu pukem nebo s hokejkou soupeře. Časté jsou kontuze měkkých tkání, zejména v oblasti stehna a zápěstí. Může dojít k natržení nebo natažení svalových skupin. Co se týká poranění kloubů, tak jednoznačně dominuje kloub ramenní a kolenní. Ze závaznějších úrazů je pak častý i otřes mozku a poranění zubů.

Lze nějak těmto zraněním preventivně předcházet?

Některým ano. Například svalovým natržením nebo distenzím lze předcházet svalovým strečinkem před zápasem a samozřejmě fyzickou připraveností v době letní přípravy. Další úrazy, kterým lze předcházet, jsou například úrazy zubů, kdy se mohou používat zubní chrániče a moderní helmy, které značně zmírňují následky poranění hlavy. Na druhou stranu jsou úrazy, které jsou jen těžko ovlivnitelné, jako jsou třeba tržné rány nebo zhmoždění měkkých tkání nebo poranění kloubů při vzájemném souboji dvou protihráčů.

S jakými poraněními plic se nejčastěji setkáváte u hokejistů a jakými způsoby se dají léčit?

Co se týká přímo poranění plic, s tím jsem se nesetkal. Ale jedním z nejčastějších poranění je tzv. vyražený dech. Jde v podstatě o křeč dýchacích svalů způsobenou nárazem do hrudníku z ventrální (přední) strany, dýchací svaly jsou v křeči a jedinec se v tu chvíli nedokáže nadechnout. Stav je provázen výraznou panickou atakou, nicméně není nebezpečný a po pár vteřinách až desítkách vteřin se dýchání samo obnoví a křeč vymizí. Co se týká dalších úrazů, můžeme jmenovat kontuzi či zhmoždění hrudníku, v krajním případě až se zlomením žeber. V zásadě se to léčí klidovým režimem, který většinou podpoříme nějakou analgetickou, antiflogistickou a rehabilitační léčbou.

Mohou hokejistovi při zápase prasknout plíce?

Přestože to tak často vypadá, když se vrací na střídačku, tak předpokládám, že ne. Je otázka definice, co to je prasknutí plíce. Může se úrazově stát, že dojde k prasknutí plicní blány a pak se může rozvinout pneumotorax, který je charakterizovaný kolapsem jedné plíce. Co se týká natržení plicní tkáně, k tomu může dojít u vysokoenergetického poranění. Ale ani jeden z těchto případů jsem v praxi nezaznamenal, ani jsem o něm neslyšel.

V posledních dvou letech, v roce 2021 jsme byli svědky tragických nehod u velmi mladých sportovců, jak fotbalistů, tak tragických nehod motorkářů. Jak toto hodnotíte? Jak je možné, že umírají stále mladší lidé? Může to souviset i s přetrénovaností?

Tuto otázku bych rozdělil do dvou odpovědí. U mladých fotbalistů nebo sportovců, tam to samozřejmě s tím maximálním fyzickým výkonem souviset může. Většinou je to na podkladě nějakých neodhalených vrozených vad, přičemž sportovní federace dělá všechno proto, aby byli profesionální sportovci řádně vyšetřeni. Mají předem psané zátěžové EKG, případně echokardiografii v případě nějakého nálezu, nicméně může se to stát. V případě motorkářů nebo tragických úrazů mladých lidí, máte pravdu, ty počty ohromně stoupají. Myslím si, že je to dáno dobou, protože existují výkonnější a rychlejší stroje a na sportovní výkony jsou samotnými lidmi kladeny mnohem větší nároky a dochází k závažnějším vysokoenergetickým úrazům, které můžou mít jednak trvalé následky a jednak můžou vyústit ve fatální poškození zdraví ve formě úmrtí.

Liší se přístup ortopeda k vrcholovému sportovci a „běžnému“ pacientovi a když, v čem konkrétně?

Tady se musím přiznat, že ano. Dejme si příklad, že hokejista hraje play off nebo finále mistrovství světa a v tu chvíli mu jde o všechno. Jde mu o kariéru, o budoucnost, o zajištění sebe a rodiny, o nabídku na lukrativní práci. V tomto případě se samozřejmě vzhledem k závažnosti onemocnění můžeme s realizačním týmem a hráčem domluvit na nějakém řešení. Například mu dáme analgetika, obstřik nebo mu malou zlomeninu dočasně zafixujeme dlahou a řešíme finální ošetření až po samotném výkonu. Jsou však stavy, když sportovce můžeme léčit tak, jak léčíme v uvozovkách "normální lidi", a preferujeme zdraví hráče. Musíme si uvědomit, že hráč je mladý a zdraví mu musí vydržet do konce života. Čili pokud není takto vyhrocená situace, tak preferujeme rozhodně postup „lege artis“ čili tou nejlepší cestou ne k výkonu, ale ku zdraví.

Je po zdravotní stránce něčím specifický Jaromír Jágr?

Jarda je specifický po více stránkách. Ze zdravotního hlediska je jednoznačně výjimečný v tom, že má extrémně vyvinutý cit pro vlastní tělo. Naprosto dokonale pozná, co musí trénovat třikrát více, nebo co může trénovat méně, nebo vůbec. V případě drobných zranění ví, kdy si může dovolit hrát přes bolest, kdy to ještě nevadí a také, kdy už je ta hranice, že by se to mohlo zhoršit a zranění by ho mohlo vyřadit na delší dobu. Nutno říct, že nemá moc rád doktory, důvěřuje vlastnímu tělu a přirozenému procesu hojení, s čímž souhlasíme. Nicméně u něj hraje obrovskou roli psychika. Je po psychické stránce naprosto jedinečný a projevuje se to v jeho vůli, píli a v motivaci, a to i v jeho věku. Je až neskutečné, co dokáže obětovat hokeji, a nejenom po fyzické stránce čili té extrémní dřině, ale i vzhledem k psychické zátěži. A týká se to i finančních prostředků, domnívám se, že bez něj už by v současné době extraligový hokej na Kladně neexistoval.

Zažil jste osobně nějaké dramatické situace během hokejového utkání?

Bohužel ano. Když to vezmeme z té zdravotní stánky, protože dramatických situací v hokeji je celá řada. Musím říct, že obdivuji trenéry a jejich psychickou výdrž. Dvakrát jsem resuscitoval fanouška na kladenském stadionu, naštěstí vždy se nám jej podařilo předat ve stabilizovaném stavu záchranné službě. Co se týká přímo hokejistů, tak mě napadají dvě situace. První je zástava dýchání způsobena zapadlým jazykem a bezvědomí při nárazu hráče do mantinelu, to byla velmi dramatická okolnost, kterou se nám podařilo úspěšně vyřešit. Druhá věc je úder pukem po střele do obličeje, kdy puk způsobil roztříštěnou zlomeninu nosu a v podstatě odtržení téměř dvou třetin obvodu nosu. Podařilo se nám to, sice po delší době, ale krásně zrekonstruovat. Musím říct, že Martin Kehar vypadá možná teď i lépe než předtím...

Čím se zabýváte mimo hokej?

Mojí hlavní profesní náplní je práce zde na I. ortopedické klinice 1. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice v Motole, kde je mým denním programem operativa náhrad velkých kloubů. Mimo jiné se podílím na výuce mediků a postgraduálních studentů na 1. lékařské fakultě UK a nutno říct, že se věnuji i vědecké činnosti, kde jsme posbírali řadu cen za naší práci. Spolu s profesorem Pokorným se zabýváme zvýšením životnosti kloubních náhrad ve spolupráci s katedrou biomechaniky člověka na ČVUT a Ústavem makromolekulární chemie AV ČR. Mimo práci, která je mým hlavním koníčkem, je mojí největší náplní rodina a ve volném čase rád hraji golf.

Jaký je podle vás recept na úspěch ve vrcholovém sportu?

Vždycky se musí sejít řada okolností. Určitě by měl sportovec dodržovat zásady správné životosprávy. Měla by to být psychicky stabilní osobnost s dobrým rodinným zázemím. Zejména je nutné, aby sportovce sport bavil, aby mu byl ochoten v podstatě věnovat všechno. Ale základními prvky úspěchu je tvrdá dřina a motivace, bez kterých se neobejde úspěch v jakékoliv lidské činnosti.

Děkuji vám za rozhovor.

Také děkuji. 

Rychlá zpověď:

Co vás baví na své profesi nejvíce?

Na mé profesi mě baví přítomnost na operačním sále. Nezvoní tam telefon, soustředíme se na operaci a tam jsem nejšťastnější.

Co byste jako lékař doporučil hokejistům, aby zůstali co nejdéle zdraví i po ukončení kariéry?

Určitě zůstat v určité aktivní kondici. Nespokojit se s tím, že jsem už skončil sport a teď jsem se už můžu jenom válet, ale určitě si udržet nějaký přiměřený zdravý životní styl.

S jakým nejhorším úrazem jste se setkal během hokejového zápasu?

V podstatě poranění hlavy se zástavou dýchání a vždycky jsou nepříjemná poranění pukem v oblasti obličeje a obličejového skeletu, úrazy zubů a dutiny ústní.

Žijete zdravě nebo máte nějaký nešvar, který by mohl škodit vašemu tělu?

Určitě by se nějaké nešvary našly. Všichni víme, jak by se zdravě mělo žít, ale dodržet to úplně dokonale nejde. Nicméně, snažím se.

Co vás nejvíce baví na moderní medicíně?

Možnosti, které nám přináší.

Uznáváte i alternativní léčebné metody a když, tak které?

Upřímně, uznávám metody, které jsou podloženy vědeckými důkazy. Nejsem zastáncem alternativní medicíny, to určitě ne. Nicméně svým pacientům to nevyvracím. Pokud jim to pomůže, nebráním se tomu.

Co o vás nikdo jiný neví?

To by mě také zajímalo.

Které vaše životní rozhodnutí vám nejvíce ovlivnilo život?

Určitě stát se lékařem.

Kdy a za jakých okolností jste sám se sebou spokojený?

To je velmi těžká otázka. Já jsem věčně nespokojený a vždycky by se dala určitá věc udělat lépe.

Vláda se rozhodla neprodloužit od 26. prosince nouzový stav. Váš názor jako lékaře?

Je otázka, co to dovolí vládě udělat za legislativní pravidla. Je nutné regulovat zdravotnickou péči v únosných mezích tak, aby kapacity zdravotnického systému zvládaly nápor pacientů čili na to nemám vyhraněný názor.

Jak se připravujete na rostoucí inflaci?

Nepřipravuji se, jelikož tolik peněz nemám, abych mohl do něčeho investovat a ekonomiku státu asi neovlivním.

Co očekáváte od nové vlády, oproti té minulé?

Určitě větší kultivovanost. Těžko říct, jak se bude odvíjet směřování jednotlivých odvětví. Je nutno si říct, když jsme na univerzitní půdě, která by měla zachovávat politickou nestrannost, ale jednoznačně očekávám kultivovanější chování.

Váš recept na postupující energetickou krizi?

To je obtížné. Záleží, jestli bude energetická krize provázena nedostatkem energií nebo vyšší cenou. Ale na to musí reagovat politici a ekonomičtí experti.

Zajímají vás kryptoměny?

Ne, zatím jsem v ně nenašel důvěru.
DOTAZOVANÝ SE PTÁ REDAKTORA:

Komu fandíte v hokeji?

Určitě našemu národnímu týmu, který nás reprezentuje v zahraničí.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. - docent ortopedie z 1. ortopedické kliniky 1. LF UK a FN Motol
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. na operačním sále před svou první operací, FN Motol, 2007.
foto z operačního sálu, kde jako instruktor Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. operuje endoprotézu ramenního kloubu v rámci mezinárodního operačního kurzu, FN Motol, 2019.
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. ve volném čase rád hraje golf, Stará Boleslav 2017.
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. s vítězným posterem na téma životnosti kloubních náhrad na konferenci ve Philadephii, USA, 2019.
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. se zraněným Jaromírem Jágrem při utkání Rytířů Kladno, Kladno, 2018.
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. na střídačce Kladna jako klubový lékař při zápase Rytířů Kladno. Dole zleva Jaromír Jágr, Ondřej Machala, nahoře vpravo hlavní trenér David Čermák, Chomutov, 2021.
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. při rozbruslení před hokejovým utkáním Rytířů Kladno, Chomutov, 2021.
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. při debatě s Ladislavem Zikmundem při rozbruslení před hokejovým utkáním Rytířů Kladno, Chomutov, 2021.
Debata s brankářem Rytířů Kladno Denisem Godlou při hokejovém utkání, Kladno 2020.
Doc. MUDr. Petr Fulín, Ph.D. s kolegou Vladislavem Bartákem a Tomášem Plekancem po postupovém utkání Rytířů Kladno do extraligy, duben 2021.
Ošetření zraněného Matyáše Filipa na ledové ploše za dohledu ostatních spoluhráčů při hokejovém utkání Rytířů Kladno, Chomutov, 2021
View photo gallery

O autorovi

V mediálním světě se pohybuji čtvrt století. Miluji život, upřímný úsměv a jiskru v očích. Setkání s inspirativními lidmi je pro mě nesmírně obohacující, je to prostě má vášeň. Stejně jako kultura, umění, hudba a sport. Ráda si dám i chutné a originální jídlo se skvělým drinkem ve společnosti pozitivně naladěných lidí se smyslem pro humor. A moje krédo? Pomáhejme si a buďme k sobě vlídní!
Šárka Kabátová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks