Top hledané
Výsledky (0)
Herečka, moderátorka, blogerka a v poslední době především cestovatelka. Nikol Moravcová je nejen úspěšnou ženou mnoha profesí, ale každým dnem dokazuje víc a víc, že do kategorie hloupých blondýnek, do níž si ji v počátcích její kariéry spousta lidí zařadila, rozhodně nepatří.

Rychlá zpověď Nikol Moravcová: Před módou už spíš utíkám

Tereza Janatová
10. listopadu 2016
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Speciální rubrika
Nikol Moravcová

Nejprve tě lidé zaregistrovali jako herečku, pak jsi začala moderovat, vytvořila s kámoškama módní blog Bloges Robes a teď ses vrhla na cestování a založila sis nový blog o cestování. Která z těch profesí je tvému srdci nejblíž?

Nejvíc se cejtim jako blogerka na full time job. To je pro mě nejvíc a ještě víc bych chtěla být travel blogerka než fashion blogerka. Já už se fakt trošku vymaňuji z toho povrchna.

S tím cestováním jsi teď začala. Proč vlastně? Vždyť máš plně fungující módní blog s Míšou Štoudkovou a Kristýnou Políček. 

Míša vždycky tíhla k fashion, Kristýna k fitness a music a já jsem vždycky byla víc do toho adrenalinu, sportu a cestování. V tom jsem se vlastně celkově realizovala, až jsem z toho vymyslela cestovací blog www.travelisthenewsexy.com.

Dá se tedy říct, že od módy začínáš utíkat?

Jo, utíkám. Já jsem se po těch deseti letech módou úplně přesytila. Ani nechodím na fashion weeky. Radši jedu do pouště na Burning Man (festival uprostřed pouště v Nevadě - pozn. redakce), kde jsem týden bez peněz, internetu a auta. Nosím tam šílené kostýmy, ale je mi tam mnohem líp. Já už se celkově ani moc nelíčím. Přiznám se, že už moc nenosím ani podpatky. Lidi i na Instagramu mají radši fotky, kdy jsem na paraglidingu nebo na bruslích, než když jsem někde načančaná na červeném koberci.

Byt s výhledem na Pražský hrad 1114m
Byt s výhledem na Pražský hrad 1114m, Praha 1

Máš pocit, že žiješ sny těch lidí? Protože spousta z nich by se nedostala tam, kam ty se dostaneš.

To je zajímavá otázka. Myslím si, že můžu motivovat lidi a zároveň oni můžou motivovat mě. A nemyslím si, že by mi záviděli. Jen vidí, že cílů, kterých jsem dosáhla, můžou dosáhnout taky. Vždycky jsem byla cílevědomá, ale mám naproti tomu spoustu špatných vlastností. Nikdy jsem nebyla pečlivá, jsem strašně nedochvilná, ale je tam ta cílevědomost. I když nemám konkrétní cíl, za kterým bych šla, jako má třeba spousta mužů. Ti mají konkrétní cíl, dosáhnou ho a jdou za něčím dalším.

Tak ale nějaký cíl tam být musí.

Intuitivně žiju to, co mě nějakým způsobem obohatí a to, co předá lidem message, že můžou udělat to samé. Nesnažím se, aby ke mně vzhlíželi nebo mi nedej bože něco záviděli.

Na to se chci zeptat, protože z těch tvých fotek opravdu není cítit, že by ses vychloubala. Spousta lidí to třeba dělá, ale u tebe je vidět, že se zkrátka dělíš o zážitek. 

Přesně. To je ta cesta, kterou jsem si vybrala. My, i když jdeme na fashion week, tak chodíme v konfekci, protože i oni si to pak můžou dovolit. Všechno, co prezentujeme, je určené pro naši věkovou skupinu. Pro všechny holky, co mají podobné zájmy.

A co negativní reakce?

Přiznám se, že se mě hodně lidi ptá, jestli není pokrytecké, že dělám jenom pozitivní věci. Já ale myslím, že každý má takových starostí, že nepotřebuje sledovat ještě moje starosti. Mám je a vyřeším si je sama nebo s nejbližším okolím. Jen občas se podělím.

Je něco, v čem kalkuluješ?

Páni, kde já bych mohla být, kdybych to měla všechno spočítané! Ale já pracuji s kamarádkama. My jsme to ani nikdy nedělaly kvůli penězům. Nenechaly jsme se uplatit, a proto si myslím, že nás ti lidi mají rádi. Nikdo si mě nekoupí. Na to jsem úplně háklivá. Radši nebudu mít měsíc co jíst, což se mi teda jednou i stalo. Ale radši nemít peníze než být tváří něčeho, s čím nesouhlasím. Lidi to stejně poznají, protože nejsou hloupí.

Co se týče tvého cestování, kdo to všechno platí?

Většinou to platí sponzoři, kteří vyplynou tak nějak přirozeně. Například ale toho Burning Mana jsem si zaplatila sama z moderování. Ten stál hodně peněz. Já nepotřebuju vydělat, ale hlavně neutratit. Můj nový projekt by mohl být založený na bartrech. Promovala bych hotely, do kterých bych jezdila a ukazovala lidem, co všechno se tam dá dělat. Spousta lidí se mě ptá na můj názor na místa, která jsme navštívila. A myslím si, že je fér, když třeba řeknu, že jsem se domluvila s Fly Dubai, že nás tam dopraví, a že je to společnost, která má hodně zajímavé destinace.

Burning Man jsem zaregistrovala díky tobě. O co vlastně jde?

Nefungují tam mobilní telefony ani kreditky. Je to v poušti v Nevadě a za mě to je nejlepší místo na Zemi. Vypadá to tam jako na Měsíci a můžete tam potkat i hollywoodské herce. Loni jsem tam potkala Caru Delevigne, Katy Perry a Leonarda Dicapria. Nejsou tam žádné VIP zóny. Vyčistíte si tam hlavu.

Ty jsi byla bez přístupu na wifi?!? Nechyběl ti ten mobil? Vždyť jsi zvyklá být pořád na telefonu, na Facebooku, na Instagramu.

Já měla šílený absťák! Hlavně první dva dny to bylo strašné. Internet mi hrozně chyběl, ale jinak jsem pořád na mobil fotila!

Ty jsi toho procestovala strašně moc. Máš ještě nějaké místo, kam by ses chtěla podívat?

Vlastně jsem byla asi všude kromě Grónska a Austrálie. Tam bych se chtěla podívat moc. Austrálie by sedla k mému životnímu stylu a navíc se mi hrozně líbí surfaři. A klidně bych tam chtěla i žít.

Tobě by nevadilo to tady opustit?

Funguju převážně online, takže by to šlo. Miluju ale Prahu strašně moc! Mám skvělý byt na Louis Výtoni (na pražské Výtoni pozn.red.).

Ty jsi neskutečně energický člověk. Nabíjíš lidi. Prozraď mi, co nabíjí tebe?

Mě nabíjí i ti lidi zpátky a hrozně mě dobíjí sport, jóga, meditace. Já jsem hrozně hyperaktivní od malička, takže potřebuju zklidnit. A mám ráda chlapy! Call me Samantha Jones!

Takže i muži tě dobíjejí?

No vlastně ani ne. Chlapi mě vysávají. Měla jsem na ně docela smůlu.

Co když ti to cestování začne fungovat tak dobře, že se budeš muset vzdát Bloges Robes?

No to mě asi čeká. Kdybych odjela do Austrálie, tak vůbec nevím, co by bylo s Bloges. Už to máme zajeté, pořádáme markety s prodejem oblečení,  a teď v listopadu to bude můj první krok, kdy se zbavím všech věcí. Pokud se neprodají na charitu, tak je věnuji dětskému domovu. Bude to úleva, až se toho zbavím.

Jak je možné, že toho ve skříni najednou tolik nepotřebuješ?

Nikdo to vlastně nepotřebuje. Nejhorší na mé práci je to, že si oblečení vezmu jednou a už si ho vzít na sebe nemůžu. Je to hrozně neekonomické a neekologické.

Ty jdeš nějak do sebe!

Já myslím, že jsem k tomu jsem měla dojít. Za půl roku mi bude třicet, a tak i přemýšlím, jakým člověkem bych chtěla být v nějaké další dekádě.

Za tu dobu, co funguješ v šoubyznysu, mám pocit, že si tě lidé už stihli vyřadit ze škatulky “hloupá povrchní blondýna”. Zaznamenala jsi to ty sama?

Mě lidi buď nesnáší nebo milují. Mám to už od školky a tak nějak jsem si na to zvykla. Ti, co nemají být v mém životě, tam nejsou. A ti, kteří tam být mají, tak tam jsou. Lidi hrozně dají na první dojem, který já mám asi úplně nejhorší. Buď mě budou chtít poznat, nebo nebudou. Za tu dobu, co jsem v šoubizu, jsem si prošla těma nejhoršíma hateama a teď už vlastně můžu jenom překvapit.

Rychlá zpověď:

Tvůj nejoblíbenější nápoj?

Mladý kokos.

Oblíbené jídlo?

Guacamole.

Oblíbený parfém?

Teď používám Muse od Estée Lauder a ještě mám ráda od Givenchy Dalia.

Žiješ v luxusu?

Pokud se do luxusu počítá časová flexibilita, pak ano.

Oblíbená značka oblečení

Já mám nejradši Lindex.

Oblíbený dopravní prostředek?

City bike!

Čeho se nejvíc bojíš?

Že budu žít v zemi, kde bude pořád sníh a nebudu moci jezdit na kole.

Co na sobě nemáš ráda?

Odstáté uši a nedochvilnost.

Jaké je tvé oblíbené místo v Praze?

Na Louis Výtoni, tam kde bydlim.

A na světě?

Big Island na Hawaii.

Životní vzor?

To jsou asi moje rodiče. Hlavně můj táta.

Charakterizuj se třemi slovy

Wild, young and free. I když to young teda nevím...

Móda nebo cestování?

Cestování.

Životní sen?

Žít v Austrálii.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Kam bys se mnou jela na měsíc?

S tebou jedině na Měsíc!
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze