Top hledané
Výsledky (0)
O reality show, hysterické matce a postoji k životnímu prostředí

Rychlá zpověď - Ornella Koktová: Bez obalu

Tereza Janatová
21. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

Pro náš magazín Luxury Prague Life nafotila sexy fotky "v obalu", většinou má ale naše módní redaktorka jazýček ostrý, jak břitva a vše říká "bez obalu"! Kvůli rozhovoru jsme se s Ornellou sešly v jedné pražské kavárně. Když jsem dorazila na místo, seděla tam holka v džínách a mikině, s kávou v ruce. Obyčejná ženská, která má manžela a pětiletého syna. Taková normální rodinka. Do té chvíle, než si zapnete televizi.

Před nedávnem odstartovala reality show „Štiky“. Proč tento projekt vůbec vznikl?

Tak o tomto pořadu se spekulovalo už v době mýho těhotenství, nikdy to ale nakonec nedopadlo. Až jsem se potom odstěhovala z domu a najednou jsem se s rodinou vídala jen tak sporadicky. To znamená, když měl někdo narozeniny nebo když máma hlídala Quentina jednou za čtvrt roku.

Takže to měl být způsob, jak zlepšit rodinné vztahy?

Ty vztahy byly vlažnější, hlavně s mámou. Rozhodně to ideální nebylo, protože máma je pořád v té své hysterii. No a já takhle občas koukla na „Kardašianky“ a i když se tam holky občas pohádaly, bylo to více méně pozitivní. Takže když s tím televize přišla, tak jsem si řekla, že by to mohlo pomoct i nám. Že budeme víc vystaveni tomu, být spolu. Myslela jsem, že prostě ty vztahy nějak posílíme. Bohužel se stal pravý opak. Kdybych věděla, co mě čeká, tak bych tu smlouvu s televizí nepodepsala.

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

Mám pocit, že máma se k tobě nechová tak, jak by se máma k dceři chovat měla...

No, nechová. Plno lidí nám psalo, že jsou přesvědčeni o tom, že tam musel být nějakej scénář. Protože není možný, aby někdo takovej na téhle planetě existoval.

A není to třeba tak, že máma se takto chová právě proto, že je na očích veřejnosti?

To ne. Od mýho odchodu z domu a od narození Quentina, se hrozně změnila. Řekla bych krize středního věku. V mým dětství se ona sama smála čtyřicátnicím a nechápala, když si vzaly minisukni. A teď? Teď nosí ty minisukně ona. Začala se scházet s dvacítkama a chodí do barů, do kterých jsem kdysi chodila já. Tátu úplně odstřihla a začala si žít ve svým vlastním vesmíru. Vždyť ona začala v autě poslouchat rap. Chápeš to? Taková to najednou byla změna. A nakonec se ona smála mně, že já jsem stařena a konzerva. Je to hrozný. Přijdeš ke svý vlastní mámě a ta ti nenabídne ani vodu.  

Nemáš pocit, že si hraje na něco, co není?

Ona sama sebe pasovala na druhýho Karla Gotta. My jsme takhle přišli na návštěvu a první co nám sdělila, bylo, kolik lidí se s ní chtělo fotit a kolik má kde „lajků“. Místo toho, aby se zeptala, jak se měl Quentinek ve školce nebo jestli nemáme nějaký problémy, zkrátka jestli nepotřebujeme s něčím pomoct.

Nemáš strach, že by tahle reality show mohla mít negativní dopad na syna?

On naštěstí není žádnej slabej kousek. A hlavně, velkou část toho natáčení je ve školce. Takže naštěstí tam nebyl furt. Ale když už jsme se takhle sešli, tak jsme v tom baráku natáčeli i deset hodin. Synovi je pět, a jak mu chceš říct, že celou tu dobu bude sedět na zadku a nebude po tom baráku chodit? Nesměl prostě nic. Protože moje máma pak okamžitě začala vyvádět, kvůli obyčejným drobkům na zemi. Quentin sám řekl, že bába je zlá.

Tohle fakt řekl?

Ano, řekl. On se pohnul a ona okamžitě začala řvát, jakoby měl v ruce sirky a před sebou noviny.

Jak se k tomu staví táta?

Táta je v podstatě bačkora. Nemá svůj vlastní názor. Ale teď už se prý s mámou definitivně rozešli, tak snad už se možná i s někým vídá. On zkrátka opakoval to, co máma řekla. Tak si představ. Je den. Já bych řekla, že je večer a táta by přikývl a řekl: "Ano, je večer." I když je deset dopoledne.

Jak podle tebe bude tahle reality show pokračovat?

Tam bylo i dost vtipných a odlehčených situací. Chtěly jsme se se Charlotte trochu bavit, tak jsme se snažily o nějakou tu srandu. Jenomže pak jsem viděla, jak to paní režisérka pojala v tý střižně. Vytáhla z toho akorát řev, hádky a ty nejdrsnější situace. Nevím, jak se tohle může vyvíjet.

Jaký máš vztah se synem?

Vzhledem k tomu, že babičku vlastně nemá, tak je pořád s námi. Takže ten vztah je super. Máma říká, že jsem na něj moc měkká. Já říkám, že mám spíš liberální výchovu.

Pomáhá ti doma? Nebo třeba  s nákupy?

Jasně, že pomáhá. Když mu řeknu, ať vezme nějaký ovoce, tak ho přinese. Ale pak je to spíš o tom, že se mnou diskutuje, aby si tam mohl hodit nějaký čokolády a zmrzliny. (smích)

Jak to máš s taškami, když jdeš nakupovat?

Já se divím, že ty igelitky se pořád prodávají. Já jsem si pořídila takový ty bytelný tašky, který vydrží dlouho. Automaticky tam ty potraviny naházím a odnáším do kufru auta. A přijde mi, že čím dál tím míň lidí ty igelitky používá, což je dobře. Dokonce se mi teď nedávno stalo, že jsem si šla do drogerie koupit balenou vodu a tam byly dvanáctiletý slečny a bavily se o tom, že je hrozný, když si to lidi kupujou, když mají doma vodu z kohoutku. Že takhle lidi ničí tu planetu. V tu chvíli, s tou balenou vodou v ruce, jsem si připadala fakt blbě. Ale co jsem měla dělat, když bylo venku 30 stupňů a ze mě lilo.

Dokážeš si představit, že bys vyznávala životní styl „Waste free“ a chodila do specializovaných obchodů s nádobkami?

Kdybych byla prolhanej sluníčkář, tak ti řeknu, že jo. Ale tohle je na mě až moc. Nicméně dnes už se spousta produktů v plastu neprodává. Takže do určité míry se snažím.

A co třídění odpadů?

To jsem si koupila tři koše a házím to automaticky tam, kam to patří. I když je pravda, že Quentin to občas splete, tak se občas divím, co kde najdu.

Co to pro tebe znamená, když se řekne „bez obalu“, co si pod tím představíš?

Když se to řekne takhle na poprvé, tak upřímnost. Ale bavíme se tu o životním prostředí a přístupu lidstva k naší planetě. Takže asi jak chránit přírodu.

Jak vnímáš plasty v oblasti módy? Myslíš, že to sem patří?

Já když vidím to množství těch módních kousků, třeba plastový boty. Nechápu to. Jednak se v tom potíte, vlastně se potíte ve vlastní šťávě a za druhé, kam to pak dávají? Do nějakých skladů? I když jsem byla v létě v Cannes, tak tam nikdo takovou šílenost neměl. Plast v módě, to je prostě zvrácený. Myslím si, že by se to mělo zakázat. My jsme právě tohle nedávno fotili a tím jsme se snažili poukázat na to, že je to fakt nesmyl. Stačilo 15 minut a já měla nohy uvařený. To jsem si říkala: „Karle Lagerfelde, ty si se úplně zbláznil“. (smích)

Foto: Jaroslav Urban

Šaty: Barbora Sirová, Anna Havlíčková, Martina Šmalclová

Rychlá zpověď:

Je podle tebe nevěra důvodem k rozchodu?

Pokud je ta nevěra založená na lásce, tak asi ano.

Být radši uklízečkou nebo sbírat odpadky?

Tak kdyby to byly odpadky třeba po grilování u nás na zahradě, tak ty odpadky.

Jaká byla tvoje první brigáda?

To jsem něco fotila. Ale už nevím pro koho. Takže modeling.

Co si pravidelně dopřáváš?

Čokoládu.

Jak dlouho vydrží manželství prince Harryho a Meghan?

O tom jsem mluvila se svým mužem a ona má takový pichlavý oči. Takže já si myslím, že tam bude rozvod jako měl Charles.

Co by sis pořídila jako první za milionovou výhru ve Sportce?

Investovala bych to do svýho byznysu.

Co to je za byznys?

Prostě bych rozšířila svoji koňskou kolekci hadrů.

Co si dělala včera touto dobou?

No připravovala jsem to grilování.

Kvůli čemu se s manželem nejčastěji hádáš?

Kvůli tomu, že on si udělá vodu se šťávou a potom to položí na linku a všude jsou ty kolečka.

Co máš nejradši na svoji mámě?

Momentálně nic.

Kvůli čemu jsi naposledy plakala?

Kvůli mámě.

Na co nejsi ve svém životě pyšná?

Asi jak jsme se teď hádaly s tou mámou. To je nejhorší, když je nějakej takovej problém v rodině.

Kdo je podle tebe nejlépe oblékanou Češkou?

Tereza Maxová. Ale jelikož je furt venku, tak už skoro není ani Češkou.

Bez čeho zásadně nevycházíš z domu?

Mobil, peněženka.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jak ses dneska ráno dlouho malovala?

Zhruba 20 minut.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď – Kamil Bartošek alias Kazma: Pořád mám pocit, že mi patří svět
Zobrazit článek