Rychlá zpověď- zakladatelka nadace Krása pomoci Taťána G. Brzobohatá: Důchodová reforma se moc nepovedla

O pomoci druhým, spravedlnosti, soudržnosti, podpoře kultu rodiny a genderové rovnosti
01. prosince 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Pobýt v blízkosti nejen jedné z nejkrásnějších žen světa a světoznámé modelky, ale zároveň vedle ženy, která chce aktivně povýšit život všem seniorům, nesnáší křivdu a nadřazenost, je nesmírně empatická a citlivá, vám dodá inspirativní a oblažující dávku energie. Taťána Gregor Brzobohatá se těsně po módní přehlídce modelů Natali Ruden s úsměvem a nepřehlédnutelnou jiskrou v očích pro LP-Life.cz rozhovořila, jaké to je nebýt na mole, ale užít si společenskou akci z opačné strany jako divák. Prozradila nám mnohé ze současného světa nadace Krása pomoci, kterou založila v roce 2008, sdělila svůj pohled na postavení žen a mužů ve společnosti a odhalila i to, jakou radu jí dal Pierre Richard.

Taťána G. Brzobohatá

Video

Byla jste poprvé na módní přehlídce Natali Ruden? Jak se vám tu líbí a co vás na jejích modelech zaujalo?

Byla jsem poprvé na její přehlídce a byla jsem pozvaná svým, doufám, že se nebude zlobit, opravdu letitým kamarádem, Láďou Špačkem. Byla jsem tím pozváním moc potěšena, protože je velmi příjemné sledovat přehlídku i z té druhé strany a nejenom z mola, bylo to pro mě i příjemnější. Přehlídka to byla krásná. Samozřejmě vím, co to dá před tím vším práce, všechno natrénovat, nazkoušet a ušít. Protože i já sama jsem letos navrhovala svou vlastní kolekci, tak opravdu vím, že je s tím strašně moc práce a stráveného času. Takže Natali blahopřeji ke krásné přehlídce a myslím si, že se všem velmi líbila.

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

Založila jste nadaci Krása pomoci, která se zabývá zkvalitněním života seniorů. V čem je podle vás v současné ČR péče o lidi v této věkové kategorii nedostatečná?

S Nadací usilujeme již třináct let o to, aby právě této péče bylo dostatek, a aby byla dostupná všem. Financujeme moderní sociální služby, např. pečovatelskou službu nebo osobní asistenci a máme i vlastní dobrovolnický program. Naši dobrovolníci vídají seniory ve svém volném čase a věnují jim to nejcennější, co člověk může věnovat, a to je svůj vlastní čas lidem, které ze všeho nejvíce trápí samota. Máme i spoustu dalších projektů po celé republice. Cílem je vždy zájem o tuto „cílovku“ a o soudržnost rodiny, která dnes nefunguje nebo přestává fungovat. Mám pocit, že se kult rodiny vytrácí. V této oblasti není ani dostatek finanční podpory. Přála bych si, doufáme a pracujeme na tom, aby se tyto věci změnily. Snažíme se osvětlit mladší generaci to, co seniory trápí, protože, co si budeme povídat, týká se to nás všech. Ať si to přiznáváme více nebo méně, všichni stárneme a jednou budeme v důchodovém věku. Doufejme. A to si možná pak uvědomíme, jakou podporu potřebujeme, co sami nezvládneme a co chybí. Zájem o druhé, soudržnost rodiny a podpora dalších lidí, to bych si opravdu přála v budoucnu vidět více.

Co by podle vás mohla v první řadě udělat nová vláda pro seniory?

Důchodová reforma se zatím moc nepovedla, řeší se už léta letoucí. Doufejme, že nová vláda udělá nějaké další kroky, které budou dlouhodobé, konstruktivní a budou mít opravdu nějaký dlouhodobý plán v horizontu delším než jedno volební období.

Jaké jsou nejčastější legislativní překážky ve vaší záslužné činnosti o seniory nebo i ve shánění finanční podpory a jakou pomoc potřebují senioři nejčastěji, co je nejvíc trápí?

Většina lidí nechce končit předčasně v ústavní péči. Opravdu je to devět z deseti seniorů, kteří chtějí žít důstojně doma a s profesionální péčí. A právě o to usilujeme a financujeme. V praxi pak řešíme to, že to, jak jsou nastavená pravidla, možná funguje na papíře, ale v reálném životě ne. Třeba banální úkon, že pouze zdravotní sestra může podat injekci injekčním perem klientovi. Nikoliv pečovatelka, protože není zdravotník, ale sociální pracovník. Zatěžuje to kapacity celého systému a nám to způsobuje velké komplikace. Sociální pracovníci a zdravotníci obecně nejsou bohužel ani dobře ohodnoceni, ale to se pomalu zlepšuje. Snažíme se zasadit i za to, aby se do pečovatelské služby vrátila důstojnost, aby ji vykonávali kvalitní lidé a byli oceněni za svoji nesmírně těžkou práci. Dává to logiku, protože jestli chceme, aby se o naše stárnoucí rodiče opravdu starali lidé, kteří jsou kvalifikovaní, dělají tuto činnost s láskou a je to pro ně poslání, tak musí být zároveň i dobře ohodnoceni. Snažíme se těmto profesím zase vrátit prestiž.

Znáte ten vtip, že muži umírají dříve, protože chtějí? Ne, teď vážně! Je faktem, že ženy žijí déle, ovlivňuje to činnost fondu?

Nemyslím si, že to nějakým způsobem ovlivňuje činnost nadace, ale ano, ženy se zpravidla dožívají o mnoho let více. Je to na jednu stranu požehnání, ale na druhou stranu na to vše potom zůstáváme samy. Většina našich klientek jsou vdovy, které přežily svého partnera třeba osm, deset let. To je opravdu ten největší problém jednočlenné domácnosti, kde seniory trápí finance. Nevystačí s důchodem na veškeré léky, na náklady spojené s bydlením, a tak dále. V takových případech se jim snažíme zařídit příspěvky na bydlení a na sociální služby. Je to hlavně samota, ta trápí seniory plošně. Mohou to být klidně pětašedesátiletí lidé nebo devadesátiletí staříci, ale pokud člověk žije sám a nemá kolem sebe rodinu, nebo rodina nefunguje a nejsou tam přátelé, třeba ani sousedi, tak ten člověk nemá ani motivaci žít a zabalí to kolikrát i zbytečně brzo. Prostě motivace a okolí, soudržnost přátel a rodiny, to je to nejdůležitější. Myslím si, že to má dopad na psychický stav člověka a psychika zásadně ovlivňuje zdraví.

Cítíte v současné společnosti rozdílné postavení ženy a muže? Narážíte na tuto situaci v běžném životě?

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Tak teď se řeší neustále genderová rovnost, genderové rozdíly a tak dále… Já si myslím, že je to velká výzva do budoucna, protože role ženy i role muže v tom ryzím slova smyslu je nezastupitelná. Určitě nikdo nechceme, aby se ženy vyrovnávaly mužům v tom, aby chodily fárat do dolů a měly stejné povolání jako muži. I když, proč ne? Pokud k tomu má žena blízko a baví jí to, tak opravdu, proč ne?! Ale například platové podmínky jsou u nás velmi rozdílné. Jsou velké rozdíly za stejnou pracovní pozici mezi platem ženy a platem muže. Nechápu proč, žijeme ve 21. století. Navíc největší rozdíly jsou u vysokoškolsky vzdělaných žen, snad až 22 %, a to mi přijde nefér. Myslím si, že jsou věci, za které má smysl bojovat, o které má smysl usilovat a věřím, že se to odrazí i na ekonomické stránce. Například Kanada úžasně investuje do genderové rovnosti a odráží se to i na ekonomice a financích této země, chápou to velmi dobře. Takže je stále co se učit a doufám, že Česká republika nebude pozadu. Zatím jsme, co se týká platové rovnosti, asi druzí nebo třetí od konce v rámci Evropské unie, tak je to ostuda.

Pohybujete se mnoho let ve světě modelingu, v sektoru, kde je mnoho žen. Setkala jste se někdy během kariéry ve svém okolí se sexuálním obtěžováním?

Já osobně jsem to naštěstí nezažila. Jakékoliv narážky nebo sexistické poznámky jsem zarazila hned z kraje. Ale vím od kolegyň, že třeba zažily něco, co bylo již za hranou. Je to velmi citlivá otázka, protože samozřejmě každý z nás máme práh citlivosti někde jinde a každý se za sebe umí postavit nějak jinak. Někdo to, byť vypadá sebevědomě, nedokáže nebo neumí. Ale myslím si, že to není otázka jen naší profese nebo showbyznysu, že je to úplně všude. Je to v herecké i pěvecké branži, najdete to opravdu úplně v každém segmentu a je to vlastně spíše o zneužívání moci z pozice nadřízeného. A netýká se to nutně ani genderu, může to být i žena vůči muži, žena vůči ženě. Já jsem na tohle citlivá a dokážu se zastat lidí. Pokud si někoho všimnu, že zneužívá své pozice, někoho veřejně nebo soukromě shazuje a podobně, snažím se na to upozornit, byť za to třeba nejsem oblíbená. Ale to je jedno, prostě pokud kryjete zlo, nebo pokud si všimnete něčeho, co je mimo, a nezasáhnete, nepodržíte toho člověka, tak s tím tomu druhému dáváte souhlas, a to právě i tím mlčením. Myslím si, že to je špatné. Takže, každý podle svého svědomí a nejlepšího vědomí.

Co se vám na světě modelingu líbí? A naopak kdybyste něco chtěla a mohla změnit, co by to bylo?

Na modelingu, komerční práci, umění a módě se mi obecně líbí kreativita. Protože je to práce nesmírně pestrá, různorodá, člověk musí být manažersky zdatný a schopný, mít kreativního ducha, talent, dobré instinkty, být společenský, mít trošku byznys ducha, umět se prosadit, být komunikativní, naučit se jazyk a tak dále. Je toho strašně moc. Je to zajímavá práce a jsem ráda, že právě v tomto druhu byznysu jsem tak dlouho. Je to pro mě neustále nové a vlastně mě to neomrzelo, což je fajn. Miluji svojí práci a asi je to i o přístupu. Každý ho k tomu má samozřejmě jiný. Nejedná se o prostředí, kde jsem ve volném čase, dovolené netrávím s lidmi z mojí profese, ale pracovně se tam velmi ráda vyřádím a pořád mě to baví. A to je fajn, aby si člověk našel to, kde má srdce, a aby využíval všechny své talenty, které v sobě má. A právě zrovna modeling a komerční práce, to jsou činnosti napříč mnoha sektory, a to mě na tom baví nejvíc.

Čím se ráda bavíte v soukromí?

Sport, příroda, přátelé. Miluji dobré jídlo, takže různé gastronomické zážitky, cestování…. Cestování je hodně spjato s mojí profesí. Je to fajn, že člověk neustále potkává nové lidi, nové týmy a má možnost se podílet na různých kreativních nápadech v rámci kampaní, tvořit své vlastní kolekce. Je to zajímavé a můžu se tam vyřádit po všech stránkách mé osobnosti, to je strašně fajn. A soukromí trávím třeba i někde v teplácích na chalupě. Je to pestré.

Děkuji vám za rozhovor.

Děkuji a hezký večer.

Rychlá zpověď:

Čím to podle vás je, že poměrně velké množství seniorů 65+ není očkovaných? Jedná se o chybu v rodině?

Myslím si, že každý svéprávný člověk má zodpovědnost za své zdraví sám, ale pravda je, že mezi staršími lidmi koluje spoustu hoaxů a fakenews, a tomu se asi nedá úplně zabránit. Díky sociálním sítím, díky internetu se plošně šíří lži a fakenews napříč generacemi. Netýká se to jenom starší generace, i když ta patří mezi nejohroženější a taky je nejvíc „pod palbou“. Mám ve své blízkosti i spoustu mladých lidí, kteří věří neustále proklamovaným lžím, holt je to fenomén této doby. Nelze se za to na seniory zlobit. Ale právě proto by měla zafungovat hlavně rodina a snažit se vysvětlit, že se mohou i v dnešní době šířit lži napříč internetem a někdy dokonce i ve zprávách v televizi. Na mnohá témata je potřeba se podívat trošku z jiného hlediska, opravdu mít kvalitní zdroje a nechat si poradit od odborníků, spíš než věřit něčemu, co je napsané na internetu nebo všemu, co dostanou e-mailem.
Každý se ale musí rozhodnout opravdu sám podle svého svědomí a zdravého rozumu. Zkrátka nemůžete lidi nutit.

Jsou ženy přizpůsobivější než muži?

Asi jak kdo. Myslím si, že je to individuální, že to úplně nesouvisí s gendrem.

Zkoušela jste se proklikat kalkulačkou odchodu do důchodu?

Ne, nezkoušela.

Nejčastější chyba, kterou lidé dělají v závěti?

Že vše odkážou někomu, kdo si to nezaslouží. A druhá věc, že vůbec závěť nenapíšou a vše propadne státu.

Měly by být zvýhodňovány ženy, které odrodily větší počet dětí?

Proč ne? Já si myslím, že každá matka, která má víc, než jedno dítě je opravdu zasloužilá, tak proč ne? A obdivuji to. Sama matka ještě nejsem, ale proč ne?!

Jaký je podle vás optimální věk pro odchod do důchodu?

Je to individuální. Oficiálně je to kolem pětašedesát, ale znám lidi, kteří pracují a je jim skoro devadesát a srší obrovskou energií a elánem. Jsou úžasní a mají stále co předat. Takže pokud se na to cítí a chtějí být součástí společnosti a mají co předat, jsou zdraví, tak žádný optimální věk odchodu není, je to strašně relativní.

Nezvažujete vstup do politiky a zintenzivnit tak pomoc seniorům?

Nezvažuji to, není to aktuální, ale nikdy neříkejte nikdy.

Hlasovala byste pro „zastropování“ věku, ve kterém je možné stát se prezidentem?

Netuším, vůbec na to nyní nemám názor. Myslím si, že vůbec tato omezení v budoucnu nebudou moc relevantní, uvidíme.

Umožňuje současný pracovní trh dostatek pracovních příležitostí pro seniory?

Náš český pracovní trh je strašně zkostnatělý, nejsou sdílená pracovní místa, což by bylo strašně fajn třeba pro ženy na mateřské, a právě třeba pro seniory. Máme jedny z nejzkostnatělejších možností v Evropě a máme opravdu na čem pracovat. Doufám, že příští vláda spousty věcí změní a podpoří a zvýhodní možnost pracovat pro starší lidi, kteří chtějí stále pracovat, i když jsou v důchodu

Díky čemu si někteří senioři uchovají duševní svěžest?

Je to právě tím, že mají pracovní činnost, cítí se tak potřební a mají možnost vyžití. Jsou stále součástí společenského života a aktivní. Mají sociální kontakty a přátele a zkrátka to nechtějí „zabalit“. Mají prostě možnosti žít a využívají je.

Když řeknu „Pokračování příště“, co vás napadne?

Moje knížka, která letos vyšla. Samozřejmě to je asi to první. A doufám, že ještě nějaké to „Pokračování příště“ ještě třeba vznikne a bude.

Rozčílily vás některé vládní kroky a rozhodnutí během pandemie?

Něco ano. Nebylo správné, že se odepřela některá zdravotní péče starším lidem. Právě ta preventivní, která je důležitá a bohužel se musela odsunout. Byly samozřejmě prioritizované akutní případy. Ale není možné, aby se odepřela na tak dlouhou dobu zdravotní péče i ostatním lidem, včetně seniorů. To jsem vnímala jako ne úplně šťastný krok.

Která osobnost v seniorském věku je pro vás ikonou?

Doufám, že se neurazí. Třeba Jiřina Bohdalová, a to rozhodně není seniorka. Ona je prostě neskutečný živel, nesmrtelná teta. Mám ji moc ráda. A vůbec, i její kariéra je neskutečná. Je to nesmírně bezprostřední člověk a vůbec byste neřekla, že je jí tolik, kolik jí je.

Váš recept, jak by se měl člověk udržet „fit“ až do vysokého věku?

Pierre Richard mi kdysi řekl, že dokud je člověk zvědavý, tak nebude nikdy starý. Takže dokud je člověk zvědavý, má v sobě stále mladého ducha a zajímají ho věci a dění kolem sebe i svět, tak to je taková jiskra, která nikdy nezhasne a stále to z člověka čiší. Nechávám si radit od těch starších.
DOTAZOVANÝ SE PTÁ REDAKTORA:

Zeptala bych se vás, jak se máte, jestli máte rodinu a jak se vám líbil dnešní večer?

Mám se skvěle a ve vaší společnosti je strašně fajn. Mám rodinu a dceru už v dospělém věku, ale babička ještě nejsem. Dnešní večer byl velmi příjemný a fajn společenská záležitost.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (15)

Taťána Gregor Brzobohatá na módní přehlídce Natali Ruden před rozhovorem.
Taťána Gregor Brzobohatá s Natali Ruden
Taťána G. Brzobohatá s manželem Ondřejem G. Brzobohatým a Pierre Richardem.
Taťána G. Brzobohatá se ve společnosti Pierre Richarda cítila skvěle.
Taťána G. Brzobohatá s manželem Ondřejem G. Brzobohatým.
Taťána G. Brzobohatá na Českém slavíku 2021.
Taťána G. Brzobohatá je zakladatelkou a předsedkyní správní rady nadace Krásy pomoci.
Taťána G. Brzobohatá se aktivně zajímá o život seniorů.
Taťána G. Brzobohatá
Taťána G. Brzobohatá
Taťána G. Brzobohatá
Taťána G. Brzobohatá
Taťána G. Brzobohatá
Taťána G. Brzobohatá
Taťána G. Brzobohatá
View photo gallery

O autorovi

V mediálním světě se pohybuji čtvrt století. Miluji život, upřímný úsměv a jiskru v očích. Setkání s inspirativními lidmi je pro mě nesmírně obohacující, je to prostě má vášeň. Stejně jako kultura, umění, hudba a sport. Ráda si dám i chutné a originální jídlo se skvělým drinkem ve společnosti pozitivně naladěných lidí se smyslem pro humor. A moje krédo? Pomáhejme si a buďme k sobě vlídní!
Šárka Kabátová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks