Rychlá zpověď - hvězda sociálních sítí, řádová sestra Lamiya: Myslím, že Ježíš by měl TikTok

O duchovním povolání, videích, životě v řeholi i o tom, zda by měl Ježíš TikTok.
13. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Řádová sestra válcuje sociální sítě a myslí si, že Ježíš by měl TikTok. V současnosti je nejsledovanější řeholní sestrou mezi mladou generací na Slovensku. Nosí barevné ponožky, natáčí videa a vypadá cool. Ráda jezdí na koloběžce, sportuje, chodí na tůry. Vlogerka a youtuberka Lamiya Jalilová pochází z hlavního města Ázerbájdžánu Baku a momentálně působí v Dubnici nad Váhom. Pro Slovensko se rozhodla zejména kvůli kněžím, kteří v té době v její rodné zemi misijně působili. V rozhovoru pro LP-Life.cz vysvětluje, na co se ji mladí na internetu nejčastěji ptají, jak vnímá popularitu, čím chtěla být v dětství, jaký názor na její duchovní cestu mají rodiče a také prozrazuje své další plány do budoucna

Lamiya Jalilová

Video

Jste taková „netradiční“ řádová sestra. Pořád se usmíváte, máte smysl pro humor, stala jste se hvězdou Tik Toku. Jak vnímáte tuto popularitu?

Já z toho, co jste řekla, nevnímám nic. Nemyslím si, že jsem nějaká hvězda Tik Toku. Mám Tik Tok, Youtube i další věci, ale neprožívám to tak, že bych byla někde jinde než ostatní. Běžný život jde dál.

Jaký je rozdíl mezi jeptiškou a řádovou sestrou?

Populární otázka. Odpověděla jsem na ni už mockrát, ale úplně všechny rozdíly vyjmenovat neumím. Řeholní sestry, tedy i já - my žijeme takový život, že chodíme ven, chodíme do práce, lidé nás často vidí venku. Jeptišky jsou většinou v klášteře a mají jiný apoštolát a život. Rozdílů je tu hodně, ale jsou spíš interní a taky je neznám úplně všechny, takže o nich nechci mluvit, protože bych to popletla (smích). Většinou ale jeptišku až tak často venku nepotkáte.

Mají řádové sestry povoleny sociální sítě?

No jasně, že mají. Nedělám nic, co mi nedovolí, protože mě váže slib poslušnosti. Takže ano, máme povolené sociální sítě. V naší řeholi ano.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

O čem jsou vaše videa na internetu?

Většinou o našem běžném životě, chci ho ukázat a přiblížit lidem. Někdy jsou to odpovědi na otázky, například rozdíly mezi jeptiškou a řádovou sestrou anebo plat řádové sestry. A někdy jsou to i nějaké trendy, které zrovna letí.

Které video má nejvíce zhlédnutí?

Na Youtube to asi bude to úplně první, které mělo více zhlédnutí, a to je pokoj řeholní sestry. Vůbec netuším, proč bylo právě tohle video tak populární. Myslím, že si pořád drží nejvíc zhlédnutí. Můj pokoj.

S jakými netradičními otázkami se na vás mladí obracejí nejčastěji?

Už jsem si na otázky tak zvykla, že už jsou pro mě úplně všechny docela běžné. Vždycky mě zarazí, když se někdo zeptá, jestli bych se mohla vdát. Pro mě je to samozřejmé, že řádová sestra se vdát nemůže. Ale vždycky mě překvapí, když se někdo zeptá: můžeš se vdát? Nebo: můžeš mít přítele? Takže ne. A potom, jestli můžu mít děti. To jsou otázky, o kterých si vždycky myslím, že jsou jasné, ale asi úplně jasné nejsou.

Sledují vás více věřící, nebo nevěřící?

Na to úplně neznám odpověď. Možná se to liší video od videa. Někdy mi pod video napíše strašně moc lidí, že jsou sice nevěřící, ale video bylo super. Častokrát se setkávám s tím, že mi napíší ti nevěřící. Dokonce i napíší, že jsou nevěřící, ale děkují za video a líbí se jim.

Jak jste prožívala pandemii?

Záleží, jestli myslíte první nebo druhou vlnu. Myslím, že dobře. Právě v průběhu pandemie jsem začala natáčet videa. Vnímám to pozitivně. Měla jsem více času na čtení a vztahy. Užívala jsem si věci, na které jsem předtím neměla moc času. Během té druhé vlny už zas až tak moc času nebylo. Nebyly jsme tak dlouho doma, chodily jsme do školy, nebo učily on-line. Bylo to takové pracovnější.

Loni vyšlo na sociálních sítích video polské rapující jeptišky, které ovládlo internet. V písni rapuje o naději. Registrujete to?

Ano, viděla jsem to, bylo to mega. Viděla jsem, jak rapuje. Fandím jí, ale já na to nemám (smích).

Kolik je vám let?

29… zatím...

Proč jste se rozhodla stát řádovou sestrou?

To je složitá otázka. Každý člověk hledá své poslání a svou cestu. Něco, co ho bude naplňovat a dělat ho šťastným. Pro mě bylo jasné, že tou cestou je být řádovou sestrou. Jsem vděčná za to, že jsem to objevila a jsem tady.

Mnoho dětí si v raném věku představuje, jak bude jejich život vypadat, až budou dospělé. Jaké byly vaše původní plány?

Asi ty klasické - rodina, děti. Chtěla jsem hodně dětí. Ale jsem ráda, že je to tak, jak to je.

Zažila jste i vztah?

Asi bych to nenazvala vztahem, spíše takové přátelství, kamarádství. Byli jsme puberťáci. Měla jsem chlapce, který se mi líbil a já se líbila jemu, tak jsme se kamarádili. Takže v podstatě nějaký vztah to byl... jestli jste se ptala na vztah s chlapcem (smích).

Jak na vaše rozhodnutí stát se řádovou sestrou reagovala vaše rodina?

Rodina mě moc nepodporovala. Nějak z té zprávy moc velkou radost neměli. Musela jsem o své poslání bojovat. Nešlo to tak hladce, že by řekli: ano, jdi do toho. Musela jsem absolvovat mnoho věcí. V první řadě jsem se musela přestěhovat na Slovensko. Byla to dlouhá a krásná cesta a bylo to super. Sesterskou formaci jsem měla tady na Slovensku, takže jsem musela opustit rodnou zem. Bylo to těžké. To, že jsem odešla z domu i to, že rodiče nebyli zrovna „pro“… vůbec nebyli „pro“...

A teď? Jak to přijali?

Snaží se. Hodně se snaží. Ale pořád je to těžké.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Pokud byste nebyla řádovou sestrou, čím byste byla?

Řádovou sestrou (smích). Já jsem opravdu šťastná. Je těžké vymyslet si teď nějaké povolání. V podstatě jsem vedle toho i učitelka a vychovatelka. Není to, že bych byla jen řádová sestra. Ale mohla bych být například řádová sestra a zároveň hasička. Ale ta řádová sestra by tam byla stále přítomna. Možná bych si vybrala nějaký jiný směr, třeba zpěvačka nebo umělkyně... ale pořád bych byla řádová sestra.

Můžete zavzpomínat na své začátky? Víme, že pocházíte z Ázerbájdžánu. Proč jste se rozhodla odejít na Slovensko?

Kvůli sesterské formaci. U nás nebyly řeholní sestry, takže jsem přišla na Slovensko hledat své povolání a pokračovat ve své cestě.

Jaký je Ázerbájdžán?

Perfektní, nádherný, krásný.

Vracíte se tam?

Ano, jezdím domů většinou jednou ročně. Teď jsem tam nebyla déle, kvůli covidu... tak uvidíme, kdy se tam dostanu. Už tam určitě musím zajet.

Jaká jste byla jako dítě?

Neposlušná. Myslím, že jsem byla hodně živá. To jsem asi trochu doteď. Snažila jsem se poslouchat, ale moc mi to nešlo. Chtěla jsem si všechno vyzkoušet. Moje máma si myslí, že nemám vůbec strach, protože jsem vždycky zkoušela takové věci, že jsem domů přišla dolámaná, rozedraná do krve... Všechno jsem musela vyzkoušet, všude se vyškrábat, přeskočit. To byla legrace.

Kolik let žijete na Slovensku?

Deset. Hezké číslo, že?

Proč právě řehole salesiánů?

Myslím si, že mě velmi oslovilo to charisma, které salesiánská rodina má. Zakladatelé - naši světci - a jejich styl života. Vybírám si to, jak chci žít celý život. Doslova jsem se zamilovala do salesiánského charisma. Pro mě už jako by nic jiného neexistovalo.

Jak se vám líbí na Slovensku?

Slovensko je můj domov. Tedy druhý domov. Někdy první. Většinu života teď trávím tady. V podstatě jsem tu už deset let, pořád. Čili doma jsem jen týden. Někdy přijedu na Slovensko anebo domů a už si říkám, kdy pojedu domů? Takže je to můj domov. Nerozlišuji jeden nebo druhý. Slovensko jsem si velice oblíbila a jsem ráda, že jsem mohla přijít právě sem.

Jaký je život řádové sestry? Vstáváte už ve čtyři ráno?

Chvála Bohu ne. Vstáváme na šestou. Jde o to, abychom stihly všechny věci. Když nastupujeme do práce například v 7.30, tak si uspořádáme čas. Čas, abychom se pomodlily, nasnídaly a šly. Nejde o to, že musíš vstát přesně o čtvrté, ale o to, abys stíhala všechny věci, které tě čekají.

Před vstupem do řehole se musíte vzdát všech svých věcí. Měla jste to podobně?

Myslíte hmotných věcí? Já se nepamatuji, že bych se něčeho vzdávala. Samozřejmě, že jsem nepřijela nějakým autem. Nikdo mi ale nebral například počítač nebo mobil. To jsou věci, které budu používat. Proč by mi je měl někdo brát? Věci, které budu opravdu využívat, jsem si mohla nechat. Věci typu byt, dům, ty bych asi jako řádová sestra mít nemohla. Zdá se mi, že některé sestry, které do řádu vstupovaly, měly auto, ale to nechaly pěkně doma.

Jak vyděláváte peníze?

V současnosti bydlíme pět sester spolu v jednom domě, tvoříme komunitu a máme společné peníze. Každá z nás je zaměstnaná. Já dělám na této škole učitelku a vychovatelku, ostatní sestry jsou zaměstnány jinde.

Co konkrétně učíte?

Na této škole mám v letošním roce více hodin jako asistentka. Učit budu jen angličtinu a jen prvňáky.

Jaký vztah k vám mají vaši studenti?

Doufám, že dobrý. Myslím si, že fajn. Nemyslím si, že bych měla s někým konflikt. Věřím, že spolu vycházíme. Já je mám určitě ráda, takže věřím tomu, že i oni mě.

Mise v exotických zemích vás nelákají?

Samozřejmě, že mě to láká. Sním o tom, přemýšlím. Přece ale ještě jsem v nějaké formaci, protože ještě nemám sliby. Formaci chci dokončit a pak uvidíme co přinese život.

Co řeholní sestry mohou a co nemohou?

Třeba malovat se, to je speciální věc, to neděláme, nemůžeme. Ostatní věci jsou v pohodě. Chodíme do obchodu, nakupujeme oblečení, potraviny. Můžeme chodit do kadeřnictví. Máme i sestru, která umí pěkně stříhat, takže to využíváme. Nemyslím si, že je až tak moc věcí, které nemůžeme.

Nosíte hábit, máte tedy přehled o tom, co dnes diktuje ženám móda? Vyznáte se v módě?

Ano. Myslím, že ano. Můžeme nosit civilní oblečení, jako máte vy. Jde o to, že se věnujeme mladým a dětem. Některé situace vyžadují, abychom byly třeba oblečené ve sportovním, protože s nimi mnohdy absolvujeme výlety, nocování, tábory nebo turistiku. Většinou si oblékám to, co je pohodlné. Většinou je to sportovní oblečení, protože jde o sportovní aktivity. Když se obléknu do tepláků nebo kraťasů, tak nevypadám, že jsem si vzala věci, které se nosily před 50 lety, protože sleduji lidi venku. Každá z nás je v obraze, co se zrovna nosí.

Jste mladá moderní žena. Nosíte tenisky a barevné ponožky. Líbí se vám tento styl?

No samozřejmě. Pokud mám být upřímná, myslím si, že tenhle styl, ty barevné ponožky, už zas tak neletí. Ale co, mně se to líbí. Já je zatím nosit budu. Je to super, ale možná, že už na takové věci nebudu mít ani věk.

Popularita je v církvi zvlášť citlivá věc. Co na to říká vaše matka představená?

Ahoj (smích). Ona je fajn. To slovíčko popularita - ne že by se mi nelíbilo, ale já to tak nevnímám. Možná jsem sestra, která je více na sociálních sítích a v médiích, protože je mi to blízké, je to pro mě přirozené a baví mě to, ale nevnímám to tak, že jsem populární. Matka představená mě podporuje. Možná si někdo myslí, že dělám něco rebelantského nebo zakázanéno, ale tak to není. Jsem řádová sestra, vždy žádám o povolení, třeba jestli můžu udělat rozhovor, například i před tímto rozhovorem s vámi jsem se ptala, jestli můžu. Pokud někdy přijde odpověď, že ne, tak to respektuji. Většinou mě ale podporuje. Je super, že při mně stojí a mohu s ní komunikovat a radit se s ní. Stejně tak za mnou stojí i moje sestry.

Setkala jste se už s nějakými fanoušky?

Ano, setkala. Byla to náhodná setkání. Jsou i takoví, kteří mi napsali, že se na mě chtějí přijít podívat. Zajímavý pocit. Většinou to bylo moc fajn, popovídali jsme si a bylo to fakt super.

V jednom televizním pořadu vám moderátorka položila teoretickou otázku, kterou zopakuji. Myslíte si, že by měl Ježíš Tik Tok?

No a kvůli svojí odpovědi jsem dostala nejvíc hejtů (smích). Já jsem odpověděla, že ano. A samozřejmě okamžitě se na mě obrátila spousta lidí, jak si něco takového můžu dovolit říct? Já jsem vycházela z toho, co o Ježíšovi vím, tedy že byl mezi lidmi a snažil se s nimi komunikovat o různých věcech. Byly kolem něj davy, tak proč by nevyužil nějaké nástroje moderní doby, aby k lidem promlouval? Ale těžko říct. Já si myslím, že ano… ale je to jen můj názor... (smích).

Co plánujete do budoucna?

Mám strašně moc snů a projektů. Plánuji, sním... a pak si řeknu, co když přijde třetí vlna covidu? Snažím se ale žít tak, jako kdyby to nepřišlo. Plánuji nějaké nové věci, i co se týče těch videí. A v nejbližší době chci... už nevím co jsem chtěla říct (smích)... v nejbližší době mě čeká setkání s papežem, který přijde na Slovensko, na to se teď připravujeme. Těším se, protože jsem se s papežem už jednou setkala a byl to fakt zážitek. Takže se těším i na další setkání.

Děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

RYCHLÁ ZPOVĚĎ

Jaký máte názor na očkování?
Jednoduše řeknu, že jsem očkovaná.

Když srovnáte váš předchozí život s tím současným, chybí v něm teď něco?

Spíš bych řekla, že mi něco chybělo v tom předchozím životě.

Jaké jsou vaše koníčky?

Jednoznačně sport.

Kteří ze sedmi smrtelných hříchů se vám nejvíce protiví?

To je těžké. Nevím. Všechny.

Co vás v životě dokáže nejvíce naštvat?

Asi nespravedlnost.

Jak tráví řádové sestry dovolenou?

Asi tak, jako běžní lidé, odpočívají a užívají si přítomnou chvíli.

Co byste dělala, kdybyste se osudově zamilovala? Opustila byste řeholi?

Nevím. Asi nic, protože už přece zamilovaná jsem, ne?

Smí řádová sestra kouřit?

Nevím, jestli jsem někde četla takové pravidlo, ale předpokládám, že ne.

Co byste na Slovensku změnila, pokud byste mohla?

Já nevím. Asi nic. Mně se Slovensko líbí. Je to prostě krásný stát.

Musíte na veřejnosti stále nosit řeholní hábit, nebo je v některých situacích povoleno i civilní oblečení?

Pořád ne, pokud to situace dovoluje, můžeme si vzít civilní oblečení.

Jakému Slovenskému sportovci fandíte nejvíce?

Běžci Jánu Volkovi. Takže fandím ti, Janko...

Jakým dárkem by vás člověk potěšil?

Určitě něčím, co je vlastnoručně vyrobené. Líbí se mi například ručně pomalovaná trička nebo mikiny. To mám ráda.

Co říkáte na to, že s papežem se budou moci setkat pouze očkováni?

Je mi to líto. Přála bych si, aby se s papežem mohl setkat každý, kdo chce. Ale nařízení musíme respektovat.

Co byste dělala, kdybyste získala milion?

Asi bych se zaradovala a potom bych musela hodně dlouho přemýšlet, co s tím.

Na co byste se zeptala vy mě?

Asi na to, jestli jste někdy byla v řeholním době a pokud ne, jestli byste se někdy chtěla přijít podívat?
Ne, nikdy jsem tam nebyla, ale pokud by se naskytla příležitost, určitě bych se šla podívat.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (13)

Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
Lamiya Jalilová.
View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks