Top hledané
Výsledky (0)
O mladším příteli, byznysu během koronaviru, ale i české a zahraniční politice

Rychlá zpověď - ředitelka Miss Czech Republic Taťána Makarenko: Nechci, aby mi byl chlap koulí u nohy

Šárka Peková
07. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
8 minut

Jednatřicetiletá modelka a zakladatelka Miss Czech Republic Taťána Makarenko udělala během koronaviru tlustou čáru za svým dlouhodobým vztahem s hokejistou Zdeňkem Bahenským. V rozhovoru pro LP-Life.cz se rozpovídala o své nové lásce i o tom, jaké věci na svém partnerovi miluje, a jaké ho naopak musela naučit. Řeč přišla také na její charitativní soutěž krásy, která z důvodu pandemie zrušila letošní ročník. Uškodila jí současná situace v rámci sponzorů?

Táňo, vypadáš snad lépe než kdy jindy. Může za to tvůj nový přítel?

Děkuji. Doufám, že to platí i v reálu, a nejen na Instagramu, kde všichni používáme filtry. (smích) Jsem spokojená, ale určitě to je i tím, že jsem se zklidnila, ujasnila si v hlavě dost věcí a mám čas se vyspat, protože předtím byl život hektičtější a stresující než teď v době koronaviru. Celkově je to i pozitivní energií, kterou mám kolem sebe, ať už jsou to moji přátelé, nebo můj partner.

Kde a jak jste se poznali?

My jsme se nikdy předtím neznali do doby, než jsme spolu měli první rande, a zkontaktovali jsme se na Instagramu, kde jsem měla fotku z golfu, který jsem začala hrát. On mi říkal, že než mi napsal kvůli golfu, tak jsem se mu častokrát zobrazovala v hlavních příspěvcích, a když vyšlo v médiích, že jsem se rozešla se Zdeňkem, jeho kamarád mu řekl, ať mi napíše, když jsem se mu celou dobu líbila. Takže mi okomentoval stories z golfu, že dělám špatně odpal a zároveň mě pozval k sobě, protože má svůj golfový areál.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Čím tě dostal?

Dostal mě svojí vyspělostí. Na 28 let je hodně vyspělý, zodpovědný a stabilní, což já potřebuji, protože nechci po svém boku dítě, které budu muset tahat za ručičku a řešit jeho problémy. Já nechci žádnou kouli u nohy a zároveň nechci být koulí chlapovi, já potřebuji, aby mi můj partner dával svobodu a já mu ji také ráda dám. Nechci nikoho žárlivého, ale někoho, kdo mě nechá pracovat a chápe moji práci, a naopak i já ho nechám v klidu pracovat. Takže jsem potřebovala někoho podobného jako jsem já sama, protože můj partner musí respektovat, že nejsem klasická ženuška, která má sice práci, ale stráví na ní x hodin denně, a to se ne každému chlapovi může líbit.

Ty jsi předtím žila 8 let s hokejistou Zdeňkem Bahenským, který byl starší než ty. Tvůj nový partner je však o 3 roky mladší. Měla jsi s tím nějaký problém?

Zpočátku jsem si říkala, jestli je dostatečně dospělý, protože někteří lidé ve 28 letech donedávna žili s rodiči, protože v 26 letech skončili školu, takže ten dospělý život ještě neznali, zatímco já jsem v 28 letech měla za sebou už několik let fungování vlastní firmy, několik nezdarů a pádů, konkurenčních bojů, a to není jednoduché zejména pro ženskou psychiku, takže jsem potřebovala někoho, kdo je vyzrálý a sám si prošel nějakými pády a zkušenostmi. Naštěstí on měl za sebou tyhle věci, takže jsem se přestala bát.

Takže jsi nenašla ani jednu chybu?

No, pak mi ale vadilo, že doma měli uklízečku, takže mi často doma rozhazoval věci, zatímco Zdeněk nebyl bordelář, protože byl zvyklý ze zahraničí si uklízet a starat se sám o sebe. Martin je navíc z gastroprůmyslu, takže si snad nikdy nešel ani nakoupit, protože měl naservírované obědy i večeře, takže takové věci jsem ho musela naučit, ale na druhou stranu každý mladý muž je učenlivý, obzvlášť v těchto věcech. Navíc se mnou, jako se starší ženou, se posune rychleji než s mladší partnerkou, takže i jemu to pomůže, a je za to také rád.

Zvažuješ v hlavě, že by to mohl být otec tvých dětí?

Určitě ano. Bude mi 32 let a nemám úplně čas si vybírat nějakého chlapa, a hlavně chci mít v hlavě jasno, že to je ten pravý. Navíc to není jen o fyzických záležitostech, ale také o inteligenci a charakteru. Musíte se dívat také na to, že vám chlap nebude dělat ze života peklo, protože jsem to sama viděla u bývalého exmanželky. Takže i když se rozejdete, tak toho člověka budete mít v blízkosti do konce života, protože budete například řešit střídavou péči. Další věcí je pro mě také to, aby se uměl chlap postarat o rodinu.

Bavíte se s Martinem o dětech?

Ano a řekla jsem mu to už na začátku, že kdyby nechtěl děti třeba ještě 10 let, tak to by znamenalo, že mně bude 41-42 let, a to je nesmysl, protože já chci děti za rok, dva, takže on si to vyslechl, akceptoval to a jednoduše bude muset! (smích).

Jaké bylo zatím vaše nejromantičtější rande?

Nevím, jestli rande, ale spíše zahraniční cesta. My jsme spolu byli třikrát na dovolené a jsme spolu od května, takže je to taková covidová láska. (smích) Vždy jsme tu cestu vychytali, když se situace trochu zlepšila a naše druhá cesta byla do Itálie. Původně jsem tam měla jet pracovně, ale potom to padlo, takže Martin řekl, že tam pojedeme spolu. Takže jsme vzali auto a jeli jsme ze dne na den na trip, na kterém jsme střídali různá místa i krásné hotely, tak to považuji za nejromantičtější zážitek. Navíc tam jsme si řekli, že to spolu po třech měsících randění zkusíme, protože kvůli mému věku jsem si tím chtěla být opravdu jistá a neztrácet čas, který já nemám.

Pojďme se přesunout k Miss Czech Republic. Jak moc je pro tebe náročná pandemie koronaviru z pozice ředitelky soutěže krásy, co se týče financí nebo sponzorů?

My jsme v roce 2020 měli finále, dokončili jsme ho virtuálně. Měli jsme ho mít v květnu, kdy to samozřejmě nešlo uspořádat, takže jsme to přesunuli na green screen bez diváků, což byla pro nás novinka, ale do toho risku jsme chtěli jít, aby samotné dívky nebyly nervózní, že se jim odsouvá finále. Takže v rámci loňského roku to pro mě nebylo tak náročné, protože asi jen jeden ze sponzorů mi dal o 200 000 korun míň, což nehrálo takovou roli, protože rozpočty jsou milionové. Letošní rok jsme ani nezačali, protože to ani nešlo, ale začneme castingy v září, takže teprve uvidím, zda v rámci sponzorů mi to nějak ublíží, a tím, že nemám zaměstnance, ale vše mám na dohodu, tak nemám ani výdaje. Navíc moje dívky dnes vydělávají na Instagramu prostřednictvím reklam tolik, kolik by si přes modeling ani nevydělaly.

Ty jsi loni řešila spor s pořadateli konkurenční soutěže Česká Miss, kteří podali žalobu proti užívání názvu Miss Czech Republic. Spor jsi však vyhrála, čili už je vše v pořádku?

My jsme se přejmenovali z Miss Face na Miss Czech Republic 3. ledna 2018, ale už se to plánovalo od poloviny roku 2017, a navíc jsem získala licenci na Miss World, o kterou přišla Česká Miss, takže to byl takový spouštěč problému. Já jsem nikdy nedostala žádný zákaz a ani u soudu jsem s nikým nepřišla do styku, protože každý měl svého zástupce a já jsem tam ani nechodila. My jsme vyhráli první spor, oni se odvolali, ale my vyhráli i ten druhý na plné čáře, takže nemusím platit ani odškodné, ani soudní výlohy. Takže jsem v rámci tohoto sporu vyšla nejlépe, jak jsem mohla, protože nemáme stejné partnery, sponzory, finalistky a to, že děláme ve stejném oboru a každý máme svůj záměr, tak why not? Také existuje BMW a Audi, tak proč by neexistovaly dvě soutěže, takže jsem si byla ve svých krocích jistá a necítila jsem se vůbec ohrožená.

Takže ti to ve finále spíš pomohlo?

Nevím, jestli pomohlo, ale rozhodně mi to neublížilo. Navíc většina lidí, která tyto věci sleduje, se alespoň konečně začala orientovat v tom, že existují dvě soutěže a že Makarenko je v Miss Czech Republic, ne v České Miss. Plus spousta sponzorů vidělo, že zájem o tohle téma v médiích je.

V rozhovoru s aktuální vítězkou Karolínu Kopíncovou jsme řešily plastiku prsou. Co si o tom myslíš ty?

Samozřejmě záleží na tom, z jakého pohledu se na to dívám. Pokud se na to dívám z pohledu, že je to modelka a chceme ji poslat do zahraničí, tak ta prsa nepotřebuje, protože je vysoké štíhlé modelky od přírody nemají. Co se týká komerčního hlediska, tak ona v těch šatech jednoduše pluje a v tomhle směru by jí to dodalo ženskosti. Pak je tu samozřejmě také Karolíny pohled. Je nakloněná tomu, že je chce a dlouho je chtěla i před soutěží, takže samozřejmě i kdybych já řekla, že nechci a pojďme z ní udělat modelku a nejen komerční krásku, tak zase na druhou stranu když ona po nich touží a my máme šanci to někde vykompenzovat spoluprací, tak proč do toho nejít, když z ní neudělají Dolly Buster a budou to přirozeně vypadající prsa. Rozhodnutí je ale na ní.

Jaký názor máš na vládní opatření a chaos, který je častokrát s nimi spojený?

Na jednu stranu souhlasím s lidmi, že je v tom zmatek, ale teď už díky systému PES víme, jak na tom jsme. Buď je člověk takový, že roušku nenosí a na covid nevěří, nebo si už zvykl a nevadí mu to nosit. Můj osobní názor nemusí být úplně nejlepší, ale myslím si, že to je lehce taková ekonomická bublina a ta ekonomika na tom nejvíc trpí, protože znám plno šílených osudů lidí, kteří něco budovali. Samozřejmě očkování pomůže a jsem pro něj pouze proto, aby se ekonomika vrátila zpátky a my mohli cestovat a podnikat. Stejně si myslím, že nás donutí se naočkovat, protože například hromadné akce i cestování budou jen pro očkované. Je to ale zbytečné pro nás mladé lidi, protože my na to běžně neumřeme. Tím to nechci zlehčovat, protože někdo má těžký průběh, ale za mě je to přehnané.

Sledovala jsi americké volby?

Ano, samozřejmě, protože je to celosvětová záležitost, a ten, kdo o tom neví vůbec nic, je úplný buran. Za mě je Biden ok, ale je takový nemastný, neslaný. Samozřejmě mu pomohla i Harrisová, protože byla kauza Black Lives Matter, ale spousta celebrit už nechtělo Trumpa a celebrity jsou největší influenceři. My všichni víme, že ti, co šli volit, hlasovali pro Trumpa, ale elektronicky, což jsou ti mladí, vyhrál Biden. Snad tato volba naší republice pomůže.

Volila bys Trumpa, nebo Bidena?

Já bych volila Bidena, protože se mi spousta věcí, které udělal Trump, nelíbí. Na mě je někdy až moc direktivní a možná někdy dělá věci sám kvůli sobě.

Rychlá zpověď:

Jaké tři věci s sebou vždycky nosíš ve své kabelce?

Rozhodně mobilní telefon, bez toho to nejde. Nějaký lesk na rty nebo nějakou rtěnku a kreditní kartu nebo hotovost.

Jakého VIP hosta bys chtěla mít na finále Miss Czech Republic?

Rozhodně nějakého zahraničního, protože jsou více lukrativní. Jennifer Lopez, Lady Gaga, Rihanna,

Na který zážitek z posledního ročníku Miss vzpomínáš nejraději?

Vždycky to jsou emoce, takže když vyhraje vítězka, rozbrečí se nebo když loňská vítězka dává svůj proslov, kdy odevzdává korunku.

Co se ti jako první vybaví, když se řekne slovo dokonalost?

Uhlazenost, každý detail je perfektně a vkusně sladěný.

Diplomatická, nebo upřímná odpověď?

Diplomatická ze mě rozhodně lepší, protože když umím jednat s lidmi, dosáhnu vždycky toho, čeho chci.

Mladší nebo starší partner?

Myslela jsem si vždycky, že starší, ale teď mám mladšího, takže řeknu mladší.

Věříš na lásku na první pohled?

Spíš ne, protože potřebuji informace a čas toho člověka poznat, takže nevěřím.

Jaká je tvoje nejlepší a nejhorší vlastnost?

Nejlepší asi cílevědomost, protože díky ní jsem tam, kde jsem. Nejhorší je puntičkářství a taková ta perfekcionistka.

Která věc tě dokáže vytočit do běla?

Určitě nezodpovědnost, protože někdy jsou deadliny jasně dané.

Čím ti naposledy udělal radost tvůj nový partner?

Určitě květiny, protože to je krásná věc, kterou ženu vždycky potěšite.

Po jaké věci se ti nejvíce stýská během koronavirové pandemie?

Asi nějaké společenské akce.

Jaký názor máš na kauzu „flákanec“?

Za mě by to měli být dospělí lidé, kteří by si takhle věci neměli vyříkávat na tak důležitém místě jako je Poslanecká sněmovna.

Co bys dělala, kdyby ti hackli instagramový účet?

Věřila bych v to, že mi ho navrátí, a snažila bych se ho získat zpátky.

Co je tvým snem, který si chceš ještě splnit?

Rozhodně rodina, protože po té pracovní stránce si ho už tak nějak plním.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jak se máš? Dlouho jsme se neviděly.

Mám se skvěle, a když tě vidím, tak ještě líp.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze