Rychlá zpověď - slovenská módní návrhářka Lýdia Eckhardt: Můj šatník je velmi skromný

O módě, ideální modelce, štěstí i o tom, po čem ženy touží.
04. srpna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Lýdia Eckhardt je mimořádně úspěšná, a přesto obyčejná žena. Jako každá náctiletá dívka se i ona chtěla líbit a nosit hezké věci. Jelikož v oné době byla nabídka v našich obchodech mírně řečeno omezená, rozhodla se jít štěstí naproti. Vystudovala sice práva, ale v současnosti patří k nejznámějším módním návrhářkám. Každoročně představuje své kolekce na módních přehlídkách doma i v zahraničí a prezentuje se prostřednictvím velkých společenských událostí. Paní Lýdia je přesvědčena o tom, že každý by měl nosit to, co mu svědčí a v čem se cítí dobře. V rozhovoru pro LP-Life.cz nám vyprávěla o svých začátcích, prvních šatech, ideální modelce i o tom, po čem ženy touží.

Lýdia Eckhardt

Video

Jak ovlivnil vaši práci uplynulý koronavirový rok?

Je to neuvěřitelné, ale pracovně nás to neovlivnilo. Osobně - určitě ano... Nebylo snadné přijmout tuto situaci, ale zastavila jsem se, zamyslela, a nakonec ji i přijala. Myslím si, že ze všeho toho negativního, co se událo, bychom měli vyjít silnější a zároveň pokornější. Je důležité si uvědomit, že život je velmi křehký a utíká příliš rychle. A hlavně, že náš život je jedna velká premiéra bez možnosti reprízy. Je důležité vnímat hodnoty, hodnotu zdraví, vztahů... takže carpe diem - užívej dne.

7. května 2021 jste oslavila 30 výročí svého fungování. Pandemie však neumožnila pořádání hromadných akcí. Byl na tuto příležitost připraven nějaký speciální program?

Určitě ano. I v minulosti jsme měli všechna kulatá výročí v rozšířeném scénáři. Měla jsem připraveno mnoho zajímavých vstupů, vzpomínkové filmy... ale nebudu o tom mluvit, protože věřím, že 5. listopadu se nám to podaří. Vždyť oslavovat je možné každý rok... a vlastně se do té třicítky letos ještě vejdeme. J

Co pro vás znamená móda?

Bylo to hobby, které přerostlo v mou práci, která mě baví a naplňuje. A také jsem šťastná, že jsem měla možnost díky své práci poznat spoustu úžasných lidí. Připravili jsme tisíce modelů, ale asi nejvíce hrdá jsem na to, že v tomto salonu ještě dnes pracují dívky, které se mnou začínaly na úplném počátku. Takže tu mám i zaměstnance, kteří se mnou dělají třicet let a čtyři to se mnou dokonce „dotáhli“ do důchodu.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Pamatuje si na první šaty, které jste navrhla? Existují dodnes?

Velice dobře si je pamatuji. Bylo mi čtrnáct let a ušila jsem si kopretinovou sukýnku z rifloviny, která absolutně nesplňovala kvalitu zpracování. Moje maminka okamžitě zareagovala, že takhle nemůžu jít mezi lidi. Ale víte, když je člověk mladý, projde mu všechno, může si obléct model i naopak, mládí omlouvá vše…

Hodně lidí si představuje, že navrhování šatů je v podstatě lehká práce - nakreslíte model šatů, které za vás někdo ušije. Jak je to ale ve skutečnosti?

Také dostávám hodně mailů zájemců o tuto práci. Samozřejmě, móda je velmi blízká každé ženě. Ale dělat to jako práci, která vás živí, to je úplně jiná rovina. Je jiné, když člověk obléká sám sebe, protože to umí lépe procítit, a úplně jiné, když máte oblékat druhé. Když pracuji s klientem, musím se s ním ztotožnit, nastavit se na jeho potřeby a touhy a respektovat jeho pocity. Je velký rozdíl oblékat velikost 34 a velikost 52. Jedna věc je navrhování a druhá konkrétní realizace. Takže pokud za sebou nemáte „silnou dílnu“, a to já chvála bohu mám, tak nikdy nevíte, jestli se očekávání klientky naplní k její spokojenosti.

Značka Lýdia Eckhardt dnes sídlí v luxusním, sluncem prosvětleném salonu. Před mnoha lety jste ale začínala v tmavém suterénu, bez telefonu a pouze s hrstkou zaměstnanců. Jak vzpomínáte na toto období? Vaše začátky určitě nebyly lehké.

Žádné začátky nejsou snadné. Začínala jsem v roce 1991, v době, kdy se na podnikatele nehledělo moc pozitivně. Můj otec a bratr byli lékaři, já jsem dokončila práva. Vyrůstala jsem v rodině, kde se intenzivně investovalo do vzdělání. A tohle moje rozhodnutí tyto principy narušilo - vždyť proč jsem prý studovala - zněla výčitka mého otce. Mé podnikatelské začátky byly doprovázené velkým nadšením, ale i absolutní nevědomostí. Když mi například účetní při prvních výplatách řekla , že kromě výplat musím platit i nějaké odvody, tak jsem ji hned vyměnila - špatná účetní. Druhá ale ještě přitvrdila, že i dovolené, svátky, stravenky... víte, kdo nás měl naučit podnikat?! Vyrůstali jsme v socialismu, kde už i ten, kdo vlastnil Burdu, byl třídní nepřítel. Nebylo to jednoduché. Když jsem psala knihu Uvařme si úspěch, připravovala jsem na každé focení ve velkém množství 7-8 jídel... když jsem knihu dokončila, říkala jsem si, že nebudu rok vařit a upřímně vzdávám obrovský hold všem kuchařům. Tím chci říct, že každá profese se zvenčí jeví úplně jinak... Ani moje začátky nebyly jednoduché, ale všechno jsme to zvládli!

K tomu, že jste se dostala tak daleko, jistě vděčíte i rodině a známým, který při vás od začátku stáli. Tu největší podporu jste jistě dostávala od svého manžela. Byla to prý mezi vámi láska na první pohled...

Určitě ano. My jsme se potkali trochu netradičně, v trolejbuse. Volba partnera je v životě velmi důležitá. Samozřejmě člověk v první chvíli nemůže odhadnout, jak to dopadne.... Jsem šťastná, že nám se to podařilo. Já jsem podporovala jeho, on zase mě. Je důležité mít kolem sebe přátele, kteří vám věří. A také těšit se z malých úspěchů, protože i ty velké mohou přijít jako blesk z čistého nebe... no pak záleží na tom, jestli i vydrží...

Je pravda, že právě váš manžel vám nosil domů látky, abyste z nich něco ušila?

Ano. Když jsem chodila na vysokou školu, tak jsem si - kromě klasických vysokoškolských brigád - vydělávala i šitím. Jelikož můj manžel cestoval, dovezl mi nějaké látky a já jsem šila a šila. Vlastně věci na první přehlídku jsem ušila úplně sama.

Kde berete inspiraci?

Pro mě je největší inspirací spokojený klient. Je to obrovská energie, která mě zasáhne. Pokud cítíte vnitřní spokojenost a radost, tak dokážete všechno. My jsme za těch třicet let udělali stovky přehlídek. Samozřejmě, že člověk chodí s otevřenýma očima, vnímá barevné kombinace, přírodu, ale pořád je to o té vnitřní pohodě…

Navrhujete a šijete pouze pro ženy, nebo i pro pány?

Hlavní kolekci Lýdia Eckhardt Fashion máme pro ženy, ale šijeme i pro pány, například obleky nebo košile na míru. U pánů je to jednodušší, tam si ale hrajeme s detaily... Dámská móda je mi ale bližší.

Co myslíte, po čem ženy touží?

Aby byly šťastné a vnitřně spokojené samy se sebou. Pokud je člověk se sebou vnitřně spokojený, vyzařuje to z něj a pak jsou spokojení i všichni kolem něj. A nastává i zpětná vazba. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že když přijde žena, která je se sebou vnitřně spokojená... může být i plnoštíhlá a nemusí mít postavu modelky... tak je spokojená se vším. A někdy přijde „modelka“, která není vnitřně v pohodě a já vím, že nebude spokojena s ničím.

Jak byste charakterizovala své modely? Co je typické pro značku Lýdia Eckhardt?

Je to nadčasovost, móda, která nenudí, kvalitní materiály, důraz na detail a také nejsem zastánce výrazné extravagance. Mám ráda lahodnost, módu na druhý pohled. To znamená: dáma vejde a člověk má najednou nutkání se otočit a zeptat se, co to vlastně měla oblečené?

Kdo je vaším vzorem?

Existuje spousta úžasných návrhářů. Byla jsem i na světových módních přehlídkách. Například Armani, i když je klasik, je dlouhodobě všeobecně uznávaný a dokonce je to prý jediný návrhář, který je stoprocentním vlastníkem svého impéria. Karl Lagerfeld byl úžasný, taky Alexander McQueen, Vivienne Westwood, Yohji Yamamoto a velmi ráda mám Blu Marine.

Vaše tvorba dosáhla mnoha úspěchů. Čím to podle vás je, v čem je jedinečná?

Co je to vlastně úspěch? Mnohdy vás i okolí vnímá přes mediální bublinu, která nevím, jak moc odráží realitu. Pro mě je úspěch to, že jsme se udrželi těch třicet let. Slovensko je malá země s malým počtem lidí, které dokážete oslovit. Máme fantastický kolektiv, jezdíme s holkama na dovolené, těšíme se do práce. Člověk stráví víc než polovinu života v práci, takže je důležité, aby ji strávil v pohodě.

V minulosti jste se vyjádřila, že člověk musí běžet štěstí naproti…

Určitě ano. A proč běžet štěstí naproti? Lidé za vaším úspěchem vidí všechno jiné, jen ne práci. V knize Běžet štěstí naproti zdůrazňuji, že člověk musí mít v životě kus štěstí, ale je potřeba vstát od telky a běžet mu naproti. Pokud bude člověk sedět doma a stěžovat si, jak je všechno špatně, tak to štěstí asi nepotká. Nesmíte se vzdát při prvních neúspěších. Jednou to slunce vysvitne.

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Jste nádherná žena s velkým srdcem, vždy dokonale upravená. Vypadáte velmi mladě a stále se usmíváte... vyzařujete hodně pozitivní energie. Jak to děláte?

Víte, jak to v životě je. Zase mluvím o té vnitřní spokojenosti. Já to vím. Když člověk dává, tak i dostane. Často něco kritizujeme, jak je to tu špatné... ale já to cítím tak, že je potřeba začít u sebe. Usmívejme se! To je velký signál nejen pro naše okolí, ale i pro nás samé...
 

Kdy přišly první mediální úspěchy a touha po přehlídkách na molu?

Já jsem nikdy netoužila podnikat, původně jsem měla dělat právo. Začínala v roce 1985 ve Studiu módy, odkud byly i první mediální výstupy. Tím, že jsem si šila všechno sama a samozřejmě to i následně nosila, jsem byla asi dobrá reklama. Okolí mi říkalo, že i oni chtějí takové oblečení. Šlo to krok za krokem. Salón vznikl proto, že jsem už nestačila šít pro své přítelkyně. Dávala jsem realizovat své modely do jednoho salonu na Šafaříkově náměstí. A nastala kuriózní situace - právě v tom období, v roce 1990, kdy se lámaly společensko-ekonomické vztahy, se rozhodli ten salón zrušit. Tím, že jsme se se švadlenami už navzájem znali, bylo rozhodnutí na obou stranách jednodušší! Takže jsem měla veliké štěstí, že jsem začínala s odborným složením... S přehlídkami jsem začala v roce 1990, v době, kdy můj salón ještě nebyl založen.

Jak vypadá váš šatník?

Je velmi skromný. Moje ženská marnivost je asi uspokojena tím, že mohu mít všechno, co je v salonu. Já vlastně nechci nic J. Ale víte, jak to je. I vám chutná víc to, co navaří někdo jiný. Takže ráda sáhnu i po výtvorech jiných návrhářů, i když v práci nosím samozřejmě jen naše modely.

V době, kdy jste začínala objevovat své vlohy, byla v oblibě Burda. Inspirovala jste se střihy právě z tohoto časopisu?

Úžasný časopis pro všechny ženy, které si chtějí něco vlastního ušít, vytvořit. I já jsem ve svých začátcích využívala hlavně jejich skvělé střihy.

V módní branži se pohybujete už několik let. Jak vnímáte módní dění na Slovensku? Mají Slovenky cit pro výběr šatů nebo je stále co dohánět?

Slovenka je velmi vnímavá a chce se samozřejmě pěkně oblékat. Je třeba respektovat i určité pracovní zařazení konkrétní ženy. Někdo dělá v byznysu, který je více strohý, jsou tam určitá omezení... Ale já vnímám slovenskou ženu velmi pozitivně.

Co máte na své práci nejradši?

Toho je víc. Miluji setkávání a práci s lidmi, ale i tvorbu modelů. Nejradši mám, když přijdu v sobotu do práce, vyházíme látky a začínám si to špendlit na figurínách. Mám ráda svou práci, protože je variabilní. Taky jsem šťastná, že žijeme v zeměpisných šířkách, kde se střídají čtyři roční období J Ráda cestuji, a když jsem byla v zemích, kde je jen teplo, říkala jsem si: to by bylo dost nudné, kdybychom museli dělat jen letní modely.J

Prezentování každého módního kousku je úzce spojeno s prezentováním na živých modelech a modelkách. Jak vypadá ideální modelka očima Lýdie Eckhardt?

Pro mě ideální modelka má mít výšku cca 176 cm, výrazné ženské přednosti a možná i „zadnosti“ J. Klientky, které si kupují modely hned po přehlídce, jsou vždycky ve stresu, zda se vejdou do předváděných modelů. Kolekce se totiž připravují ve velikosti 36. Samozřejmě na přehlídku se modely upravují na modelku... Proto je pro mě mnohem přijatelnější, když ty modelky nejsou jen takové „špagety“.

Každá máme něco, na co si obzvlášť potrpíme, i kdybychom byly na pustém ostrově. Co by to bylo u vás?

Kdyby mi dovolili jednu věc, tak by to byl lak na vlasy... kdyby mi dovolili tři věci, tak tři laky.

Jaký máte názor na různé influencery, kteří se snaží navrhovat své vlastní sbírky? Dnes už má téměř každá populární osobnost svou „značku“ oblečení...

Ať si každý dělá, co chce. Trh ukáže! 

Co všechno byste na slovenské módní scéně změnila?

A proč bych měla něco měnit? Nemám k tomu potřebu ani kompetenci.

Jak nejraději tráví módní návrhářka čas, když alespoň na chvíli není módní návrhářkou?

V kruhu rodiny, přátel, u dobrého vínka, v teniskách, v přírodě, nebo u moře... Také miluji cestování - poznávačky, ale ráda si přečtu i dobrou knihu, navštívím divadlo...

Na co se vaše zákaznice mohou těšit v roce 2021?

Hlavně já se budu těšit, pokud se nám 5. listopadu 2021 podaří uskutečnit přehlídku a oslavit třicáté výročí. A čtenářům přeji, aby každý nalézt svůj styl, který ho naplní pocitem spokojenosti. Aby se v modelu cítil dobře. Pokud se v něčem sama sobě líbíte a dobře se v tom cítíte, začnete se na sebe v zrcadle usmívat. Když si tedy obléknete cokoli, v čem se cítíte dobře, tak se usmíváte kontinuálně.

Takový krátký vzkaz pro čtenářky tedy zní: I Armani říkal, že žena, která má svůj styl, by ho nikdy neměnila, ani kvůli módním trendům. Ženám tedy přeji, aby v sobě tuto spokojenost našly a aby si oblékaly to, co jim vyhovuje a v čem se cítí dobře, protože pak budou mít úspěch i u ostatních. A trendy aby vnímaly jako inspiraci, ne jako diktát.
 

Děkuji vám pěkně za rozhovor a přeji mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Rychlá zpověď:

Jaké nejdražší šaty jste ušila?

Já bych odpověděla nejtěžší - 12 kg.

Podléháte módním trendům?

Nenávidím módní trendy.

Co si myslíte, že chybí dnešní generaci mladých lidí v oblékání?

Já si nemyslím, že by jim něco chybělo. Jsou sami sebou, jako jsme byli i my, když jsme byli mladí.

Vaše životní motto?

Zavírej dveře tak, abys je mohl kdykoliv otevřít.

Jakou značku oblečení máte nejraději?

Tak nevím, jakou nejraději, ale nosím svou značku.

Jaký máte názor na očkování? Dát se očkovat nebo nedat?

To záleží na každém, jak to cítí.

Sníte o spolupráci s nějakým světovým módním návrhářem? Pokud ano, kdo by to byl?

Já už sním jen o tom, aby všechno, co jsem vybudovala, zůstalo.

Když se ráno vzbudíte, co je první věc, na kterou pomyslíte?

Jaký je krásný den.

Když byste mohla navrhnout kostýmy pro film, jaký žánr by to byl: muzikál, horor, drama, sci-fi nebo komedie?

Určitě muzikál. K tomu mám vztah.

Jak se udržujete v dobré kondici?

Myslím si, že člověk musí být vnitřně spokojený, pak to z něj vyzařuje a pak je i v kondici.

Jaký je váš denní rituál?

Klasický. Myslím, že nejpodstatnější je se ráno probudit, udělat pozdrav slunci a říct si, jaký je krásný den.

Jaký je váš sen? Je něco, co byste chtěli ještě v životě dokázat?

Asi jsem to už řekla. Aby zůstalo to, co jsme vybudovali.

Móda a lichotivé oblečení podtrhuje ženskou krásu. Co ale říkáte na estetické zákroky a chirurgická zkrášlení?

To je zase o pocitu. Ať si každý dělá, co chce.

Co říkáte na bílé tenisky nebo ponožky k obleku?

Víte, to, že k obleku nepatří bílé ponožky, už tu bylo... teď je to móda, i červené, je tenisková doba, takže víte, nikdy neříkej nikdy!
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jste šťastná?

Ano.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (16)

 Bíločerný model.
Lýdia Eckhardt.
Královsky modrá modelka.
Lýdia Eckhardt.
Lýdia Eckhardt.
Lýdia Eckhardt.
Módní přehlídka.
Módní přehlídka.
Módní přehlídka.
Módní přehlídka.
Módní přehlídka.
Nebíčkovo modrý model
Růžový model.
Lýdia Eckhardt, první dáma slovenské mody
Kniha od Lýdie Eckhardt
Lýdia Eckhardt.
View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks