Top hledané
Výsledky (0)
Tereza Vu je česká módní návrhářka luxusního a velmi odvážného spodního prádla, kterému propadne každá žena s láskou k extravaganci.

Rychlá zpověď - návrhářka spodního prádla Tereza Vu: Chtěla bych obléci Janu Plodkovou

Dominika Žejdl
04. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut

Módní návrhářka Tereza Vu je absolventkou prestižní školy London Collage of Fashion a na české módní scéně se se svou značkou objevuje od roku 2013. Pro její kolekce luxusního spodního prádla je typická noblesa, elegance a odvážnost. Prádlo je již na první pohled smyslné a velmi pohodlné, protože Tereza Vu si dává při výběru svých materiálů velmi záležet. Ačkoli je prádlo samo o sobě velmi minimalistické, při detailním pohledu je patrné náročné ruční zpracování s těmi nejlepšími a nejluxusnějšími detaily. Se svou kolekcí pro SS 19 se Tereza objevila i na letošním MBPFW a musíme říct, že to stálo za to! Jak se návrhářka na MBPFW připravovala a jaká je její tvorba, s tím se magazínu Luxury Prague Life svěřila před začátkem své jedinečné show. 

Už od malička jste tíhla k navrhování, ale nebylo to to první, za čím jste šla. Proč?

Neřekla bych, že už od malička jsem tíhla k navrhování, řekla bych, že od malička jsem ráda malovala a kreslila. Už ve 4 letech jsem byla přijata do výtvarného kroužku na ZUŠ. Pamatuji se, že jsem párkrát vyhrála v nějakých výtvarných soutěžích nejen v ČR, ale i v zahraničí. Přiznávám, že mi móda učarovala, ale spíš jsem tehdy pokukovala po modelingu. V té době mě navrhování ani nenapadlo.

Rodiče ale nepokládali navrhování oblečení pro vás jako to pravé, ale představovali si něco jiného. Díky čemu jste se nakonec odhodlala jít si za svým snem?

Po ukončení gymnázia jsem začala studovat na Karlově univerzitě francouzštinu, ale studium jsem v posledním ročníku nejprve přerušila a poté ukončila. A pak se odehrál takový životní kolotoč. Vdala jsem se, otěhotněla a pak jsme se přestěhovali do Londýna. Tam jsem nejdříve absolvovala jazykový kurz a pak jsem se začala rozhlížet po studijních oborech. Tehdy, když jsem zjistila, že bych mohla mít i možnost studia fashion designu, přihlásila jsem se. A to byl vlastně začátek.

V Londýně jste studovala velmi prestižní školu London Collage of Fashion. Co všechno vám studium dalo?

Studium mě především naučilo, že nic tzv. není zadarmo. Měli jsme příležitost setkat se s vynikajícími osobnostmi módního průmyslu a poznat jejich osobní příběhy. To bylo pro nás velmi inspirativní. Navíc za velkou výhodu považuji, že studium bylo koncipováno jako kombinace fashion designu a businessové stránky. Tedy marketingu, ekonomiky, projektového řízení až po zadání pro tovární výrobu.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

To vám tedy pomohlo při založení vaší značky, kterou jste na trh uvedla v roce 2013 a postupem času se dostala mezi elitu. Bylo to o štěstí nebo za tím stojí tvrdá práce?

Jak jsem už říkala, byla to docela velká dřina. Těžký byl po sedmi letech návrat do České republiky, kdy jsem si více než kdy jindy uvědomovala rozdíly v obou kulturách, Češi mi tehdy připadali uzavřenější, těžko přístupní až odmítaví. Když se ohlédnu zpět, na začátku bylo pro mě velmi těžké najít směr a z něho i po všelijakých peripetiích neustoupit. Štěstím bylo, že při mně stáli nejbližší z mé rodiny.

Jaké to bylo založit sama svou značku?

Samozřejmě, že jsem nejdříve hodně váhala, ale pak jsem si řekla že to musím zkusit. A vrhla jsem se do všeho po hlavě. Vytvořila jsem si business plán, nakoupila látky, materiály a začala jsem připravovat první návrhy.

Proč jste se rozhodla zaměřit právě na spodní prádlo a plavky?

Ve svém životě mám ráda výzvy a spodní prádlo považuji za docela velkou výzvu. Pracuje se s poměrně složitou konstrukcí na velmi malých plochách, a navíc s jemnými materiály, které jen obtížně při zpracovávání drží stálý tvar.

Jak při navrhování spodního prádla a plavek postupujete?

Nejdříve přemýšlím o kolekci jako celku. Hledám inspiraci, kreslím a vytvářím si moodboard. Pak si zajišťuji látky. Pro svoji práci potřebuji, abych si na látku mohla sáhnout a dotýkat se jí. To je další inspirativní moment. Někdy se stává, že v tuto chvíli měním svůj původní záměr. A pak přichází na řadu nůžky, střihový papír, krejčovský metr, špendlíky, atd., atd.

Z prádla doslova číší sexuální náboj, erotika atd.. Vy sama vypadáte jako romantička a jemná žena, kde se to ve vás bere?

Zdání občas klame. Myslím si, že v každém z nás je trochu těch „temnějších“ sil.

To máte pravdu. Podle čeho vybíráte materiál? 

Materiály vybírám podle inspirace a záměru celé kolekce. Většinou ale pracuji s ultrajemnými materiály – francouzskou krajkou, hedvábím, organzou a meshem.

A zdobení?

Zdobení samozřejmě vždy musí korespondovat s konkrétní kolekcí.

Co vás během navrhování inspiruje?

Nemívám jedinou inspiraci, většinou jde o souhru momentálních životních situací a nálad. Hudba, filmy, knihy, stavby, obrazy, přátelé, zážitky z cest, vůně, materiály, zkrátka, je toho docela dost.

Jaké prádlo z vaší tvorby máte nejraději? Nosíte ho i vy?

Samozřejmě, že nosím svoje vlastí prádlo, mám ráda vždycky kousky z těch nejnovějších kolekcí.

Kromě toho, že u nás máte velkou klientelu, vaše značka je známá i v Anglii. Jaký je rozdíl mezi klientkami a požadavky tady a v Anglii?

Klientky v Anglii jsou odvážnější a vstřícnější k něčemu novému. A to bez ohledu na věk. Zdejší klientky jsou konzervativnější a to opět bez ohledu na věk.

Kde se vám pracuje lépe?

Pracuji tady, v České republice, kde mám svůj ateliér a dílnu.

Kam dál byste se se svou značkou chtěla dostat?

Chtěla bych, aby moje značka byla konkurenceschopná na mezinárodním trhu exkluzivních značek s luxusním prádlem.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Co vás na navrhování spodního prádla a plavek baví nejvíce?

Nejvíce mě baví vytváření návrhů – tedy asi ta kreativní práce.

Jak byste sama popsala modely, které tvoříte?

Minimalistický design, důraz na konstrukci, detail a používání luxusních hedvábných tkanin nebo francouzské krajky či meshe. Své modely navrhuji tak, abych především upozornila na ženské siluety a zpravidla používám prvky, které smyslnost přirozeně podtrhují.

Přemýšlela jste i o navrhování spodního prádla pro muže či děti?

Ano, přemýšlela, ale zatím jsem se k tomu ještě nedostala. Je to otázka budoucnosti.

Všimla jsem si, že občas se věnujete i navrhování oblečení, jako jsou svatební, ale i společenské šaty. Co vás právě na jejich tvorbě baví?

Tady mě opět hlavně baví konstrukce a samozřejmě materiály. A pak se těším, když se nevěsty nebo ostatní klientky do šatů obléknou.

Nechtěla byste vytvořit nějakou speciální kolekci zaměřenou právě na takové šaty?

Nevím, teď v současné době mám zatím pořád hodně nápadů kolem spodního prádla. Ale nikdy neříkám nikdy…

Jaké nejkrásnější šaty jste kdy vytvořila, pro koho a na jakou událost?

Za nejkrásnější šaty považuji ty, které jsem si ušila na svoji vlastní svatbu.

A nejhorší?

Nevím, možná ty úplně první.

Se svými modely jste se dostala až na MBPFW, jaký z toho máte pocit?

Určitě skvělý. Jsem pyšná na to, že jsem dostala příležitost ukázat svoje návrhy právě na této významné akci.

Jaký světový fashion week se vám líbí nejvíce a kam byste se chtěla dostat?

Paříž, New York.

Jak se na MBPFW připravujete?

Připravuji kolekci a doplňky, navrhuji celkový look, vybírám tvář kolekce a pak spolupracuji s kolegy na stylingu, vizáži, hudbě, choreografii, včetně výběru modelek. Musím vyladit všechny detaily.

Jak bude vypadat vaše show?

Nesmím nic říkat dopředu, ale věřím, že se vše povede tak, jak má.

Máte nějaké speciální téma?

Tématem a inspirací je období vlády krále Ludvíka XIV., tedy přelom 17. a 18. století.

Popíšete mi kolekci SS 19?

Kolekce nese název „Zahrada radosti“. Zaměřuji se na protiklady a kontrasty, a že co je vespod, je i nahoře jen v jiném provedení. Okázalost a opulentnost královského oblečení a jeho protiklad jednoduchá bílá a pudrová. Chtěla jsem ukázat, že móda není jen pozlátko, ale že je a musí být i tam, kde na první pohled není vidět.

Jaké jste vybírala materiály? A podle čeho?

Materiály používám opět ty, ke kterým mám ve své tvorbě nejblíže. Zvolila jsem francouzskou krajku, hedvábí, organzu, mesh a jako doplněk vlnu se zvláštní strukturou a zajímavou barevností.

Co je na kolekci nejlepší a pro koho je určená?

Neumím v tuto chvíli říct, co je nejlepší, uvidíte a posoudíte ji sami. Kolekci jsem navrhovala především klientkám, které mají svůj styl, a které se nebojí na sebe upoutat pozornost.

Kdo bude hvězdou vaší show? Máte nějaké speciální modelky?

Violoncellistka Terezie Kovalová.

Proč právě ona?

Protože ji obdivuji jako ženu. Je to někdo, kdo něco dokázal ve svém oboru, což není móda. Krom toho je to samozřejmě krásná žena, elektrického vzezření, což přesně ladí k mé kolekci. 

Rychlá zpověď:

Navrhujete raději pro Češky nebo Angličanky?

Pro obojí.

Co by nemělo u sexy prádélka chybět?

Asi krásný materiál.

Jakou celebritu byste chtěla vidět ve svých modelech?

Janu Plodkovou.

Cara Delevigne nebo Karolína Kurková?

Karolína Kurková.

Co si myslíte o české mutaci módní bible?

Pěkný.

Kdy vám dochází inspirace?

Když jsem unavená.

Co byste dětem nikdy nedovolila?

No, to nevím. Asi nějaký zvrhlý chování.

Tvoří se lépe podprsenka na malá nebo velká prsa?

Na malá.

Co milujete na vašem rodném městě Most?

Asi tam mám nějaké vzpomínky na školu.

Jaká část těla je podle vás na ženách nejkrásnější?

Zadek.

Jaké spodní prádlo byste ženám nedoporučila?

Asi nějaké, které jim nesedí.

Podléháte módním trendům?

Jak kdy.

Je Victoria´s Secret přeceňovaná značka nebo je na výslunní oprávněně?

Myslím si, že je přeceňovaná, ale na výslunní je samozřejmě pro určitou skupinu lidí.

Co vám přijde v módě absolutně nevkusné?

No, tak to je spousta věcí, co mi přijde nevkusných. Různé divné kombinace, specifický, o kterých si já něco myslím.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak se máte?

Skvěle, děkuji. A vy?
Já taky skvěle, děkuju.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Odhalenost na MBPFW! Tereza Vu představila sexy kolekci SS19
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Michael Kováčik: Sní o šatech pro Kate Moss a zatím šije pro Moniku Babišovou
Zobrazit článek
Tereza Vu
U Studánky 332/32 Praha 7 170 00
+420 721 547 605